2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım benim çok geçmiş olsun ben de çok korkuyorum aşıdan ama yaptırcam mecbur

aşıda bişi yokki canım bende korkuttular ateşin felan çıkıcak diye ateşim felan çıkmadı turp gibyim kolum ağrıyor o kadar kadın sokmasıyla çıkarması bir oldu sinek ısırınca bile daha çok acıyo

ben çalıştığım için hafta içi tüm günler ya bizimkilerdeyiz ya da kayınvalidemlerde..ilk evlendiğimiz zamanlarda yemekten sonra toplamaya falan yardım ediyordum sonra kadın benim sakarlıklarımı görünce mutfaktan uzaklaştırdı.şimdide hamileyim diye kıyamıyor...bende bu durumu çok ii kullanıyorum walla..herkes gibi bizimkininde kendi kendine program yapma alışkanlığı tawan yapmış durumda..pazartesinden cumartesine program yapar cumartesi bişey çıkarmayın şuraya gidios die...ilk başlarda bende bişey diyemiyodum sonra baktım işin ucu kaçtı eşime durumu anlattım artık ben hiiiç muhatap olmuyorum o konularla ilgili bi konuşalımda bakarız diye geçiştiriyorum sonrası eşime kalıyoookaydirigubbakcemile3

Sakarlık he:roflol::roflol: oyyy ben de yapıym biraz bakıym belki faydası olur.İyi hamilesin diye yaptırmıyormuş bak ne güzel valla benim ilk haftalarda kanamam oldu ozaman yaptırmadı bana bişey de sonra yine aynen eskisi gibi devam bizde pek bir fark yok yani hamilelikte.Hem o sana değil bebişe kıyamıyordur canımaklinialirimsmile

SAĞOL CANCAN, YA ASLINDAK ORKULACAK BİŞİ YOKMUŞ, YAPANA KADAR ANLAMAIYO TABİ İNSAN. BEN İLAÇ KULLANAMDIĞIM İÇİN YILLARCA HER HASTA OLDUĞUMDA İĞNE YEDİM VE ONDAN HİÇ KORKMADIM, AMA KÜÇÜKLÜKTEN KALMA OLSA GEREK AŞI BENİ HEP ÜRKÜTÜRDÜ. ohaoldumsmile

AMA İNAN ANLAMIYOSUN BİLE AŞI OLDUĞUNU... YAPTIRMAK GEREK AMA İHMAL ETME. GERÇİ BU AŞININ ASIL AMACI, HANİ ALLAH KORUSUN, HASTANEYE YETİŞEMEDEN DOĞUM BAŞLARSA DİYE, STERİL OLMAYAN Bİ ŞEKİLDE DOĞUM OLURSA DİYE BÖLE BİŞİ YAPILIYO, HİÇ BİŞİ BELLİ OLMAZ HAYATTA BU AŞI ŞART DERİM BEN. İKİ DOZ DOĞUMDAN ÖNCE YAPIYOLAR, BİR DE DOĞUMDAN SONRA 3 DOZ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 5 DOZ VAR. BU DA HAYATIN BOYUNCA BAŞINA GELEBİLCEK Bİ KESİK BAŞKA BİŞİ GİBİ SORUNA KARŞI KORUYOMUŞ.

valla ben 5 ay oldu yeni evime taşınalı 2 kere geldi kayınvalidem biz onlara yemeğe gidiyoruz yemek yiyoruz sonra ben bulaşık bile yıkamıyorum hatta çay doldurmak zorunda kalmıyayım diye çay demlenmeden kaçıyoruz:))) bende amma uyanığım dimi aramızda da sorun yok çünkü mesafeliyim ben

ben böyle cadılık yaparım ama eğer evdeysem bir çeşit mutlaka yapar götürürüm sofra kurar kaldırır çay servisini yapar makinasını temizse kaldırır kirlileri yerleştiririm Allah var kayınvalidem de bişey alınacaksa filan mutlaka sorar sen ne dersin diye kızından çok bana güvenir ama işte insan zaman zaman anasına dayanamıyor elin anası ancak bu kadar iyi olabiliyorum belki kendi kızı olsam bana ters gelmez ama ne yapayım dayanamıyorum

aşıda bişi yokki canım bende korkuttular ateşin felan çıkıcak diye ateşim felan çıkmadı turp gibyim kolum ağrıyor o kadar kadın sokmasıyla çıkarması bir oldu sinek ısırınca bile daha çok acıyo

pazartesi gideyim ben de o zaman cesaretimi toplayıp

SAĞOL CANCAN, YA ASLINDAK ORKULACAK BİŞİ YOKMUŞ, YAPANA KADAR ANLAMAIYO TABİ İNSAN. BEN İLAÇ KULLANAMDIĞIM İÇİN YILLARCA HER HASTA OLDUĞUMDA İĞNE YEDİM VE ONDAN HİÇ KORKMADIM, AMA KÜÇÜKLÜKTEN KALMA OLSA GEREK AŞI BENİ HEP ÜRKÜTÜRDÜ. ohaoldumsmile

AMA İNAN ANLAMIYOSUN BİLE AŞI OLDUĞUNU... YAPTIRMAK GEREK AMA İHMAL ETME. GERÇİ BU AŞININ ASIL AMACI, HANİ ALLAH KORUSUN, HASTANEYE YETİŞEMEDEN DOĞUM BAŞLARSA DİYE, STERİL OLMAYAN Bİ ŞEKİLDE DOĞUM OLURSA DİYE BÖLE BİŞİ YAPILIYO, HİÇ BİŞİ BELLİ OLMAZ HAYATTA BU AŞI ŞART DERİM BEN. İKİ DOZ DOĞUMDAN ÖNCE YAPIYOLAR, BİR DE DOĞUMDAN SONRA 3 DOZ OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 5 DOZ VAR. BU DA HAYATIN BOYUNCA BAŞINA GELEBİLCEK Bİ KESİK BAŞKA BİŞİ GİBİ SORUNA KARŞI KORUYOMUŞ.

ben iğneden korkuyorum geçen yıl sarılık aşısı yaptırdım arkadaşımın birine sarılmak için yanımda götürdüm hep

Sakarlık he:roflol::roflol: oyyy ben de yapıym biraz bakıym belki faydası olur.İyi hamilesin diye yaptırmıyormuş bak ne güzel valla benim ilk haftalarda kanamam oldu ozaman yaptırmadı bana bişey de sonra yine aynen eskisi gibi devam bizde pek bir fark yok yani hamilelikte.Hem o sana değil bebişe kıyamıyordur canımaklinialirimsmile

aynen ööle canım kesin bebeğe kıyamadığından yaptırmıyodur..önceden gündüzleri tlf.etmeyen kadın hamile olduğumu duyduğundan beri her gün arıyoo zaten:))yeni anlamış olamaz değerimi heralde:)

Kızlar ben de gideyim aşağıya bakıym biraz şimdi bugün indim kimse yoktu şimdi de ineyim biras yemek falan neyapıcaz bakalım gene girerim ben öptüm hepinizi baş baş:1hug:

CANIM BEN SOL KOLUMA YAPTIRDIM, AYNI KOLDAN Bİ DE KAN ALDILAR. AMA AĞRI SIZI YOK, HEMŞİRE AĞRI YAPAR DEDİ AMA HALA BİŞİ YOK. SONRADAN MI AĞI AĞRISI ÇIKIYO ACABA? bilmiyorumkismile

gurbetçim benim hiç ağrı şikayetim olmadı.. ben de çok korkmuştum ağrıyacak kolumu kaldıramicam diye ama olmamış gibiydim hiç hissetmedim...

pazartesi gideyim ben de o zaman cesaretimi toplayıp

bişey yok zaten aslıcım... kan aldırıyorsun farzet...

kızlar varya bebeğimin cinsiyetini öğrenene kadar eşimin annesine çatması hoşuma giderdi:))benim diyemediklerimi diyo diye mutlu olurdum..ne zamanki oğlum olacağını öğrendim ne ekersen onu biçersin diyolar ya sanırım düşüncelerim değimeye başladı:))artık eşime hergün anneni ara falan derken buluyorum kendimi ya offff inanamıyorum bazen kendimeeeakannehir

Selam kızlarrr.bakıyorum k.valide dedikoduları ve aşı bugünkü konumuz :)))))))))

kızlar varya bebeğimin cinsiyetini öğrenene kadar eşimin annesine çatması hoşuma giderdi:))benim diyemediklerimi diyo diye mutlu olurdum..ne zamanki oğlum olacağını öğrendim ne ekersen onu biçersin diyolar ya sanırım düşüncelerim değimeye başladı:))artık eşime hergün anneni ara falan derken buluyorum kendimi ya offff inanamıyorum bazen kendimeeeakannehir

haklı bir düşünce ama :roflol: :roflol:

ooffff bunaldım yahuuu yarın olsada yavrumu görsem :)) bir ton fatura kestirdim... bazen kestirirken hayal ediyorum alacağımız paraların en azından bir kısmı keşke benim cebime girse diyee.. bu hayalle iş yapıyorumm :eek: aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

ooffff bunaldım yahuuu yarın olsada yavrumu görsem :)) bir ton fatura kestirdim... bazen kestirirken hayal ediyorum alacağımız paraların en azından bir kısmı keşke benim cebime girse diyee.. bu hayalle iş yapıyorumm :eek: aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

çok özlüyor di mi insan neyse az kaldı kavuşmanıza

zaten ben de dayanamam kocamı görmeden ama bir şekilde bu yaz için beni kafalarından çıkarmaları lazım bu arada şekerim sen tetanoz aşısı yaptırdın mı?

Pardon canım şimdi gördüm sorunu ben her gittiğimde soruyorum daha var diyor 6. ve 7. ayda olucakmışım

aynen ööle canım kesin bebeğe kıyamadığından yaptırmıyodur..önceden gündüzleri tlf.etmeyen kadın hamile olduğumu duyduğundan beri her gün arıyoo zaten:))yeni anlamış olamaz değerimi heralde:)

Benimki de aman kızım hiç 1 şeyi dert etme filan diyo eskiden her güna rıyordum son olaylardan sonra aramıyorum şimdi o arıyor şikayet de edemiyor eşime kızacak diye oooghhhhh

özlemcim senin yarınki randevun ultrason mu sadece..yani ayrıntılı filan değil dimi..bide cinsiyet yüzde yüz sölenmemişti dimi cnm..

X