Kocam ve para meselesi

Ahh konu sahibi eşin sana geri donmen için yalvarsa sözler verse yine birşey demeyeceğim de onun öyle bir talebi yokken ailen istiyor diye donmen seni hakliyken haksız duruma düşürmüş
Bensiz yapamadı suçlu olduğunu anladı geri döndü vs vs
Üstteki üye o kadar haklı tespitlerde bulunmuş ki hadi sen ongoremedin ailen de mi ongoremedi
Bari bundan sonrası için çok uyanık ol bosanma ihtimaline karşı para biriktir

Biraz da gerçekçi olmak lazim.
Türkiye de az aile vardır bu sebebten gel geri dön diyen ki konu sahibinin şuan duzenli geliri olan bir işi de yok.
Şuan tek başına karar almak istiyorsa bir an önce iş hayatına girmesi lazim.

Inşallah olumlu sonuç alırsın eşine karşı temkinli olun ve hesapları ayrı tutun
Evlilikte senin benim param olmamalı ama taraflardan biri aileci olunca insan mecbur kaliyor
İnşallah, öyle yapacağım. Kendi kazandığım parayı biriktireceğim. Temkinliyim zaten, hiçbir şey eskisi gibi olamaz da o lafları duyduktan sonra. Eşim evliliği ev arkadaşlığı sanıyor , bizim bir aile olduğumu idrak edebilmiş değil. Deli gibi para harcıyorum normalde almayacağım , erteleyeceğim şeyleri aldırıyorum. Eşim gizli gizli faizsiz kredi felan diye aramış. Sıkıstıgımızın farkında , sıkıştıysan git babandan iste nasıl olsa senin paran onun parası diye bir şey yokmuş ya dedim. Lafımı hala ara ara söylüyorum. Bu şekilde ilerliyorum. İnşallah ise de gireceğim bekliyorum sonuç gelmedi

Aileci erkekler çok çok zor duzeliyor nerdeyse imkansız ekonomik açıdan güçlendir kendini ki olası durumda ona mecbur kalma

İş bulabildiniz mi? Eşiniz birazda olsa hatasını kabul etti mi konu sahibi?

İş bulabildiniz mi? Eşiniz birazda olsa hatasını kabul etti mi konu sahibi?
İş başvurularımdan hala bi yanıt gelmedi ama umutluyum henüz başlamadı çünkü sezonu da . Eşimle bu konuları konuşmuyoruz bilmiyorum yani suan ne düşünüyor ama umarım anlamıştır. Henüz para meselesi ile karşı karşıya gelmedik , bu yüzden kestiremiyorum. Ama hala aynı düşüncelerdeyim ve fikirlerim sabit. Görümcelerim onlarlık bir mesele olmamasına rağmen tavır almış durumdalar:) Ailesiyle iletişimim olmadı kayınvalidemle konuştum ama öyle havadan sudan, onun dışında eşim üstüme düşüyor suan ama ben ailesi konusunda olacak meselelerde güvenmiyorum eşime o yüzden temkinliyim.

Çok ama çok haklısınız. Siz çekirdek ailesiniz artık. Keseniz ayrı düzeniniz hayatınız ayrı olmalı zaten. Hakkınızda hayırlısı olsun. Yeni evlisiniz şimdiden böyleyse bebeğiniz olunca daha cok sinir olacaksınız ayrıca sizi durdurmuyor kalmanız için. Demek ki birşeyler yıpranmış veya zaten oluşmamış.

Eşiniz üzerinize düşüyorsa o da pabucun pahalı olduğunu anlamış bence hakkınızda hayırlısı olsun görümceleri de bosverin zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…