2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

o zaman muhtemelen doruk bebekleri karıştırdı :)) nasıl biliyorlar ki ikizlerde çıkınca hangisinin hangisi oldunu :))

canım ya bende aynı gözüm telde ve dönüyorum demesinde ama sanırım bu gecede gelmeyecek yarın burda olucak:KK43:

gerçi ne kadar yapma desemde bende senin gibiyim:)
sonuçta normal doğum ve ne zaman nasıl geleceğini bilmediğin için panik oluyorsun.

allah yardımcın olsun en hayırlı zamanda doğumun gerçekleşsin inşallah

selam canım nasılsın
senin eşindemi şehirdışında
sağ salim kavuşursunuz inşallah canım

ben geldim kızım iyi şükür 2650 gr boyuda fl ye göre ben kendim hesapladım 49 cm dr uzun geldi sanırım 3 kere ölçtü :)) maşallah kızıma yine ağzı burnu oynuyordu elini emiyordu miniğim ortalamanın biraz üstünde ama normal doğum yapamayacak kadar iri olmaz dedi 3750 falan doğar muhtemelen dedi benim tansiyon yine 16 çıktı dr tabi panik yaptı kendi ilacından verdi şimdi ölçtüm evde normal

canım hoşgeldin
maşallah kızına da kocaman olmuş
darısı başıma canımcım:)

evet burcumm ben de çok inanıyorum ayetel kursüye çok güveniyorum ben
bütün bildiğim duaları hergece okuyorum zaten...
duşa girdim çıktım şimdi daha iyiyim sanırım...

iyi yapmışsın canım sıhhatler olsun
sakin ol sıkma kendini
ne güzel günün yaklaştı herşey yolunda doruğun sağlığı yerinde Allah a bin şükür
eh en güzelide bi an önce doğurmak değil mi
bak bana daha hiçbişeyim belli değil bebeğim kaç kg ne alemde bilmiyorum
normalmi sezeryanmı bilmiyorum
daha da haftaya kontrol
hepimiz şükredelim halimize bende doğum anından korkuyorum ama Allah yardım edecek biliyorum

çisem panik yapma güzelce sola yatıp dinlen oğlun babasını bekler merak etme
bu arada bende dr sordum doğum anında tansiyonum yükselirse falan diye acı çektirmeyiz bizde dana dedi olmadı ya epidural yaparız yada bebeği alırız hemen hastanede olduktan sonra sorun yok dedi hepimiz için hayırlısı olsun inşallah

ayy sen bi de anestezisiz normal yapıcan demi??
büyük esarettalkisalkisalkisalkisalkisalkis
hastanede bi çaresine bakarlar tansiyonunun...
korkma bence evdeyken sürekli kontrol ediyor musun?

kızlar çok çok güvenmeyin sakın usg deki gramına baksanıza dorukk un bebişlerinin
hiç alakalrı yok doktorun söylediği gramla birine 350 gram az diğerine 400 gr fazla mı
ne söylemiş hiç tutmuyor yani doğduktan sonraki gramıyla...

evet benim doktorumda dedi bu beşeri bi ölçüm ölçerken milim oynaması gramını etkiliyo.dokktorum cimri ölçtüm dedi en az 2800 ama daha fazlada olabilir dedi.kilosu çk çok önemli değil sadece 3000 gr ı bulsun istiyorum ele avuca gelsin bari.ha bu arada bi arkadaşım bu kilo ölçüsünün yanlış ölçülmesinde dolayı 4600 gr lık bebeği normal doğurdu ve yırtıklarından dolayıda çok çekti.kesi yaptığı halde yırtık oldu.

evet öyle istiyorum ama hayırlısı neyse o olsun ben epiduralden daha çok korkuyorum ya ıkınma hissi azalıyormuş ya ıkınamam falan diye bide dr kilolu olunca rahmin kendini iyi kasamadığından falan bahsetti sanırım yani aslında tam anlamadım ne dediğini ama doğuma kadar en fazla 1 kilo al dedi nasıl olucak o zaman kuzum küçük olur ama sanırım dr fazla büyük olmasını istemedi benim normal doğumu çok istediğimi bildiği için

haa bu arada dr saçları var dedi ve gösterdi bak kafasının üstündeki beyazlıklar saç dedi geçen kimin dru göremeyiz demişti ay anlamadım valla bende dedim görünüyor mu saçları bak işte dedi valla bende gördüm

o zaman muhtemelen doruk bebekleri karıştırdı :)) nasıl biliyorlar ki ikizlerde çıkınca hangisinin hangisi oldunu :))

yok canım unuttum şimdi bugün yazdı da alakaları yok yani bebeklerin gramının..
bak istersen geçmiş mesajlara canzininki de öyleydi sanaırım en son kaç diyodu unuttum
haber geldiği gün baktım daha azdı hatta canan yatıyor istirahat hhalinde diye bebeği
tombul olacak falan konuşmuştuk burada ama doktorunun dediği kadar doğmadı sanırım
tabii fazla da doğabilir usg ölçümüyle verilen değer bu.dün akşam acildeki dr.da öyle dedi.
terar tekrar ölçsen herseferinde baya da farklı çıkabilir dedi.artık hayırlısı...

haa bu arada dr saçları var dedi ve gösterdi bak kafasının üstündeki beyazlıklar saç dedi geçen kimin dru göremeyiz demişti ay anlamadım valla bende dedim görünüyor mu saçları bak işte dedi valla bende gördüm

benim canım benim ben sordum saçları var mı diye göremem ki buradan dedi.
ama doğmadan söylerim sana saçlı mı saçsızmı nerenk diye dedi:KK1:

selam canım nasılsın

canım hoşgeldin
maşallah kızına da kocaman olmuş
darısı başıma canımcım:)

iyi yapmışsın canım sıhhatler olsun
sakin ol sıkma kendini
ne güzel günün yaklaştı herşey yolunda doruğun sağlığı yerinde Allah a bin şükür
eh en güzelide bi an önce doğurmak değil mi
bak bana daha hiçbişeyim belli değil bebeğim kaç kg ne alemde bilmiyorum
normalmi sezeryanmı bilmiyorum
daha da haftaya kontrol
hepimiz şükredelim halimize bende doğum anından korkuyorum ama Allah yardım edecek biliyorum

hepsi belli olur canımm hiiiç merak etme sen hala çalışıyorsun demi??

kızlar çok çok güvenmeyin sakın usg deki gramına baksanıza dorukk un bebişlerinin
hiç alakalrı yok doktorun söylediği gramla birine 350 gram az diğerine 400 gr fazla mı
ne söylemiş hiç tutmuyor yani doğduktan sonraki gramıyla...

ay bende çok sasırdım ona ya baya fark var bide öyleki söylediği değerler zaten çok arada bide az olan çıkarsa diye insanın aklına gelmiyor değil..

eşim mesaj atmış demin ben duştayken aramış..
5.30 da feribota biniyorr 8 de burada kaydirigubbakcemile2

gözün aydın darısı başıma..:)

ya benide kayınvalidem tilt etti bugun normalde az ve öz görüşüyoduk çok şükür
şimdi bi heyacan bastı bunu hergün arıyor aman bana haber ver hastaneye giderken kapıda beklerken ki heyacanı yaşamak isterim yok künye yaptırıyorum orda hastanedemi taksam:KK43:

hiç anlaşamayan zıt karakterleriz kendisi herşeyi abartmayı çok sever .hastaneye gelse orası inler tüm çalışanlar bir kere badenin babanesi oldugunu ve hayat hikayemizi öğrenir.ayrıca bade için aldığı herşeyi
gereğinden fazla konusur çünkü aldığınında makbulu kalmaz bu kadar anlatınca

bende hiç haber vermek istemiyorum dogduktan sonra gelse eşim heyacandan aramayı unutsa diyorum:KK43:

evet benim doktorumda dedi bu beşeri bi ölçüm ölçerken milim oynaması gramını etkiliyo.dokktorum cimri ölçtüm dedi en az 2800 ama daha fazlada olabilir dedi.kilosu çk çok önemli değil sadece 3000 gr ı bulsun istiyorum ele avuca gelsin bari.ha bu arada bi arkadaşım bu kilo ölçüsünün yanlış ölçülmesinde dolayı 4600 gr lık bebeği normal doğurdu ve yırtıklarından dolayıda çok çekti.kesi yaptığı halde yırtık oldu.

ben de söyliym ozaman cuma günü doktoruma o da bi cimri ölçüm yapsınkaydirigubbakcemile3
zaten herseferinde bişey söylediğimde çalışmışsında gelmişsin diyo bal gibi de
biliyor netten öğrendiğimi forumlara girdiğimizi bile biliolar doktorlarkaydirigubbakcemile3
kağan kocatepenin bi videosunda vardı forumlara grip karşılaştırma yaptığımızı falan anlatıyordukaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

evet öyle istiyorum ama hayırlısı neyse o olsun ben epiduralden daha çok korkuyorum ya ıkınma hissi azalıyormuş ya ıkınamam falan diye bide dr kilolu olunca rahmin kendini iyi kasamadığından falan bahsetti sanırım yani aslında tam anlamadım ne dediğini ama doğuma kadar en fazla 1 kilo al dedi nasıl olucak o zaman kuzum küçük olur ama sanırım dr fazla büyük olmasını istemedi benim normal doğumu çok istediğimi bildiği için

aspspirincim, ben de normal doğum istiyorum. epiduralsiz. benim de cumartesi kontrolüm var. sen ne kadar kilo aldın, nie en fazla 1 kilo al dedi ki doktorun... ben de fazla kilo aldım da içime kurt düştü şimdi, kilo normal doğuma engel mi ki???

bana da dedi dr uzatabilir doğmunu ama güçlü ıkınırsan uzamaz dedi..
birde onların söylediği an ıkınmamız gerekiyormuş ya...
benim dr.da sevmiyor epidurali ama sezeryandan sa epidural normali tavsiye
ediyorum dedi...

ay bende çok sasırdım ona ya baya fark var bide öyleki söylediği değerler zaten çok arada bide az olan çıkarsa diye insanın aklına gelmiyor değil..

gözün aydın darısı başıma..:)

ya benide kayınvalidem tilt etti bugun normalde az ve öz görüşüyoduk çok şükür
şimdi bi heyacan bastı bunu hergün arıyor aman bana haber ver hastaneye giderken kapıda beklerken ki heyacanı yaşamak isterim yok künye yaptırıyorum orda hastanedemi taksam:KK43:

hiç anlaşamayan zıt karakterleriz kendisi herşeyi abartmayı çok sever .hastaneye gelse orası inler tüm çalışanlar bir kere badenin babanesi oldugunu ve hayat hikayemizi öğrenir.ayrıca bade için aldığı herşeyi
gereğinden fazla konusur çünkü aldığınında makbulu kalmaz bu kadar anlatınca

bende hiç haber vermek istemiyorum dogduktan sonra gelse eşim heyacandan aramayı unutsa diyorum:KK43:

darısı başına darısı başınakaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

ayyy kaynanaların hepsi ayrı bi tuhaflık yaniii.
almasın daha iyi demi ama alıpta 100 kere söyledikten sonra ne anlamı kaldı..
eşine söyle doğumdan sonra haber versin telaştan arayamadım desin olsun bitsin..
bizimkilerde hiiiçbirşeycik almadılar ama ben zaten istemiyorum kimseden bişey...

ayyy haaala geliyor ya bu kanlı akıntı
ne bitmez şeymiş üstelik bugün dünden daha fazla geliyor...

selam canım nasılsın

teşekür ederim canım vallahi babamız gelmeden süpriz olmasın diye elimiz yürekte bekliyoruz.

kasıklarımda ağrı çok ama sancı filan yok çok şükür bu cumayı atlatırız diye düşünüyorum bakalım

evet canım cuma son inşallah
3 günüm kaldı:)))

ayyy çok sükür sende dinleniceksin sonunda

X