Yalnız bebek bakmak

Bebeğim 46 günlük. Anneler bir gün bile kalmadı yanımda, 2 tane de kedim var.
Temizlik için yardımcım var o işleri yapmıyorum ama geri kalan yemek/bebek/kediler/eşle ilgilenme... hepsi bende:) bebek tam bir canavar, ağlamak, sinirlenince sçını çekip bağırmak, akşam 7-9 arası bahçede gezerek uyumak istemek, sürekli meme aşkı, bol gaz...
Aynı zamanda mali müşavirim, izinde de olsam mükelleflerin işlerini yapıyorum. Bebek kucağımda bilgisayar başında çok işler yaptım, bebeği aldım ile götürdüm kaç kere şu 46 gün içinde.
Güç içinizde, sakin olmak, biraz önemsememek lazım.
Bebek uyumuyorsa bezi/gazı/kıyafeti kontrol etmek lazım. Bunlar iyiyse ve ateşi yoksa, sevgi istiyor demektir. Kucaklayıp sakin bir tonda güzel sözler söyleyin, mümkünse hafif bir klasik müzik için. Huzurlu anne ve ortam huzurlu bebeği getiriyor.
46 günlük anneden selamlar, tünelin ucunda ışık var umuyorum:)

öncelikli hayırlı sağlıklı ömürleri olsun kuzunun. ilk doğduğunda çok ağlıyor diye doktora götürdük . gazı var herhalde dedik. o ilk 3 hafta gaz olmaz dedi. karnı tok, altı temiz ee geriye tek bir şey kalıyor. kendini ifade edebilmesi. konuşamıyorlar anlatamıyorlar. ağlayarak konuşuyorlar bir nevi. tabi çok farklı bir ortama geldiler. uyum süreci baya uzun sürüyor. yani biz de 6 ay full ağladı. tek sakinleştiği yer araba olurdu. size tavsiye o uyudukça uyuyun. temizliği falan boşverin. yemek de olanı yiyin. ekstra şeylere gerek yok. ben peynir ekmeğe dayanmıştım annem de olunca yapardı yemek ama gene de çok yemezdim bol su içerdim.

yani sizin kardeşinizin bakmadığı çocuğa mı bakıyorsunuz! kardeşiniz neden anne ya da baba gibi davranıp bakmıyor! sizin hayat felsefeniz bunu işaret ediyor çünkü.

napsın kadın doğurduğu çocuğu geri mi soksun? bu ne faydasız bi yaklaşım yahu. annelik herkeste aynı durumlarla tezahür edecek diye bi kaide yok. ayrıca siz 16 saat bakıyosunuz o 24 saat.

hayır kardeşine hırslanamıyor burda onu sahibine hırslanmış

canım ben tek başıma ikiz bebek bakmış biriyim daha 10 günlüktüler eşim işe gitmek zorunda yanımda bide 5 yaşındaki kızım vardı onlar uyudukça az az bende uyudum tek düşündüğüm ben sinir stres olursam onlar çıldırıyordu sakin kalmaya çalış bol bol dua et Allah yardımcımız olsun yeter ilerleyen günlerde iyiki tek bakmışım diceksin tepende sürekli sana karışanlar olmicak çünkü

16 saat ile 24 saat arasında dağlar fark var, yiğende lohusalık, emzirme stres, göğüs ucu yaraları, sürekli kanayan bir vajinan yok! Kaldı ki geriye kalan saatlerde uyuyabilrsin 24 saat bakan anneler bir saat uyumak için nelerden vazgeçer. Doğum yapan sana mı güvenip yapmış madem öyle ?

16 saat ile 24 saat arasında dağlar fark var, yiğende lohusalık, emzirme stres, göğüs ucu yaraları, sürekli kanayan bir vajinan yok! Kaldı ki geriye kalan saatlerde uyuyabilrsin 24 saat bakan anneler bir saat uyumak için nelerden vazgeçer. Doğum yapan sana mı güvenip yapmış madem öyle ?

Sonra şükredersin iyi ki ben yalnız büyüttüm diye.herşeye karışanın yok bık bık,büyük nimet bu aslında.

Ben de sezeryan oldum,memleketteydik bi duysaydın gelen gidenin özlü sözlerini,sütün yetmiyo laflarını.

36 gün kv hep yanımdaydı.Çocuğu emzirmek hariç bana veresi gelmiyordu.İlk bez değiştirmemi gizlice yaptım,ilk tırnak kesmem gene öyle.Dikişlerimi bahane etti bence iyice.

İnsan ilk zamanlar ev işi yapamaz sezaryenle ama çocuğuna çok güzel bakabilir.Moralini yüksek tut bebeğine güzelce bak arkadaşım.Anneliği güzelce yaşa.

Bi de yarım insan gibi hissetmek nedir?sen sonuna kadar çabalamışsın normal Doğum olmamış.Ne güzel ikiniz de sağlıklısınız.Öyle düşünme hiç.

36. Günden beri özgür bi anneyim ben deBebeğimle Başbaşa kalınca anne olduğumu iyice anladım

Yazdıklarını okurken gülümsedim.
Tünelin sonundaki ışığı ben gördüm. Azıcık ucundan da olsa gördüm yani. Kızım 1 yaşında. Sabredin a dostlar, sizinkiler de büyüyecek. Şimdi dilinden o pek anlayamadığınız insan yavrusuyla her ne hikmetse kendi özel diliniz olacak, her türlü anlaşacaksınız.

Bol bol zaman, bol bol sabır ve en önemlisi bol bol sevgi :)

Daha yepyeni bir annesiniz. Sezeryan aciniz geçecek merak etmeyin ben panik atakla sezeryan oldum mayista,asla eskisi gibi olamayacagim diye mafoldum. Öyle kalmiyorsunuz inanin
(insAllah tabi yine de ) benim yanımda annem kaldı beni ağrım varken emzirmeyi zorladı çocuğum sarilik oldu mama verdim suan anne yerine konmuyorum maalesef. Ne güzel teksiniz kendi duzeniniz kendi kurallariniz var. Çok caniniz aciyorsa mama verin gitsin ama mumkunse en azından pompa falan alıp sagmaya sütü getirmeye bakın hem çocuk acikinca çok ağlayacak daima tetikte olup su hazırlamak gerekecek hem büyüdükçe 1 paket mama 2 gunde bitecek. Yine de çocukla aranızdaki bag mama da verseniz ayrı bisey bunun bilincinde olun ben maalesef bunu cevrem kabul ettiremedim başta eşime.
Ve 20 sinden sonra güzel günler var. Özellikle 40 ına doğru uyumasi artacak size vakit kalacak. Benim suan 71.günüm yavrum bize gülüyor bilinçli olarak o herseye değiyor.

zor tabi ama geçiyor
2. kızıma 17. günden sonra yalnız bakmaya başladım
eşimin işleri çok çok yoğundu o sıralar birde 9,5 yaşında büyük kızım vardı
şuan 11,5 yaşında

inanın ne kadar büyük olursa olsun o bile ilgi istiyor yemek istiyo
gazlı bir bebekti bende çok çok zorlandım ama geçiyor dediğim gibi

yeni anneye boyle sert bi yorumu neden yaparsiniz hic anlamamki. altini cizmeniz iyi olmus. yegeniniz oldugu icin boylr dusunuyorsunuz. kendi cocugunuz oldugunda konusun bence. yaptiginiz ser yorumdan sizinde ne kadar cildirmadigibiz belli !

ahhh bide lohusa teri vardi dimiii. unutmusumm. siz yazinca aklima geldi. kasimda deli gibi terliyordum. temmuzda ne olur Allah bilir

Senin konunu hatırlıyorum,her şeyin yoluna girmesine çok sevindim

Aksama kadar eşimle kaka rengi muhabbeti yaptığımızı bilirim yok niye köyü yeşil yok cıvık mı bilmem ne,ben bakamıcam oğluma anne diye az aglamadım telefonda,ne olur sus annecim diye oğluma da az aglamadım şükür 3.5 yaşına girecek 2 ay sonra,büyüyorlar

Yani, bebeğe annesi bakar. Anormal bir durum içinde değilsiniz. Ben şahsen bakamam herhalde, severken öldürürüm kesin çok komik oluyorlar 1 yaşına kadar falan, ufacık her şeyi.

geçiyor bu günler merak etmeyin. ben de ilk aylar kendim baktım, annem vefat etti zaten, akrabalarımdan uzak bir şehirde yaşıyorum. bebek dünyaya ve size alışmaya çalışıyor, bir süre sonra düzene girecek merak etmeyin. günlük rutin oluşturmaya çalışın, gün geçtikçe siz de yeni temponuza alışacaksınız. bebek büyüdükçe her şey daha keyifli olacak emin olun. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…