Kocam ve para meselesi

Dediklerimde hala aynıyım babası işten şayet çıkarsa bile eğer gecinemezlerse elbettte ki yollasın ama sürekli aynı saçma sapan zenginliğe kavuşup babamı kurtarcam tripleini kendine saklasın. Ayrıca babasının var olan işini beğenmeyip adamı işinden edip de kalkıp kendisi bakmaya kalkmasın, yoksa ben kötülük timsali değilim yani elbette ki ihtiyaçları halinde göndereceğiz

Esiniz kac bin tl kazaniyor? Size aylik ne kadar veriyor?
Bana gönderdiği beş bin lira kendi şahsi harcamalarım için bi de bunu lütufmus gibi söylüyor bunu da biraz önce söyledim, bunu kendisi teklif etmişti ben sana yollayayım özel sektörde çalışma diye. Şimdi bunu lütuf gibi söyleyemezsin diye onu da söyledim. Ay bilmiyorum ben fikirlerimi zaten açık acık söylüyorum . Yani bana dese ki bak tamam kimse zaten paramızı saçmıyor, ihtiyaç olmadan kimse kimseye para yollamaya çalıştığı yok. Eşim yapıcı konuşmak yerine sürekli kendini ispatlamaya çalışıyor, fikirlerini temellendirmeye ve bana kabul ettirmeye çalışıyor. Yani dese ki ben de kendimce haklıyım sen de , ben gene nispeten yapıcı bitirmeye çalıştım konuşmanın sonunu. Yani bana seytanmısım sanki müşkül insanlar var da bakmıyormuşum gibi davranma dedim. zaten öyle bi durumda ben de gönderelim derim dedim sorun olmadan bile senin bunları dile getirip aileme bakmak istiyorum naraları atman dedim. Yani kaldı ki aylarca gönderdik de

Aylik 10bin atsin bundan sonra
Zorlanmiyor demek ki
Eve birsey lazim degil mi? Alin
Araciniz varsa model yukseltin
Eniste beyin parasi fazla gelmis

Aylik 10bin atsin bundan sonra
Zorlanmiyor demek ki
Eve birsey lazim degil mi? Alin
Araciniz varsa model yukseltin
Eniste beyin parasi fazla gelmis
Evet bundan sonra dusunmicem şayet evliliğimiz bozulmadan devam ederse, bundan sonra ben de kendimi kısmıcam yani yapacak bisi yok madem öyle.

Aileci eş nefretlik . Asla değişmez göndermeye devam eder emin olun

Valla eşiniz çok haksız. Size ben sana verirm özel sektörde çalışma deyip aylık 5 bin veriyormesi çok az. Bir de ben karısmıyorum demiş. Kendisi harikalar diyarında yaşıyor sanıyorum. Babası 50 li yaşlarda ise biraz daha kendi işinde çalışabilirmiş sonuçta emekli maasının ne kadar olacagını biliyordu . Eşinizin ailesini geçindrnek gibi bir misyonu varsa neden evlenmiş tamamen saçmalık.

Ay bir de madem o kadar dindarca düşünüyor, dinen kadın kocasının parasını çatır çatır yiyebilir bu arada. Adamın öncelikli sorumluluğu kendi eşi ve çocuklarının geçimidir ve bu bir lütuf değil Allah tarafından verilmiş mecburi bir görevdir erkeğe. Ben sana lütfediyorum bak, al harçlığın tavrı hiç de dine uygun değil. İslam bu açıdan harika gerçekten kadını ekonomik anlamda epey koruyor.

Lütfen eşinize çalışmasa gönderirsin anlarım gibi cümleler kurmaktan vazgeçin
Şu aşamada sınır çizmeye çalışıyorken ömür boyu sürecek bir durumun içine çekmeyin kendinizi
Şimdiden bu kadar beklenti içinde bi adam kp, eşinizde aile olmayı algılayamamışken babasi çatır çatır ister işten çıkarken size verilen 5 bin lütuf olur

Ben sanmıyorumki kp in ihtiyacı olsun
Silkelense ne para dökerler bu zihniyettekiler
Ha tabiki sağlıkla ilgili bir durum olur arada küçük hediyeler olur ziyarete gittiginizde market alışverişi olur yaparsınız gönül almak için
Sanki üst düzey bir maaş varmış gibi ortada evi arabası emeklisi olan insanlara ekstra maaş bağlanmaz
Kendi çekirdek ailesi dururken yatıp kalkıp onlar düşünülmez yeğenler hediyeye boğulmaz

Birde siz çalışmaya başlayın ve kp in asıl yüzünü o zaman görün
Telefondaki duyurmalar 2 katına çıkacak
Şimdiden sınırı çektiniz çektiniz ve eşiniz algıladı algıladı
Yoksa bu gidişat çok yıpratır sizi

Anneme anlattım normalde asla anlatmazdım herhangi bir olayı, benim de tavrım net , böyle giderse kayınvalidemi arayacak annem
Ayy sakın böyle bir şey yapmasın çok korkunç. Anneniz veliniz mi? Kreşte tartıştığınız çocuğun annesini arayacak sanki, ne ayıp şey. Bi daha annenize boşanma durumu hariç -olmasın tabii ki ama- hiçbir şey anlatmayın

Anneme anlattım normalde asla anlatmazdım herhangi bir olayı, benim de tavrım net , böyle giderse kayınvalidemi arayacak annem
Kayınvalidenizi anneniz mi arayacak?!?! Ne alaka?! Siz neden çalışmıyorsunuz. Siz de çalışın annenize babanıza gönderin. Bir kuruş da vermeyin.

Eşim bu konuda Nuh diyor peygamber demiyor, yani babasının çalışmaması durumunda onları ihtiyaç sahibi olarak tanımlıyor. Dün aslında bunu demeye gelmiş konuşalım dedi. Yani suanda bak zaten göndermeyi kestik babam çalışıyor, çalışmaya da devam edecek. Belki daha iyi iş bulup uzun süre daha çalışacak. Ne zaman işten çıkar da ihtiyaç durumuna düşerler ozaman yollarız demek istedim ben demeye gelmiş yani. Zaten 200k mı kazanıyorum da babam çalışmasın ben yollayayım , sen olmayan bi parayı dert edindin vs gibi cümleler kurdu. Şimdi düşünüyorum eşim babası işten çıksa bugün veya 2-3 sene sonra eşimin maaşı gene çok oynanamayacak, ben çalışıyor olsam dahi senin Paranın bi alakası yok felan diyor yani en fazla göndereceği 5 bin veya 10 binmiş aylık. Bilmiyorum ben hala böyle ömür boyu gönderilmesini istemiyorum, ama ben buyum diyor adam. Ya tüm anneler babalar gücü hediyeleri vs kesicez bunun olması durumunda , ya da ben kabullenmeyip diretmeye devam edicem ve sonu boşanmaya da gitse sözümün arkasında durucam. Çünkü adam ben buyum ve değişmeyecek diye bastıra bastıra söylüyor, yok mu öneriniz benim tavrım devam ediyor ama ise yarar mı bilmiyorum. Konuşmuyorum, muhatap olmuyorum daha ne yapabilirim

Zamanını bulmuş diş geçirmeye çalışıyor
Dik durmak ve o aynı şeyleri söyledikçe sizde kendi fikrinizde diretmekten başka ne yapılabilir bilemiyorum
Kabullenişe geçtiniz an ömür boyu sinir küpü olmayı kabul etmiş olursunuz

Sizinde giderleriniz böyle gitmeyecekya
Hiçmi borcun altına girmeyeceksiniz
Çocuğunuz olsa zaten gönderecek para kalmaz
Adam ben yemeyim babamgil yesin diyor resmen

Siz çalışmaya başladığınızda sıkı tutun kendi maaşınız adına ipleri
Size güvenip evin giderlerini size yükleyip babaya rahatça göndermeye devam edemesin
Hiçbi harcamanızdanda kısmayın bırakın hesap kitabı eşiniz yapsın kaygı etsin
Bugünlerde evde ne kadar dik durur kararınızı tavrinizada yansıtırsanız anladı anladı
Yoksa çok zor görünüyor önünüzdeki günler maalesef

Bazı erkeklerde bu durum var emekli maaşı az olan babasına illa para gonderiyor her ay düzenli.. sebebi de onlar emekli maaşıyla nasıl geçinsinmis emekleri var üzerimde düşüncesi malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…