2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sitare gözün aydın ama daha vardı galiba senin doğuma tansiyonla ilgili bi sorun mu oldu?
beyaz iyi haberlerini bekliyoruz

bende şimdi kızımı emzirdim hazır uyurken bende yatım biraz
uykusuz çok zor oluyo yoksa
fırsat buldukça gelirim kendinize iyi bakın

...selamlar herkese..16.08.2010 saat 18:30 itibariyle artık 3 kişiyiz..IRMAK hayatımıza katıldı..Allahıma çok şükür sağlığımız yerinde..2620 gr-47 cm...yarın sabah taburcu olacağız...

Hayırlı olsun Sitare82... Allah analı abablı büyütmryi nasip etsin...

Kızlar çok heyecanlı bir bkleyiş gerçekten. Son 3 günümüz bizim. Yarın kontrolümüz var. Cuma için de günümüzü almıştık. Artık son günler hiç geçmiyor gerçekten. Perşembe akşamı nasıl uyuyacağım bilmiyorum. Bugün son hazırlıkları bitirdik. Biberon pompa ve emzikler kaynatıldı. Dün hastanede kullanmak için bardak ve bir de süslü bir tepsi yaptım...:) Annem erkenden odayı süsleyecek. Doğum fotoğrafçımızla da görüştük. Sağ salim bir gelse bebeğimiz.

merhaba güzel annişler sitare gözün aydın canım buralarda kimse kalmamış anlaşılan neyse öpüyorum herkesiii :))

Doum yapacakalara da tavsiyem uyuyabldiiniz kadar uyuyun.Kızardık dne kadar hepimiz bebiş olunca uyunmuyo dendiinde "biz zaten uyuyamıyoruz ki Allah Allah" .İnanın hamileyken uyuyamamakla bebekle uyuyamamak arasında çok fark varmış.İyiki hamileyken son haklarımı kullanmışım 12 ye kadar uyumakla.Gözlerimin altları morarmara başladı.Bebişkom ememiyordu göüs ucum hiç yok kaşıkla sağıp veriyordum göüslerim mahvoldu.Bugün philips in göüs ucu cıkartıcısını denemeye başladım biraz işe yaradı artık göüs ucu yla emmeye başladı bugün ama kaç gündür kaşıkla löp löp alıştıı için morarana kadar ağlıyor bir sinirli bir sinirli velet sormayın kollarım kopuyor savaşıyoruz anlayacaınız bugün sinirlerim artık bozulmaya başladı annem galiba yarın gidiyor yrn dr gidices off ne yapıcaz ya uyanıp acıkırsa die karnıma ağrılar giriyor.
Ama şükürler olsunki emmeye başladı zorla olsada napalım...

pelincim ilk başlarda oluyor öyle inşallah alışır bebeğin

demetcim hoş geldin maşallah demirhan bebeğe bende numaran yok canım yaa arıyamadım o yüzden sana birşey sormak istiyorum demirhan bebeğin emziğinin markası ne canım ya benim velete tutturamıyorum bir türlü beni emzik gibi kullanıyor yazarsan sevinirim canımm

gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün sağlıklı güzel bir ömür versin...
[/COLOR][/B][/QUOTE]

Evet emzik verdim ama sadece 2-3 kere. :) Göbeği düşmeden çıtçıtlı bady giydirdim, bazen içine atlette giydiriyorum. Zaten sadece çıtçıtlı bady ve atletle duruyo bütün gün.Hava çok sıcak.Doktor taburcu olduktan sonra banyo yaptırabilirsiniz dedi. Tavsiye ediyorum bende banyo yaptırmanızı,daha uslu oluyolar. :)[/QUOTE]
sağol canım bazıları göbeği düşmeden çıtçıtlı bady giydirilmiyor demiştide..banyo çok önemli bebekleri çok rahatlatıyor bu kesin.
...selamlar herkese..16.08.2010 saat 18:30 itibariyle artık 3 kişiyiz..IRMAK hayatımıza katıldı..Allahıma çok şükür sağlığımız yerinde..2620 gr-47 cm...yarın sabah taburcu olacağız...
B]gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün sağlıklı güzel bir ömür versin...[/B]
allah yardımcın olsun bir avazda kurtarsın inş evine bebişinle dönersin...

ama benim sorumu görmedinizmi kızlar gerçi kimselerde yok ama burdaki arkadaşlar cevap bekliyorum...

Evet hareketler bizde de epey azaldı..normal heralde..yerleri darlaştı iyice.
Ben de bugün doktora gittim. Bebeğin suyu azalmaya ve yaşlanmaya başlamış. Eğer sancım cumaya kadar gelmezse cuma sabahı saat 7'de sezaryen için hastanede olacağım. Aç gelmem gerekmediğini söyledi saat 6 gibi sıvı gıdalar tüketebilirmişim. Spinal anestezi düşünüyoruz. Bi de Ultrasona göre kilosu da 4000 gr görünüyor ama bakalım. Sancı gelse de doğuramam heralde. Gerçi nst'de sancım çıkmıyor, kanala da yerleşmemiş..olmaz heralde diye düşünüyorum. Herşeyin hayırlısı inşallahhh.

evet canım bir süre kan oturacak göbeğine iyileşene kadar bizim yeni yeni geçti ama banyodan sonra yine pansumanını yap geçecek oda

merhaba arkadaşlar , doğum yapan arkadaşlar gözünüzaydın allah bağışlasın.

Benim de idrar yollarımda bir yanma var o kadar su içiyorum ama idrara zor çıkıyorum hepsi süte gidiyor galiba. Dr. ilaç verdi ama piyasada depolarda kalmamış herkes bu ara o ilacı içiyormuş.

Annem kayısı kaynatıyor , kayısı sayesinde şükür sarılık olmadan başında atlattık. Size de tavsiye ederim , hem bağırsakları çalıştırıyor hem şeker sütten geçip bebeğin karaciğerini besliyor.

Bugün hemşire geldi eve , göbeğine baktı yakında düşer dedi. Ben çekmeden etrafından alkollu mendille siliyordum , çekip dibini silmem gerekiyormuş acımazmış. İyi maşallah kilo da almış kuzum. Çok beğendi hemşire ablası. Şimdi uyuyor kuzucuk , şu havalar bir serinlese....

Hamileyken de sanki çok uyunuyor ağrılar sızılar oluyor . Biran önce doğurmak en iyisi ...

Benimkinin gözleri de gri , bakalım dönecek mi ...

Hepinize sevgiler , öptüm

selamlar canlar nasılsınız
ben bugün bütün gün hastanedeydim öldüm yorgunluktan
doktor sezeryana karar verdi haftaya çarşamba yani 25 ağustos a gün verdiler
yarın gidicem tekrar son kez kan ve idrar vericem dahiliye ve anestezi uzmanı görücekmiş sonrasında da kesin tarih verilcek hayırlısı bakalım...
annem dışında hepimiz rahatladık gün verildiği için annemse eski kafalı işte normal doğum istiyodu:) şimdi bende heycan ve korku başladı çok fena içim kıpır kıpır
Allah ım sağlıkla kavuşuruz inşallah hepimiz meleklerimize

evet canım bir süre kan oturacak göbeğine iyileşene kadar bizim yeni yeni geçti ama banyodan sonra yine pansumanını yap geçecek oda

canım sımdı gobegıne su deyse bısey olmaz demı... normal yıkayabılırım artık yanı... pansumana devam edıyorum hala bende...

gecmıs olsun canım... bende dogumdan sonra hep kaysı suyu ıcmıstım demekkı benım bebıste ondan hafıf alattı sarılıgı:):) bu gobek ısı benım kafamı cok bulandırıyodu... yıkamıyosun ısılık oluyo yıkıyosun gobegıne su gelıyo... Allah yardımcımız olsun hava cok sıcak...

neyse mert uyandı ben sonra yine uğramaya çalışacağımm

op benım ıcın bebısı....

Canım benım... ıns saglıkla alırsın bebısını kucagına... saglıkla guzellıkle gelsın ıns....

hangisi hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun önemli olan sağ salim bebeğimize kavuşmak ..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…