KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Arkadaşlar galiba konu yanlış anlaşılmış. Arkadaşa ben tavır gösterdim. Tavır göstermemin sebebi gebe kalmaya çalışması değil. Böyle birşey olamazda. Burada ilk gebelik heycanı yaşayanları teskin edenler, akıl verenler, sabırlı olmasını öğretenler hep 2.-3. gebeliğini isteyenler. Burada ağustos veya eylül topic 5.için uğraşan vardı, eylül topic 4. çocuk erkek olsun diye uğraşan vardı... Hatta 2.-3. gebelik infertilitesi diye birşey oldugunu da biz onlardan öğrendik.. Kimse kimseye karşı değil... Bizim ne haddimize düşer ne de sorgulamaya ağzımız varır.
Bizim tavrımız sürekli belirti kovalaması ve bu belirti midir diye sormasıydı. Biz belirtidir de diyemeyiz belirti değildir de diyemeyiz. Gebelik testi yap diyebiliriz. Arkadaşa da bu söylendi bir kaç kere ama hergün başka bir belirti ile gelince müneccin değiliz. Bilmiyoruz çıkışıydı. Çıkışın sebebi de evet ilk gebeliğinin olmamasıdyı. Kendisininde bildiği gibi belirti aradıkça psikoloji bozuluyor.. Bizi de etkiliyor. Bizde acabamı diyoruz.. Bizlerde gaza gelmeye musaitiz. Ama sonra üzülende biz oluyoruz.

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce y

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya
Sen abartmiyorsun canım ama neden sormadı unuttu mu acep desem unutulacak bir konuda değil ama yada olsa söylerdin diye senden mi bekliyor yani sen üzülme diye olabilir bence

MaviSasa234 canım ben senin yazdığınıda okudum evet sende kendince haklısın dediğim gibi yanlış anlaşılmışsınız sadece dediğimiz gibi herkesin kednine göre derdi sıkıntısı muhakkak vardır senin de kötü niyetli söylemediğini yazmadığını biliyorum kendince haklısındır sende alıngan olmaya alıngan davranmaya şu dönemde inan çok musaitiz hep beraber malum hep beraber bebek istiyoruz o yüzden konu kapanabilir arkadaşım güzel düşünelim güzel olsun Kasım anne adayları

Türkiyede tedavi olmayı denedin mi ? Burdakilerde gayet farkında bazı şeylerin. Eşimin iş arkadasınin cocukları olmuyor kendi türk eşi yabancı 10 yıldır hersey temiz normal bilmiyoruz neden olmuyor diyorlarmis bir sey yapamiyolarmis. En sonunda dr şöyle demis eşin türk bu tür tedaviler türkiyede daha iyi birde orda dene böyle bir şansın var demiş velhasıl onlarda farkında.. Sonra eşimden yardim istemis adamcagiz. Adı avrupa oluyor yeri gelince
Tabi ki hersey bir sebep bilememelri anlayamamalari vs.. vardır muhakka bir zamanı rabbim seni sınıyor hem bu imtihanı hemde çok tatlı bebişlerini tez zamanda kazanırsın rabbim büyük dua edicem.

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya
Kuzum bence bilerek sormuyordur. Dile getirip seni üzmek istemiyordur. Benim eşimde hiç sormadı 2-3 ay. Bende ona çıkıştım sen ne kadar rahat insansın ben tek başıma mücadele veriyorum. Merak edip sormuyorsun bile... Ki benim eşim çok duygusaldır. Tam bir balık
Benim için kolay mı sandın dedi. Zaten her namaza ara verdim dediğin zaman benim için parçalandı artık yolda sürekli bende düşünüyorum arabanın arka koltuğuna bakıp hüzünleniyorum dedi.
Ya senden duymak istiyordur. Ya da senin sessizliğinden olmadığını düşünerek dile getirmiyordur. Senin üstüne baskı oluşturmak istemiyordur. Öyle kötü şeyler düşünme..

Bilmiyorum cok ağrım var bide doktor kanda negatif cıkinca 7 gün kala enfeksiyon icin fiyile ve antibiyotige baslatmiştı suan ya varsa bisey olduysa diyede korkuyorum
Canım o bebek sana gekecekse ne yaparsan yap geliyor. Ama gelmeyecekse hizlica koltuga oturmak yüksege uzanip bir sey almak bile sebep. Yoksada denemeye devam bol dua.

Türkiye gebelik oranları ile dünya sıralamalarında Yılda aktif 500 bin üstü doğum var Ki bizde kimyasal ve düşük hikayeleri de çok yüksek.. Minimum yılda 600 bin gebelik oluyor yani... Bizdeki doktorlar tecrübeli olmasında kim tecrübeli olacak Tüp bebekte de japonya 1., türkiye 2. sırada.. Başarı oranı en yüksekte Türkiye.. En ucuzda Türkiye (değersiz para birimi kaynaklı )
O yüzden yurt dışında yaşıyanlar fırsatları varsa Türkiye gelmeli
Hatta bi topicde vardı. Erken gebelik testi ile öğrendi gebeliğini sonra yurtdışındaki doktorlar 2 ay olmadan gebelik takibi yapmıyor diye çıkıp Türkiye geldi. Kese kalp atışı takibini Türkiye'de yaptı :)

Canım Allah verince hiç bir şey engel olmuyor balkondan atlasan düşmüyor. Bu yüzden Allaha sığın emin ol Allah verirse muhafaza eder.

Aman iyi olda canım vardır Rabbimin bi bildiği.. Tüp en son seçenek canım bak demekki normal yolla oluyor sen hiiç üzülme.. Devam et çalışmalara sen ama takma kayınvalideyi. o zaman hadi hayırlı haberler ver yine.. Benim bu ay reglim çok kısa ve tuhaf sürdü. Anlamadım bende 3.gün kesildi. Mevsim çarpması heralde. Eşim ameliyat oldu, varikosel. 10 gün olacak işte. Toparlanmasını bekliyoruz bu ay bişi yapamayız muhtemelen ne biliim yaa, nasibimizde ne varsa onu yaşayacağız

Canım nasılsın senle aynı günlerde yumurtlama gördük konuşmuştuk bugun benim 9 gün oldu yumurtlama üstünden geçeli var mı bir belirtin sanırım benm yine olmadı göğüslerim çok şişti adet belirtilerim başladı sende nasıl durum

Tabi ki hele İsviçre ile Türkiyenin fersah fersah uzakta oranları hayatta yakalayamazlar birbirlerini
Toplam nüfusu İstanbul kadar değil Şuan ki nufus ortalamasının çoğunluğu yabancı ve cocuk dogurma oranı yüksek sinıflar 15 yabancı 2 isvicreli olarak gidiyor kendi nufusu yasli ve cocuksuz hemen hemen. Bu sebepten tecrübesiz olabilirler evet

Ama ebeleri çok profesyanel kesinlikle ve çok ilgili sabırlı azcık tatlı sert dominant. Dr lardan daha profesyonal.
Benim doğumda bir komplikasyon gelişti ebenin hakimiyetine hayran kaldık dr bayiliyodu az daha eli ayagina dolandı

Türkiyeye tedavi icin gelmek konusunda kesinlikle katiliyorum. Ama bazen hayat şartları müsait olmuyo çalışma şartları vs ..

Aynen bana kan testi bile yapmadı ben pko oldugumu turkiyede bu tatilde ogrendim. Gebe kaldigimi ogrendigim gebeliklerimde beni neredeyse 8. Haftada gel ne olur ne olmaz dedi duserse kalirsa bosuna gelme gibilerinden..
Genelde cinsiyetide 4 bucuk 5 ayda söyluyolar sirf cinsiyet ogrenmek icin Türkiyeye gelen arkadaslarim var.

Canım ele beni listeden bebisleri kaldırabilirsi düşük gerçekleşti bugün kimyasalla son buldu diğer aya kaldık

Canım senin testlerin çektin mi ya benim sanırım kist oldu ya

Eklentiler

• IMG_20211118_193109.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 77
Aynen öyle canım olsun dedikçe olmaz . Kistin kaç cmmis

Canım omega fark etmez dedi doktor. Hangisini uygun görürsen kendine al onu. Bide karışım en küçük boyundan alma baya küçük bende önce küçük aldım 1 hafta gitmedi bile. Sonra büyük boy aldım. O baya fazla 1 ay belki fazla süre bile gider. Bende topik yok kuzum. Olsun diye çabalıyorum. Bu ay ilk mfk denemem. Inşaallah güzel sonuç alırım... alırız.
Matmazel -

Valla kuzum benim is yerinden arkadasimda varikosel olmus , yani oyle konusurlarken duydum sonrasinda suan dogdu bebisleri. Hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun . Sen zaten dogurabiliyorsan kanitli yani ama 2. Ler sanirim nazli oluyor. Kizenim ilkine 3 ayda hamile kaldi 2 yi istediler bi sene surdu korktum dedi ama o da oldu 4 yasinda. Yani kismetimizde varsa o bebikler gelip bizi bulucak insallah. Sadece cok gec kalmasinlar yeter is degistirmek icin onu bekliyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…