Kocam ve para meselesi

Tavırlarında devam edicem, kimseye ihtiyaç sahibi olmadığı taktirde para vermek veya bakmak için evlenmedim ben diye defalarca söyledim. Bakılacak durumda olduklarını düşünmek ancak benim için ya çok yaşandıklarında ya da gerçekten yetiremedikledini artık bunu net bi şekilde gördüğümde olur yani. Eşime de defalarca söyledim ama bilmiyorum evet tavrım devam edecek, şayet çalışırsam asla bu paraya güvenip de ailesine göndermeye kalkmamasını gerektiği de 2-3 gün önce tarstırısken söyledim. Direkt kendi paramı kendi hesabımda biriktirmeye başlarım yani kesinlikle ortak olarak kullanmam bile.

Boşan

Tüm mesajları okumadım ama okuduklarım hep emekli ise olmaz vs idi. Arkadaşlar emekli olsa ne şuan emekli maaşı 12,500 tl.
Neye kime yetiyor. Ama çözüm bu değil tabii.
Doğrudur ya da yanlıştır yaptığı diyemem.
İlk olarak babasının çalışmasını kabul etmesini sağlamak gerekir eşinizin.
Benim eşimde ailesinin faturalarını ödüyor yıllardır. Durumumuz da orta direk ucu ucuna..
Baktım ne desem yine yapacak bende umursamamaya başladım.
Sonra bende işe girdim ve bende aileme istediğimi alıyorum hiç bi şey demiyor.
Aylık ortaya ikimizde bi bütçe koyuyoruz ev için. Geri kalanı herkesin kendi tasarrufunda. Daha iyi oldu bence.
Bu dönemde her şey çok zor ama kendi paranızı kazanın. Mutlaka kazanın.

Iste buda bana asla evlilik olarak gelmiyor. O evin icinde yasayan cocuklar ne olacak? Ortak yatirim ev birikim ne olacak? Herkes istedigi gibi yasayacaksa evlilik sacma, sevgili olarak takil iste.

Iste buda bana asla evlilik olarak gelmiyor. O evin icinde yasayan cocuklar ne olacak? Ortak yatirim ev birikim ne olacak? Herkes istedigi gibi yasayacaksa evlilik sacma, sevgili olarak takil iste.
Ortaya koyduğumuz bütçe onu da kapsıyor. Bize kalan 3/4 bin falan öyle komple maaş değil tabii ki.
Araba da aldık yine ortak ödedik. Çamaşır makinamız bozuldu eşim aldı ödedi taksitle sonra koltuk takımı aldık ben ödedim onu da.
Karşılıklı anlaşmak önemli olan. Sırf ailesine para yolluyor diye evliliğimi bitirmedim bende çalıştım hem kendime faydam oldu hem aileme.

Kök aileyi çekirdek aileden üstün tutma , eşten rizasiz aileye para gönderme boşanma sebebidir.bunu eşinize iyi belletin.evlilikte eş çalışmasa dahi eve giren para ortaktır.karsilikli rızaya dayanılarak tasarruf edilmelidir.bu forumda kaç kez duydum parayı sen mi kazaniyorsun hak sahibisin minvalinden.bir kadın hemcinsine destek cikacakken nasıl böyle söyleyebilir aklım almıyor.
Yeni evlisiniz çoluk çocuğunuz olacak.yatirim birikim yapmanız lazım.gelecekteki çocukların rizkinin dusunulmesi lazım

Bence , babası çalışmasa zaten göndersin , anlayışınızdan da vazgeçmeniz lazım, çalışmaması için bir sebep mi var, evinin geçiminden hala babası sorumlu değil mi, çalışsın bir zahmet.
Çalışmayan kadının nasıl ev de söz hakkı olmuyor , siz çalışsanız da veremez, çalışmasanız da. Siz çalışınca daha mı söz hakkınız olacak bu konuda, alakası yok, bu adamların yetiştirme tarzları, gördükleri vs vs etkili, bu kafayı değiştirmek büyük mücadele istiyor, zaten raya girerse giriyor, girmezse sonuç ya siz ona uyacaksınız herşeyi kabul edip ya da yollar ayrılacak.

Benim gözlemledigim kadariyla bu aileden kopup birey olamama durumu daha çok erkeklerde var çevremde de sizin örneğinize benzer bircok örnek var göbek bagini ailesinden koparamamis evlendigi kisiyle de aile kavraminin önemini hissettiremiyorlar. Aile anne baba elbette önemli ki zaten siz durumlari olmasa destek olmasini basta ben söylerim demissiniz. Orta-iyi seviye geliri olmasina rağmen evinde huzursuzluk cikar mi demeden çocuğundan para alan ebeveynlerin de sorumsuzlugu bu maalesef bu tipler çocuklarini küçüklükten kendilerine minnet içinde yetistiriyorlar ve o çocuk büyüyünce de o borcu hiçbir sekilde ödeyemem sanip varini yoğunu ailesine adiyor..

Ne yapabilirim ki hala tavrımı koruyorum, muhatap olmuyorum. Ama ben böyleyim değişmeyeceğim, beni beğenmiyorsan gidebilirsin diyor

Aynen öyle zaten bunu ailesinin önce sorup ya karının rızası var mı da sen bize para gönderiyorsun, gönderme siz birikim yapın gibi konuşmalar yaparak hem sorgulamalı hem de kestirmeliydi. Aksine şunu da öde, şunu da al, senin paran benim param zaten gibi konuşmalar yapıp durdular bir senedir. Sonuç boşanacak mıyız boşanmayacak mıyız muallak

Çocuğunu kendi uzantisini olarak gören ebeveynler onlarin her basarisini sahiplenirler şimdi sorsaniz kendilerine para yollanmasi gayet haklari çünkü bu yasa onlar getirdi büyüttü besledi vs. zaten yapilmasi gerekeni lütuf gibi sunup çocuklari sömürüyorlar eski erkek arkadaşımın ailesi de bu sekildeydi hatta ailesi istedigi istek yerine gelmezse hayirsiz evlat diye manipüle edip yaptiriyorlardi maddi manevi her islerini. Ayrica her ne kadar hakli olsaniz da bu boşanma konusunu agirdan almanizi tavsiye ederim bosanarak ailesine istedigini vereceksiniz aksine bi de kotu anacak herkes sizi karsi tarafi hakli bulacaklar maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…