2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Biraz önce kayınvalidem kapıyı çaldı hep evde tıkıldın in bahçeye otur aşaıda diyor.Dedim çok sıcak ben vantilatörün önündeyim saol ısrar ediyo bende kapıyı kapattım.Şimidide eşim arıyo üstüne bişiler giy bahçeye insene die.
Yaa ben evde atletle vantilatörün karşısında son kademede eriyorum zaten aşaıda tabure tepesinde mi oturucam evde ne güzel ayaklarımı uzatıp arkama yaslanıyorum diyorum,hemen "ayy tamam iyi sen bilirsin" die tavır yapıolar yaa.ben küçük çocuk muyum ne zman nerde istersem orda otururum sanki çekinicem misafirim.Zaten ablamda gitti annem inşallah bu akşam gelir.
bEN sadece evde oturup kaderime ağlamak istiyorum.
Kimse anlamıyor beni yaa tabi herkesin tuzu kuru.bu sıcaklarda ektradan kavrulan benim,karnında bebiş taşıyan benim,karnı çatlaklar ve mosmor olan benim dourcak olan ve douramayanda benim insan biraz anlayışlı olur yaaa

canım benim seni öyle iyi anlıyorum ki. dünden beri ben de öyleyim. içimde bi sıkıntı ağla ağla bitmedi gözyaşım. ama sebepsiz ota moka ağlıyıp susuyorum.bu sabah kahvaltıda bile ağladım zehir oldu pazar kahvaltısı.otururken bile gözümden yaş süzülüyo durupduruken.bu sıcaklar bu bekleyiş sinirlerimzi bozdu. herkes aynı. kimse bizi anlamıyo :KK43: ben çok sıcak eriyorum diyorum bi sen misin diyolar ben hamileyim diyorum bu sefer de biz de hamile olduk oluyo :KK43: ya sabır diyorum

bişey söylücem bu doğum sancıları adet sancılarına benziyomuş ya yani onun daha şiddetlisi oluyomuş..iyide ben unuttum adet sancısı nasıldı neye benziyodu hatırlamıyorum.mesela gece yan yatmaktan belim ağrıyo acaba böylemiydi diyorum yok hatırlamıyorum ben zaten sancı falan yok olsada anlamıcam :KK43:

cennet azığı
üç şey seçtiler cennetten çıkarmak içiin..
Bir:Kelimeler
iki:Aşk
üç:Annelik duygusu

Kelimeleri Adem yanına aldı,annelik duygusunu taşımak Havva'ya kaldı..
Ama Aşk çok ağırdı,ikisininde aşkı tek başına taşıması mümkün olmayınca,ikisininde zembili aşkı bir başına kaldıramayınca,bölüştüler yükü.Yarısını Adem sırtlandı aşkın yarısı Havva'ya kaldı..
Öyle sert düştülerki dünyaya,bu fenaya,Adem'in dizlerinin bağı çözüldü,ciğerleri yandı,nutku tutuldu..Bildiği kelimelerin hepsini önce unuttu,Sonra bir kısmını hatırladıysa da diğer kısmını kıyamete değin unuttu.
Aşk!Daha yollarda sakin durmamıştı bir türlü.Kabına sığmamıştı.Bir yarısı yollarda kayboldu.Getirebildikleri ancak öbür yarısıydı..
O gün bugün yeryüzü kelimeleri yetersiz,aşk bu dünyada kusurlu...
Annelik duygusu?
Havva'nın cennet duygusu
Gönül evinde,kadın bedeninde,tastamam duruyordu...

nazan bekiroğlu la sonsuzluk hecesi kitabından kızlar ben her okuduğumda duygulanıyorum çok paylaşmak istedim

Geçmişi okurken gördüm. Ben de kitabı kitap yurdundan sipariş etmiş sonra çok sevdiğim bir abimin doğumgününe denk gelince ona hediye etmiştim. Şimdi merak ettim doğrıusu. Güzel mi kitap??

Geçmişi okurken gördüm. Ben de kitabı kitap yurdundan sipariş etmiş sonra çok sevdiğim bir abimin doğumgününe denk gelince ona hediye etmiştim. Şimdi merak ettim doğrıusu. Güzel mi kitap??

çok çok güzel bi kitap arada açıp tekrardan okuyorum..şimdide yusuf ile züleyha sını okuycam kadın süper yazıyo..tavsiye ederim

doğum yapan bütün annişlerimize ve kuzularımız kocaman bir maşallahhh geçmişi okuyamıyorum uf yaaa

bişey söylücem bu doğum sancıları adet sancılarına benziyomuş ya yani onun daha şiddetlisi oluyomuş..iyide ben unuttum adet sancısı nasıldı neye benziyodu hatırlamıyorum.mesela gece yan yatmaktan belim ağrıyo acaba böylemiydi diyorum yok hatırlamıyorum ben zaten sancı falan yok olsada anlamıcam :KK43:

Yok kız anlarsın doğum sancısını. Hem belki önce nişanın veya suyun gelir.Belli mi olur.opuyorumnanaktan

Bu arada hamile olmadan önce , insan hamileliğin kolay olduğunu düşünüyo ama şimdi bakıyorumda, hamilelik öyle kolay bişey değilmiş .Geceleri sağa sola rahat dönemiyosun.Rahat rahat yürüyemiyosun.Bi de benim mide bulantılarım hala devam ediyo.Ateş basıyo falan. İnsanlar anlamıyolar o zaman bizi.Dışardan bakınca , özellikle erkekler için sadece karnımızda bi bebek var , başka da bi zorluğu yok hamileliğin onlara göre. Halbuki en çok desteğe ihtiyacımız olduğu zamanlar bu zamanlar.opuyorumnanaktan

doğum yapan bütün annişlerimize ve kuzularımız kocaman bir maşallahhh geçmişi okuyamıyorum uf yaaa

Hoşgeldin canımm.Nasılsın ? Bebiş nasıl ? Sen sor merak ettiklerini, biz henüz doğurmayanlar cevaplarız. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 En son Özlemkg ve Şeyma doğurdu. Didoba'nın suyu gelmişti, ama doğum haberini almadık henüz.Doğurmuştur o da sanırım. opuyorumnanaktan Pelin'in 40'ı bugün doluyo ama henüz doğurmadı.Çisem de doğurmadı sanırım.Doğursa mesaj atıcaktı telden. opuyorumnanaktan Şimdilik aklımda kalanlar bunlar. :)) Başka merak ettiğin kişiler var mı ? Heee Soho Özlem de doğurmadı henüz.Ebru dün sezeryan olucaktı ama henüz haber alamadık ondan da. opuyorumnanaktan

Hoşgeldin canımm.Nasılsın ? Bebiş nasıl ? Sen sor merak ettiklerini, biz henüz doğurmayanlar cevaplarız. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 En son Özlemkg ve Şeyma doğurdu. Didoba'nın suyu gelmişti, ama doğum haberini almadık henüz.Doğurmuştur o da sanırım. opuyorumnanaktan Pelin'in 40'ı bugün doluyo ama henüz doğurmadı.Çisem de doğurmadı sanırım.Doğursa mesaj atıcaktı telden. opuyorumnanaktan Şimdilik aklımda kalanlar bunlar. :)) Başka merak ettiğin kişiler var mı ? Heee Soho Özlem de doğurmadı henüz.Ebru dün sezeryan olucaktı ama henüz haber alamadık ondan da. opuyorumnanaktan
Pelin in 40 ı doluyo diince sanki ölmüşümde 40 ım çıkıcakmış gibin hissettm biranda tuhaf oldum yaaw :roflol::roflol:

gece kollarım uyuşmuş kalkıyorum felç olmuş gibi hissetmiyorum hiç her yerim tutluyo.zor yani son zamanlar ayrı zor ilk zamanlar ayrı ama dünyada yaşanacak en güzel zorluk bu olsa gerek inşallah her kadın yaşasın bu zorlukları

Pelin in 40 ı doluyo diince sanki ölmüşümde 40 ım çıkıcakmış gibin hissettm biranda tuhaf oldum yaaw :roflol::roflol:

:roflol: :roflol: Deli misin kız ? Allah korusun.Onu da nerden çıkardın. :roflol: Konumuz hamilelik. kaydirigubbakcemile3 Yarına doğurucaksın sen galiba :pPP

gece kollarım uyuşmuş kalkıyorum felç olmuş gibi hissetmiyorum hiç her yerim tutluyo.zor yani son zamanlar ayrı zor ilk zamanlar ayrı ama dünyada yaşanacak en güzel zorluk bu olsa gerek inşallah her kadın yaşasın bu zorlukları

Aminnnn. :) opuyorumnanaktan

Fahriye naber kız ? Bak Şeyma da doğurdu. Ben de hala tık yok. Aslında 13 benim uğurlu sayım, 13'ünde mi doğursam acaba . ( Sanki isteyince doğurabiliyorum da ) kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 Ramazanda annemler burda olucak, yemekleri annem yapar valla. Bu sıcaklarda yemek yapmayı sevmiyorum hiç. Ya herkes doğursa da sonra bebişlerimizle topluca buluşsak ne güzel olurrrrr. opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan Bi başlıkta resimler görmüştüm. Anneler hep toplanmışlardıııı.Resimleri vardı. opuyorumnanaktan
iyi cicim ne olsunn. yaptım yemeği geldim ocağa koydum yanii oh üstümden yük kalktı ya aslında en sevdiğim iş mutfak işidir ama zor şimdi sıcaaakk ayakda durmak zorrrr.
ramazanda benimde yapanım olur herhalde bebiş minnacık olucakkkinş.

ayy pelin sen çok yaşa emi. valla krize girdimmmmm yaaaa Allahda seni güldürsünnnnn.kaydirigubbakcemile3

ayy özleminkide çok güzelll Allah hepsini nazardan esirgesinnnnnnnnnnnnnnnn

ay ebruyu niye koymadılar yaaaaa:bbo:

acaba didoba didem dün doğurdumu kaynanasının d.gününde:eek:lmaz:

Doğurmuştur büyük ihtimal, suyu gelmişti çünkü. Kimsede numarası yok mu onun acaba ? bilmiyorumkismile Senle ben de kim doğurdu diye rapor veriyoruz sürekli. kaydirigubbakcemile3 Biz doğuma gitsek bizi kim yazıcak acaba. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

X