Kocam ve para meselesi

İnanın ne anneler gününü ne babalar gününü ne de doğum günlerini es geçmiyoruz. Zaman zaman ağzıyla istekleri de oluyor onları da yapıyoruz. Aylardır 8 ay kadar biz para da gönderiyorduk buna da seslenmedim çünkü kp çalışmıyordu neyse dedim babası yani. Ama şimdi benim içim rahat değil keşke hic çalışmasa da ben yollasam , çok kazansam da yollasam babama dediği için tüm bunlar da bana batmaya başladı. Yani seninki baba da benim ki ne? Veya böyle bi baba bakma arzusu vardı içinde bunca zaman neden babanı çalıştırdın da yeni emekli oldu adam. Sen çalışsaydın ya onun yerine. Ya da dediğim şey şu oldu eşime ozaman evlenmeseydin de babana baksaydın hatta maaşını direkt yolla o sana harçlık yollasın yani seninki bambaşka bi boyutta. Babası çalışabilecek durumdayken bile benim içim hiç rahat değil edebiyatı çekiyor

Yani eğer sizi gecindirebiliyorsa eksiğiniz yoksa yoklamasında sakınca yok babası yani,senin babana yollamak zorunda değil kendi çalıştığını yolluyor sende çalışıp kendi ailene yollayabilirsin

Kusura bakma ama siz daha aile olamamışsınız. Kocan bu evliliğe çok yazık ediyor. Böyle giderse bu evlilik uzun sürmez.

Kusura bakma ama siz daha aile olamamışsınız. Kocan bu evliliğe çok yazık ediyor. Böyle giderse bu evlilik uzun sürmez.
Ben de öyle düşünüyorum ve cok yakın arkadaşlarım eşimi tanıyan kişiler de eşimin daha evli olduğunu anlayamadığını söylüyor. Bizim kavgalarımızın temel nedeni bu.

Evet eş dostun getirdiği altınları aldılar düğün günü, mesela benim kendi ailem almadı bize verdi direkt. Bunlar aldı ne düşünerek aldı bilmiyorum. Araba alırken de verdi kayınvalidem
Bu bile büyük sorun önceden konuşulup anlaşılmadı ise.
Bana takılan altınların bana borç verilmesi , ödeyecek olmam. Keseler ortaksa borç verilmemiştir o zaman.

Bu bile büyük sorun önceden konuşulup anlaşılmadı ise.
Bana takılan altınların bana borç verilmesi , ödeyecek olmam. Keseler ortaksa borç verilmemiştir o zaman.
Bunu ödemeyeceğiz bir de kredi çekildi onu ödeyeceğiz , altınları da alacaklarını biliyordum ama ne diyebilirim ki bunu da düğüne çok yakın öğrendim bir şey dememiştim. Kendime takılan bilezikleri felan da ben verdim zaten araba için biz kredi borcu ödeyeceğiz yani

Maşallah ne var ne yok gitmiş elinizden
Bazı erkekler ilginç bir kafa da oluyor evlendiklerinde, benim eşimde bu tarz biriydi, yontula yontula düzeldi birazda.
Biz ilk evlendiğimizde herşeyimiz borç ve kirada evlendik, ben eşimin olduğu şehire gelin geldiğim için hemen işe girmedim, ayın sonu bu kadar borçla zor geliyordu ucu ucuna.
Buna rağmen benim çok düşünceli ve hassas kocam, üniversite de devletten aldığı yardımı, bekarken ailesi ödemiş, kendisi çalıştığı onca o zaman ailesine borç bilip bunu ödememiş, evlendiğimiz o ilk aylar , o kadar borcun içinde, ailesine bu yardımı ödeyecekmiş
Aynı yardımı üni de bende aldım ve bekarken de kendim çalışırken ödedim, bu beyefendinin evlenir evlenmez ilk aklına gelen bu olmuş.
Zor tipler, uğraşıp, direnip , yorula yorula yola getirebilirseniz getirirsiniz , gelmezse zaten sonuç belli. Allah kendinizi tüketmeden yardımcınız olsun.

Sakın kabullenip susmayın, emin olun sustukça level atlayacaklar hem de yüzsüzce yapacaklar artık...

İşte böyle böyle iyi niyeti suistimal ediyorlar. En başından tavır yapıp çöp aldırmasanız sizden iyi olmazdı. Eşiniz de yüz bulmuş astarını istiyor. Dediğiniz madem öyle ailesine düşkündü nu zaman kadar baksaydı, size de açıkça deseydi bak ben ailemi de geçindireceğim ona göre evlenip evlenmemeye karar verirdiniz sizde.

Nedense bekarken akıllarına gelmezler evlenince bianda ailelerine bi sebeple para göndermek , üstlerine düşmek hasıl oluyor nasıl oluyorsa :) Valla bilmiyorum açıkçası çok sabırsızım, aceceliyim ve öyle makul biri de değilim. Ne var ise Çat çat söyledim , artık gerisi ne olur bilmiyorum. Bu arada vermiş miydi eşiniz o parayı ailesine

Sakın kabullenip susmayın, emin olun sustukça level atlayacaklar hem de yüzsüzce yapacaklar artık...
Valla bunu gördüm zaten , ben sustukça şimdi de keşke babam hiç çalışmasa da ben baksam’ a bağladı. Bi de üstüne üstlük ben böyleyim fikirlerim Bu beğenmiyorsan gidebilirsin felan dedi. Ben de sabah dedim ki gidecek biri varsa o da sensin . Ben bu evden hiçbir koşulda gitmiyorum

Bunu dedim açık açık baştan niye söylemedin dedim, ne yapacaktın sanki dedi. Evlenmezdim dedim bunu bilseydim seninle evlenmezdim çok net dedim. Ailen müşkül değil, hasta değil , yaşları genç, evleri var, arabaları var , bölünmemiş mirasları var bölünecek daha sen ama ben bakarım kafasındasın

Akılsız zaten istese de veremezdi de, olmayan neyle verecekse. Sadece bizim aramızda gereksiz kavga sebebi oldu, veremedi de tabi. Gereksiz ömür törpüsü.
Bu arada biz de mesela durumun ailesiyle ilgisi yoktu, onların haberi bile yoktu bu düşüncesinden, benim ki kendi kendine gelin güvey oluyordu, belki sizinkilerin de öyledir diyeceğim ama zaten gönderiyormuş ve karşı tarafta ses etmiyor belli ki.
Şimdi durumumuz çok şükür iyi, öyle vereceğim muhabbetleri yok.
Aylık bağlar gibi sürekli bir ödeme sistemi, hele de yeni evlenmiş kendilerini toparlamaya çalışan insanlar için çok saçma, ayrı bir kafa.

İşte en başından tepki gösterseydin bu hale gelmezdi , ben ilk başta tepki gösterdim daha normalleşmemişken önlem aldım, harcamalar yaptım bak yetmiyor dedim , önce benim ve evimin ihtiyaçları alınacak dedim tatillere gittim hicbirseyden geri kalmadım, yeri geldi kredi çekti baktı yetişmiyor kendi kendine vazgeçti, sen bol bol harca , evine herseyi al , robot süpürge, çeşit çeşit elektrikli aletler , tatilini kimse için iptal etme, bırak kredi çeksin ama o tatile git asla parasına acıma, benim 2 yıla kadar böyle devam etti en son pes etti , durduk yere ailesine acıma duygusu yükleniyor bu erkekler evlenince, düşün eşimin babası memur , evi ve arabası var , biz yeni evliyiz ve özelde çalışıyoruz atanmamışız adam ha bire anasına falan üzülüyordu , ya balayında balık ekmek yedik annem niye yemedi diye hayıflanmıştı Ben zaten dalga geçerdim eşimle, dalga geçtikçe de absürt davrandığını anladı zamanla , bazen eşime takılıyorum bak akıllı ol ananın evine yollarım seni diyorum Eşim de aman aman burda rahatım diyor, şuanda düzenimiz, maddiyatimiz ve konforumuz büyük nimet eşim için, öyle öyle kıymetini anlıyorlar, anlamayanı da boşayacaksın ...

Aynen öyle aylık bağladı babasına 8 ay, suan çalışmasından da asla memnun değil babasına resmen kıyamıyor. Şaka gibi ya bilmiyorum yani ne olur ne olmaz. Annesi Allah için arayıp demişti oğlum artık yollama bize para baban ise girdi diye. Bunu bana söylemişti, zaten ben de yollamayacaksın demiştim baban ise girdikten sonra üstüne annesinin araması da iyi olmuştu yani. Kavga esnasında ‘ zaten bir haftadır babamı düşünüyorum o işte çalışıyor hiç memnun değilim sen de bana üzülme ya herkes çalışıyor diyorsun,’ gibi sözler söylemesiyle açıldı bu konu. Ne alaka yani ben ne söyleyebilirim ki inşallah daha iyi iş bulur demekten başka. Yani adam buna resmen kafayı takmış, napsam ne etsem babam çalışmasa diye düşünmüş yani. Elinde olsa zaten dicek baba çalışma. Bu sayede fikirlerini öğrenmiş oldum. Bugün bir de diyor ki sadece baba anne değil hutbelerde söylüyor insanlar akrabalarına bile bakmalı. Dedim yok ya böyle olmayacak sen kalk git köyüne yerleş, annenler de yerleşsin akrabalarınla orda oturun beraber paranı yiyin , anca öyle rahatlarsın. Hiç bizim çocuğumuz olur mu? Ona ne yapalım, nerede okutalım, ne bırakalım diye kendini yorma . Varsa yoksa baban, annen . Durum böyle işte buraya yazdım biraz içimi boşalttım ama çok canım sıkkjn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…