Kocam ve para meselesi

Anneme anlattım normalde asla anlatmazdım herhangi bir olayı, benim de tavrım net , böyle giderse kayınvalidemi arayacak annem
İşler daha çok karışır ve esinizle çıkmaza girersiniz anladgm kadarıyla eşiniz parayı yıkamak için can atıyor annesi yolama desede değişeceğini sanmıyorum siz ya bir işe girin veya eşinizi ikna edin

Anneme anlattım normalde asla anlatmazdım herhangi bir olayı, benim de tavrım net , böyle giderse kayınvalidemi arayacak annem
Bence anne ve kayınvalide karışmamalı bu konuya. Bu sizin eşinizle cozmeniz gereken bir konu. Bir ise girin çalışın kendi paranızı biriktirin. İster ailenize yollayın ister kendiniz biriktirin. Yarın öbür gün bir şey olursa kendinizi garantide almış olursunuz.

Ben suanda hicbisi yapmak istemiyorum bi süre eşimi gözlemlicem daha onunla muhatap olmak gerçekten istemiyorum. Önce bi
Yüksek lisansım baslasın, belki duruma göre bi süre ailemin yanına da gidebilirim çünkü inanılmaz bunalıyorum

Belliki akıllı bir insansınız, tavrınızı koruyun. Bir de Türk erkeklerinin ,evlendikten sonraki anne-baba-kardeş düşkünlüğü meşhurdur. Hastalık gibi bir şey, zamanla geçiyor.

Mesleğim var yani istesem şu dakika da kendimi geçindirecek düzeyde olabilirim. Zaten boşanmaktan korkmamamın sebebi de bu.

Uzaklaşmak iyi geleblir aslında bu huyudur zor değişir ama degisenlerde var bende buna benzer çok şey yaşadım hani eşim aslaaa degsimezdi sanıyordum aşırı anneciydi Allah'ın gücüne inanın ben akıllara zarar derecede gece gündüz dualar ettim ama her an her saniye çok şükür dedgm gbi huy zor degsirr ama eskisi gbide degl

Belliki akıllı bir insansınız, tavrınızı koruyun. Bir de Türk erkeklerinin ,evlendikten sonraki anne-baba-kardeş düşkünlüğü meşhurdur. Hastalık gibi bir şey, zamanla geçiyor.
İnşallah dediğiniz gibi olur, tavrım ona karşı değişmeyecek bu nereye kadar gider bilmiyorum ama ben iki gündür her şeyi açık açık konuştum ve cevap dahi vermedi veremedi. Bakalım sonumuz ne olacak

Evleri kira değil, ayrıca emekli maaşı da var. Doğru dürüst bi harcamaları da yok, elbette suanda normal bi çift 30 bin ile geçinemez . Ama bu kişiler harcama yapmıyor evden bile çıkmıyor kayınvalidem.
Aynen oyle. Eskiler geneli tutumlu insanlar. Kira gideri de olmadığı için iki kişi emekli maaşı ile geçinir .

Asla kabul etmezdim böyle birşeyi, babasına arada destek çıkması normal ama düzenli şekilde babam otursun ben ona bakarım demesi çok saçma, bu adam yatalak değil, bakıma muhtaç değil ayrıca gayet genç, sakın çocuk falan yapma, boşanmak kelimesini ağzına almaktan korkma, eğer sen bu şekilde birsey yaparsan biter de ve kararlı dur ...

Ne kadar hayirli bir evlatmis eşiniz. Aslında güzel bir özellik. Ama mesela sadece faturalarini ödemeye yardım etse guzel olabilirdi direkt emekli maaşıyla aynı miktar yollamak biraz fazla olmuş. Emekli maasiyla geçinmek o kadar zor ki ailesini düşünmesini anliyorum çok haklı. Babasi emekli olduğu halde calistigi için uzulmesi de normal huzur içinde bir yaslilik geçirmesini istiyor olabilir. Ama kendi kurduğu yuva da var bir memur maaşı bunların hepsine yetmez maalesef. Dediğim gibi sadece faturalarını ödeyip destek olmak daha makul

Ne yap et tekrar çalışmaya başla ve sakın şu aşamada çocuk yapma, eşin düzelmezse vur tekmeyi defolup gitsin , madem babasına bakacakti evlenmeseydi, tek maaşlı memur maaşı ile geçinmek zor oldu , biz iki maaşlı ucu ucuna yetiyoruz herseye , sakın susma ...

Ona hayırlı denmez başka bişey denir , hayırlı evlat evlenmesin babasına baksın o zaman , elin kızının başına bela olmasınlar, zengin olsa istediği kadar yapsın ama kuş kadar memur maaşı ile iki ev geçindirmek istiyor , eşinin konforundan kısmaya asla hakki yok , bu erkek aileleri ve erkek çocukları nefret ettirdi resmen ...

Buradaki kadınların emekli maaşından haberleri olmadığını düşünüyorum
Bende aynı şeyi düşünüyorum evet adam kendi kafasında beni okuttu ne zorluklar çekti şimdi emekli oldu ama gecinemeyip çalışıyor diye kendini babasına karşı sorumlu hissediyor gibime geliyor ama işte ekonomi o kadar kotu ki memur maaşıyla tek başına yetemez kendi çekirdek ailesi zedeleniyor sadece faturaları odese babası çalışmasa o zaman hallolur gibi

Bizim bekçi bir amcamız var çokta severim , adam emekli olmuş gelmiş bekçilik yapıyor, o adamın canı yok mu , evlenince bir haller oluyor bu erkeklere ve ailelerine , atacaksın başlarına o zaman kedi köpek olurlar 3 günde...

Siz çalışmıyorsunuz ki neden kendi babanızı karıştırdınız anlamadim.
Haa derseniz ki ben de çalışıp babamı işten çıkaracağım onlara ben bakacağım.
Cok haklısınız derdim :)
Bence aynen böyle yapın herkes kendi ailesine baksin, kalanla da evinize artık ne kadar oluyorsa
Bir zaman sonra gençlik gidiyor bizim de hiç bir şeyimiz yok kafasına geçer elbet aklı olan.

Arkadaşlar evi kira olmasa da bir emekli maaşı ile iki kişi zor geçinir.
Marketteki fiyatlardan haberdar olduğunuzu düşünüyorum.
Bir de yaş ilerledikçe sağlık harcamaları artıyor.
Babam geçen ay gözlüğünü kaybetti 12 bin TL tuttu yenisi.
Kardeşimle ikimiz hemen yarısını gönderdik.
Ki benim annem ve babam ikisi de emekli ayrıca kira gelirleri var.
Ama biz iki kardeş hesapta olmayan bir harcama nedeniyle zorlanmalarını istemedik.
Gücümüz var, gönderdik.

Babamın üstünü başını kardeşim alır, anneminkini ben.
Anneme harçlık gönderirim.
Ama bunu rutine ve belli bir miktara bağlamam.

Konu sahibi eşinden dert yanmakta haklı.
Abimiz kendini ailesine ispat etmek istiyor.
Aferin alacak, muhtemelen psikolojik bir alt yapı var bu eğilimde.
Bu tip adamları yontmak, olması gereken çizgiye çekmek çok zor.

Çok özür dileyere çüş demek istiyorum.Annenin ne haddine kayibvalideni aramak.Nasil karısma hakkı buluyor benim annem sanırım böyle birşey desem sacimi başımı Allah ne verdiyse Yani para için tatismissiniz kendinizden kısmak saçma olmuş bu konuda haklısın da senin ailen böyle bir şeye karışamaz

Emekli maaşı 10k civarlarında ve memur maaşı da çok matah bisi değil arkadaşlar biz de emekli maaşı kadar kira veriyoruz. Ayrıca yeni evliyiz, gezmek istiyoruz , kaldı ki benim burada yeni yaşadığım şehirde yani doğru dürüst bir çevrem dahi yok. Doğru dürüst harcamamız bile yok. Ona rağmen biz zor geçiniyoruz . Evet kimse istemez babasının annesinin zorlanmasını, ama benim ailemde onlardan farksız değiller. Ben neden yollamıyorum ben neden bu kadar kendimi paralamıyorum. Babası ise başlamasaydı biz hala göndermeye devam edecektik . Sorujn bizim göndermemizin ötesinde. Adam babam çalışmanın ben bakayım kafasında, evlenmeden önce de babasına demiş baba çalışma ben bakarım yollarım para. Peki bundan benim niye haberim yok? Böyle bir şeyi insan nasıl olur da evleneceği kişiye söylemez. Eşim suan babası için evliliğini yıkıyor ve haksız durumda neresinden tutarsan tut, haksız. Babası zaten çalışamayacak durumlara elbet gelecek her insan gibi o da yaslanacak. O zamanı geldiğinde tabi ki elimizden geldiğinde yardımcı olacağız. Ama adamın bir rahatsızlığı yok 55 yaş emekli olması için erken bile bence, benim babam malulen oldu mecbur kaldı oldu artık rahatsızlığından dolayı, ona rağmen babam ise girip çalışacak kendine iş bulmuş. Demek istediğimi umarım anlayabiliyorumdur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…