2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ayy benim de kontrolüm var bugün..En son gideli 12 gün oldu. Doktorum da izindeydi zaten yeni geldi. Ne sonuçlar alacağım çok merak ediyorum. Hani hep yazıyorlar ya kontrole gittim hemen sezaryene aldılar diye, bundan çok korkuyorum, inşallah öyle birşey olmaz. Saat 3 gibi doktorda olacağım..gelince yazarım zaten.

hadi gozun aydin canim

hayirlisi ile atlatirsin insss

amin cnm inşallah darsı cümlemizin başına inşallah.

ay cnm hadi bakalım hayırlısı olsun. bende cuma sezeryan oluyoerum hayırlısı ile. sağlıkla kucağımıza alırız inşallaholumunekankayizsmile

hayırlı haberlerle gelirsin inşallah canım.olumunekankayizsmile

Hoşgeldin Pelincim. Hakkında hayırlısı olsun diyorum. Yalnız unutma, bak tecrübe konuşuyor; normal doğum sezeryandan daha iyi. Doğururken acı hissetmiyorsun ama sonrası cidden zor oluyor. Beni daha akşamına yürüttüler, dikişlerim çabuk kaynasın diye. Ölüyordum ağrısından. Sonracıııma, 3 gün sütüm de gelmedi, bebek de memeyi almadı haliyle. Sütüm gelene kadar mamayla beslendi sarılık oldu. Sen zaten kararını vermişsin hayatım ama bunlara hazırlıklı ol tamam mı?

kuşummm hadi hayırlısı kız aynı güne denk getiremedik desene :)

Hayırlı haberler alırsın inşallah canım. Yalnız o doktordan doktora değişir. Bkz: ben. boshayallersmile

canım sağol ama bn çok korkuoruuuumm birde bunları duyunca hepten mahvoldum -ki en başından beri dr bana hep normal demesine motive etmesine rağmen ben asla bu fikre alışamadım
çatılar bahane oldu anlıcağın yoksa yine ısrarla dr normal diodu bana
ee bu kafayla da nıormal yapmam çok zor hele ki zor bir doğum olacaksa

canım ne zaman bu kilodaydı bende dünden beri perişanım bebişimin kilosu benim tansiyonum yüzünden az diye 37+1 de 2601 gr dı herkes bi umut peşinde senle sat aramız pek yok o yüzden sordumm

selamlar herkese.uzak kaldım bikaçgün yine.evimde net yok anneme yada kayınvalideme gelirsem anca biraz giriyorym.şimdilik bende beklemedeyim son 10 güne girdim 20 ağustos beklenen doğum tarihimiz.bakalım öncemi sonramı gelecek benim prenses.

çiğdemcim gelmişsin çok sevindim iyi olmanıza.bende bebeğimi kucaklamak için sabırsızlanıyorum.
gece çatımın ağrısından uyuyamadım desem yeridir. mahvoldum resmen sağa sola dönemedim kemiklerim birbirine girdi sanki.ağırlaşmaya başlamak bu gibi bişey oluyor sanırım.

bide şu sancıların felan nasıl olacağını anlayamamaktan korkmasam.ama anlamamak mümkün olmaz sanırım.perşembe öğleden sonra gideceğim dr.inşllah

çiğdem o gün pek konuşamadık senle çok canın yanıyodu şimdi daha iyisin değilmi?

hastaneden doğum hususunda genel olarak memnun kaldın mı?

fotokolik sağ salim alırsın inşallah bebeğini kucağına demet sende allah yardımcınız olsun
bu arada çatı muayenesiyle açıklık muayenesi aynı şey değil mi ya valla benim hiiiç canım yanmadı acaip rahattım sadece burda herkes çok zordu falan dediği için birden sıktım kendimi ama acıdığı için değil acıyıcak diye sonra dr rahat ol dedi saldım valla kendimi hiç bi şey hissetmedim diyebilirim çekinmedim de nedense doğumhaneyi inceleyip durdum

sağol canımmmopuyorumnanaktan
bnmde acım olmadı bir anda korkup panikledim ama işlem başladığında resmen kemiklerimin itildiğini hissettim yinede derin derin nefes aldım rahat olmaya çalıştım ama belki de bu acı olayı çatıdan çatıya değişiodur bilemiorum..

sitare tansiyonun çok mu yüksek kaç mesela benimde yüksek seyrediyor ama kilo ilgili bi sorun yaşamadık çok şükür

sitare tansiyonun çok mu yüksek kaç mesela benimde yüksek seyrediyor ama kilo ilgili bi sorun yaşamadık çok şükür

günde 3 tane tansiyon hapı içtiğim halde 14/8 den kımıldamıyor çok şükür bunada hani inmiyor ama çıkmıyorda tansiyon 3 hafta önce çıktı bende o zamnlar bebişimin alma hızına göre dr 3200-3500 arası doğar demişti.dünse tansiyondan kilo alımı yavaşlamış dedi.2 haftada 300 gram almış yavrum onun öncesinde 2 haftada 600 küsür almıştı

Kendin için olana senden başkası karışamaz canım benim. Korkuyorsan tabi ki sezeryan olacaksın. Benim başıma gelenler senin de başına gelebilir, o yüzden hazırlıklı ol, üzülme sütün geri gitmesin diye söyledim kuşumm..

Ancak vakit bulup geldim hayatım. Seninle görüştüğümüz gün sarılığı yükselmişti bebeğimin. 13,8 çıkmıştı. Dün gittik, 9,4'e düşmüş. Doktor "herşey yolunda" dedi, içimiz rahatladı.
Pazar günü alelacele mevlüt okuttuk, gelenim gidenim fazla olmuyor şükür. K.validem de çalışmaya gitti.
Evet yavaş yavaş ağırlaşıyorsun. Sancıların için de korkma, anlıyorsun çünkü. Benim gibi eline kağıt kalem al, sancılarını yaz. Düzenli ve artan sancılarsa 5dk da bire düşmesini bekle. Kanama ya da su gelmesini bekleme. 5dk bir oldu mu bir kaç kez, yallah hastaneye. Bir de ben sana ne diyeceğim; bak biz normal doğum diye gittik hazırlıksız, aklında bulunsun, bebek bezini ve alt açmayı bol al. Özellikle bebek bezi... Çünkü benim doğum yaptığım gece sondamı söktüler kan oldu yatağın tamamı. Kanamam öyle çoktu ki ped tutmadı bebek bezi koyduk.
Bir de kızlar, süt için "kimyonlu rezene çayı" için günde 2 kere. Acayip süt yapıyor ve bebeğin gazı fazla olmuyor.

valla ben muayenede hiç bu kadar rahat olucağımı düşünmemiştim ama drum beni çok rahatlatıyor nedense o ne yapsa ses etmiyorum hastanede 2 ebe var biri ne zaman tansiyonumu ölçse yüksek diğeri ölçüyor normal birini sevmiyoruz biz ana kız kızımında o ebe nst alacağı zaman kesinlikle yerinde durmuyor kalp atışları sürekli yer değiştiriyor ama sevdiğiniz ebe geldiğinde herşey süper oluyor :))) bizde dedik o ebeye doğumda sen olsan diye ilk önce şans kim nöbetçiyse dedi sonra baktı kadıncağız bende kızımda öbüründen tırsıyoruz gelirim haber veririsiniz artık napalım dedi :)

peki sitare bu durum preeklamsi mi? bebeği erken alma gibi bi şey düşünmüyor mu drun dışarda daha iyi kilo alabilir ciğer gelişimide tamamlanmıştır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…