talihsizlikler neden hep üst üste gelir?

ladylena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
1.468
1.488
merhaba arkadaşlar benim derdim aslında çok fazla talihsizlikle boğuşuyor olmam. bir şekilde hallediyorum karşıma çıkan her sorunu lakin bitmek bilmiyor ve çok yoruldum ne zaman huzurla oturup rahat bir nefes alabileceğimi merak ediyorum. öğrenciyim tek yaşıyorum. maddi durumum iyi sayılmaz aile yardımları ile geçiniyorum ve astım hastası olduğum için risk altındayım ve çalışamıyorum. olabildiğince masraftan uzak durmaya çalışıyorum. Aileminde maddi durumlar pek iyi değil. biliyorum herkes zor şeyler yaşıyor herkes bir mücadele içerisinde. fakat artık bu kadar üst üste gelmesi beni şaşırtıyor, pes dedirtiyor yani normalse bu siz söyleyin bana bari kafama takmayayım çünkü maddi olarak çok yoruldum artık manevi olarakta zarar vermeye başladı bu maddiyat meselelerin üst üste gelmesi. başlıyorum anlatmaya, sadece şu son 1 ay’ı ele alıp, özet geçmeye çalışacağım. İlk yaşadığım problem, durduk yere bir anda telefonum bozuldu. 350 tl masrafı çıktı. Zar zor bir şekilde parayı toplayıp yaptırdım. Haftası dolmadan, bu sefer bisikletten düştüm ve kaza esnasında telefonumun camı kırıldı komple ekran gitti. yeni mont almak için başka bir montumu satmıştım 250 tl ye o ara, mecbur o parayı telefonun ekranı için verdim ve montsuz kaldım. Bununda haftası dolmadan, su sayacım söküldü. Babam otomatik ödeme talimatı vermişti normalde bankasına fakat nasıl bir hata oldu bilemiyorum aylarca ödeme yapılmamış o ara babamdada para yoktu iş başa düştü ve toplamda 700tl civarı para bulmam gerekti suyumun açılması için ve 1 hafta susuz yaşadım parayı toplayasıya kadar. Suyu ödedim rhatladım derken, pandemi nedeniyle ertelendiğini sandığım banka borcum 3 ay ödenmediği için avukata düşmüş ve dosya masrafları dahil edilince 500 tl’lik borç 1100 tl olmuş. Büroyu aradım ve ay sonuna kadar ödemeyi yapmazsam 500 lira borcuma yansıtılarak 53 bankaya birden haciz ( bloke) işlemi yapılacak dendi. ( sanki her bankada hesabım var çok zenginim ya ben. ) Neyse verdikleri süre içinde bi 500 lira daha fazladan girmesin diye millete yalvar yakar zar zor hallettim. ben yememden içmemden giymemden kısıyorum yani sırf fazla para gitmesin diye montu bile yenisini alıyorsam eskisini satarak almayı düşünen biriyim. Aile bireylerinden aldığım harçlığı ne kadar idareli kullanmaya çalışırsam çalışayım böyle büyük masraflar çıkınca geçinemiyorum yoksa aylık toplamda aldığım para yine bir şekilde kurtarır beni. bu bahsettiklerim beni aşırı zorlayan problemlerdi, ufak tefek şeyleri ve şu son 1 ay öncesinde olanları saymıyorum bile. Gerçekten bunun bir sonu yok mu hep mi bu böyle devam edecek ben elime geçen parayı kendime harcayamayacak mıyım gerçekten çok karamsarlığa kapıldım elime geçen paranın hayrını asla göremediğim için. Sizce şans denen şey gerçek mi? Çünkü gerçekse ben cidden çok şanssız hissediyorum kendimi. Yani boşver korona olursanda ol yinede git çalış diyorum kendime ama artık korkuyorum biliyor musunuz, yine daha büyük talihsizliklerle karşılaşırımda aldığım maaş böyle heba olur bir de bu şansla korona kaparım süründüğümle kalırım diye. Sizce bu kadar şeyi üst üste sıklıkla benim durumumdaki herkes mi yaşıyor ve bu geçici bir dönem mi? Sizden yorumlarınızı bekliyorum ama nolur moral bozucu olmasın...

Aslında olağan hayat akışı bu her şey tekdüze gitmiyor ki.. burada sizin en büyük sorununuz maddiyat işe girmenizi tavsiye ederim hem bu size iyi gelir çalıştıkça para kazandıkça şartlarınız da güzelleşir ve böyle sorunlar yaşamazsınız

Ailenizin yanına gitmeniz mümkün değil mi? En mantıklı seçenek o gibi görünüyor şu an. Yoksa da mecbur çalışmanız gerekecek sanırım ama zaten yeni yasaklar gelecek diyorlar nasıl bulabilirsiniz emin değilim Allah kolaylık versin.

Çekim yasasına çok inanıyorum. Belki de hep karamsar olduğunuz için tüm talihsizlikleri üstünüze çekiyorsunuz. Çekim yasasını araştırmanızı öneririm

İyi veya kötü hiç bir şey düşünmüyorum kendime çekecek kadar yani karamsar olduğum bir konuda yok yani hatta çok problemle karşılaşsam bile hiç başaramayacakmış gibi olsamda o an bir bakmışım üstesinden gelmişim bir şekilde.

Ailemin yanına ailesel özel sebeplerden ötürü gidemiyorum :/

Yok borç almadım aile bireylerim yolladı bu ödemeleri yaptığım paraları ellerine para geçtikçe fakat elde var yine sıfır canımı sıkanda bu oldu. o kadar parayla kendime bir şeylerde alabilirdim

Her aile bi şekilde risk altında ki o zaman herkes evde otursun gökten para yağmasını beklesin bazı konusahipleri cidden çok enteresan kafada.

Gökten para yağmasını bekliyorum diye değil sağlığım için evde oturuyorum ben. Ailemden aldığım para normalde beni geçindirebilecek bir para olduğu için normal şartlardada çalışmama gerek yok. Fakat sık sık ve üst üste bu ara cok talihsizlik yaşıyorum maddi konularda. Kimse bana para vermiyor, param yok diye ağlamıyorum . Bu kadar üst üste gelmesi normal mi herkes bu tür şeyler yaşıyor mu yoksa bende bir anormallik mi var diye soru soruyorum. doğru yerinizden okuyun bir konuyu okuyacaksanız.

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Korona varken kimse çocuğunu başkasına emanet etmez diye düşünüyorum. Diğer dediklerinize ihtiyacı olacak birini bulmakta güç

çoğu öğrenci aynı durumda hatta daha azıyla eğitimini sürdürüyor her şey bir arada olmaz.ben özel üniversite mezunuyum 1 yıl okulumun yurdunda kaldım oda ücreti yemek çok pahalıya geldi okulun özelliğinden dolayı ertesi yıl devlet yurduna geçtim ordan da mezun oldum gayette mutluydum yemek de çeşit çeşit ve uygun fiyatlıydı.her üniversite öğrencisi eve çıkma heveslisi nedense .ve ben ister öğrenci olsun ister çalışan her sıkıştığında insanlardan borç alınmasına da karşıyım isteyerek vermiyorlar zorlamayın insanları onlar da başka şeylerinden kısıp bulup buluşturuyorlar.online ders verin uygun fiyata gayet de iş var yanii isteyene az da olsa damlar.ocuk da bakabilirsiniz düşük ücret kabul ederseniz ordan ders çalışmanıza da derse bağlanmanıza da ses çıkarmaz ev sahibi.çözüm çok bahane de çok bence

Mesela bulaşık makinamız bozuldu bu ay, yenisini alıyoruz 3500 tl civarı bişe alınacak sanırım. Oturdum ağlıyorum çünkü kahrolsun masraf çıktı. Gecen ay benim de ekranım kırıldı 200 tl verdik onun üzüntüsü hala üstümde. Bla bla bla. İki çocuğum da alerjik astım ama eşim haftada bir ofise gidiyor lütfen gitme otur evde evrene olumlu enerji yollarız o da bize kredi yollar dedim. Dinledi şuan ikimizde halimize ağlıyoruz.

Yahu bu gerçek hayat anladın mı konuyu sağdan soldan hatta tersten de okusam bu gerçek hayat ve çalışmadan olmuyor. Annenlere de gidemiyormuşsun özel sebepler varmış ne diyeyim sana o zaman.

Ben kimseden borç almadım konumun neresinde böyle bir ifadeye rastladınız söyleyeyin düzelteyim yanlış anlaşılmasın. Aile bireylerimin gönderdiği paraları toplayıp biriktirip hallettim ben. Ben öğrencilik dönemimden öncede tek yaşıyordum üni kazanıp öğrenci olduğum için eve çıkmadım sandığınız gibi bir heves ile. bilmediğiniz konular hakkında yargılama yapmayın bari.

Hep yaşamam ama geldiğinde tamda böyle üst üste gelir sıkıntılarım.. ve her sene birkaç ay yaşarız bunları ailecek malesef. Bazen maddi bazen farklı şeylerden. Tavsiyem önlemini alıp çalışmam. Kenara 3-5at böyle sorunlar geldiğinde kimseye minnet etmek zorunda kalmazsın en azından.

Ben yetişkinliğe yeni adımını atmış bir genç kızım ve büyüdükçe sorumluluklar değişiyor ve üst üste gelen bu şeyleri ben belki hayatımda ilk defa yaşıyorum, veya ilk kez bu kadar üst üste sıklıkla problem geliyor başıma neden bunu düşünmek anlamak yerine kızıyorsunuz bana? yaşadığım durumu siz “gerçek hayat bu” olarak tanımlamışsınız bende bunu sorguluyorum genç bir kız olarak gerçekten hep bu mu ve böyle mi olacak diye ne var bunda bu kadar tepki gösterecek anlamadım.

yargı falan yapmadım siz başa dönüp yazdığınızı okuyun bakalım dramatize eden sizsiniz masrafları.bu tür masraflar aniden ortaya çıkan harcamalar tek sizde mi var .bend e bugün doktora gittim verdiği vitaminlerin 1 tanesini devlet karşılamıyor 780 tl tuttu kartımdan ödedim ama kredi kartım zaten yüklü bu ay ödeyemeyeceğim için yüksek faizle 8 takside böldüm internet bankacılığından.halılarımı yıkattım ama storlarıma para kalmadı e neyapayım konumu açayım buraya.yazmazlar mı diğer üyeler hepimizde aynı sorunalr var diye.yıllardır evde kalabildiğinize göre ailenizin durumu gayet iyi kusura bakmayın.sadece devletin verdiği krediyle koca ayı geçiren oda arkadaşlarım oldu benim 2 kıyafetle koca seneyi geçirdiler de gene de mutluydular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…