2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Niye kimse benimle konuşmuyor??

Selam canım, geçmiş olsun bebişine. İnşallah hemencecik iyileşir. opuyorumnanaktan Benimde kanadı biraz göğüslerim şimdi daha iyiyim.Göğüs kalkanı kullanıyorum ara sıra. Sağlık ocağından hemşire geldi eve kontrole .Hastanede emzirmeyi farklı göstermişlerdi.Sağlık ocağındaki ebe başka gösterdi, şimdi acımıyo fazla canım. İlk zamanlar çok acıyodu. uykusuzluk hepimizde var tabi ki. kaydirigubbakcemile3 Kızıma bakıp geleyim ben. Benimki yatağında uyuyo koyunca.

katılıyorum sana çiğdemcim 5 dk duşa girmek bile mesele aynen yaralarla başım deertte bide gaz mıdır nedir sürekli ağlama modunda zaaten sıcaklarda yetiyor insana

Senden başka kimse konuşmadı benimle :bbo: . Memeler için garmastan kullanıyorum, chicconun göğüs pedini takıyorum ve kalkan kullanıyorum işte, yine de kanıyor. Gaz için rezene çayı içiyorum ben anasonlu. Sütümden ona geçiyordur. Bizimkisi çok pırtlıyor afedersin. Yani birinin yanında pırtlasa, kimse bebeğe bakmaz, direkt bize bakar. kaydirigubbakcemile3

meraba doğurmayı bekleyen arkadaşlarım bebek hareketleri nasıl sizin benim gündüz daha çok uyuyor sanırım çünkü karnımla oynuyorum öyle hareket ediyor akaşama doğru hareketleniyor ama yinede geçen haftaya göre sanki az gibi geliyor.yani tekme atmak yerine sanki karnım sürtünüyor kayıyor sağa sola gibi hareket ediyor.tekmeler hiç yok değil ama az....

merhaba canım bebişine geçmiş olsun söylediklerinde haklısın şuan bizim için daha kolay ama insan bebeğim sağlıklımı onu kucağıma alabilecekmiyim sorularu kaygılarıda bu rahatlığı kullanmamızı engelliyor işte....

Bana da hastanede hemşire gelmişti. Bebek emmiyordu, hemşire de akrobatik hareketler yapmıştı emsin diye. Meğer meme ucum yokmuş, hiç duymamıştım :1ninca: . Pompayla çıkardık sol tarafı. Çok hasar gördü o sebeple. Diğeri çıkmadı, kalkan takınca emzirebiliyorum. Acıyan sol tarafı da bir 10dk kalkanla emziriyorum sonra da çıkarıp emziriyorum daha az acıyor.

Benimde sol tarafın ucu azıcık .kaydirigubbakcemile3 Diğeri normal.Sol tarafı kalkansız ememiyodu . Ben de pompayla sağıyodum.Şimdi biraz daha rahat alabiliyo sol tarafı da. Valla bazen sağıyorum, gece biberonla veriyorum. Ama gündüz emziriyorum sürekli. Sürekli altına yapıyo kızım, bezini değiştirdim. üstünü giydirdim,alt taraftan zort diye bi ses geldi .kaydirigubbakcemile3 Meğer yine altına yapmış.

Çok sağol hayatım.

Seni çok iyi anlıyorum hayatım. Yakın bir tarihe kadar ben de aynen senin dediğini diyordum. Sonra gördüm ki asıl mesele doğurduktan sonra başlıyor. Geceleri uyanması, sürekli emmesi sorun değil, hatta uyurken bazen öyle güzel gülüyor ki aşık olmamak elde değil :asigim: insanın kanayan memeleri aklına bile gelmiyor. Sağlığını düşünüyorsun hep. Bak bebeğim doğdu 3 gün sonra sarılık oldu; hem de ne sarılık??!! 17 sınırmış, 13,8 lere vurdu sarılığı. Sonra Rabbime şükürler olsun düştü 9,4'e. Günlerce hastanelerde telef olduk. Telef olalım da yeter ki sağlığına kavuşsun bebeğim. Ardından malum boğazlarından rahatsızlandı, 10. iğnesini akşam 8:30da olacak. Perişan oluyorum onun bacağına iğne saplanınca. O masmavi gözlerinden yaş çıkmasa da "anne niye bana bunu yapıyorsun" dermiş gibi bakıyor, içim yanıyor. O yüzden diyorum hayatım kıymetini bilin, şu bir kaç gün diye. Mavi demişken, benim oğluşumun gözleri hareli mavi oldu, aynı babamınkiler gibi... Lacivert değil, bildiğiniz mavi. Değişir mi ki ileride?? bilmiyorumkismile

Evet keratalar temiz bezi görünce yapmadan rahat etmezler kaydirigubbakcemile3 . Benimki hiç emmiyordu, kavga dövüş emzirdim. Ama ne inat var bebekte, hayret edersin. 2 hemşire yapamadı. Ben de sağ tarafı sağıyordum işte, sonra kalkana alıştırdım. Bazen de kalkanı çıkarıp veriyorum 1-2dk emebiliyor. Düzgün emse, ucunu çıkarır kendi.

hoşgeldiniz kızlar
benim ekran açık ama sürekli başında durmuyorum biraz iş yaptım bu sıcakta karıncalar evime hücum etti onlarla boğuşuyorum işler bitmiyo hiç zaten bi de ayaklarımı kaldırmam lazım malum şişler için ama fırsat yok işte..
siz bıdıklarla uğraşıyosunuz ne güzel.
çiğdemcim bebeişine geçmiş olsun göz rengine gelince değişme ihtimali de var ama madem deden de mavi gözlü, bebişine geçmiştir canım, genelde bebekler doğunca lacivert olurmuş gözleri diye dudum ama bilmiyorum

selammm ben geldim opuyorumnanaktan
nasılsınız bakalım ben hala doğuramadım mafoldumben

Kolay gelsin canım sana. Karınca yemleri var hayatım, denemediysem tavsiye ederim.
Sağol geçecek inşallah... Yok benimki laci değil, bildiğin mavi. Gözbebeğinin etrafı da daha açık hare şeklinde mavi.

Son düzenleme:
bende eşimi gönderdim geldim adamcağız bekliyor bakıyor benim doğurmaya niyetim yok gidiyor işe :)))
off ben ayın 18inde doğurucam diyordum yarın 18 i bakalım dr 20 si diyor ee onada az kaldı ya sabır zaten en fazla 8 gün var doğdu doğud doğmadı benide keserler napalım :))

bu aralar kayınvalideme sinir olmakla meşgulum ya insan bi arar sorar inanamıyorum ya bir kere bile aramıyor nasılsın diye yemeğe bile çağırmıyor ve biliyor arada ağrılarım oluyor sıcakta mutfakta durmak gerçekten kabus gibi ama bu nasıl biri anlamadım eşime söylüyorum hiç cvp vermiyor annesine o kadar düşkün ki gerçi ne desin haklısın dese tepesine çıkarım hakkızsında diyemez ama cidden üzülüyor insan ya dün gittik torunum geldi diyip kapıyı açtı allahım dedim ya sabır insan bi sorar nasılsın iyimisin diye kızımı soruyor nasıl hareket ediyor mu

Hoşgeldin canım, olsun ben 39+3'te doğurmuştum. Belki sen de 39. haftaya girince doğurursun.

hoşbuldum inş. maşallah boncuk gibi gözleri var paşanın. maviş maviş :))
beklemek ne zormuş son günler geçmiyor. doktorum sen çoktan doğururdun 1 aydır bebek aşağıda sancın da görünüyor diyor ama çatım çok darmış yukarda bi kemik varmış bebek orayı atlayamıyor orayı geçerse çabucak doğar diyor. bol bol yürüyüp bekliyorum normal olsun diye. ama bu gidişle bu kadar bekleyip sonunda sezeryan olcakmışım gibime geliyor (

Pek çikin değil mi? :asigim: . Biz esmer bekliyorduk oğlanı babası gibi, çocuk kumral doğdu şoke olduk. O kadar da demiştim; "babasına aynı benzerse yaygarayı koparacağım, bu çocuk bana niye benzemiyor, kimden yaptın bu çocuğu?" diye. Nerdeeee, bana benzedi minnoş.

Eh biz de normal bekliyorduk ama çatı darlığından ve doğum başladığı için acil dilimlendik. Benimki de 7. ayda indi başı aşağı. Doktorun daha iyisini bilir elbette. Ancak ben de sana şunu söyleyebilirim. Doğum başladı mı istese de geri döndürülemez. Hayırlısı ne ise o olsun.

amin canım..en doğrusunu o biliyor gelecek elbet bekliyorum cimcimemi:asigim:

ben eskiden çok rüya görürdüm ne zaman doğurucağımı neden görmüyorum acaba gerçi uyuyormuyum hayır ama olsun saçma sapan rüyalar görüceğime şöle bi tarih görsem hiç fena olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…