Kayınvalidemle başa çıkamıyorum artık

Sen yorulma otur yerine, annecim ben sevmiyorum mutfağımda ben varken yemek yapılmasını, sen elleme olur mu derim.

Bacım esin seni saf yerine koymuş, bir cinnet geçir evi darmaduman et bakalım kimse kalıyor mu , susma , eşine de bağır çağır kavganı et , eğer böyle devam ederse boşanacağını söyle, ailesi de duysun bu kavgaları, sen sustukça sindikçe bastırmışlar seni , senin sorunun kv değil eşin sorunlu, daha yeni evliyken ailesini sana sormadan getirmesi çok büyük bir sorun, sınırlarını şimdiden korumazsan yandın, sakın çocuk yapma önce bu sorunları hallet ...

40 yaşındaki kocanız ailesini kışın sizinle yaşatacak. Yeni iki aylık evliyken eve çağırdığına göre. Sizi bakıcı, hizmetçi olarak mı düşündü? Ailesinin arada kalması normal ama sanırım siz hala fark etmediniz. Bunların her kış yaza kadar size gelmesini planlıyor olabilir mi?

Kayınvalide iş yapıyor bence bırakın yapsın ama daha yeni döşediğinin evde kocanızla zaman getiremeyecekseniz neden evlendiniz?

Kayınvalide ve kayınbabayı ne yazıki ki kendileri gidene kadar idare etmeniz gerekecek yoksa sizin yalnızken çözmeniz gereken konu büyüyecek ve size tavır alacaklar. Böyle anlayışsız adamlara kendi ailenizi çağırıp bir ay kaldırın bakalım nasıl dayanıyorlar mı?

Sorun KB kV değil sizin 40’lık kocanız

Ben burda neler okuyorum ya.Millet ne yapışkan. Nasıl rahat ediyorlar. Ben annemle 1 hafta kalınca bunaliyorum, keza o da. Valla bir sürü yapacağınız şey var.
Eşiniz, kv açık ve net konuşursunuz. Sonra pasif agresif dediğimiz sürece girerseniz gündüz nasıl olsa yemeği, temizliği yapıyormuş. Gezin, dolaşın. Kursa başlayın hatta. Onun gelemeyeceği birşey olsun. İngilizce kursu gibi.
Olmadı cinnet geçirin:)Eğer siz hiçbir şey yapmazsanız. Her yıl Agri'ya kar yağmadan sizde biterler, kar bitince dönerler.
Kv değişmez. Klasik olgunlaşmamış, tek becerisi çocuk doğurmak ve dedikodu yapmak olan yurdum insanı.

Aynen yaaa , kendi memleketinden alsaymış, sen git rahat kültürdeki kızla evlen bir de kölelik bekle , bu kızcağız da saf daha gözü açılmamış, yazık valla ...

Koca kisisini eevlenmeden sutten keselermis keske.
Cidden bu adamla cocuk falan yapmayin.Once kendi buyusun.

Aynen yaaa , kendi memleketinden alsaymış, sen git rahat kültürdeki kızla evlen bir de kölelik bekle , bu kızcağız da saf daha gözü açılmamış, yazık valla ...

Şu şımarık abla konusunu hatırladın mı? Öğretmen kız öğretmen abla eniştesinin evinde hizmetçi zavallı kızlardan bahsediyordu. Sabahın köründe gece kızları uyandırıp ev işi çocuk baktırıyorlardı. Bir de onlarda normal açıklaması vardı. Delirtmişti beni.

Yani kültürlerinde beraber aile ile yaşamak varsa gitsin oradan kendine kız bulsun. Kıza sormadan bir aylık evli eve ailesini çağırıyor. Kayınvalide yine iş yapıyor bir de her şeyi yaptırabilirdi.

Bir de şunu ekleyim. Kvye hiçbir şey yapamazsınız, dedim ya o klasik yontulmamis yurdum insanı. Burda onları cagirdigina pişman edeceğiniz kişi eşiniz. Çıkın, gezin, alışveriş yapın, kendinize bakın, kursa gidin. Eşiniz bir silkinsin ne oluyor diye. Ne kosuyorsunuz peşinden yemek yapicam diye. Yapsın yiyin, temizlesin harika olmuş diyin. Annesinin psikolojik rahatsızlığının olduğunu biliyor, niye sizin başınıza sarıyor? Oh paşam ya anne elinden köfte, babayla muhabbet, evde didinen gelin.

Kv niz kaç yaşında insan onun huyunu zaten değiştiremezsiniz. Tipik ısrarcı kv. Ama eliniz evlendikten 2.5 ay sonra annesini babasını 3 aylık sizin eve yerleştirmiş. Siz ailenizi çağıraanız ne olurdu peki? Eşiniz aşırı ataerkil biri. Zaman geçtikçe aöylediğiniz şeyere o benim annem bir şey diyemezsin diyecek.

Ay evet o konuyu hatırladım o da ayrı ilginçti valla bence böyleleri kendine benzer insanlarla evlensin , kızlarımız da uyanık olsun biraz , benim eşim doğulu ama bana kendi şartlarımda bir yaşam sunmasa asla evlenmezdim ailesi baskılamak istese de eşim izin vermedi, kültür konusu çok önemli çok...

Evlenmeden önce beraber yaşıyordur zaten diye düşünüyorum belki kızdan sakladı. Evlenmez gözü korkar diye düşündü belki…

Böyle durumda kendi ailenizle konuşup onları da çağırın belki anlar kocası.

Kendi ailesini cagirsa ne olacak ki. O onu dedi, bu bunu dedi olacak. Çingene çadırı gibi. Adama olan birşey yok. Evden çıkıyor, akşam annesi karşılıyor, karısıyla beraber oluyor, babasıyla muhabbet. İçi rahat iyi evlat olarak:) Kv zaten benim anladığım kaosu sever. Kız ailesini cagirsa çok yipranir. Asıl konu sahibi annemi özledim deyip çıkıp gitsin. Bak bakalım neler oluyor.

Adamın ailesinin rahatını düşüneceğini düşünüyorum. Gerçi üst üste yaşamaya alışık insanlar olabilirler o konuda haklısın. Geçen kızın ailesinin evine yerleşmeye çalışan damat adayı vardı olmaz diyince o kendi ailesini erkek kardeşleri ile anne babasını kızın evine kakacaktı.

Burdaki daha farklı. Eve başkaları da gelse bu sefer annemi uzduler diyecek. Bu tarz kadınlarda acayip bir oyunculuk da oluyor. Kız sustugu için daha dişlerini çıkarmamış. Kocası annesinin ne olduğunu kızdan daha iyi biliyordur. Katlan diyor. Niye kendi iyi evlat olacak diye. Ailesinin sağlık sorunu olsa yine anlarım. Kendince hoş kişi geçecek, kendisinin de sorunlu olduğunu bildiği annesine. Yani kızı cepte görüyor. Kız tavrını bir değiştirsin, derdi anne köftesi olan minnosu görürüm.

O hanım yine konu açmış. Pişman olup yine yazmış adama , akıllanmaz o ille dolandırılacak ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…