2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım ben anesteziden korkuyorum yaa..yani kendime gelirken neler yaparım aceba diye çekiniyorum. aslında ben ameliyat filan hepsinden komple korkuyorum da..tek temennim epidural normal doğumu başarı ve kolaylıkla atlatabilmek. İnşallah allah gönlüme göre yaşatır.

amin canım:1hug:

yok canım benim sezeryan olucakmış bu hafta dedi doktor ama gün vermedi daha erken dedi haftaya salı gittiğimde kesinşecek inşallah
ben amliyat olmuştum geçen sene kist ameliyatı açık ameliyat o nedenle sezeryan olmam gerekiyomuş hayırlısı bakalım

ben canım anestezi öneririm epidural belden uyuşturma işinin ehli bir doktor yaparsa ancak sağlıklı diyorlar

ayy ezgiii hakikaten yanii koltuk takımımıza kadar herşeyimiz aynı yani pesss.
diyorum :))) daha tanışsak kimbilir neler çıkacak:))bu arada kızının adı defne olacak değil
mi?

Canım ben anesteziden korkuyorum yaa..yani kendime gelirken neler yaparım aceba diye çekiniyorum. aslında ben ameliyat filan hepsinden komple korkuyorum da..tek temennim epidural normal doğumu başarı ve kolaylıkla atlatabilmek. İnşallah allah gönlüme göre yaşatır.

kendine gelirken uykudan kalkmış gibi oluyorsun canım

yok canım benim sezeryan olucakmış bu hafta dedi doktor ama gün vermedi daha erken dedi haftaya salı gittiğimde kesinşecek inşallah
ben amliyat olmuştum geçen sene kist ameliyatı açık ameliyat o nedenle sezeryan olmam gerekiyomuş hayırlısı bakalım

hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşallah çok güzel bir duygu

ayyy aynen yemin ederim dengesiz dengesiz davranırım naparım acaba diye
düşünüyorum genel anesteziden epey korkuyorum ben de..
bi de bişi diycem yaaa epiduralli normal doğumlarda vakum kullanılabiliyormuş
bazen ben bi de bundan daha da çok korkuyorum yaa .doktoruma son zamanlarda
hep söylüyorum ben vakumdan korkuyorum diye kızdı bana aklına böyle şeyler getirme
dedi internette okuyup okuyup korkuyorsun dedi...akannehir
aslında var ya neye ısrar ediyorsak bütüüün herşeyi bir kenara atıp riskleri bilmem ne
işte hepsini kenara atıp sez.desek belki de en iyisi olacak allah bilir yine de en hayırlısını
ama sezeryanda bebek için riskler hiç yok neredeyse..
şimdi bi de kiloları da artıyor düşünüyor insan ne yapsam diye hele
seninkine 3800 demiş cnm ve sen 20 ağustosa kadar beklemeyi düşünüosun
korkmuyor musun?4000 i geçecek...bilmiyorumkismile

nurcancım anlamadım ben sabahtan beri ne sancı hissettim ne de açılmam oldu yazmış
pelin neye istinaden böyle yazmış ki sancı vermediler se neden 5 e kadar beklemişler
sezeryana almak için????

canım herhade bana dokunuyor arkadaşlarımdanda yapan oldu kimse etkilenmiyor ben 2 poşet aldım 40 adet yapıcam inşallah poşetlere minik delikler deldim balkonda bekletiyorum kokuları gitsin diye:))
bide sen yaptıklarını bebeğinin odasınamı koyucaksın o zaman oda ağır kokar yaa:)) ben taktım bu kokuya:))

karton kutu içinde bebğin odasında ve dolabında duruyor cnm.
ama öyle çok fazla kokmuyor kutuyu açınca kokuyor o da hoş bi koku.
sana kötü geliyor heralde:)))

canım ben toksi- pelin arkadaşımızla konuştum sunni sancıyı hiç hissetmemeiş açılması olmamaış mecburen sezeryan sende sezeryan olursan anesteziliyi öneririm diğerlerinde bayağı yan etki var ben iki defa oldum anestezi hiç yan etki olmadı

nurcancım genel anestezi daha kötü be cnm..spinal epidural dediğin gibi
iyi bir dr.yaparsa ohh miss gibi tertemiz bayılmadan etmeden bilincin açık
bebişin hemen kucağında.genel anestezi de öyle mi ki???
zaten yasaklanacakmış artık sezeryanda genel anestezi çok gerekli durumlarda
yapılacakmışş..

nurcancım anlamadım ben sabahtan beri ne sancı hissettim ne de açılmam oldu yazmış
pelin neye istinaden böyle yazmış ki sancı vermediler se neden 5 e kadar beklemişler
sezeryana almak için????

canım sunni sancı vermişler ama hissetmemiş normal doğum şansı yok demekki birde psikoloji çok önemli annesi ile tartışması olmuştu rahat olmak gerekiyor normal doğum için

yapılacakmışş..

canım ben altınolukta olduğumdan devlette yaptım ve burada tüm anneleri gözlemleme şansım oldu hepsiyle konuştum en acısızı anestezili sezeryan biz 3 kişi kalıyorduk biri epidural çok baş ve boyun ağrısı vardı diğeri normal 22 dikişli çamaşırını giyememiş inleyip duruyo ben 4 saatte ayağa kalıp normal geziniyordum

canım sunni sancı vermişler ama hissetmemiş normal doğum şansı yok demekki birde psikoloji çok önemli annesi ile tartışması olmuştu rahat olmak gerekiyor normal doğum için

sancıyı hissetmemiş mi hem de sunni sancıyı ben de epidural aldığını düşünüyorum.
öyle yapıcaktı zaten öyle diyordu çünkü ondan hissetmemiştir artı bi de açılma falan da
olmayınca sezeryana üfff herkesin sezeryan oluyor yaa topikte normal doğum yok gibi..

ayy ezgiii hakikaten yanii koltuk takımımıza kadar herşeyimiz aynı yani pesss.
diyorum :))) daha tanışsak kimbilir neler çıkacak:))bu arada kızının adı defne olacak değil
mi?

Kesin kesinn..neler çıkar kimbilir. Evet kızımın adı Defne olacak kısmetse.

ayyy aynen yemin ederim dengesiz dengesiz davranırım naparım acaba diye
düşünüyorum genel anesteziden epey korkuyorum ben de..
bi de bişi diycem yaaa epiduralli normal doğumlarda vakum kullanılabiliyormuş
bazen ben bi de bundan daha da çok korkuyorum yaa .doktoruma son zamanlarda
hep söylüyorum ben vakumdan korkuyorum diye kızdı bana aklına böyle şeyler getirme
dedi internette okuyup okuyup korkuyorsun dedi...akannehir
aslında var ya neye ısrar ediyorsak bütüüün herşeyi bir kenara atıp riskleri bilmem ne
işte hepsini kenara atıp sez.desek belki de en iyisi olacak allah bilir yine de en hayırlısını
ama sezeryanda bebek için riskler hiç yok neredeyse..
şimdi bi de kiloları da artıyor düşünüyor insan ne yapsam diye hele
seninkine 3800 demiş cnm ve sen 20 ağustosa kadar beklemeyi düşünüosun
korkmuyor musun?4000 i geçecek...bilmiyorumkismile

Korkuyorummm..o yüzden inşallah o kadar beklemez diyorum. Bazen düşününce evet diyorum sezaryen ol kurtul. Ama eşim bu konuda çok titiz. sezaryene açık kapı bile bırakmıyor. Sezaryen olursam toparlanamayacağımı düşünüyor uzun bir süre. Bu zamana kadar dikkat ettim; eşim ne dediyse tersini yaptım ve hep onun dediğine geldim. Bu seferde öyle olursa diye korkuyorum ve onun dediğini yapmak istiyorum. Bol bol dua ediyorum. Elimden başka birşey gelmiyor. İnşallah alnımın akıyla çıkarım bu doğum işinin içinden..ele güne rezil olmadan.

yapılacakmışş..

Genel anestezide bulantı çok fazla oluyormuş diye biliyorum.. Bi de insan kendine gelirken saçma sapan şeyler yapabiliyormuş..olmadık şeyler konuşabiliyormuş filan. Ben de çekiniyorum ister istemez. Bi de bünyeden bünyeye değişiyor tabi. Demekki nurcan kaldırabilmiş. Ama doktorlar gerekmedikçe önermiyorlar geneli.

ezgicim niye ele güne rezil olacaksın allahım yardımcımız olur tatlım biz
bi melek getiriyoruz dünyaya bundan daha güzel bişi olabilir mi???
çok mu abartıyoruz acaba sezeryan işini diye düşünüyorum hele şu son
2 gündür çünkü herkes çok basit anlatıyor artıık eskisi gibi değil sezeryanlar...

Kesin kesinn..neler çıkar kimbilir. Evet kızımın adı Defne olacak kısmetse.

Korkuyorummm..o yüzden inşallah o kadar beklemez diyorum. Bazen düşününce evet diyorum sezaryen ol kurtul. Ama eşim bu konuda çok titiz. sezaryene açık kapı bile bırakmıyor. Sezaryen olursam toparlanamayacağımı düşünüyor uzun bir süre. Bu zamana kadar dikkat ettim; eşim ne dediyse tersini yaptım ve hep onun dediğine geldim. Bu seferde öyle olursa diye korkuyorum ve onun dediğini yapmak istiyorum. Bol bol dua ediyorum. Elimden başka birşey gelmiyor. İnşallah alnımın akıyla çıkarım bu doğum işinin içinden..ele güne rezil olmadan.

kızlar ben 4 sat sonra kalktım ağrım olmadı sezeyandan sonraevde tüm işimi kendim yaptım

X