Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Teşekkür ederim cevabınız için. Aslında değillerdi, kendisi 19 yaşından beri ayrı şehirde yaşıyor ama sık sık gidiyordu memleketine. Ama bu tabi yine de onu haklı çıkarmaz.
Bir de şöyle birşey var. Baskinin dozu yavaş yavaş artırıyor farkında mısınız?
Önce size sormadan cagirmalar. Yaklasik 2 ay kalmalar. Siz bunu laf arasındaki konuşmalardan anlıyorsunuz. Size söyleyen bile yok hayatım 2 ay kalacaklar diye. Bunca şeyin üzerine normalde sorun yokken, sigara icmenize kendi de içen bir insanın karışması. Çocuk gibi nispet yapması. El sağlıklısı dileyecekken tavır alıp yatmalar.

Çoğu kişi yemeği kayınvalidemin yapmasına dertlendiğimi garipsemiş, ama asıl mesele yemeği onun yapması değil, bana 'senin aklında bir yemek var mıydı?' tarzında sorular sormayıp, beni hiçe sayıp mutfağa dalıp kafasına göre takılması. Sanki ben hiç yokum orada, ya da misafir olan benim. Benim kurduğum düzeni hiçe sayıp kendi düzenini dayatmaya çalışıyor. Diğer gelini buna müsade etmemiş, onu bu yüzden hiç sevmez. Bana diyor ki sen benim en sevdiğim gelinimsin, halbuki daha 3 aylık gelini bile değilim.

Böyle adamları anlının çatından vurmak istiyorum. Bir daha bana sormadan kimseyi çağırma deyin. Kayinvalidenizi de uyarın onu şuraya koyma işte bardağın altına altlik koy vs diye sık sık yapmayın ama sizde tukenmeyin birazda evde iş yapan var tadını çıkarın.

Karışması ,bitkilere merakı benim kayinvalideye çok benziyor . Tek farkı benimki elini ise sürmez :)) Açıkçası ben idare ediyorum çünkü yılda iki kez geliyor . Siz daha yeni evlisiniz zamanla o size sizde ona alisirsiniz . Çok kalmasınlar tabiki yine gelirler . ( Yeni evli olduğunuz için söyledim ) Siz daha kendi düzeninizi bile oturtamamissinizdir tam .

Az kalacaklarsa bosverin..kv de annem de bana gelimce bi herseye el atarlar ses etmem. Gonlu olsun. Gittiklerinde tekrar keyfime gore duzenlerim. Ama esiniz garip baya. Siz esinizle bi komuşun once

Gerçekten öyle ben de yavaş yavaş idrak ediyorum bazı şeyleri gerçekten. Asıl problem eşim. Sohbet arasında marta kadar kalacağını söyledi kayınvalidem, halbuki onlar gelmeden önce eşime 2-3 ay mı kalacaklar diye sorduğumda bana ‘yok canım en fazla 2 hafta kalırlar, babam sıkılır zaten’ demişti. Geçen gün kayınvalidem mart dedikten sonra ben eşime dert yanarken bana ‘2-3 hafta kalıp gidecekler’ deyince ona ‘ne 2-3 haftası, marta kadar dedi annen’ dedim. Eşimde bana ‘e tamam işte birkaç hafta’ deyip geçiştirdi.

Kayınvalidemde maalesef yeni evli kavramı yok. Biz Ağrı’da iken evlendikten 1 hafta sonra gidebildik. Düğünden otele geçtik, orada 2 gece 1 gün kaldık hemen eşimin ailesinin evine gittik. Eşimin 1 aylık izni vardı, 2 haftası zaten dolmuştu. Perşembe evlendik çarşamba yola çıktık. O zaman bile kurnazlık yapmıştı eşim, bana pazartesi döneriz demişti sonra kimlik mimlik işleri deyip bahane çıkardı çarşambaya kadar kaldık. Kayınvalidemde geçen dedi ki niye daha uzun kalmadınız düğünden sonra. Eşim de iznim bitmişti deyince, kayınvalide yooo 2 haftan daha vardı, ben gelinimle bir yere daha giderdim misafirliğe dedi. Orada ‘yeni evli olarak o 2 haftayı da başbaşa kalarak geçirmek istedik, senin komşularının evinde pasta börek yiyerek değil’ diyemedim tabi…

Hiç umursamayin bırakın yapsın herşeyi sizde dinlenin bol bol elbet gidecekler nasıl olsa çocuk olunca herkes çekilecek köşesine tadını çıkarın

Eşim bana geçmişte aile evinden çok erken ayrıldığı için çok zorluklar çektiğini, hep ailesine hasret yaşadığını anlatmıştı. Hiçbir zaman tam anlamıyla kendi düzeniyle kurduğu bir evi olmamış. En büyük hayallerinden biri de kendi evinde ailesini ağırlamakmış. Bu aklıma geldikçe vicdan yapıyorum, yaşlı insanlar bugün var yarın yoklar, ama bir yandan da yanlış zaman deyip sinirleniyorum. Benim de kafam gitti.

En çok zoruma giden kayınvalidemin evi ele geçirmesi. Kendisi misafirken eve beni yok sayıp misafir çağırması. Büyük oğlunu da çağırdı, fırsat bulursa belki onlarda gelirler. Eşim de evet evet abimler de gelsinler tarzında şeyler söyledi. Kendimi kalabalık içinde yalnız ve bir hiç gibi hissediyorum resmen. Abartıyor muyum?

Herkes umursama demiş ama ben sorunun kökenine çözüm sunacağım. Eşiniz.. (Inşallah bunu bu şekilde yazmam yasak değildir.) Çözüm; anne babası varken rahat edemediğinizi söyleyerek yatak muhabbetini kesin.. Onlar gittikten sonra yapacaklarınızı abarta abarta eşinize fısıldayın.. 2.5 aylık evli bir adam bu şekilde güzel yola gelir.. Kolaylıklar dilerim..

Benim kayinvalidem de gelince hemen mutfağa girer yemek yapar tatli yapar aksama kadar takılır kafasina göre..yeni evliykende aynen boyle yapmisti.. ama benim cok hosuma gidiyor.. kendi evi gibi rahat etsin fazlalik gibi hissetmesin istiyorum.. evde bir anne geldigi belli oluyor.. mesela biseylerin üstüne örtü ortuyor o bile sevimli geliyor..
Aman diyorum nasilsa gidince değiştireceğim ne gerek var kalp kirmaya..

Eski insanlarin kafasi farkli calisiyor.. sen o bir sey ellemesin rahat etsin diye dusunuyorsun ama o yardim ettiğini dusunuyor yük olmak istemediğinden o sekilde davraniyor.. yasli bir kadina anlatamazsin bunu oyle görmüş çünkü..

Sen aslinda kayinvalidenlerin 1 aylik evliyken gelmesine o kadar bozulmussun ki kadinin her yaptigi batmış sana.. ortada elle tutulur bir sorun yok çünkü..
Evde misafir olunca haliyle duzen bozuluyor ev dağılıyor.. hosuna gitmemis darlanmissin..

Kayinvalide sevmeyen yeni gelinler seri eksileyecek ama
Yine de söyleyeceğim.. kayinvalide de bir problem yok.. gönlünüz cok dar..
Kadinin bahcede dolasirken cicege baktigina kadar laf etmenizden anlaşılıyor bu..
Zaten omrü billah kalmayacak evinizde biraz salin gönlü olsun kadinin

Ciddi bir eş sorunuyla karşı karşıyasınız. En büyük artınız çocugunuz yok ve yeni evlisiniz. Bu açıkcası bir kültür sorunundan da öte ciddi bir anlayış farkı. Eşinizin gerçek manada size karşı tavırlarının tamamı çok sorunlu. Anlamıyorum evlilik öncesi hiç mi tartmıyor bazı şeyleri konuşmuyorsunuz. Konuştuysanız böyle zihniyetlerle nasıl evlenebiliyorsunuz garip. Eşinizi değiştiremezsiniz gelmiş 40 yaşına adam. Kültürleride belli. Kavga etseniz siz kötü olursunuz eşiniz zaten tavırlarıyla size bazı mesajı veriyor. Şuan tek gayeleri sizi eve bağlamalarının diğer adımı çocuk oda olursa iyice yandınız bu zihniyetle. Bu kez toruna bakalım büyüyene kadar torun sevelim gezdireliö vayki ne vay. Açıkcası bu yaşa gelmiş bir erkekte eşimle gezeyim tozayım demezdi sanırım çoluk çocuga karışayım annem bir çocuk sevsin diye evlenmiştir

Eğer kv'nin abiyi çağırmasına eşinizin yaptıklarından daha cok takılıyorsanız evet abartıyorsunuz. Bu olaylarda 1. Derce suçlu eşiniz 2. Suçlu kv.

Aferin. Siz onu diyemeyin, bunu diyemeyin. Cinnet geçirince çözülür olay artık

Kadının gönlü olursa senenin yarısını konu sahibinin evinde geçirir. Arsız olduğu belli. Ayrıca siz iyi anlaşıyorsunuz diye herkes evde böyle bir şeye tahammül etmek zorunda da değil. Gönlü dar olan konu sahibi değil, fazla geniş olan sizsiniz

Ben olsam çeker giderim ailemin evine bu ne ya

40 yaşındaki Eşiniz 1 aydır anam da anam diye tuttururken iki çift laf etmediniz mi? Sizi takmıyor mu? Problem kocan

Asla katılmıyorum bunlar meydan okuma, had bildirme, aba altından sopa gösterme. Kendi düzenini kurarak konu sahibini orada geri plana atmaya çalışıyor bunun aynısını bizim ailede yaşadık biz, büyük yenge anneme kaynanalık yapardı böyle bize göre de hijyenik değildi iş yapış şekli, annem o laftan anlamadığı için hafif sert çıktı ben mutfakta kendim çalışmayı seviyorum kendi düzenimin değiştirilmesinden hoşlanmıyorum dedi, o tatlı dilli tonton kadın gitti içeri morardı ıkındı sıkındı sen bana yenge yenge derdin şu kadar kızdın dünkü çocuktun falan diye küçümsemeye çalıştı imalı imalı laflar falan, iki yüzlü maskeli bu tipler. İyi niyet olsa akşama ne yapmayı düşünüyosun ben de yardım edeyim, çorbayı ben yapayım, hadi bugün de ben size şunu pişireyim der kafasına göre buzluğa dalmak yemek planı yapmak kim ne derse desin ayıp, hadsizlik.

Eşimden ciddi derecede tiksinmeye başlıyorum, sabah ben kalkmasam bile sarılırdı, sabah tek kelime laf etmeden çıktı odadan, bende kalkıp yanına gitmedim. Yarın da şehir dışına çıkacaklar iş yerinde ya akşam geç gelecekler ya da ertesi sabah. Hem bana çöp gibi davranıp hem de anasına babasına hizmet etmemi onları oyalamamı beklemesi gerçekten soğutuyor beni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…