Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorumlarınız gayet güzel bol keseden sallayan tayfa herkes herşeyi düşünerek evlendi ama yaşamayınca bazı şeyleri idrak edemiyorsun ayrıca anneleri gayet keyfinde durumu iyi biri onun bakması gerekiyor diyorum sokağa atılsın demedim klavye kahramanları
Sizin söz hakkınız olsaydı dediğinizi yaparlardı, demek ki yok. Derdiniz annelerinin keyfi rahatı mı yoksa çocuklar mı? Velayetin eşinizde olduğunu gizlediler mi sizden? Niye çocuklara ille anneleri bakıyor, babaları ne işe yarıyor, sadece sizin çocuğunuza mı babalık yapsın?

Yorumlarınız gayet güzel bol keseden sallayan tayfa herkes herşeyi düşünerek evlendi ama yaşamayınca bazı şeyleri idrak edemiyorsun ayrıca anneleri gayet keyfinde durumu iyi biri onun bakması gerekiyor diyorum sokağa atılsın demedim klavye kahramanları
Sende pek idrak olmadığı belli zaten yaptığın tercihlerden.

Neden annesinin bakması gerekiyor? Velayet kimde onu bir söylesenize.

Kesinlikle katılıyorum. Şöyle de bir durum var evlenirken çocuklar babaannedeymiş. Demek ki evlenmeden önce eş bu şekilde olacağını söylemiş ve bu kız da kabul edip evlenmiş. Tabi ki hayatın ne getireceği belli olmaz ama şimdi çocuklara bakmak istememekte kendine göre haklı sayılmaz mı? Tabi ki vicdan meselesi bu işler ama konu sahibi açısından düşündüğümüz zaman da böyle olmuyor mu? Çok arada kaldığım bir mesele ya çocuklu adamla evlenmeyeceksin işte.
Çocuklar gelirse yaşayamam demeseydi evet haklıydı. Ben olsam çocuklara zaten baktırmam konu sahibine. Daha gelmeden yaşayamam edemem bilmem ne ön yargılı ne kadar sevgi verip ne kadar bakabilir, bakamaz.
İstemiyor çünkü. Dediğim gibi çocukların anne babası xl hatalı burda.

Klavye kahramanlığı ile alakası yok bu işin. Evlenmek ciddi bir iştir. Özellikle de çocuklu insanlarla. Umarım o çocukların çok güzel bir hayatı olur.
İki yıllık evlilikte ki çocuklu biri yani hemen çocuk getirmissiniz. Bodoslama dalmissiniz hayata.

2 çocuklu adamla evlenirken her şeyi hesaplamanız gerekirdi sayın klavye kahramanı olmayan konu sahibi. Hadi anneleri öldü diyelim yine sorumluluk sizde olacak. Hoş her halükarda babalarının evinde kalma hakları var. Siz eşinizden boşansanız çocuğunuz babasının evine gidemese ne düşünürsünüz? Çocuklu adamla evlenince olabilecek durumlar bunlar. Zaten çocuksuz halinizle iki çocukla boşanmış adamla evlenmeye hangi motivasyonla karar verilir onu da çok merak ediyorum. Yargılamıyorum yanlış anlaşılmasın hayret ediyorum sadece. Tuhaf geliyor.

Kendi çocuklarına bile bakmayan adamla neden evlendin ? Çocuklu adamla neden evlendin diyemiyorum farkında mısın ? Çocuklarına bakmayan adamla diyorum, ne güzel ya valla evlen boşan çocuklar babaannede anneannede büyüsün. Anne rahat baba rahat. Demek ki biz eşşeğiz.
Haklısınız ayrılın büyüklerin başına atın .Yazık değil mi büyüklere.

Ben bir de şuna inanırım. Bazı şeyler sınavdır. Siz bu çocuklara güzel bakarsınız, seversiniz, sevildiklerini hissettirirsiniz. Siz de kat kat güzelliklerle karşılaşırsınız.

Düşünsenize belki de Allah başkasına değil de böyle yüce bir iyilik fırsatını size verdi. Ay ben çok inanırım böyle şeylere

Çocuklar gelirse yaşayamam demeseydi evet haklıydı. Ben olsam çocuklara zaten baktırmam konu sahibine. Daha gelmeden yaşayamam edemem bilmem ne ön yargılı ne kadar sevgi verip ne kadar bakabilir, bakamaz.
İstemiyor çünkü. Dediğim gibi çocukların anne babası xl hatalı burda.
Korkmuş bence sorumluluk almaktan ve anne keyfini sürerken ben neden onun çocuklarına bakacağım diye düşünüyor. Bence suç tamamen anne ve babada. Konu sahibi bakmak zorunda değil boşanabilir. Ama çocukların annesi ve babası kesinlikle babaanneye bırakmamalıydı.

Yorumlarınız gayet güzel bol keseden sallayan tayfa herkes herşeyi düşünerek evlendi ama yaşamayınca bazı şeyleri idrak edemiyorsun ayrıca anneleri gayet keyfinde durumu iyi biri onun bakması gerekiyor diyorum sokağa atılsın demedim klavye
Anneleri neden bakmıyor belli mi?

Hadi siz idrak edemediniz, çevrenizde hiç mi size yol gösterecek görmüş geçirmiş aklı başında insan yoktu?
Eşiniz nafaka vermemek için velayeti almıştır.
Çocukların annesinin keyfinin yerinde olması da sizi ilgilendirmez.

Klavye kahramanı mı??? Eşimin ilk evliliğinden olan oğluna 10 sene baktım ben, üstelik velayet annedeyken haftasonu hariç hiç görmedi annesi. Çok mu zor bir tabak yemek koymak, arada dersine bakmak, başını okşamak.
İstiyorlar ki evlendıgı kişinin anası, babası, cocugu, vs ölsün bitsın tek ben kalayım.
Adam cocuklu ya cocuklu ne b k yemeye evlndın. Kadına kızmam dıyenlerı de anlamıyorum. O cocuklar baska bır yerde de buyuse yarın bırgun sana gelme ıhtımali var tabıkı bakacaksın. Koynuna gırerken evınde otururken esim derken ıyı. Anaları rahat derdinde babalrı uckur derdınde yazık yavrulara

Anne bakmam diyorsa, babası sokağa mı atsın istiyorsunuz çocukları? Anne bakabilir evet ama bakmıyorsa çözüm ne? Kk kadınları olarak anneyi mi kınayalım
Ben anne bakmalı düşüncesinede katılmıyorum.İki tarafta sorumlu.Anne neden bakmıyor diyemez denmez

Kesinlikle katılıyorum. Şöyle de bir durum var evlenirken çocuklar babaannedeymiş. Demek ki evlenmeden önce eş bu şekilde olacağını söylemiş ve bu kız da kabul edip evlenmiş. Tabi ki hayatın ne getireceği belli olmaz ama şimdi çocuklara bakmak istememekte kendine göre haklı sayılmaz mı? Tabi ki vicdan meselesi bu işler ama konu sahibi açısından düşündüğümüz zaman da böyle olmuyor mu? Çok arada kaldığım bir mesele ya çocuklu adamla evlenmeyeceksin işte.
Çocuklar burada kalirsa diyor baştan anlaşma yok demektir bu da. En baştan ben asla bakmam deseydi bu durum yaşanmazdı belki. Çünkü kimse ölümsüz degildir yaşlı bir kadina güvenip evlenmeselermis.
Korkmuş bence sorumluluk almaktan ve anne keyfini sürerken ben neden onun çocuklarına bakacağım diye düşünüyor. Bence suç tamamen anne ve babada. Konu sahibi bakmak zorunda değil boşanabilir. Ama çocukların annesi ve babası kesinlikle babaanneye bırakmamalıydı.
Keyif sürmek nedir? Kadının ne halde olduğunu biliyor musunuz?

Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
Ya nedense bu erkek veya kadın fark etmez hangisi 2.evliliği ve çocuğu varsa bu sıkıntıyı yaşıyor. Bir de karşı taraf aşık ve hiç evlenmemişse. Eşinle konuş, benim sorumluluğumda değil bu çocuklar diye. Yarın bir gün sizden bilirler.

Çocuklar burada kalirsa diyor baştan anlaşma yok demektir bu da. En baştan ben asla bakmam deseydi bu durum yaşanmazdı belki. Çünkü kimse ölümsüz degildir yaşlı bir kadina güvenip evlenmeselermis.

Keyif sürmek nedir? Kadının ne halde olduğunu biliyor musunuz?
Ben öyle düşünmüyorum konu sahibi böyle düşünüyor bence onu anlatmaya çalıştım. Kimse keyfi yuvasını yıkmaz tabi ki annelerinin ne yaşadığını bilemeyiz.

Korkacaksa evlenmeseydi. Bu çocukların annelerinin başına bir şey gelse ne olacak yurda mı verecekler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X