Yalnız bebek bakmak

Canim uc yasindaki kizimi yalniz buyuttum. 22 gunluk bebegimle iki gun sonra yine yalnizim. Tabi simdi daha cesur pratik ve onceliklerin farkibdayim. Once herzaman kendi ihtiyaclarimi gidermeye calisiyorum. Mesela once susadiysam tuvalete gitmem gerekiyorsa veya atistirmak istiyorsan hizlica yapiyorum. Sonra emziriyorum. Ben iyi olmazsam cocukta esim de evdeki havada iyi olmuyor. Bir de bu dogumda 4 gun yogunbakimda kaldi kuzum, eve ilkgeldigimiz aksam kv esime spora da gidemiyor geri kaldi diye hayiflandi. Gozumu portletip kaldim saskinliktan. Ben cocugumu 4 gun kucagima bile alamadim dogruduzgun,hastanede kaldim. Karnima oyle bastirdilar ki morardi heryanm.sezeryan olmasina ragmen! Onun dert ettigi seye bak. Yani bu etraftakilerin yardimi kadar yükü de oluyo. Eger esin ev islerinden anliyorsa hiiiic cekinme. Yoksa bunalirsin, psikojinin duzelmesi uzun zaman alir. Gecen yil babami kaybettim bu ay ,bu sene bebegim oldu. Hayat boyle iste hersey gecip gidiyor. Ya moral bozuklugu ve dramlar icinde, ya da eglenceli ve neseli.

Bunu olusturmak bizim elimizde. Allah saglik versin de. Kizinizi da mutluklukla saglikla buyutun. Tez vakitte acilariniz sizilariniz gecer umarim. Sevgiler...

Canım benmde bebğim 20 günlük ve tekim yurtdışndaym. Bırak anneleri Türk yada yabancı arkadşm bile yok. Ve bebişim uyumuyor düzgün yani sana tavsiyem ilerisini düşünüp şimdiden sabrını tüketme. Belki gitgide kolaylaşır işin. Sağlıcakl büyür inşaAllah

Yapılan çalışmalar var. Bu tarz seslerin bebeğin beyin gelişimini geciktirdiğini söyleyen. Çünkü doğal bir sesten bahsetmiyoruz mekanik bir ses (gürültü).
Buda çocuk doğru bir susturma yöntemi değil. Çünkü çocuk sürekli aynı tekrarlayan sesi dinliyor.
S Sosyologg_anne
Muserref20
C Coconutoil

Bir bebeğim oldu. Çokta ağladığı zamanlar oldu. Yöntemlerim farklıydı.
Ama tabiki düşüncenize saygım sonsuz. Ben konunun ciddi boyutları olduğunu okumuştum. Söylemek istedim.
Sevgiler

Lohusalığı anlamakla lohusalığı yaşamak arasında fark var ! Bazı kadınlar kocasından tiksiniyor bazı kadınlar bebeklerini camdan atmak istiyor. Bu çok ciddi bir durum. Ve bunları yaşayan bir çok kadın isteyerek yaşamıyor. Lohusalık yaşamış annelere dikkat ettiniz mi? Tersini düşünseler bile uslubları ne kadar güzel? Kimse kimseye yorum yazmasın demiyor. Lohusa bir anneye yorum yazarken dikkat edeceksin bu insanlıktır kültürdür vidcandır merhamettir. Sen eğer kırıcı itici yorum yazıyorsan önce doğur sonra yorum yap yorumunuda kaldıracaksın. Hiç bir anne bekar birine bu cümleyi durduk yere kurmaz. Bende biliyordum doğum yaptıktan sonra yanımda kimsenin olmayacagını kimseyede güvenip cocuk yapmadım. Aslanlar gibi baktım evladıma ama o lohusalık varya bunların hepsi ağırına gidiyor krizler geçiriyosun işte bir ele bir omuza ihtiyacın oluyor

Kadıncağıza biraz fazla tepki vermedinizmi serzenişte bulunmamış ki ilk anneliği normal olarak panik yapmış

5 6 saat uyumamış 5 6 saatte bebeği uyutmuş

Herkes bişey söylüyor inanın artık hangisine inanacağız bilemiyoruz. Benim bebeklerim e her türlü yöntemi denerdim ama kendileri yorulana kadar susmazlardı aralıksız 4 saat ağlarlardı. Hek küçücük bebeğin o kadar ağlamasına üzülüyordum hem de kafam dayanmıyordu bi müddet sonra. Fön kaydı çok sakinleştiyordu anne karnında da birbirini tekrarlayan sesleri işitiyor Bebeklerimiz. Herkesin yöntemi farklıdır tabi biey diyemem saygı im var ama pek de yanlış bişey önerdiğimizz sanmıyorum

Yani tek olmanın zorlukları var
ama sabırlı olun bu günler geçicek
bebeğiniz uyuduğunda dinlenin
ben gece temizlik yapardım.
gündüz yemek yapardım.
bebeğimle ilgilenirdim genelde.
ağladığında müzik açın gezdirin
masaj yapın
banyo yaptırın
sık sık emzirin.

Şu yazdıklarınızla konu sahibinin alakası ne Allah için?
Konuyu alakasız yerlere çekmek moda olmuş.

cocuklari baskalarina guvenerek dogurmayin ya sonra beklediginiz yardim.gelmeyince boyle bebek bakmada bocaliyorsunuZ...cok duyar olduk boyle konulari..kimseye minnet duygusu olmadikca daha bi siki sariliyo insan bebegine

Başkasına güvenerek doğurmak değil bu, zor zamanında bir destek aramak denir. Böyle zamanlarda insan yanında arkadaş, akraba, anne vs arar. Yakın çevre bu yüzden vardır, bir yakınımız öldüğünde nasıl o eve gidip desteğimizi gösteriyorsak bir yakınımız doğduğunda neden bunu yapmayalım? Başkasına güvenerek mi ölmüş oluyor insanlar? Bu hormonal bir durumdur arkadaşım, birine güvenmekle ilgis yok. O zaman bebeğini kaybeden ya da hastanede küvezde bırakan insanların hiç girmemesi lazım bu psikolojiye. Cahil cahil yorumlar.

Değişik gelmesi normal çünkü kedi annesi olmaya benzemez. İnsanlar doğumdan sonra ne yaşayacaklarını biliyorlar, zorluk çekeceklerini, hayatlarının değişeceğini biliyorlar. Bilmedikleri şey ne hissedecekleri. Yeğeninize bakarken zorluk çekmiş olabilirsiz, biz duygu durumlarından bahsediyoruz. Aynısını hissetmeniz mümkün değil.

cocuklari baskalarina guvenerek dogurmayin ya sonra beklediginiz yardim.gelmeyince boyle bebek bakmada bocaliyorsunuZ...cok duyar olduk boyle konulari..kimseye minnet duygusu olmadikca daha bi siki sariliyo insan bebegine

sabahtan akşama kadar evde olduğu halde çocuğuyla ilgilenmeyen siz bu konuya yorum yapmaya nasıl yüz buluyorsunuz

Vuvuzela Yenidogan aparatli ergonomik bir kanguru ya da slingle ev islerinizi bebeğinizle yapabilirsiniz..
Sezaryen olmak zorunda kaldım. Benim de hayalim oydu. Bugün sling denedim fakat dikişlerim acıdı. Doktorum da 1 aya kadar kullanma diyor. Siz normal doğum yapmadıysanız ne zaman başladınız kullanmaya merak ettim? Çok hevesim var, güzel bağladım da bugün ama dikişler işte :/ MaHlass

herkesin bakicisi hizmetcisi ascisi var ben hic duymadim tek basina buyuten

Sizde konuyu açan arkadaşa neden bu kadar yüklendiniz bende bunu anlayamadım. Elinizde küçücük daha yeni doğmuş kendini tutamayan minicik bebek düşünün yanında limse yok her ağladığında elinden o an geleni yapıp susturamadığı için belki de bebeğe bişey olur korkusıuyla buraya konu açmış ve demiş ki bebeği tek başına büyütmüş annelerden verecekleri tavsiye ve cesaretlere ihtiyacım var diye.. Kadın çaresiz kalmış yardım istiyo siz de kadına köstek oluyorsunuz.. Laflarınızı ilgisiz sabırsız anneliği bilmeyen yerlere getirmişsiniz çok ayıp. Şimdiye kadar eşi yanındaymş işine dönünce zorlanmıştır o anki psikolojisi kaldırmamıştır. Dikkat ederseniz kadın daha yeni anne... Hayatı değişti.. Annenin güzelliklerini hemen anlayamaz ki zor sabır etmesi gereken dönemde kadına destek olalım da iyice karamsar olmasın.. Sen daha önceki mesaj da da yazdığım gibi bu günlerin geçeek, srn tamamen iyileş kendine bi gel tamamen Bebeğine adayacaksın kendini. Bebeğinin huyunu öğrendikçe susturmasını da bilecwksin. Canını sıkma canın sıkıldıkça Allah a sığın sabır iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…