KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ovu testiyle takip eden arkadaşlara bisey sorucam...Yumurtlamayi gorduk, çatladı aradan 9 gün geçti kafamıza esti ovu testi yaptık bu ovu testinde t çizgisinin hafiften belirginleşmesi normal mi yoksa bembeyaz hiç olmamasi mi gerekiyor 😁 çatlamadan sonra ovu testine devam edenler bi yardım lutfen bugun 21.nci gün t kısminda hafif çizgi belirmeye başlamış yine..Bu arada arkadan gelişen yumurtam yoktu
Balkız gönlünce güzel olsun seninde her şey ❤️❤️❤️❤️

Canım hakkinizda hayırlısı neyse o olsun gönlünüzce olsun insAllah güzel haber alırız burda herkes birbirine derman olmaya çalışıyor bazen bir arkadaş bazen kardeş bazen dost olarak kimse kimseye cevap vermemezlik yada illa vereceğim diyede hissettirmiyor burası paylaşım alanı bilmediklerimizi öğreniyoruz merak ettiklerimizi soruyoruz bazen 2 kişi bazen 5 kişi cevap yazıyor bazı şeyleri bilmiyor olabiliriz tabikide kimsenin kimseyi kınamaya hakkı zaten yok belki siz yanlış anlamışsınızdır belki size cevap yazan arkadaş sizi kırmak istememiştir belki yazılım hatası olmuştur hepimiz hassasiz hepimiz çünkü anne olmak istiyoruz ve bu gerçekten çok hassas bir durum malum aynı duyguları paylaşıyoruz siz birbirinizi yanlış anlamışsınızdır sizinde insAllah hakkınizda hayirlisi olur bu şekilde düşünüp sizde üzülmeyin çünkü bu platform herkese çokça açık arakadaşlar hepiniz çok çok sağolun🍋🍋🍋
Amin canım Allah razı olsun senden. Ben kızıma doğuma girdim. Bana dediler doğumda dualar kabul oluyormuş.
İlk yaptığım dua rabbim isteyen herkese evlat ver.
Bu duyguyu herkese tattır isteyen hiç kimse yi mahrum etme diye.
Ben çok geç yuva kurdum.
Geç anne oldum.
Ikıncı yı de yaşımdan dolayı acele ediyor olabilirim ama dediğin gibi herkesin herşeyi mevla dan istemeye hakkı var. Sonuçtan Allahtan istiyoruz kuldan değil.

Her yiğidin yoğurt yiyişi misali her hekim farklı yorumlarda bulunuyor ben bu mfk yi sevdim jargonu doğruluğu trilyonluk ilaç firmalarına kafa tutmasi bunlar cesaret ister düzeni bozuldu şikayet ediliyor adam sürekli hasılı kelam inanmak önemli olan inandım ve teslimim Allah'ın izniyle vesilem olacağına inanıyorum söylediklerine de 😊
😂😂Eczacı olarak çok şey söyleyebilirim ama söylemeyeceğim.. İlaç şirketlerine kafa tutmuyor öyle düşündürmek istiyor çünkü “doğal” kelimesi o kadar kapı açıyor ki.. İlaç firmaların sattığı ilaçlar güvenliğini takip etmek zorunda.. Bu doktor zorunda değil.. Yasal belgelendirme tescilleme yok.. Sokaktaki sakıscıdan sakız almak gibi.. Ki sattığı ürünü 300 liraya satıyor ilaç firması için 50-100 arası satacağı bir ürün.. O yüzden yolunacak kaz bulmuş yoluyor.. Kazı uyandırmak içinde mozartta çalar.. Ağzına balda çalar anasını bile kötüler 😂 Gıda takviyesi adı altında aldığımız bütün ürünler aslında piyasada takipsiz ürünler.. Tarım bakanlığı hikaye.. Tarım bakanlığına verdiği dosya 1 kağıt sağlık bağanlığına verdiği dosya 10.000 sayfa.. Abartılı gelmesin hiç basit bir vitamin takviyesi bu🙂 O yüzden böyle boş laflara cahilce kanmayın.. İlaç firmaları siZi kandıramaz bedelini öder ama o doktor bedelini ödemez. Ödeseydi sayfasında başarısız olanları da paylaşırdı. Başarı oranı nedir bilmiyorsunuz ki.. Gelen gebe kalıyor kime göre neye göre.. Kaç yaşında insanlarız yapmayın gözünüzü sevdiğim😄

Amin canım Allah razı olsun senden. Ben kızıma doğuma girdim. Bana dediler doğumda dualar kabul oluyormuş.
Ben çok geç yuva kurdum.
Geç anne oldum.
Ikıncı yı de yaşımdan dolayı acele ediyor olabilirim ama dediğin gibi herkesin herşeyi mevla dan istemeye hakkı var. Sonuçtan Allahtan istiyoruz kuldan değil.
Hepimizden Allah razı olsun belki burada bir çoğumuzun ne gibi sıkıntı derdi var bilemeyiz tabi ama nebolursa olsun tek gerçek hepimiz evlat istiyoruz her zaman dualarımda buradaki arkadaşlarda kim bilir birimizden birine duamız kabul olur o yüzden kadınlar kulübü içinde inan ediyorum oradaki isteyen herkese diye hepimizin gönlünce olsun her şey vakti saati gelince güzel oluyor inanıyorum rabbim öyle bir guzellestiryor ki inanıyorum ❤️

😂😂Eczacı olarak çok şey söyleyebilirim ama söylemeyeceğim.. İlaç şirketlerine kafa tutmuyor öyle düşündürmek istiyor çünkü “doğal” kelimesi o kadar kapı açıyor ki.. İlaç firmaların sattığı ilaçlar güvenliğini takip etmek zorunda.. Bu doktor zorunda değil.. Yasal belgelendirme tescilleme yok.. Sokaktaki sakıscıdan sakız almak gibi.. Ki sattığı ürünü 300 liraya satıyor ilaç firması için 50-100 arası satacağı bir ürün.. O yüzden yolunacak kaz bulmuş yoluyor.. Kazı uyandırmak içinde mozartta çalar.. Ağzına balda çalar anasını bile kötüler 😂 Gıda takviyesi adı altında aldığımız bütün ürünler aslında piyasada takipsiz ürünler.. Tarım bakanlığı hikaye.. Tarım bakanlığına verdiği dosya 1 kağıt sağlık bağanlığına verdiği dosya 10.000 sayfa.. Abartılı gelmesin hiç basit bir vitamin takviyesi bu🙂 O yüzden böyle boş laflara cahilce kanmayın.. İlaç firmaları siZi kandıramaz bedelini öder ama o doktor bedelini ödemez. Ödeseydi sayfasında başarısız olanları da paylaşırdı. Başarı oranı nedir bilmiyorsunuz ki.. Gelen gebe kalıyor kime göre neye göre.. Kaç yaşında insanlarız yapmayın gözünüzü sevdiğim😄
Burda yazilanlara baktım verdiği takviyelerin hepsi hatta daha fazlası eşime verilen takviyedede var..bahsettigi ilişki tarzı zaten olması gereken haftada 2 ya da 3 saglikli olan bu..bunun disinda kadin için verdiği multivitamin takviyesi yani benim suan kullandigim İmom Omega da da var..Aslında adam olması gerekeni anlatmis mucizevi bi yöntemden bahsetmiyor vitamin takviyesi ekliyor..Bilmiyorum adamin soyledikleri benim rutinim olduğu için kendi doktorum ne derse onu uyguluyorum guveniyorumda,fazlada kafa karıstirmaya gerek yok gibi yapacak olan arkadaşlarin sonucunu merak ediyorum

İlaç firmalarını çok pembe göstermişsin canim lakin öyle değil bende bir egitimci ve araştırma merakı olan biri olarak söylediklerine üzgünüm katilamayacagim özelikle şu pandemi süreci bir kere daha göstermiş olduki hiçbir ilaç firması hiçbir şekilde bedel ödemedi ve ödemeyecekte daha bugün covid için kullanılan ilaçların hiçbir işe yaramadigi ortaya çıktı gün geçmiyor ki yeni trajediler çıkmasın yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bu böyle firmalar ve birçok ilaç firmasıyla anlaşma sağlayan doktorlar DSÖ ile birlikte köşeyi dönerken bizde izliyoruz işin özü herkesin tercihi kendine ilaç firmalarıda bizleri az tavuk gibi kaz gibi yolmuyor alınan prowomenlar gonamaxlar her saglik merkezinin anlaştığı parayı kırdığı yerden yürüyor gidiyor bu da bir kaz yolma sektörü o halde kim hangisiyle devam etmek isterse anlayacağın.. 😉

Ben çok geç yuva kurdum.
Geç anne oldum.
Istedigini yazıp sorabilirsin canım..Kirginliginda haklisin gördüm.. insanlar bazen cani sıkkın olduğunda başkasindan bunu çikartabiliyorlar belki o anlarina denk geldin bilemeyiz..Kimsenin kimseyi soru sorduğu için elestirmeye hakki yok..Burda herkes en ufak bi sözle sevinmek istiyor, umut ediyor..Sorularda mantık aramak ne kadar mantıkli orası şüpheli..Burda kimse doktor degil ama ayni seyler basına gelmis kisiler kendinden bahsedip birbirine yardım edip yonlendiriyor...Elbetteki dururumuzu hepimizin doktoru bilecek ve en son degerlendirmeyi doktorumuz yapacak ama insan yinede ufak bi umut arayip, icini rahatlatmak istiyor..Sende istedigin zaman istedigin sekilde yazabilirsin..Hepimiz anne adayiyiz lutfen birbirimize biraz daha dikkatli olalim sonucta konustugumuz kişinin gebe olabilme ihtimali var..Hamile bir insanı üzmek ve kirmak isteyecegimiz en son şey olacaktır 🌸😊

İlaç firmalarını çok pembe göstermişsin canim lakin öyle değil bende bir egitimci ve araştırma merakı olan biri olarak söylediklerine üzgünüm katilamayacagim özelikle şu pandemi süreci bir kere daha göstermiş olduki hiçbir ilaç firması hiçbir şekilde bedel ödemedi ve ödemeyecekte daha bugün covid için kullanılan ilaçların hiçbir işe yaramadigi ortaya çıktı gün geçmiyor ki yeni trajediler çıkmasın yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bu böyle firmalar ve birçok ilaç firmasıyla anlaşma sağlayan doktorlar DSÖ ile birlikte köşeyi dönerken bizde izliyoruz işin özü herkesin tercihi kendine ilaç firmalarıda bizleri az tavuk gibi kaz gibi yolmuyor alınan prowomenlar gonamaxlar her saglik merkezinin anlaştığı parayı kırdığı yerden yürüyor gidiyor bu da bir kaz yolma sektörü o halde kim hangisiyle devam etmek isterse anlayacağın.. 😉
Yumurtlamaya kadar gün aşırı, yumurtlamadan sonra Düzenli ilişki sart 2 gunde bir..eşinle kendine multivatimin, azcikta yediklerinize dikkat edin tamamdır kafayida serin tutun oldu bu iş birakin yontemi daha cok strese girersiniz olacak mi olmayacak mi diye olmayinca daha çok moralman çokeceksiniz ne gerek var akisina birakin 😁😁

Merhabaaaa
Benim reglime dört gün kala kahve rengi lekelenmelerim başladı, iki gün kala aşırı geldi pedim doldu. Bugün çok çok az. Gebelik testimde çok çok silik bir çizgi çıktı ama gün içinde yaptım sabah değil. Yarın regl olmam gerek ama sabırsızlanıyorum çünkü gebeyim ve acaba düşük mü gerçekleşiyor diye korkuyorum, belki çözümü vardır vitamin vs erken davranmak istiyorum...
Bu arada 4 gün kala akıntının başladığı gün aşırı sancilanma oldu hareket edince karnıma kramplar girdi ama sadece hareket esnasında.
Help please 🙏🏻😍

Yumurtlamaya kadar gün aşırı, yumurtlamadan sonra Düzenli ilişki sart 2 gunde bir..eşinle kendine multivatimin, azcikta yediklerinize dikkat edin tamamdır kafayida serin tutun oldu bu iş birakin yontemi daha cok strese girersiniz olacak mi olmayacak mi diye olmayinca daha çok moralman çokeceksiniz ne gerek var akisina birakin 😁😁
Canım beni silebilirsin.. Aşılamanın 13. Günü test 0.570 çıktı daha da pozitif olabileceğini düşünmüyorum 😞

İlk defa duydum muayene esanisinda kaset test yapmak ne ilginç doktormuş bu yurtdışındaki doktorlar hiç bişey anlamıyor resmen başından saliyorlar derdimizi anlatıyoruz bir yol gostermelerini diliyoruz resmen kafamızda soru işaretleri ile eve yolluyorlar yarinda benim var randevu bakalım ne diyecek doktor bu arada ben başka bir kadın doktordan randevu aldım kendi doktorumdan resmen nefret ettim hayırlısı
Gerçekten bende çok şaşırdım normalde her senelik kontrollerimde veya bir rahatsizligim varsa gittigimde yaparlar emin olmak icin ona göre ilac tedavi vs.. uygularlar.
Ama ben şüpheyle gidiyorum korunmadigini söylüyorum kan testi yapması lazimdi. Bide cok rahat olursa gel olmazsan test yap bekle kac dk bakti ultrasonla gram bilgi vermedi.
Tabi ki her ülkenin iyi kotü tecrübeli veya tecrübesiz dr ları vardır. Ama ben özellikle kadın doğumla ilgili burda ki dr ları tecrübesiz buluyorum.
Türkiye bu konuda daha tecrübeli..
Pko oldugumu söylediler diliyorum hımmm diyo 🤯🤯🤯
Sen tam olarak ne için gidiyorsun gecikme oldu mu ? Yoksa tedavi için mi ?
Yeni dr dan memnun kalırsin ins.. ya dr la sinerji tutturmak çok önemli

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Buraya arada yazıyordum sizleri kardeşim gibi görüyorum.
Bir kızım var ama yaşım büyük.
Ikıncı yı geç olmadan birlikte büyürler diye istedim.
Ama bir Ikı arkadaş sordupum soruları kınadı.
Bebeğim varda sanki Ikıncı için burda yazmaya hakkım yok muş gibi yazıldı.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın.
Evlat ile sınamasın.
Evet canım bu konuda haklısın bende bunu hissediyorum. Çocugü olanın buraya yazma veya isteme bekleme unutlanma soru sorma hakki yok gibi muamele var ne yazık ki. Tecrübelisin zaten biliyosun zaten bu burdan mı sorulur gibi vs.. vs.. hoş değil. Her cocuk baska her belirtisi başka yasanmisligi tecrubesi baska. Allah burda ki herkese daha fazla aratmadan bebiş versin kolay değil. Heleki ilk bebekte sabırsız olmak endişe stres bekleyiş çok başka. Ama ilk cocuga kavustuktan 2 yil sonra görücem ben o kişileri 😍 Allah 2. Yide tattirsin herkese. Öyle bir özlem oluyo ki yeniden buraya yazmak tekrar belirti aramak sormak sanki hiç cocugu olmamis gibi o heycan bekleyis yine ayni ve daha farkli. Bir yandan anliyorum bi yandan anlayamaiyorum. Ama bu siteye 2012 den beri üyeyim ne zaman olmuyo diye uzulen biri varsa agladım okurken Allahım isteyen herkese cifter cifter ver diye dua ettim namazlarimda..
Kirılma yinede sen bana yaz ben sana cvp veririm 🤪😍😘

Elbette akışta kalmak mühim olan Mavigrill Mavigrill doktorda mfk dan bahsediyorum sana göre her doktorun söylediğini söylemiş olabilir ama öyle değil ben faal olarak 4 senedir tedavi görüyorum zaten 5 yıllık evliyim her neyse çok farklı doktorlara farklı şehirlerde göründüm hepsinin dediği şey gün aşırı iliskiydi bu adam ise böyle bişey istemiyorum diyor açık ve net şekilde hiçbir doktor pcos için 21. Gün ve çevresinde değerlendirme yapında demedi bu adam yine diyor kısacası sen gereksiz bir şekilde yükseldin anlamadım sebebini birde sanıyorum ki bu hususta iyi düşünemeyecegim çünkü bir eczacı olarak zaten kendin folat ile folik asit farkını biliyorsundur saniyorum bana sordun burda pekte Hüsni zan göremiyorum bildiğinin fazlasını mi göstermek istedin bilemedim neydi niyetin herneyse uzun lafın kısası yine aynı şeyi diyeceğim her yiğidin yoğurt yiyişi.. psikoloji herşeydir insAllah burdaki her kizkardesim için ve pek tabii senin içinde sonuç çok olumlu süreç çok kolay olsun 💐

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Buraya arada yazıyordum sizleri kardeşim gibi görüyorum.
Bir kızım var ama yaşım büyük.
Ikıncı yı geç olmadan birlikte büyürler diye istedim.
Ama bir Ikı arkadaş sordupum soruları kınadı.
Bebeğim varda sanki Ikıncı için burda yazmaya hakkım yok muş gibi yazıldı.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın.
Evlat ile sınamasın.
Aynı dertten bende müzdaribim sonuçta 2.yi 3.yü istemek hakkımız ama aldırmıyorum ben canları biseylere sıkılmış o an rahatlamak istiyolar diye düsünüyorum vede kasım ayı topiginde son günlerim sonuç bi belli olsun aralık ayında sadece okuyup birsey paylaşmamakla yetinicem ve bugün adet olmam gerek listede adım var 18 kasım olarak ama adet olmadım cok siddetli belim agrıyo dün test yaptım negatif cıktı 7 gün önce doktor kan testi yapmıştı oda negatifti sanırım stres yaptım sende bu denilenleri sakın kafana takma arkadasım

X