Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zeytinpeynir12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2024
13
-191
31
Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…

2 çocuklu adamla evlenirken bunları da düşünecektiniz babaannenin ömrü malum sonuçta
çocuklara üzüldüm evet bence de çoğunlukla çocuklara anne bakmalı ama anne bakmıyorsa baba da mı atsın e ne olacak o çocuklara
babaanneye bir şey olursa mecburen kalacaklar orası onların babasının evi kardeşi de var o evde
siz olsanız empati yapın sizin de evladınız var

Evlenirken bunları düşünmediniz mi? Bu çocukların annesine bir şey olsa babanneleri vefat etse bizde kalırlar diye hani? Yargılamak olarak algılamayın, ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Çocuklarını anasına baktıran adamdan hemen bir tane yapmışsınız şimdi 3 çocuk olacak evde, biri ergen diğeri bebek, kolay gelsin. Yapacak bir şey yok başa gelen çekilir.

Suç toplua hepinizde. Babaanne dediğiniz yaşlı bir kadın, elbette bir gün yaşlanacak çocuklara bakamayacak. Kocan olan o hırto da çocuklarına sahip çıkıp, çocuklarını kabul eden bir kadınla evlenecekti. Sen de çocuklu adamın çocuklarını köşeye atmasını kabul etmeyecektin böyle vicdansız adamdan koa baba hiçbir b.k olmaz. Çocuğu kabul etmeyen çocuklu iinsanlar kabul etmesin kardeşim. genecik 30 bile olmayan bir insanın çocuklu adamla evlenmesi zaten akıl tutulması, baştan evlenmeyeektin.
Madem evlendin bebeğin de var mecbursun çocukları kabul ediceksin başka ne önerebiliriz?? Buna zaman vicdansızlık eden bir adam sonunda baba olaak, insan olacak bene otur sevin.

Evlenirken her türlü ihtimali göz önünde bulundurmak gerekiyor, siz bile bile evlenmişsiniz. Bilinçsizce doğurulan ve oradan oraya savrulan çocuklar, olan yine çocuklara olacak anlaşılan.

Önce şu sorulara cevap verir misin?

Velayet babada mı?
Eşin sizinle evlenecek diye çocuklar babaanneye mi verildi?

Evlenirken babaannelerinin yaşlı olduğunu bir gün elden ayaktan düşeceğini bilmiyor muydunuz veya velayetin babalarında olduğunu bilmiyor muydunuz? Sizin çocuğunuzla eşit haklara sahipler bilin isterseniz. Babalarının evinde odalarının olması lütuf mu, nasıl görecek vakit geçirecekler babalarıyla?

Evlenirken aklınız neredeydi? İki çocuklu adamla evlenince ne bekliyorsunuz? Adam diyorum ama lafın gelişi onları da anasının başına atmış yeniden çocuk yapmış sanki yaptıklarına bakmış gibi. Çocuk bu ya oyuncak değil. Anneleri bakmıyorsa siz bakacaksınız.

Bu hikâyede yanan gene çocuklar oldu. Annesi neden bakmıyor acaba, insan evladından erkek/kadın için vazgecmemeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…