Kocam ve para meselesi

Evet bir de o var tabi ki kendilerini haklı görecekler vs vs, iş istem geçtikten sonra kimin hakkımda ne dediği umrumda bile olmaz aslında. Bilmiyorum ki ne olacak ne bitecek , dardayım. İnanılmaz daralıyorum, kimsenin olmadığı bir şehirde bir başıma evliliğimi düşünmeye çalışıyorum ne yazik ki aynı özveriyi kocamdan asla göremiyorum, bunca zaman görmedim de . Bir yandan düşünüyorum hiç bir insan mükemmel değil e tabi ben de. Herkesin hataları var, oldu , olacak. Bilemiyorum hakkkmızda hayırlısı diyorum sadece çok sıkkınım ,
İnanılmaz bir daraltının içindeyim. Eşimin yüzünü bile görmek istemiyorum

Esinizin tavri önemli bu durumda size kendini aciklamayi denedi mi nasil bi tutumu oldu tepki verdiyse saygisizlik boyutuna ulasti mi vs vs bunlar önemli sizinle benzer şeyleri yasamis biri olarak söyleyebilirim ki eger esinizden yana umut varsa hemen kestirip atmayin derim

Dün akşam konuşmak istediğinde de tatlıya bağlanmadı konuşma, hatta bana paragöz felan bile dedi. Yani eşim kendi düşüncelerinin doğruluğuna koşulsuz şartsız körü körüne inanıyor. Ben böyleyim ve beğenmiyorsan gidebilirsin dedi. Yani ben de asla r yapmadım aslında konuşmalarımızın hepsini nerdeyse yukarda yazdım. Ama sonuç hala aynı. Bilmiyorum

Esiniz her fikir ayriliginda bu sekilde saygisizlik mi yapiyor yoksa sadece bu konuda mi böyle sınırı aştı. O söylenilen cümleler bile o kadar tanidik ki manipüle etmeye calisiyor sizi kendimden biliyorum ayni seyleri yasamisiz…

Eşim manipülasyon un ta kendisidir. İsine gelmediğinde konuyu inanılmaz çarpıtıyor ve kendini haklı göstermek için elinden ne geliyorsa yapar. Siz de mi benzet şeyler yaşadım demiştiniz?

Eşim manipülasyon un ta kendisidir. İsine gelmediğinde konuyu inanılmaz çarpıtıyor ve kendini haklı göstermek için elinden ne geliyorsa yapar. Siz de mi benzet şeyler yaşadım demiştiniz?
Evet maalesef ki biz evli değildik sadece bi noktadan sonra ailesinin suistimalini fark edince usulünce uyarmaya calistim ama her defasinda çocuk gibi azarladi onlar beni bu yasa getirdiler bundan sonra da ben onları refah içinde yasatmaliyim diyordu sizin dediginiz gibi ihtiyaclari olsa zaruri seylere harcasa basta ben desteklerdim ama bu bildigini sömürülüyordu babasi hem emekli hem de baska bir iste calisiyordu kendilerine ait evleri vardı son model mobilyalar , teknolojik ev gereçleri vs durumlari son derece iyiydi ama ailesinin istekleri bitmek bilmiyordu maddi manevi kendisi asgari ucretli bi iste calisiyordu o zamanlar üstelik bu sadece anne baba da degil ablasini ve abisini de besliyordu kendi adina cok üzülmüştüm ama hak ediyormus suan da tam gaz devam ediyorlar zaten hepsi Allahindan bulsun kalpleri katran karasi iblise tas cikaracak insanlar

Bunu herkesin görüp de kendilerinin görememesi okadar kötü ki, sömürülmek hoşlarına gidiyo diye düşünüyorum artık.

Bunu herkesin görüp de kendilerinin görememesi okadar kötü ki, sömürülmek hoşlarına gidiyo diye düşünüyorum artık.
Aslinda söyle narsist ebeveyn ile büyüyünce bu yaptiklarini normal karsiliyorlar küçüklükten beri manipüle edilerek büyüdükleri için farkinda değiller suistimal edildiklerinin. bu tip insanlarin da düzeleceğini sanmiyorum keske evlenip birilerinin hayatini zindan etmek yerine o cok sevdikleri ailelerinin dizinin dibinden ayrilmasalar

Din sadece bir kisve gerçek Müslüman bu ayrımı iyi yapar zaten , bu adam dini kullanarak konu sahibini manipüle ediyor sussun diye , hiç unutmam kayınbabam beni istemeye geldiğinde sohbet arasında hz Fatmanın nasıl tevazulu bir evlilik yaptığından falan bahsetmişti, ordaki mesaj sen de çok şey isteme azla yetin mesajıydı, ben tabiki manipule olmadım herseyimi aldım, takılarım falan eşyalarım herseyimi eşimle aldık, sonradan onları tanıdıkça dini nasıl kullanıp insanları manipule ettiklerini gördüm, kendini dinci olarak tanıtan insanlara dikkat edin onlar büyük bir açlık bilinci içinde yaşarlar, bastırılmış isteklerle doludurlar en ufak bir fırsat bulduklarında ilk onlar yoldan çıkıyor , aşırı muhafazakar insanlardan korkuyorum artık...

Baya uğraşmış manipule etmek için, hizmet etmeyin ve biterse bitsin modunda olun , öyle anneni ara falan mevzularina da pabuç bırakmayın. Ailem arkamda buyur sen ara deyin ( güya korkutmaya çalışıyor) valla baktın olmuyor boşa gitsin değmez inan ...

Ya bir kere şu acitasyonu bıraksın madem öyleydi niye evlenmiş, baksaydi ne güzel babasına, resmen seni kandırmış yaaa, boğasım geldi valla kocanı

Ya bir kere şu acitasyonu bıraksın madem öyleydi niye evlenmiş, baksaydi ne güzel babasına, resmen seni kandırmış yaaa, boğasım geldi valla kocanı
Beni kandırdın baştan söylemedin nişanlıyken bunları söylemeliydin, ben de senle evlenmezdim dediğimde 2 gün önce ya napacaktın sanki evlenmeyecek miydin diyen adam dün ben sana söylemiştim nişanlıyken e geçiş yaptı. Tamamen vicdan rahatlatmaya çalışıyor işin garibi kendi de inanıyor

Boşanmayacaksan eğer Çocuk yapmayıp iş bulup çalışmalısın, kendi paranı da birikime ayırıp eşinin maaşı ile gecinmelisiniz (artıyorsa versin ailesine) eşine de aileme yardım ediyorum deyip orta yerinden çatlatacaksın başka da yolu yok , böyle ömür geçer mi bilmem , düzelmezse boşanılmasından yanayım ben , eşim düzelmese ciddi ciddi boşanmak için adım atmıştım ben yıllar önce , eşim de ailemi araya koyup yok şunu arayayım gelsin konuşalım kim haklı muhabbetlerine girdi ama ben gerek yok direk boşanıyorum dediğim için fazla manipüle edemedi beni , biraz net olmak lazım bu işlerde blöf falan da bir yere kadar ...

Öyle derler genelde benim eşim de e ben sana söylemiştim dediği birkaç şeyi yeni duymuştum ondan , tövbe haşa saf numarası yapıyorlar bi de , işte bu açık bir manipüle yöntemidir, bir de ben biraz sözel ifadesi kuvvetli bir kadınım avukat gibi car car kendimi savunduğum için eşim pes ediyordu artık Ne diyeceğini şaşırıyordu, ben de iyi bir manipüle ustasıyım aslında yeri geldiğinde güzel manipüle ederim adamı ama işte ahlaki olarak etik değil, böyle adamlara hersey müstahak

Ne yapabilirim ki hala tavrımı koruyorum, muhatap olmuyorum. Ama ben böyleyim değişmeyeceğim, beni beğenmiyorsan gidebilirsin diyor
Her şeyi geçtim de " beğenmiyorsun git" demesi tam bir facia. Bu cümlenin meali " sen benim için zerre önemli değilsin. Benim ailem sen değilsin, annem babam benim ailem" .

Ben bu cümleyi duyduktan sonra " o zaman sana ailenle mutluluklar , ben senin ailen değilim ne de olsa " derdim ve gidecek başka yerim yoksa ailemin yanına giderdim. En az 2 hafta kalırdım. Kocamı da ne arardım ne sorardım. Tavrı değişmezse boşanırdım.

Sonra düzeldiniz mi peki? Sorun neydi

Ailemin yanına gitmeyi düşünmedim değil, hala da düşünüyorum aslında. Duruma göre gidebilirim bile belki bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…