Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Aynı benim kaynanam gelip kalmıyor ama en fazla bir hafta kalır ben rahatsız olmuyorum yapıyor çokta güzel yapar yemek bırak yapsın otur ye düzen senin ev senin giderler bir güzel temixlik istediğin gibi dizersin ben öyle yapıyordum anne sen istedigin gibi köy ben duzelticem demistim

ağrı soğuk memleket olduğu için kışı sizde geçirecekler ve her yıl aynı şeyler olacak sanırım... patlama noktasına gelmeden kvalidenizle sakince konuşun. yoksa iş çığrından çıkıyor. kendi meselenizi eşinizin konuşmasını beklemeyin. muhtemelen konuşmayacak...

Ben kayınvalidenizde bir terslik görmedim mutfak düzenimi bozması hariç. Doğu kadınları misafire her zaman yemek çıkarır çay faslı sonra olur. Evde yemek yapması seni neden rahatsız etti anlamadım valla oh mis yemek hazır önüne gelecek. Sadece benim takıldığım konu eşinizin daha 2.5 aylık evliyken eve ailesini çağırması daha birbirinize alışamamışsınızdır bile..

Yaşlılar hep böyledir. Benim anneannem de böyle. Sorun Kayınvalide de değil. Siz çekilin o kafasına göre takılsın. Siz ona değil eşinize anlatın şikayetinizi. Sizin eşiniz anasıyla göbek bağını koparamamış. Size tavsiyem eşinizden hemen çocuk yapmayın, eşinizle konuşun ciddi şekilde, kayınvalide de evde takılsın siz keyfinize bakın gezin.

Hadi oradan. Arsiza bak. Oyalama sen de çik gez. Antalya sıcaktır. Bunaldım yalnız kalmaya ihtiyacım var de çik. Tecrübeli bir insan olarak soyluyorum, sustuklarin sonra seni hasta edecek. Hatır denilen şey iki tarafta da varsa anlamlı. Tek taraflı saygı da olmaz hatır da olmaz.

Henuz evliligin basinda iken bir tepki gosterip, mart ayından once evden gitmelerini sağlayamazsınız her sene gelirler. Ailesiyle yaşamak istiyorsa esiniz isten ciksin evde otursun siz ise girin, oyle bir dunyabmi var? Ailenizle görüşün durumu anlatin, damatla ya da kayinpederinizle konusup yaptiklarinin dogru olmadigini anlatsinlar

Yooo en başında demiştim annenler burada olduğu sürece cinsellik yok diye. Hatta geçen ‘marta kadar sevişemeyeceğiz üzgünüm’ dedim, bana olsun ben beklerim dedi

Sizin meslek var mı? Bir yerde işe girseniz şimdiden temeli sarsmış kocanız, güvenilir değil gibi. Ailenizle aranız nasıl? Sürekli evde siz de ona bağımlısınız. Size davranışı doğru değil. Önceden Antalya’da değilseniz çevreniz de yoktur

En doğru yorumu siz yapmışsınız. Konu sahibinin ekonomik bağımsızlığı olması lazım. Adam kadını hiçe sayıyor.

Kızmayın ama anlattıklarınız hepsi bana çok cazip geldi.
Annem ya da kvaldem şu şekilde olsa acayip hoşuma gider.
Hem dolaplar dolmuş hem eliniz işe değmiyor. Aslında sorun yeni evli oluşunuz ve eşinizin size sormadan ısrarla ailesini çağırması.

Ama onun dışında bence el üstünde tutun ya kayınvalide ve babayı. Ama eşinize çemkirin. Çünkü hakeden o bu tavrı.

Demek istedigim kayinvalidenizin tavrinin normal oldugu degil.
Ama bize gore.
Cunku o neslin ve ozellikle o kulturun kadinlari boyleler ve degistirmeye calismak ruzgara işemek gibidir, faydasız ve kirli.
Yani size bugun ne yapalim diye soruyor olsa bile mantalitesi yine burasi oglumun evi olacak elbette.
Bu zihniyeti degistiremeyecegimize gore - ki istiyorsaniz savasin ama tavir almasindan da korkuyorsunuz- o zaman esinize tavrinizi gostereceksiniz.

Bir sonraki mesajinizda yazdiginiz gibi sizi sigara konusunda darlama hakkini annesinin kucagina yatip sizi yoksayan esiniz veriyor.

Sorun kayınvalideniz değil sadece daha 2.5 aylık evliyken koştur koştur annesini size davet eden eşinizde. Kışı sizde geçirsinler diye davet etmiş anlamadınız mı? Konuşurum deyip sizi geçiştiriyor eşiniz.

Muhtemelen esiniz bekarken, evlenince kışın ben de kalirsiniz, dedi annesigile. Simdi de onu gerceklestiriyorlar.
Evet gelip kalmalari cok gıcık ama gelmisken evi temizleyip yemek yapması bence artı bir şey.
Hicbir seye elini surmese bu sefer, hem gelip kaliyorlar hem de gunboyu yatiyorlar diyecektiniz.
Esinizi ikna edip memlekete gonderin..

Allah askina yasli kadin.. 40 yasinda oglu var.. her sene ta agridan nasil gidecek antalyaya.. en az 60 70 yasindadir.. 1-2 sene idare etse ne olacak.. amma gönlünüz dar.. istiyorsunuz ki evlenince kocalariniz anne babasiyla bir daha görüşmesin gelmesin gitmesin geldiginde de köse yastigi gibi otursun gitsin..
Valla gönlum genis benim bu sene gelmedi kayinvalidem dert ettim kendime..

Ayrica anlasip anlasamamak degil konu.. zaten kendisi soylemis beni cok seviyor bende seviyorum diye.. demekki anlasiyorlar.. tek sorun evinde yemek yapmasi mutfaga girmesi esyalarin yerini degismesi.. yahu ne olacak o gidince koyarsın eski yerine.. bu kadar kendini paralamaya gercekten gerek var mi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…