talihsizlikler neden hep üst üste gelir?

Evet gerçekten kenara köşeye atmak lazımmış üst üste gelince böyle bocaladım. İlk kez böyle oluyor bu kadar anormal gelmesinin sebebi buydu. Ben çalışmayı istiyorum fakat korkuyorum ağır benim astımım şakaya gelmez. Yani direkt öleceğimi bilsem sorun değil ama astım hastalarını çok süründürüyormuş solunum zorluğu. Hastalığımdan ötürü kriz anlarında solunum zorluğunun nasıl bir şey oldğunu iyi bildiğimden bu şeye devamlı katlanma düşüncesi çok korkunç geliyor bana.

Çalışmadan ev geçindirmenin yolunu bilmiyorum sen bulursan yaz bize o zaman. Plansız çıkan masraflarımı ordan ödesem bile yeter bana.

Ne öğrencisisiniz? Ailenizin yanina dönseniz.

Çok değil, iki aylığına bir markete gir çalış bence. Zaten derrsler de online..
Aldığin asgari ücret ile iki ayda on gram altın alirsin. En azından zor gün paran olur. Böyle anı durumlarda kimseden dilenmek zorunda kalmazsin.
Astimsin da aile babası olsan misal yine 'astimim ben! canımdan kıymetli mi' diyip ise gitmeyecek mıydın?
Ya da Corona sen eline mesleğini aldığında çıksaydı 'risk grubundayim' diyip istifa mı edecektin?
Yooo, paşa paşa çalışacaktın.
O zaman nedir yani bu naz?
Bu kadar zor durumda bir insan devamlı ailesinden para isteyeceğine çalışmalı yani, nereye kadar para akışı sağlayacaklar ki? Bir de tek yaşıyorsunuz. Zaten ellerinden geleni yapıyorlar. Elinizi taşın altına sokmaniz lazım... Aksilik meselesine gelince, evet, gelince peşpeşe gelir zaten olumsuzluklar. Herkesin böyle bir dönemi olur, ama sonra geçer gider..
Bence daha fazla kaçmadan kısa sureli de olsa bir işe girin.

Dramatize falan ettiğim yok ben burada param yok parasızım kimse para vermiyor diye ağlamadığıma göre? Nereden vardınız yani bu kanıya? Kalkıp bana benden daha zor durumda olan insanları örnek göstererek, kendi dertlerinizle benimkini kıyaslayarak olayı dramatize eden sizsiniz şu an. Aniden ortaya çıkan harcamalar tek bende var diye bir iddiamda yok, yetkişkinliğe adımını yeni atan bir birey olarak bocaladığım bu durum hakkında konuşup dertleşmek istedim alttarafı nedir bu kadar sizin canınızı sıkan ben anlamadım açıkçası.

Ohoo çenede maşallahın var çalış dedik diye mi bu tafran Bu ayki fatura parasıyla borsaya gir o zaman. Ceyceye ne diye carlıyorsun. Yetişkinliğe adım atan ergen kız ilk dersin bu olsun çalışmadan olmuyor

burası forum siz soru sorarsanız bend e saygı çerçevesinde fikrimi yazarım her üye gibi.size katılmak zorunda değilim.ayrıca benim yazdıklarımda dramatize yok ki çok şükür geçim sorunum yok sitede zaten bilinir bu.ama ani harcamalar da ben de önlemimi alıyorum bi şekilde demek istediğim için örnek verdim.yeri geliyor evdeki kıyafet oyuncak vs. satıp harçlık bile yapıyorum ne var ki bunda ha çok sıkışsam da çalışırım mesleğim var ben de sizden kat kat fazla ağır hastalık var risk grubundayım .gençsiniz yahuu alternatif çok size çocuk bakmıyorsunuz yaşlı bakmıyorsunuz tek tabancasınız tonla çözüm bulunur şikayet etmek yerine

Evet haklısınız insanlar seçeneklere sahip olamayabiliyorlar bende olamayabilirdim fakat benim böyle bir seçeneğim şu an için var. ben çalışmama gerek kalmadan hayatımı idame ettirebiliyordum ta ki bu problemler üst üste gelene kadar. Astım hastalığı biliyorsunuzki herkesde aynı seyretmiyor benim için kolay bir hastalık değil ve yaşanılan o solunum zorluğunu kriz anlarımdan iyi bildiğim için eğer korona kaparsam bunu devamlı iyileşene veya ölene kadar her an yaşamak beni çok korkutuyor. Böyle sürünmeden öldüren bir hastalık olsaydı inanın korkmazdım.

sen idolümsün zaten

Ohoo çenede maşallahın var çalış dedik diye mi bu tafran Bu ayki fatura parasıyla borsaya gir o zaman. Ceyceye ne diye carlıyorsun. Yetişkinliğe adım atan ergen kız ilk dersin bu olsun çalışmadan olmuyor

Diğer çalış diyen insanlara bu tavrı göstermediğime göre sorunun bu olmadığını anlayabilirsin diye düşünüyorum.

Ailenizin yanina gidemiyorsanız, onlara birde ikinci ev yükü masrafı çıkarmanız cok yanlış geldi. Madem ayri evdesiniz çalışıp bütün ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız.
Ayrica bazı insanlar şanssız oluyor. Evlenirken hic bir işim yolunda gitmedi, Eşimle bütün şanssızlıklara gülüp geciyoruz, artik alıştık

Keşke en başında bu yazdığınız şekilde yazsaydınız o zaman anlaşılmazlıkta yaşanmazdı bu yazdıklarınız bana şimdi doğru geldi. Ben önlem almadım ve bocaladım üst üste gelince işte ve insanlar böyle durumların normal olduğunu bunun geçici olduğunu fakat tekrar üst üste bir problemle karşılaşılması durumunda kenarda köşede birikmiş para olması gibi tavsiyeler verdiler şu an sizinde yapmış olduğunuz gibi ve bu benim için faydalı oldu.

Diğer çalış diyen insanlara bu tavrı göstermediğime göre sorunun bu olmadığını anlayabilirsin diye düşünüyorum.
ben kötü ne yazmışım pardon size.herkesin sıkıntısı var idare ediyorlar bir şekilde dedim sadece.42 yaşındayım üniversite hayatı da gördüm iş hayatı da ağır hastalıklar da .ama evden para kazanıyorum az da olsa .çünkü 10 yıldır ev hanımı da olsam eşime bana ayakkabı al diyemiyorumm yetişkin insanım yahuu kafam da çalışıyor bir çok şekilde para kazandım evden hiç çıkmadan gayet de oluyor yani istenirse.yaşam standartımı yüksek tutuyorum kötü mü boş boş mu oturayım ben ağır hastayım diye onu demek istedim.

Son düzenleme:
gençsiniz sizi üzmek kırmak için yazmıyorum ki gerçekleri yazıyorum hayat zor maalesef özellikle pandemi de daha da ağırlaştı.pandemi öncesi 2 kira alıyordum mesela ödeyemiyorlar almıyorum ne yapayım insanların gırtlağınamı basayım bunca yıldır ödüyorlardı şimdi kazanamıyorlar .biz de kendi masraflarımızı kıstık mecbur geçecek bu günler diye.insanın iyi günü de olur kötü günü de elimizden bir şey gelmez üzülünce.çözüm üretin demek istedim sadece.sevgiler

her şeyi geçtimde yetişkinliğe adım atan ergen kız ne ya hahah komiksiniz gerçekten beni böyle vurabileceğinizi mi sanıyorsunuz şu üslubunuza bakın bana laf yetiştireceksiniz diye nasıl çirkinleştiniz

Hayır kötü bir şey yazdığınızdan değil iyiniyetinizden şüphem yok lakin beni yanlış anladınız ve doğrusunu anlatmaya çalışsamda tek yaşamama ve bunu bir heves için yaptığımı zannetmeniz gibi yargılarınız nedeniyle size biraz tavırlı yaklaşmak durumunda kaldım

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Kendini tanımladığın şekilde bahsettim aslında ne eksik ne fazla Çalış dediğim içinse bu öfken vazgeçtim çalışma tamam beni de beğenebilirsin artık.

Çalışmak çok gereksiz zaten kim bulmuş bilmiyorum

benim astimdan cok daha buyuk rahatsizliklarim var ama su an hem okula gidiyorum hem de sokaga cikiyorum ise gitmek icin. maddi olarak ihtiyacim da yok istersem omrumun sonuna kadar yattigim yerden kalkmam ama ne gerek var? ki turkiyede de degilim su an bulundugum yerde butun hastaneler dolu ve tedavi imkani yok hicbir sekilde. onlemimi alip cikiyorum. bu nazlanmaniz cok yersiz cidden.

ayrica para buldum deyince ben de borc aldiniz zannettim. hayat sizin icin nasil geciyor mesela su an yani okul online zaten turkiyede online egitim icler acisi, butun gun astimim diye yatiyor musunuz paraniz yokken?

Anlattıklarınıza göre çalışmanız şart ya evden ya da bir yerde..
İyi şeyler düşünün iyi olsun ayrıca. Herkesin sıkıntısı var insanız bu başınıza gelenler normal şeyler, daha kontrollü olmanız gerekiyor. Mesela ben elektrik ve su kapanmasın diye her ay kontrol ederim tarihlerini ve borç kaldı mı kalmadı mı diye çünkü şuan ben de yalnız yaşıyorum küçük kızımla. Ya da klima bozuluyor yaptıramıyorum eve birini çagıramıyorum onun yerine borca girip ısıtıcılardan alıyorum. Grip oldugum halde çocugum da hasta oldugu halde işime gidiyorum, astım olmama ragmen, birşey olsa yanımda insan yok buna ragmen birşeyler için mücadele veriyoruz herkes gibi. Herkes yasaklarda evinde ailesiyle birlikteyken 9 aydır eşimden ayrı geçirmek zorunda olup 1 evlat yetiştiriyorum.
Siz de bu gibi şeyleri sıkıntı yapmayıp, hayata bir yerden tutunun,bu her ne kadar zor olursa olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…