Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Bana ulaşır mısınız lütfen

Kızlar parmak egzersizinde kemiğe rastlayan YÖK mu varsa ne olduğunu bilen yazsın ben pubis kemiği buldum ama tam emin değilim doktora giden uok mu hiç bundan???

Ah günler!Ah zorlu günler! Ömrümden ömür alan günler! çok şükür 13 gün önce kurtuldum. 3 seans da. Darısı sizlere inşallah. Kahramanmaraş'ta olan varsa yardımcı olurum seve seve.

merhaba, ben de egzersizlerimi bitirdim, artık giriş denemesi aşamasındayız. 6 deneme yaptık ama hala hepsini alamadım. ya 1/3ü alıyorum ya da yarısını..önerilerinizi beklerim :)

peki hangi pozisyonda denediniz? ben de 6 denemedir sadece baş kısmını alabiliyorum da :)

Ah günler!Ah zorlu günler! Ömrümden ömür alan günler! çok şükür 13 gün önce kurtuldum. 3 seans da. Darısı sizlere inşallah. Kahramanmaraş'ta olan varsa yardımcı olurum seve seve.
Merhaba bu belayı tam 5 sene çektik denemediğimiz hiç bişey kalmamıştı uyku hapları eter bile koklamıştım bayılım falan diye ama hepsi nafile tam ayrılık noktasındaydık ki internetten bir doktor bulduk adını duymuşsunuzdur murat ulusoy ona gittik tereddüt ile gittik hem pahalı hemde sonuç alamazsak diye düşündük ama 3 sean 1.5 gün de bitti bu kabus tam 6 yıl geçti üzerinden şuan 6 yasında bir oğlum ve 5 aylık birde kızımız oldu.çook şükür biz atlattık bu kötü günleri unuttuk bile dilerim sizlerde kurtulursunuz bu illetten

Merhaba nasil yendiniz bende icime aldim git gel olmadi ama yendim diyebilirmiyim...

peki hangi pozisyonda denediniz? ben de 6 denemedir sadece baş kısmını alabiliyorum da :)
Canim ben en tamamen atlatamadim her seferinde ikinmak beni çok yoruyordu. En soninda gittim tedavi oldum simdi hic nir sorunum yok çok şükür. Parmak egzersizleri ile yendim ben. Egzersiz olmadan yensen bile devami gelmiyor yine tikaniyorsun. Tek çare egzersiz ben bunu 2 sene sonra anladim

merhaba, ben de egzersizlerimi bitirdim, artık giriş denemesi aşamasındayız. 6 deneme yaptık ama hala hepsini alamadım. ya 1/3ü alıyorum ya da yarısını..önerilerinizi beklerim :)
Canim altta zorlanirsin eşinin üstünde dene ve mutlaka ill zamanlar deneme yapmafan once yarim saat falan egzersiz yap ki kasların gevşek olsun

ben de terapist yardmıyla geldim bu aşamaya :) parmak egzersizlerini gayet rahat tamamladım, kendim ve eşimle. artık son aşamadayım giriş denemelerinde :) dediğim gibi baş kısmını alıyorum ama sonrası gitmiyor ikimiz de tecrübesiziz..yani eşimin de ilk olacak. onu mutlu görmeyi o kadar çok istiyorum ki...

Bizim de tecrübemiz yoktu canim. Ben ilk altta yendim yani belimin altina yastık koyuyordum. Ama doktorum dahil herkes bana üstte olursam daha kolay olacağını söylüyordu. Gecenlerde cesaret edip üstte yapmaya karar verdim. Kocam hic bisey yapmadi ben elimle yonlendirerek yavas yavaş almaya basladim aaaa bi baktim hepsi girdi :) madem bu kadar kolaymis ben niye altta kasila kasila yapiyordum. Ve ondan sonra da alta gecince on kat daha kolay girdi. Ben alttayken hep aliyordum ama üstte olunca bi yere kadar gelip orda kaliyordum. Ama nefes egzersizi yaptim o anda ve nefesimi agzimdan verirken hep ittirdim nefes alirken durdum. Tavsiye ederim canim ben şimdi hep üstte yapip sonra alta geciyorum

Allah'ım bağışlasın. Maşallah. Bende 3.5 yıllık evliyim her gün zehir oldu. Çok zor günler geçirdim kimselere diyemedim. Kendi kendime çözmeye calistim.İntihar noktasına gelmiştim.cok şükür doktorumu buldum 3 günde çözdük. Bugünde hormon, yumurtalık kontrolü oldum sıkıntı yokmuş çok şükür.hemen hiç zaman kaybetmeden bebek istiyorum inşallah. Rabbim herkesin yardımcısı olsun.

Vajinismus sorununda çiftler ne yapmalı?

Vajinismus sorununa karşı çiftler ne yapmalı? Vajinismus tedavi edilebilir mi? Vajinismus problemi yaşayan çiftlerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında tüm merak edilenleri Sentez Psikolojik Danışma Merkezi'nden Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapisti Güldane Işık Kavgacı Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

1,5 YILLIK VAJİNİSMUSU YENDİM! Yardımcı olmak adına süreci aşağıda paylaşacağım.
Belirteyim ki ilk gece korkum olmadı hiç. Öyle acıyacak falan gibi bir şartlanmam yoktu ancak kafamda oldukça fazla engeller, tabular vardı yıllarca yerleşmiş olan... İlk geceye gelelim. İlk denediğimizde, önce tek parmağını soktu ve tek parmak girdi. Denediğindeyse, öyle şiddetli bir acı hissetttim ki çığlık atarak ittirdim. Acı eşiğim çok yüksektir, hayatımda bu kadar ciddi bi acı yaşamadım, yapamadık bıraktık. Partnerim tuvalete gittiğinde kanamışsın dedi, ben tuvalete gidip oturduğumda sanki damar kesilmiş gibi klozete damla damla kan akmaya başladı şok oldum. klozetin deliği olduğu gibi koyu renk kan oldu sanki bileğimi kesmişim gibi ve kan durmadı. başım dönmeye başlayınca yatağa döndüm o halde. gece kalktım tuvalete, aynı şekilde kanama başladı damla damla aktı yine durmadı gidip yattım. ertesi gün çarşalar ciddi boyutta kan içindeydi baya büyük alanda ve bu kanama 3 gün sürdü. Hemen söyleyeyim kanayan zar değil, acı da normal cinsel ilişki acısı değil. Fazla zorlanmadan dolayı vajina girişinde başka bi yeri ciddi anlamda kanattığımızı düşünüyorum. Olay korkunçtu, şok oldum. 7,8 ay psikolojim ciddi anlamda bozuldu... Aylar sonra tekrar denemeye kalktık, parmağını soktuğunda içeride kemik var dedi. Yine aynı acıyı denediğimizde yaşadım ve bıraktık. Sonra kendim parmağımı soktum, içeride kemiği hissettim ve acının o kemiğe bastırdığında kaynaklandığını ve ona bastırarak kanattığımızı farkettm. İçerideki kemiğe parmağım değdiğinde ciddi anlamda canım yanıyordu zaten partnerim de sürekli o kemiğe değiyordu. Şimdi gelelim süreci nasıl aştığıma...
1.Burada yazılanları okudum. Parmak egzersizlerinin önemini anladım ve kendi kendime denedim. Püf nokta şudur; kendinizi yeterince gevşetmek için zaman harcağın tek başınıza odada, mümkünse sırt üstü yatarken denenebilir. Yeterince gevşediğinizde (ıslandığınızda) tek parmağınızı (tırnaklarınız uzun olursa ciddi acır) sokmayı deneyin, yavaş yavaş. PArmağınız vajinanınza girdiğinde ya da yaklaştığında bacaklarınızda poponuzda komple kasılma hissedersiniz. bu yabancı bi cisim vajinata yaklaştığında vücudunuzun verdiği tepki. Aşmanız gereken de bu. KAsmadan parmağınızı soktuysanız, parmağınız içerdeyken de kasıyorsanz, (hani bi etçil çiçek var, ağzı açık ama sinek böcek yaklaştığında hemen kapanıp sineği yakalıyor, vajinismuslardaki kaslar da öyle, yabancı bir şey gelince istemsiz kapanıyor) bunun normal birşey olduğunu oradaki kaslara tanıtmak amacıylaa parmağınızı içerde tutun ve içerde parmağınızı hareket ettirin dairesel hareketlerle. Sonra diğer parmaklara geçin.
2. Yaptığım en büyük hatalardan biri, kegel kasılması denen olayı çok yanlış yapmam. PArmak ya da penis yaklaştığında kaslarınızı çişinizi tutar gibi içeri çekmeyin, aksine çişinizi yapar gibi itin (hafifi ıkınır gibi). KAslar dışarı doğru kasılsın hatta aynadan bakın bu hareketi yaparken deliğin açıldığını görüceksiniz.
3. Başından beri parmak giriyordu ama içerde kemik vardı. O kemiği anlayabilmek adına defalarca parmak egzersizi yaptım. PEnis o kemiği geçemiyordu. Sonunda doktora gittim kemiğe baktırdım. Doktor bi aleti içime zorla soktui sorun olmadığını (kist ya da vb) o kemiğin normal olduğunu, müdahale yapamayacğını söyledi. Burada bi arkadaş demiştiki penis yukarı değil (karnınıza doğru) arka kısma yani poponuza doğru yönelmeli. Çünkü benim kemiğim ön üst taraftaydı.
Ve dokunduğumda bile canım yanıyordu ve penis ilk olarak oraya vuruyordu.
İlk olduğu gece şöyle gelişti;
Yeterince gevşeyecek kada sevişin :) acele etmeyin baya size çalışsın karşı taraf. PArmağıyla denesin, 1,2,3 parmak giriyorsa deneyebilirsiniz. Fısfıslı bebe yağı sıktım tam olarak o noktaya. Pozisyon olarak üste geçtim, yavaşça oturmayı denedim (ilk gece de bu şekilde denemiş mahvolmuştum), penisin yine çok acıyan kemiğime doğru geldiğini farkettiğimde elimle penisi arkaya (popo kısmıma doğru) ittirdim/yönlendirdim. Otururken de yavaş yavaş, kaslarımı içe doğru çekmeden, ileri doğru iterek oturdum ve girdi Ve benim ilk denemelerde yaşadığım o kemik ve kanama acısından çok farklı bi his olduğunu farkettim. Bu birleşme esnasında 10 üzeri 3 acı varsai benim yaşadığım 10 üzeri 10 şiddetinde bir acı ve kanamaydı.
Kısaca özetlersek püf noktaları;
1. parmak egzersizlerini deneyin, denerken vücudunuzun istemsiz kasıldığını farkedin ve gevşeyene kadar parmağınızı içinizde tutun, bu süreci uzun uzun kaslarınıza kasılmayacak kadar tanıtın. unutmayın, kaslarınızı içeri değil dışarı doğru ıkınır ya da çiş yapar gibi ittirerek serbest bırakın.
2. Parmağı aşan ama eşli yapamayanlar; yeterince gevşeyin, ıslanın, fısfıslı bebe yağı yardımcı olarak aklınızda olsun. vajinanızı tanıdıktan sonra penise elinizle yön verin (ki bu benim kemiğime değmemesi için arka tarafa doğru bakması gerekiyordu), dışarı doğru kaslarınızı ıkının (kegele egzersizlerinden...)

Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar, umarım faydalı olur. Fayda sağlayabilen mesaj atsın bana, aylarca giremiyorum çünkü muhtemelen panoyu da takip edemeyeceğim. mesajları görünce geri dönüş yaparım sorularınız varsa...

Not: wattpad okuyanınız varsa "bir bakirenin erkeklerle imtihanı" yazıma bakabilirler. (yazar: nolita) bunlar heeeep geçmişteki olaylar ve tabuların sonucu işte... :)

Oncelikle allah yar ve yardimciniz olsun diyorum. Ben de sizin yasadiklarinizi yasadim.11 aylik evliyim ve ilk 10 gün yasadim vajinismusu.ama pes etmedik esimle ve yendik.ihtiyaci olanlara yardimci olabilrim.
Yardımcı olurmusunuz 4 aylık evliyim

Arkadaşlar ben de 1,5 yıldır evliyim, ilk gece korkum hiç yoktu fakat düğün zamanı son 1 ay çok gergindim, düğğn günü de öyle.. Ve o gece inanılmaz kastım kendimi.. Zaten kavgalı geçmiş düğün günü üstüne bi de bu olunca eşimin suratı düştü sırtını döndü yattı.. Sonraki denemeler de felaketti.. 2 ay sonra denemeler sonucunda yarısına kadar alabildim.. Bu arada egzersiz falan bilmiyodum hiç. 5. Ayda da hamile kaldım be ilişki yasaklandı. Gebelik sonrası denememiz hüsrandı, hiç alamadım içime.. Başa dönmüştü yani herşey. Bizde yine moraller sıfır. Bunun ğzerine burdaki egzersizleri denedim. Parmak, alet vs. Benim parmakla ilgili sıkıntım yok, 2 parmak sonrasında biraz gevşeyince 3 parmağı da rahat alabiliyorum. O aletlerden ilk 3 ünü çok rahat alabiliyorum, sonuncuyu ise 3.yle bikaç git gel yaptıktan sonra onu da alabiliyorum. Egzersizler sonucu p.s de alabiliyorum. Sıkıntım şu. Eşimin p.s. Ni sadece ben alttayken onu da zorla alabiliyorum ve canım acıyor. Diğer pozisyonlarda sanki orası kapalı gibi. Egzersizler de bitti ne yapıcam bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…