siz olsanız ne yapardınız?

ben bi yere gidip muhabbet edeceğiz sanıyordum ama canlı müzik yapılan alkollü bi mekanmış gittiğimiz yer.. hiç arıza çıkaran bi tip olmadğımdan da oturalım müzik dinleyelim bari dedim ..

beraber bi yere gitmek bana sulanmasını meşru mu kılıyor yani???

Yazılanları okumadım henüz, hata yapıyorum belki ama.. Hatanı göstermek istedim güzel arkadaşım...
İyi niyetli bir hanım arkadaşımsın, belli.. Ama tecrübesizlik de var sanırım.

Patronun öncelikle seni denemiş.. Etkilemeye çalışmış yaptıklarıyla... Senin kırılma anını beklemiş... Ve sen ilk teklifini "dışarıda" geçirmek adına yapmışsın...
Kırılma anın fazla erken olmuş.. Cesareti vermişsin.. Nereye kadar ileri gidebileceğini görmek için de sınırlarını zorlamış olabilir.. Ben senin iyi niyetli olduğuna çok eminim ama dediğim gibi, hata sende... Böyle "sınırları" mesai dışında ihlal etmeye çalışan patronları bir çok bahane ile alt etmelisiniz.. Bir sevgiliniz varmış gibi bile davranabilirsiniz... Ailenizin çok sıkı olduğunu ve mesai saatleri dışında kesinlikle iş ile ilgilenmenizden hoşlanmayacaklarını, mesai saati içerisinde size verilen tüm işleri yapabileceğinizi iyi niyetle belirtmelisiniz...

Eğer sert kızı oynasaydınız, sizden hoşlanmış olsaydı bile, sert duvara rastladığını bilecekti... Sonrasında bir peri masalı bile çıkabilirdi bundan.. Ama işler çirkinleşmiş...
İşe gitmediğinizi söylemişsiniz, henüz yazılanları okumadım... Geri adım attıysa eğer veya "neden gelmedin?" diye sorduysa "Dün akşam çok kötü üşütmüşüm herhalde..." deyip işinize devam edin.. Lütfen verdiğiniz tavizleri geri alarak... Patronlarla yakınlaşmak, hele erken zamanlarda, işinizi kaybetmenize neden olacaktır...

Yüksek ihtimal böyleleri sizden önce bir kaç kıza daha aynısını yapmıştır.. İşe yeni giren her güzel kızı aynı şekilde bir kaç kez deniyorlardır, kırılana kadar... Kırılmayanlar, saygısını muhafaza edip işine devam edenlerdir çoğunlukla... Kırılma yaşadıysanız, ki daha ilk kez olmuş, hemen geri adım atın.... Üslubunuzu yavaşça şekillendirip, aranıza patron/çalışan ilişkisini saygı ile ve sert bir mesafe ile yerleştirin...

Bana sorarsanız,
Umarım işiniz hayırlı olur, hayırla devam eder...

Birincisi : Sizin hayatınızda zaten biri yok mu ?

İkincisi : Hayatınızda biri varken nasıl bir başkasından etkileniyorsunuz ?

Üçüncüsü : Patron patrondur,altınıza araba verilmiş niye arabasına biniyorsunuz ? Sevgilimle buluşacağım,ailemle yemek planımız var vs.bir sürü yalan söylenebilir.Kusura bakma ama adama bu cesareti veren sensin.

adam sana ''türkü bara gidelim'' demiş ya zaten canım.
sen içkisiz bir bar ortamı gördün mü hiç?
canlı müziğin olduğu yerde alkol de vardır
bazı ''cafe''ler hariç

ay nıye kızdın yahu ironik olsun istedim anlatamamamış mıyım

kız zaten istiyor adamı ayrıca

ona böyle davrandı diye çok bozulsaydı verirdi istifasını ya da ağzının payını

ama ne yapmış işi bırakmamış zengin diyor karizmatik diyor

e madem öyle evlenmeye çalışsın dedim bende

Siz daha işin başında fazla samimi davranmışsınız patron bey'e.. kendi arabanız varken neden onun arabasına bindiniz ? bence ucuz kurtulmuşsun farklı şeylerde olabilirdi.. 1 haftadır tanıdığınız adama güvenip arabasına binmek ne kadar doğru..

Yaşadıklarınız bence hiçte şaşılacak bir durum içermiyor...

Neden şok oldunuz anlamadım?

Patronunuzun daha önceki şehir turlarında zaten kafanızda onunla ilgili '' ne yapmak istiyor ki yolu uzatarak '' diyerek acabalarınız oluşmuş...

Eeee aynı acabaların oluştuğu adama yine uzunca bir şehir turundan sonra sinema teklif eden siz(tamam anladım 5 dk)

Eeee yok bana 5 dk yetmez der gibi sinema teklifini geri çevirip türkü barda alkolun dibine vurmasını izleyende siz(viski konusundaki engin bilginize de teşekkürler ayrıca,keşke bunu siz bilerek davransaydınız)

Sonra dokunup,koklamaya...okşamalara başlayınca ... okkalı bir tokat ya da tokattan ağır iki kelam ile ortamı terk etmeyerek '' n'oluyor ya??? siz çok içtiniz '' gibi sorularla saf ve masum kız rolünde orada oturmaya devam eden de siz...

Eeee adam baktı karşımdaki kalkmıyor bir de geceyi nasıl geçiririz diye sorayım deyince '' adamı nihayet nuri alçoya bağlayıp,eyvaaaah '' diye taksiye atlayan da siz...

Eveettt....

Sorun neydi?

Bütün erkekler yavşak değildir ama kendilerine hazırlanan zeminde dans şansını çoğu geri tepmez

Maalesef bu durumda meşru kılıyor...
Siz beraber bir yere değil, bir çok yere gitmişsiniz...
En sonuncusu da gece içkili bir bar olmuş...

Bu sizin patronunuz yahu..İş arkadaşınız değil..

Neyse olan olmuş...
Yerinizde olsam, iş dışında "günaydın/iyi akşamlar" ikilisinden başka tek kelam etmezdim kendisiyle.

Yapma yahu...

Sende biliyorsun biz de işin aslını...

Sen adamı son derece karizmatik, harikulade hoş ve zeki bulan biri olarak senden hoşlanmasından neden rahatsızlık duyacaksın???

Zemin hazırlanmasını pek tabii senide mutlu edecekti,bunda şaşırılacak bir durum yok!

Eeee sen belki mutlu mesut bir aşk hayali kurarken bu beyaz atlı prensle;

Adamın birinci derece yılışık ve sınır bilmez hali ve aynı zamanda seni düşürdüğü durum seni rahatsız eden.

Şimdi işler düşündüğün gibi olmadı diye,bu senin 1 haftalık patronuna açtığın yolun yanlışını kapatmaz!

Meşru kılmaz,denenebilir kılar.

Şekil A: Yaşadığın gece.Gitmeseydin olacak mıydı ; hayır.

ironi kismini anlamamisim ya ozur :) ne genc kizlar evlendiricem diye erkeklerin elinde oyuncaga donuyor heba oluyor o yuzden tepkiliyim bu mantiga. ben boyle baslayan bi iliskide hamile kalmadan evlenmeyi basarani gormedim. he tabi adam belki baska biriyle duzgun bi iliski yasar sonu evlilik olur ama bu iliskide olmaz bence.

Bir kadının izin verdiği sınırda bir erkek yaklaşır o kadına.
Erkek haddini aşarsa onu durduracak yine kadındır, ister yabancı olsun ister yakını.

Bir haftadır tanıdığınız bir adama üstelik patronunuza sinema teklif etmeniz o erkeğin gözünde hemen sizin sınırınızı çizmiş.

Saat 24 e kadar o barda kaldıysanız epey oturdunuz demektir..
O kadar içmesine müsade etmeden kalkmalıydınız oradan.
Şimdi işe devam edecekseniz ve bu durum sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, o saydığınız zeki, karizmatik,zengin özelliklerine sizde kanmayacaksanız çok mesafeli olmalısınız.

Karşına al ayıkken konuş bu durum beni rahatsız etti bu yapıda bir insan değilim işi bırakabilirim diye ciddi ciddi konuş artı erkek arkadaşım var de iş iyi diye ilerde o arabadan istediğin yerde inemeyebilirsin. Bu tür şeyler iş hayatında çoğu genç kızın başına gelebiliyor anladığım kadarıyla yönetici asistanısınız, sakın patron diye taviz vermeyin başınıza bişey geldiğinde onun yanına kar kalır sizde hiçbişey yapamazsınız o elimin kiri der çıkar.

Evet bu kızımızı asıl üzüp hayallerini yıkan; evlenme teklifi duymak değil de, ilerleyen saatlerde ne yapıyoruz sorusunu duymak olmuş...
Umarım kendisiyle yüzleşir

yalnız konu sahibinin birde erkek arkadaşı varmış o birşey demiyormu bu duruma?

Siz olsanız napardınız demişsiniz.. ben olsam böyle bir hataya düşmezdim gayet resmi davranırdım is dışında görüşmezdim.. merhaba merhaba.. ama artık olan olmuş bundan sonra "x" bey o iş öyle bu iş böyle gayet ciddi konusurdum o gece hic olmamış gibi davranırdım..

Ha birde diğer kızlara yüz vermiyor diyorsun ya belki onlarında bir türkü bar macerası vardır.. belki her yeni gelene en baştan yazıyordur zaten bu zengin tipler hep böyle..

Aslinda ilk 1 hafta icinde ikiniz de birbirinizden
etkilenip kur yapmaya baslamissiniz

ama sunu hesaba katmamissiniz

siz 23 yasinda bekar bir bayan olarak saf, toz pempe duygularla bu isin ilerleyecegi hayalini kurup
ondan etkilendigizi belli ederken ,
bu adamin 33 yasinda zengin , karizmatik bir patron olarak ,
sizin saf duygularinizi ,
zaaflarinizi kullanacagini,
hatta belki de bunu daha once orada calisan kac kadina yaptigini dusunememissiniz

bunu dusunseniz zaten aranizdaki iliski bu kadar kisa zamanda bu boyuta gelmezdi

gencliginize, toylugunuza verelim

bu size unutamayacaginiz bir ders olur

isten cikmayin
fakat bundan sonra mesafeli olun
is disinda muhattap olmayin
isteklerini geri cevirin ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…