talihsizlikler neden hep üst üste gelir?

bana herkes çalış dedi burada ama kimseye böyle tavır takınmadım diyorum bende. bana kendimden bahset diye yapmadım o tanımlamayı ben zaten kendimi biliyorum değil mi? bu tanımlamayı ununu eleğini asmış hayatın zorluklarını yıllarca çekmiş üstesinden gelmiş birisi olmadığımı anla diye yaptım sen kalkıp ti ye almaya çalışıyorsun ve konunun başından beri beni anlamak yerine beni yargıladığı için bu tavrı takınmak durumunda kaldım. çalış dedin diye değil yani.

anladım sizi merak etmeyin.Ama insanlar bu sitede çocuklarına muz alamıyorum yazıyorlar üzülüyorum .geçen konu vardı 3 muz almış sadece çocuk yiyecekmiş kendilerine yok yanii.doğalgaz faturalarını kara kara düşünenler var .çocuk yoktan anlamaz herşeyi ister .siz öğrencisiniz daha hayatı tanımadınız eşi işsiz kalanlar var var da var yanii.herkes talihsiz yüzde seksen bir şekilde bunu karmaya yok şanssızlığa yok kadere bağlamamalı hemen.çözüm bulmalı kısa ya da uzun vadeli .tavsiyem budur

Maddi kısma takılmış herkes ama konu amacından sapmış. Evet geldi mi bazen çok üst üste gelir herşey bunlarda dünya hayatının sınavları. Az verip sabrı çok verip şükrü dener yaradan. İnancını bilmiyorum ama sık sık aksilik yaşadığın zaman bakara suresini aç youtubede evde dinle. Yasin oku. Part time veya uzaktan çalışılan işler var bulmak kolay değil ama yinede deneyebilirsin.

Yani evet maddi olarak ne yapabilirim sorusundan çok bu talihsizliklerin ardı ardına bir anda gelmesi normal mi değil mi bi problemi çözdüğünde haftası dolmadan başka problemle karşılaşan var mı yok mu varsa fikir alışverişi yapalım diyeydi benim sorum yoksa bende biliyorum çalışmam gerektiğini hayatın herkes için zor olduğunu

Ama ilk okudugumuzda oyle anlasiliyor
Neyse
Ben sadece basima geleni anlatip kacicam
Uni de iken cahillik edip kitap seti aldim mesele kitap almam deil taksit ile almam yanlis anlasilmasin
Ustine arkadaslarim kk kullaniyor diye benim de kart cikartmam
Ustune ilk defa faturali hat kullandigim icin 350 tl fatura
Bu arada yil 2012 2013
Yani ceyrek 200 tl deilken hepsi odendi ecti 6 ay icinde ustune ustluk hala birc harc ihtiyac devam ediyor sıkıntı strese gerek yokmus bunu cok iyi anladim

yazdığınız sıkıntılar ve sonuçları hep maddi ama .Ben de inançlı bir insanımdır ama buzdolabım aniden bozuldu ani bir harcamam çıktı diye oturup dua etmem sorunu çözmeye çalışırımmm .herşeyi de dine bağlamayalım yahuuu.dini yorum yasak zaten sitede

Kptu niyetle soyledigini zannetmiyorum en azindan ferahlar ici
Sonucta inanc ne olursa olsun guzel birsey
Bugunlere inandigimiz seyler ugruna geldik

Ben dine bağlamadımki yanlışlıkla mı alıntılandınız

Ben dine bağlamadımki yanlışlıkla mı alıntılandınız
diğer üye bağladı siz değil.hemen öneride bulunulmuş ona ithafen yazdım.siz daha hayatın başındasınız çok mutlu yıllarınız da olacak sıkıntılarınız da olacak .böyle küçük şeylerde hemen karamsarlığa kapılıp şanssızım vs. demeyin onu demek istedim

Kptu niyetle soyledigini zannetmiyorum en azindan ferahlar ici
Sonucta inanc ne olursa olsun guzel birsey
Bugunlere inandigimiz seyler ugruna geldik
burası yeri değil zaten yasak sitede.farz edelim konuyu açan kişi başka şeye inanıyor ya da hiçbir inancı yok.hemen şu sureyi oku diye yazılır mı.? bu da ayrımcılıktır bence

burası yeri değil zaten yasak sitede.farz edelim konuyu açan kişi başka şeye inanıyor ya da hiçbir inancı yok.hemen şu sureyi oku diye yazılır mı.? bu da ayrımcılıktır bence

ben onun kötü niyetli olmadığını düşündüğüm için cevap verdim kırıcı olmamaya özen gösterek ama evet düşünmesi gerekirdi inançlı biri mi değil mi diye...

tamam o zaman konu hep maddi seyler uzerine oldugu icin biz de maddiyatla ilgili yazdik ama talihsizliklerle ilgili de yazayim.

turkiyeden yurt disina exchange yaptim ilk donemim bitmeden beynimde tumor oldugunu ogrendim. tatilde kosa kosa turkiyeye dondum alternatif bir tedavi denendi olmadi. sonra ameliyat oldum. ameliyattan kisa sure sonra kanser oldugumu ogrendim.

dunyanin bir ucunda yanimda ailem yokken tedaviye basladim, bu surecte uc kez tasindim, derslerim iyice boka sardi hicbir seye yetisemedim gercekten depresyona girdim.

sonrasini da anlatayim. tedavim bitti, okul bitti, ameliyatin bendeki etkileri azaldi, hayatimdaki cogu sorun duzeldi. gecti gitti sadece cok yordu.

hayat yani zorluklar hep olur ve ust uste gelir murphy kanunlari iste. herkesin belli bir donemi var, bununla atlatmis olayim diye dusunun fazlasi olmasin veya maddiyatla cozulecek isler olsun diyin gecin uzerinde dusundukce olumsuzluk buyuyor.

Gerçekten çok üzüldüm yaşadığınız bu duruma geçmiş olsun. Umarım hayatınız çok daha güzel ve iyi olur her şey gönlünüzce olur bundan sonra.

Dert ust uste gelir derler zaten de benim anlamadigim çalışmadan parayi nerden buluyorsunuz? 700,1100 az meblaglar degil. Calismadan nasil ayri evde yasiyorsunuz

Yani başınıza son bir ayda gelen sorunların yarısı dikkatsizlik ve sorumsuzluk gibi gözüküyor

Otomatik ödeme talimatı verseniz bile arada hiç mi takip etmediniz faturaları?
Banka borcunu ertelendiğini düşündüğünüzü yazmışsınız, oda ertelenmemiş ve zor durumda kalmışsınız
Hiç mi kontrol etmiyorsunuz?

Bence bundan sonra biraz daha dikkatli olmayı deneyin
Sorunlarınız %50 azalacaktır

problemlerin ardı arkası kesilmediği için sadece o anki probleme odaklanıyorum çözmek için çünkü takıntılı biriyim başka bir şey düşünemiyorum problem varken başımda. banka borcumu unuttum açıkçası. su ise babamın hesabında babamın etmesi gerekiyordu ama etmemiş ben aylar geçti kesilmediğinden düzenli ödeniyor sanıyordum onun hesaptan o da dikkat etmemiş demekki. aslında evet dikkatsiz biriyim bir şeye kafayı taktığım zaman bütün hayatımı unutabiliyorum sonra başka bir problem olarak cıkıyor karşıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…