Yıllardır Bitmeyen Cinnet.. Annem

Ay evet var bu nedense annelerde. Arayınbozup ortalık karıştırma. Kardeşimize siz olanı anlatın..sonra bırakın. Zamanla anlar. Siz de mesafeli olun. Anneniz sizi sevmiyor hatta haset ediyor

Kötü kalbinizi de alıp gitsenize siz.
Sizin mental çöp dediğiniz şey benim hayatım..
Okumak zorunda değilsiniz.
Hiçkimseye bahane bulduğum yok.
Siz aranıyorsunuz bence

menatl çöp, sizin dertlerinizi kafanızda oluşturma şekliniz ve bunlara sıkı sıkıya sarılma haliniz; konfor alanınız uğruna bu sorunlara sadece ve sadece bahane üretişiniz.
bir günlük molanızda bunu düşünürsünüz. ayrıca dönüp site kurallarını da okursunuz bi ara.

Engelleyin gitsin

Ay resmen benim annemi anlatmışsınız
Benimle olan sorunları var çok açık ama söylemiyor içinde biriktiriyor. Ablamı okadar alttan alıyor ki anlatamam ablam benden 3 yas büyük. Kardeşim var odasından çıkmaz asla laf söylemez. Ama sürekli bana karşı bitmeyen bir kini var. Arıyorum gündüzleri anne napiyorsun diye söylediği tek şey iyi.. yahu bir sor sen napiyorsun.

Bu tiplerle annen değil evladın olsa keseceksin iletişimi, içi pis, entrika çevirecek ki çıkacak kaostan beslenecek. Uzak durum, ağzına laf vereceğiniz çarpıtacağı hiçbir şey söylemeyin. Sağlıklı bir kafa değil. Muhtemelen kardeşinizle ilişkinizin yakınlığını kıskanıyor, aranızı bozup kardeşinizin tek sırdaşı olmak var aklında

Bunu da ileride kardeşine karşı kullanacak, hatta babasına yalan söyleyip erkelerle gezdi.... bile diyecek. Ya babanıza ya gelecekteki damada, demedi demeyin, tedbirli olun

Zararın neresinden dönsen kar, inan bana, yaşayarak öğrendim.

Zaten annemin de ablası var.
Yıllardır bi olay sebebiyle küsler.. Galiba garezi ondan..

Zararın neresinden dönsen kar, inan bana, yaşayarak öğrendim.
Bu konuyu yazdığım günden bu güne ne aradı ne de sordu. Ses seda yok. Bende kaşınmıyorum hiç aramıyorum da.. O kadar rahatım ki. Omuzlarımda yük hissetmiyorum kısacası.

Eşimde fark etti ‘birkaç gündür çok iyisin,neşelisin.. güzel bi haber mi aldın’ dedi..
Bende ‘yok aşkım mutluluğumun sebebi haber almamam’ dedim

Ay resmen benim annemi anlatmışsınız
Benimle olan sorunları var çok açık ama söylemiyor içinde biriktiriyor.
Zaten kafasında kurup kurup hiç ummadığın, hiç beklemediğin anda patlamasını hiçbir zaman aşamadım.
Hatta doğum günü kutlamamda bile beni hüngür hüngür ağlattığı oldu bu yüzden..

Çok tanıdık bu cümleler. Annem ya da babam bana geleceği zaman stresimbütün evi sarıyor. Yıllardır aramadığım için telefonla moral bozma lüksleri yok çok şükür. Yalnız terapi aldım, üzerimdeki etkileri böyle azalabildi.

Şuan konuşmuyor musunuz hiç?
Hastalıkarını ve kontrollerini takip ediyorum ama onlarda bile evimde kalmaları gerektiğinde sohbet etmemeye özen gösteriyorum. 41 yaşındayım duymadığım laf eziklenmediğim nokta kalmadı. Ölü onlar benim gözümde. Profilim açık ikisiyle de ilgili konum var. Oku bak. Senin sonun da benim gibi olacak ama buraya çıkana kadar giden senden gidiyor.

Ay umarım sizin yaşınıza gelene kadar, çoktan birşeyleri değiştirmiş olurum..
Zaten değiştiremezsem birkaç seneye bu dünyadan göçmem muhtemeldir

Yeminle aynı çok iyi bir şey de söylesem değişmiyor. Cildim çok kuru dedi. Gittim eczaneden çok iyi bir nemlendirici aldım. Aradan bir zaman geçti anne nasıl kullanıyor musun kremi beğendin mi dedim. Bir bagirmaya başladı benim krem sürecek vaktim mi var diye, tamam dedim en yoğun sensin de ne bağırıyorsun.
Bunun gibi bir sürü şey oldu.
Sonra bir yere çağırdım birlikte gidelim diye başladı iş saymaya çok yoğunmuş ta evin işi bitmiyormuş ta ama nasıl bağırıyor yine. En son bir patladim yeter artık çocuk gibi bağırıp duruyorsun evet yada hayır dersin müsait değilim dersin konu kapanır diye. Bunun gibi, şuan mesafeliyim merhaba merhaba modundayim.

Yok kardeşim de farkında herşeyin.
Annemin yaptığı ayrımın da farkında ve o da bu durumdan çok etkileniyor.
Benim annem de aynı şekilde ve şu an bu durum daha da fazla kız kardeşim çalıştığı ben çalışmadığım için o ne derse dinler halbuki büyük olan benim. Ve ikimize de çok ilgisiz anne içgüdüsü olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşlarım da evlendi gitti bakıyorum ilişkilerine anneleri her gün arıyor canım kızım nasılsın? Benimki belki 2 3 ay oldu aramayalı. Babam da yanında dura dura ona benzedi. Zaten babama da çok şeyler yaşattı psikolojisini bozdu. Nasıl dayanıyor adam bilmiyorum iyi sabrı varmış.

Öyle tabiki. Hiçbir şeyden memnun olmuyorlar. Gözünün içine bakıyorum yani birşey aldığımda ona veya verdiğimde, belki sevinir mutlu olur diye yok.. Gözlerinde bi kere mutluluk ifadesi göremedim.

Benim annem biraz şu yönden de tuhaf yani bi yere gideceğiz örneğin bi avm’ye , son dakika o planı bozar ve benim istemediğim yerlere gitmemiz için zorlar (pazar gibi,çarşı gibi).

‘Gelmicem ben istemiyorum iptal edelim programı’ dediğimde
‘Eşin seni bi yere bırakmıyo, kesin o bi yere gitmene izin vermiyo, babana söylicem, bu böyle olmaz’ gibi gibi tepkiler veriyo eşimi de babamın gözünde farklı göstermek için tetikte duruyo hep..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…