2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kolik cd si ne oluyo cnm?

osman orhan diye benim gözümde yüce bi zat olan bi adam kaydirigubbakcemile3 kolikli bebekler yada uyumayan huzursuz bebekler için anne karnındaki seslere benzeyen bi albüm yapmış benimki dinliyo ve olduğu yerde transa geçiyoo.şiddetle tavsiye ederimm.

slm kızlar benim göğüsler çok kötü oldu sürekli sancı giriyor iğne batıyormuş gibi oluyor tam acısı geçti derken şimdide süt birikmeye başladı göğsümde, inanılmaz sancı yapıyor sağmam lazımmış doktoruma sordum sürekli boşalana kadar emzir ya da sağ dedi ama bebiş çok ufak ya garibim hemen doyuyor onun midesinden ne olacak ufacık bişey, çok emzirincede gazı çok olmaya başladı ne yapmam lazım, kociş evde eczaneye gönderdim pompa alsın diye ama bi taraftanda istemiyorum pompayı...Çünkü bir iki gün içinde düzelirse göğüslerim boşuna almış olucam benim gibi olan var mı arkadaşlar almamız iyi oldumu acaba?

h b bi tanemm.

ayyy canım uyumayınca çok zor valla.bu arada oğlunun gaz problemi nasıl düzeldimi?öyle çığlık çığlığa ağlamaları oluyomu?

evet cnm biraz düzeldi.artık okadar çok ağlamıyo.ama yinede tam geçmiş sayılmaz.bunada şükür diyelim :)

tatlım geçmiş olsun önce.benim hamd olsun olmadı göğüs problemim benim bildiğim yanlış emzirmekten oluyomuş sadece ucunu verirsen çok acıyoo. hastanede zavallı hemşireler bana 2 gün boyunca emzirmeye gösterdiler anca öğrendim.bu arada burada bi bebek mağazasında kiralık pompa yazısını görmüştüm.böyle bi şey başka mağazalarda varmı bilmiyorumm.

evet cnm biraz düzeldi.artık okadar çok ağlamıyo.ama yinede tam geçmiş sayılmaz.bunada şükür diyelim :)

çok iyi canım.ne kullandın gaz için.erkek bebekler kızlara göre daha çok gaz problemi yaşıyolar.bu arada seninki 1 aylık olmuş aşısını yaptırdınızmı?
bizim perşembe tam 1 aylık oluyo hem kalça filmi hem aşı için gidicez.kaç gr almış çook merak ediyorum boyunu falanda.

evet cnm sorma valla.nurcan ın önerdiği bi bitkisel şurup var babuline adı.onu kullanıyorum.yarın gidicez aşıya araya hafta sonu girdi çünkü.bende çok merak ediyorum kaç kg oldu acaba.boyunu ben kendim ölçüyom evde aklinialirimsmile

herkesde aynı sorun canım bizimki de aynı ne yapabiliriz bilmiyorum o kızarıp ağladıkca canım acıyo

nedense hep gece cok ağlıyorlar ya gündüz uyuyan bebek annesini severmiş gece uyuyan babasını :) bizimki beni seviyooo
gündüz uyuyan annesi iş yapsın diye uyurmus gece uyuyan babası ikardeş yapsın diye :)))

Bekarlığımı geri istiyorum ben..

onu istemyen varmı ???

Hoş geldiniz kızlarrrrr. opuyorumnanaktan Kocişimin ilgisi bize eskisi gibi aynı ama arada tartışmıyo da değiliz yani . :)

kızım oldu olası tartışmıyoruz ama yinede herşey eskisi gibi ben kızımla uğraşıyorum ona zaman kalmıo onun için ne yaparsa yapsın ona yeişemiyor sinirlenmiyorum :)))

cnm bence sağ benim de 2 defa oldu şiştiler ağrıdılar..sonra dün ilk defa sağdım.
bebedorun 25 tl ye pompasını aldık eşimle dün sağdım süper rahatlatıyor.sağdığım
sütüde buzluğa koydum çok kişi tavsiye ediyor.sağıp buzluğa atmanın çok faydası
olacakmış ilerde.çünkü bebişlere yatmeyecek sütümüz buyudukçe..şimdilik
bebedorun pompasıyla idare ediyoruz eşim medelanın kini alıcak o çok daha iyi çünkü.
süper bi pompaymış..hergün 1 göğsümü sağıp süt saklama poşetlerine koyup buzluğa
koyucam tavsiye ederim...

canım aslında yanlış emzirmiyorum ama bizimki maşallah çok iştahlı bıraksam 2 saat göğsümü emecek o yüzden bu hale geldi göğüslerim çünkü emerken uykuya geçince göğsümün ucuna kaydırıyor ağzını ve ben çekmeye çalışıyoruma ama o kadar sıkı tutuyor ki kopartacak gibi bırakmıyor o yüzden sol göğsüm çok ağırmaya başladı bende o göğsümü daha az emzirince bu seferde süt dolmuş meğersem, sancı yapmaya başladı şimdide emziriyorum boşalıyor acısı biraz olsun diniyor ama 1 saat sonra yine doluyor... Artık sabredeceğim ve o göğsümde hiç süt birirktirmemem lazım o yüzden kocişi gönderdim alsın bakalım pompayı inşallah işe yarar:)))

yaa benim oğlumun yüzünde böyle sivilce gibi minik minik şeyler çıktı..
isilik mi oluyo bunlar.aynı sorunu yaşayan var mı?bir de nasıl geçerki yaaa???

Ay canım yeni gördüm mesajını benim gibi aynı derttensin beni anlarsın, peki pompa canını acıtıyor mu şimdi göğüslerim çok acıyor ya daha kötü yapmaz dimi rahatlatır diyosun yani pompa?

anaaam bu benim aklıma niye gelmediki kıııı.sanki ben ölçemem dimi.ay uyansında bende ölçeyimm.bana her girdiğim ultrosonda çok uzun boylu bi kzın olacak deyip durdu her doktor ne oldu kızım 47 cm doğdu.3400 dediler 2600 geldi benim kız ultrosonda nasıl becerdiyse kendini baya büyük göstermişşş.

benimkindede var onlar.ben çok öpüyorum ondan oluyor diye düşünüyorum.çünkü tenleri çok hassas.bol bol bebeyağından sürüyorum ben.çok hoşuna gidiyor doruk un.

boşver cnm sağlıklı olmaları daha önemli.gerçi benim ultrason ölçümlerim tutmuştu.

ooo zor bi durum seninki benimkide bazen çok emince aynen öyle çok acıyo. o zaman sana pompa şart tabii.maşallah hemende doluyor göğsün benim 2 3 saatte anca tam doluyo.

evet canım benımde oğlumda ısılık cıktı sureklı emıstığımız ıçın kucakta uyuyor yataga yatırınca acıyor gozlerı sureklı memede yapısık ben ona bagladım olmasını
sut surun dıyorlar ama gecmıyor sankı

benim göğsüm öleee çok dolmuyo çünkü fırsat yok.geleni doruk yutuyo.yetiştiremiyorum napıcam bilmem.emzik bazen imdadıma yetişiyor.cop cop onu emiyor napayım.sanki kocaman midesi var CADIARZU
bide meme delisi bu çocuk sürekli ağzında duracak sarktı valla göğüslerim

Ay canım yeni gördüm mesajını benim gibi aynı derttensin beni anlarsın, peki pompa canını acıtıyor mu şimdi göğüslerim çok acıyor ya daha kötü yapmaz dimi rahatlatır diyosun yani pompa?

bebedorun pompası elle sağılan basit bişey ilk başta korktum biraz.
ama kendin yavaş yavaş sağarsan acımıyor çünkü acıyacağnı anladığın anda
çıkarıyorsun sonra alıştm dün 20 dk kadar sağdım hızlı hızlı alıştm yani..pompadan
pompaya fark var yalnız.bebedorun ki okadar iyi değil ama çokta acımadı..
medelanınki süpermiş zaten cnm elektrikli kendi sağıyor ama 130 tl civarında..
medela alıcaz şimdilik idare ediyoruz bebedorla..

göğüs uçlarım benim de çok acımıştı 4.gün özellikle ama yara olmadan geçrdim çok
şükür.aklıma geldike günde 15 kere belki de lansinoh u sürüyordum acayip faydasını
gördüm bir de kalkanlar tabii.haala az biraz acıyor ilk emzirirken ama hemen geçiyor.
pompada acımadı sadece göğüsünü çekiyor sanırım acıdığı günlerde de sağsaydım
okadar cnm yanmazdı gibime geliyor..

eğer sürekli sağıcaksan medelanın pompasını al derim ama yoks adece rahatlamak için
ara ara sağarım diyorsan bebedorun ki gayet iyi...sağdıktan sonra kuş gibi hafifliyorsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…