Yalnız bebek bakmak

Ben seni anliyorum. Bir hastalik durumunda bir bebege bakmak daha zor. Umarim ablan/yengen bir an once iyilesir sen de anne olarak degil de teyze/hala olarak kalirsin.

yaklaşımınız çok acımasız olmuş, konu sahibinin tüm hissettikleri normal şeyler, berabermizde annelerimiz oldugu halde yasadık bız bunları, neden bu kadar sert yaklaştığınızı anlayamadım ?

merak etmeyin gececek, uyku duzenı de olusacak, uyanık kaldıgı anlrda kı kucakta olma ıstegı de degısecek, sadece suan çok ama çok yenisiniz, sizi çok iyi anlıyorum, sancılı bir süreç bu, hele de ilk çocukta, ama kendınıze hatırlatın lutfen hepsi gececek :) kolaylıklar dılerım

İlk günler "aman allahım hep böyle mi olacak?!" Diye düşündüğümü hatırlıyorum. Ama geçiyor. Bebek bu dünyaya sen de ona alıştıkça işler daha kolaylaşıyor. Benim annem yanımdaydı. Ama sorumluluk sana ait ya yine de yalnız hissediyorsun, zaten ilk zamanlar sana çok bağımlı oluyor yanındaki kişiler ev işlerinde yardımcı oluyor ama uykusuz kalmaya engel olamıyorlar. O nedenle çok üzülme. Herşeyin daha iyiye gideceğine garanti verebilirim. Sana iyi gelecek sakin bir müzik aç, kendini rahatlat. Sen sakin ve iyi oldukça bebeğin de öyle olacak. Sevgiler.

İlk çocuğum doğduğunda kv yanındaydım.Güya yanlız büyütmedim ama az daha deliriyordum psikolojik baskıdan.Sütün mü azdı,sıcaktı,soğuktu ,oydu,buydu..İkincisini evimde yanlız büyüttüm.Zordu ama kafa mis..Gündüz+gece.Öyle gece sırayla bakmak falan yok bizde ..

neden yeğeninize siz bakıyorsunuz annesi nerde ?

bende aynı şeyleri yaşadım şuan 7 buçuk aylık ve çok şükür çok daha iyim. sende öyle olucaksın emin ol hemen hemen herkes tek bakıyordur. ben 3 bucuk aylıkken çalışmaya başladım bir de. yetişemiyorum çoğu zaman ama onun gülüşü bakışı herşeye değer. şuan çok yeni. ben o zamanlar delireceğimi zannetmişti. bu çocukla ne yapıcam ömür boyu ben dediğim bile olmuştu. ama hepsi geçti. inan bana herşeye değer onlar. tadını çıkart. kendini rahatlatacak bir şeyler bul. arkadaşını falan çağır. yardım iste. kendini mutlu et. mutlu anne = mutlu bebek

Bende tek basıma baktım ilk 3 hafta annem yanımdaydı ama sağolsun 3 cocuk büyütmüş ama benden acemi davrandı panik etti sürekli 3 hafta sarılıkla boğuştu oğlum deneyimsizlik moralim berbattı oğlum ememiyordu sütü sağ gece gündüz süt gelmez sıcaklarda neler cektim yanımda destek olucak biri olsaydı emerdide 3.5 ay sonra süt kesildi zaten kabus gibi günlerdi
Allah yardımcın olsun oğlum 26 aylık şimdi çok şükür unutulmasa da geciyor

Valla ben tek büyütüyorum ama çevremdeki herkes destekle büyütüyor. Destek cocuk bakiminda degil ama ev isinde gerekiyor. 40 ı çıkana kadar günde 2 öğün yiyebiliyordum sadece. Sabah kahvaltı. Ben sabaha karşı uyanıyordum ama kahvaltıyı 10 da ancak yapıyordum. Bir de akşamın 9-10-11-12 si artık kaça denk gelirse o saate yemek yiyordum.bir de nursuz kocamın lohusa kaprisini çekiyordum resmen. Ben lohusaydım ama o bunu doyasıya yaşadı. Bir gün dedim evde tavuk yemeği var yanına pilav yapsana yiyelim. Bebeği emzirmeye çalışıyorum. Sütüm az geliyor. Bebek emmiyor falan. Açım ölüyorum resmen, hep üzülüyorum. bu nursuz da bana trip yapıyor. Hayır dedi döndü kıçını çıktı odadan. O gün kardeşim eve gelirken yemek getirmişti. Nasıl mutlu olmuştum anlatamam. Neyse hatırlayınca yine ağladım şimdi.

Bir de kimseye söylemedim. Ben annemi çağırmadım ananeme bakıyor bir de annem zor insandır anlaşamam diye. Bu da bir havalarda annemi çağırayım mi yeniden diyordu. Sen yemek yapamıyorsun pratik değilsin ondan gelince yemek yapmayı öğren falan. Sallıyordu öyle ortaya. Annesi geldik ya oğlum geçen ay yeter dedi gelmedi hahhahaa. o da biz bayramda gitmedik 10 saatlik yol bebekle zor olur diye. Ona trip yapıyor muhtemelen. Ben yüzüne vurmadım kendisinin bu terbiyesizliklerini ama hakkımı da helal etmiyorum onu da söyledim biliyor. Hala yok sen anlamak istemiyorsun ben saniye kızdım bilmem ne diye üste cikmayacalisiyor.

Sonuç olarak hepsi geçiyor bir şekilde arkadasim. Kalp kırıklığı bile geçti. Geçen hafta günde ortalama 4 saat uyudum. Alıştım kısaca. Allah bebeğine ve sana sağlık sıhhat versin gerisi hallolur inşallah.

8 aylik bir oğlum var biz de büyüklerimizin yardımını kendilerince haklı sebeplerinden ötürü göremedik. Size en büyük tavsiyem uyku konusunda olur. Çünkü Bebeginizi uyuturken daha kolayiniza geleceği için emzirerek veya sallayarak vs uyutursaniz bizim gibi zaman geçince daha büyük bir sorunla karsilasirsiniz. Uyku eğitimini emzirme,sallama gibi kontrol kalıpları olmadan verin
Ben şuanda çok zorluk çekiyorum. Bebwgim geceleri her 20 dk da bir uyanıyor.

İleri geri yazan sensin. Doğum gerçekleştirmedin. Sezaryenlı değilsin. Vücudunda hormonlar sapıtmadı. Annelik hüznü lohusa depresyonu yaşamıyorsun. Emzirmiyorsun, mastit olmadın. Doğduğu andan itibaren 2 saatte bir 45 dk emzirmek için uyanmadın. Sütüm yetti mi yetmedi mi derdin olmadı. İlk bir kaç hafta bebek aç o sütü çıkaracağım diye hem bebek hem anne ne sıkıntılar çekiyor bebek memeyi bilmez anne emzirmeyı bilmez. Meme reddi yaşamadın. Mamasını verdin çocuğa ohh 4 saat kesintisiz uyudu o bebek. Hala da öyle yapıyorsun. Kedinı anne sanıp ahkam kesmesen ne büyük kadınsın yegenine annelik yapıyor diyeceğim.

Senin konunu hatırlıyorum,her şeyin yoluna girmesine çok sevindim
Teşekkür ederim. Oglumu alıp evime dönünce şükür yavaş yavaş düzeldi. Hala herkes fikir sunuyor ama susturuyorum benden daha çok dusunemezsiniz diye. Şuan havalar felaket istanbul da ve bana çıplak yatır erkek çocuk sıcak sevmez diyen manyaklar var kan bagim olan. Boşu boşuna kafaya takmistim hepsini. Şimdi oglumla oynadı ve beraber uzanıyoruz keşke elimde olsa dogum yapan herkese ulassam tek bakın cocugunuza diyebilsem

Bazen yalnizlik iyidir karisan bi k.v olsa surekli yorum yapsa sütün var mi yok mu diye vıdı vıdı yapsa daha mi iyi

Kesinlikle katılıyorum ne güzel işte herkesin yanında anne kv varmı ? Annelerin kv lerin çoğu destek olacağına köstek oluyor ben biliyorum havalarında.

Bende ogluma tek basıma baktım ustelik asırı sorunlu bi cocuk ama anne olmayı ben istedim o yuzden ne kadar zor olsada basarmak zorundasınız 1 aylık olunca gezmeye baslayın market avm park size iyi gelecektir

Ay canım ben sana kendimi anlatsam sen bana üzülürsün. Ben haftaya bugün nasipse üçüncü çocuğumu doğurmuş olucam. Yaşım 23 ve 4 yıllık evliyim ve 3.çocuğum olucak buna kim inanır ki gezmesine tozmasına düşkğn kendine çok bakan bebek sabrı olmayan insan diye tanıtırdım önceden kendimi..
Neyse.. Ben ilk çocuğumu sezeryanla doğurdum bnm anneler dinçler geldiler yanıma, ilk bebek olduğu için bakamam diye k.v yanımda kaldı. Lohusa kadına etmediğinş bırakmadı dikişlerim patlayacaktı ağlamaktan. Bebeğim 1.5aylık olduktan sonra kendim baktım. Bebeğim de kolikti gazlıydı hiç susmazdı zaten kolik bebeğe ne yapsan boş, yorulunca kendiliğinden susuyor.
Neyse ikinci bebeğimi 18 ay sonra doğurdum çok zorlu sezeryan geçirdim yine k. V burnumdan getirdi. İkinci beeğimde kolikti aynı senaryoyu uykusuz geceleri tekrar yaşadım.
Biraz rahat edeyim çocuklarım nasılsa biraz büyüdü derken ilaç kullanmama rağmen hamile kaldığımı öğrendim. Dünyam başıma yıkılmıştı sanki aldırmayı kafaya koymuştum. Ama diğer çocuklarıma baktıkça cesaret edemedim ve şimdi gün sayıyorum 7 günüm kaldı.
Sana demem şu ki önce kendine inan. Bebek annenin sabrını çok sınıyor. Bi 4 ay uykusuz günlerin olacak, ama sonrasında da uykusuz kaldığın günlere şükredeceksin :) bazen moralim bozuluyor büyük oğlum (3 yaşında bu arada) yanıma gelir elimden tutup bana sarılır der ki'canım annem sen neden üzgünsün kıyamam sana ben ağlama''der. Öyle hayatını güzelleştiriyorlar li anlatamam.
Hem tek yalnız büyüten sen değilsin. Eşin sana destek oluyorsa başkasının yanında olması kalabalıktan başka birşey değil inan.
Kafana takılan herşey internette var herşeyi bem oradan öğrendim şimdi k.validem anneliğimi kıslanıyor :)
Bebeğine sürekli dua oku, eşinden iste o da senin için okusun. Daha yeni annesin lohusa psikolojisine girmişsin, kendini sakin tutmaya çalış.
Bebeğin ağladıkça fön makinesi sesi aç inanılmaz etkili tecrübeyle sabittir :)

İnş yine kv gelmeyecektir yanınıza ya. Kim gelecek bebeklerinizden dolayı kimse gelmesin diyemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…