Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bırakmayacaklardı bunu asla kabul etmiyorum. Bırakamazsın ya bırakamazsın. O çocuk sevgiyle büyüyecek, anne sevgisi baba sevgisi alacak, okulda sağ da sol da başı eğik gelmeyecek, veli toplantılarına herkesin anne babası gelirken babaanne dede gelmeyecek. Biraz çocukların dünyasından bakılmalı şu hayata. Dünyaya getirdiğim çocuğa da bakmayacaksam yazıklar olsun bana o zaman.
Yaşamadan yazıyoruz sanıyor klavye sahibi, bu sitede yaşamadan yazdığım tek bir yorumum bile yok.
İnşallah o çocuklar çok çok iyi yerlere gelir.

Sizi kınamak için yazmıyorum, ben de başkasının çocuklarına bakmak istemem. Bu yüzden de çocuksuz bir adamla evlendim. Sizin hatanız istememeniz değil, en başta göz göre göre bu ilişkiye başlayıp sonrasında ama şöyle ama böyle demeniz.
Gencecik yaşınızda iki çocuklu adamla evlenirken bunları düşünmeniz gerekirdi. Ben bakarım, çok da severim diyen varsa gitsin evlensin çocuklu adamla. Ama siz evlenmemeliydiniz.
Anne baksın diyorsunuz ama anne bakacak olsa şimdi zaten bakıyor olurdu.

Sen her şeyi düşünerek evlenmedin. Çocuğa babaanne bir ömür bakar, sonra anasının keyfi yeter alır diye düşündün, sana da bu vaad edildi zaten. Yaşamayınca çocukları şaka sandığınızı biliyoruz zaten yoksa bu cahil cesaretinin başka açıklaması yok. Şu an sen bol keseden sallıyorsun yarın o koca seni de boşar, elalemin şımarık karısı senin de çocuğuna lütuf diye anlatır evde oda açıldığını, o da inşallah başıma kalmaz bakar anası diye dualar eder o zaman anlarsın. Senin gibiler başına gelmeden anlamıyor, empati duygusu koca korkusuna bağlı olduğu için. Kocanın olmadığı yerlerde ne cesursun asıl fikirlerin nasıl da dökülüyor, adamın yanında iyilik meleği oluyorsun.

Ben anne bakmalı düşüncesinede katılmıyorum.İki tarafta sorumlu.Anne neden bakmıyor diyemez denmez
Ben diyorum çünkü ben çocuğumu sırtımda taşırım babaanneye bırakmam ölmediysem, ne kadar iyi olursan ol, eksik büyüyor o çocuklar, annem beni istemedi sevmedi diyor içinde, kimse ananın yerini tutamaz

Korkacaksa evlenmeseydi. Bu çocukların annelerinin başına bir şey gelse ne olacak yurda mı verecekler?
Evet aynen öyle. Ben başkasının çocuğunun sorumluluğunu almak istemem. Çocuk demek hayatının komple değişmesi demek. Bunu göze alamam ve istemem. O yüzden çocuklu biriyle evlenmedim. Konu sahibi de öyle yapmalıydı. Anne baba hayatta ve sağlıklıyken sorumluluk onlarda. Babaanne ya da anneanneye bırakılamaz.

Asıl sorumluluk aslında babada ama genelde cocuk bakımı bir kadinin uzerine kaliyor (anne/anneanne/babaanne burada da ikinci eş olmuş). Yani esasinda bakmak, annelik etmek zorunda olmasanız da maalesef realitede oyle olmuyor.
Yukarida bir uye de yazmis benzer bir sey yazacaktim. Üç cocugunuz var gibi dusunerek hareket etmeniz lazim, anneleri sizi ilgilendirmez ister çalışır ister bakar yani elbette anne baba sorumluluk almalı ama siz eski eşi eleştirmek için yazmissiniz gibi duruyor biraz da. En fazla eşinize bu cocuklar annesiyle senin sorumlulugunda ben onlarin yemegini koyarim bir iki tabak ne olacak ama giydir/okula götür falan bunlar beni aşıyor nasil bir çözüm düşünüyorsun diye konuşulabilir.

Ben de bu tur cocuklu bir adamla beraberlik konusunda konu açmıştım ki cocugun annesi ölmüş ama adam sen cocuklu olsan istemezdim/başkasının cocugunu istemem minvalinde konustugu icin sogumustum.
Bazi seyler bastan her ihtimaliyle konusulmali. Hadi ben 40ina yaklasmis biriyim karsima 40 ustu adamlar cikiyor siz kendinizden yasca buyuk biriyle evlenmissiniz, bunu öngörebilmeliydiniz. Yaşınızı uzerinde bir sorumluluğu almissiniz zaten evlenerek.

Daha yeni bir tanesini yoldan çevirdik. O da sizin gibi iki çocuklu adamla evlenicem seviyorum sevgi yetmez mi diyordu. Keşke önce sorsaydınız 2 tane büyük çocuğu olan adamla evlenilir mi diye. Biz de size ihtimalleri sıralardık. Çok basit aslında, anne babası ayrılmış iki çocuk var ortada. En sonunda anne ya da babaları bakacak. Yaşlı kadın son nefesine kadar çocuk bakamaz değil mi?

Ben de derim. Babaya suç bulunuyor ama anne de suçlu. Baba da anne de çocukları başından atmış babaanneye postalamış iyi kötü hayatını yaşıyor. Üstelik anne nafaka da alıyormuş çocukları gönderdiği halde. Her ikisi de aşırı suçlu yazık olan çocuklara oldu. Babaanne dede anne babanın yerini tutar mı hiç

Y’a benim için anneyle babanın yeri farklı çocukta. Annenin verdiği sevgi şefkat çok başka. Anneyle baba eşit denir ama değil, sorumluluk eşit olsa da roller farklı.

Dengesiz benim çocuğumu niye katıyorsun Allah’a şükür her koşulda çocuğumun yanındayım

Yazık şu mantığa ya. Çocuklu adamlarla evlenirken hiç düşünülmez. Ama iş çocuğa bakmaya gelince boşan heba etme. Ortada bir çocuk daha var babasından ayrılacak olan farkındamısın. Allah sizin gibilerden korusun insanı

Y’a benim için anneyle babanın yeri farklı çocukta. Annenin verdiği sevgi şefkat çok başka. Anneyle baba eşit denir ama değil, sorumluluk eşit olsa da roller farklı.
Çok korkuyorum bole konuları gordukçe. Ölürüm de cocuklarım ya ortada kalırsa. Kocam uckur derdıne dusup vefasız sevgısız bır kadınla evnırse dıye...

Dengesiz benim çocuğumu niye katıyorsun Allah’a şükür her koşulda çocuğumun yanındayım
Cok saygısızsınız. Cocuklara sız gercekten bakmayın. Sızınle saglıklı buyuyemezler. Devlet baksın yavrulara...
Tabıkı katacak cocugunu empatı yapın dıyo kadın beddua mı ettı sıze ne bu tepkı
Öldüğünü düşün mecbur gerıde bırakıcan. Ozmn nolucak. Senın için o yavruları terk eden senın bebene mı acır kı o daha da kucuk dertte anlatamaz.

Babasız olur da anasız olmaz ya. Baba sorumluluk almalı ama annenin bırakması çok travmatik aşılacak, tedavi edilebilecek bir yara değil bence. Memeli canlılara baktığımızda yavru annenin. İnsan gelişmiş bir canlı olsa da içgüdüsel davranışlar ve bilinçaltı anneyle bağı ayrı bir boyuta taşıyor. İstediğimiz kadar modern olalım anne eksikliği çok ayrı. Öldüyse yapacak bir şey yok ama yaşarken çocuğu baba da değil babaanneye bırakmak hiç doğru değil. Allah çocukları annesiz bırakmasın.

Ya ne kadar dengesiz abuk subuk insan varsa onlar yazmış kimse çocuğunu başından atmadı eşimin anne hemen arka sokağımızda oturuyor ve gündüzleri oradaydı çocuklar orda daha rahatlat çünkü orayı evleri gibi görüyorlar bazı akşamlarda buraya geliyorlar ama 2 tane ergen erkekle ben sabahtan akşama kadar baş edemem diye dertleşmek amaçlı yazdım hakaretler enteresan enteresan cevaplar gerçekten gülüyorum yazılanları okurken

Noldu şekerim çocuk senin olunca bi için cız etti de mi? Adam seni başından atınca görüşürüz, bu hırsla sen de al uğraş diye bırakırsın çocuğu.

Ayrıca analarına gelecek olursak kadın evlendiğim zaman bana çocuklarımdan uzak dur yanına yaklaşma dedi bana küfülrer hakaretler evlenmemizi hazmedemiyor şimdide baksın çocuklarına dedim

Kız anaları da evlatlarından ayırmasın, bana da travma yani kızım olmasa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…