Yıllardır Bitmeyen Cinnet.. Annem

Benim annem de aynı şekilde ve şu an bu durum daha da fazla kız kardeşim çalıştığı ben çalışmadığım için o ne derse dinler halbuki büyük olan benim. Ve ikimize de çok ilgisiz anne içgüdüsü olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşlarım da evlendi gitti bakıyorum ilişkilerine anneleri her gün arıyor canım kızım nasılsın? Benimki belki 2 3 ay oldu aramayalı. Babam da yanında dura dura ona benzedi. Zaten babama da çok şeyler yaşattı psikolojisini bozdu. Nasıl dayanıyor adam bilmiyorum iyi sabrı varmış.
Ya üzgünüm ama babaların etkilenmemesi mümkün değil. Çünkü yıllarca ona destek olmayan, sevdiğini hissettirmeyen bi kadınla ömür geçiriyorlar.
Onların da hayata karşı bakış açıları değişiyor.

Ben annemin babamı övdüğünü hiç görmedim, sevgisini hissettirmedi hiç..
Hep toplum içinde küçümsedi, rezil etti.. Hiçbir zaman arkasında durmadı adamın. O yüzden benim babamdan çok büyük beklentilerim yok. Onun en büyük derdi zaten annem 🤷🏻‍♀️

Öyle tabiki. Hiçbir şeyden memnun olmuyorlar. Gözünün içine bakıyorum yani birşey aldığımda ona veya verdiğimde, belki sevinir mutlu olur diye yok.. Gözlerinde bi kere mutluluk ifadesi göremedim.

Benim annem biraz şu yönden de tuhaf yani bi yere gideceğiz örneğin bi avm’ye , son dakika o planı bozar ve benim istemediğim yerlere gitmemiz için zorlar (pazar gibi,çarşı gibi).

‘Gelmicem ben istemiyorum iptal edelim programı’ dediğimde
‘Eşin seni bi yere bırakmıyo, kesin o bi yere gitmene izin vermiyo, babana söylicem, bu böyle olmaz’ gibi gibi tepkiler veriyo 😫 eşimi de babamın gözünde farklı göstermek için tetikte duruyo hep..
Ne isterse onu düşündün onu desin. Onu tanıdığı halde bunlara inanan olursa onun da canı cehenneme diyeceksin

Ne isterse onu düşündün onu desin. Onu tanıdığı halde bunlara inanan olursa onun da canı cehenneme diyeceksin
Aynen, bende geç de olsa o kafalara girdim zaten.
1 haftadır neredeyse görüşmüyorum annemle hiç aramadı ve tabiki bende aramadım.
1 haftadır sağlık sorunlarım var, yanımda olması gerekirken, umrunda bile değilim. Bu da bana ders olsun 🤷🏻‍♀️

X