KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Aynı dertten bende müzdaribim sonuçta 2.yi 3.yü istemek hakkımız ama aldırmıyorum ben canları biseylere sıkılmış o an rahatlamak istiyolar diye düsünüyorum vede kasım ayı topiginde son günlerim sonuç bi belli olsun aralık ayında sadece okuyup birsey paylaşmamakla yetinicem ve bugün adet olmam gerek listede adım var 18 kasım olarak ama adet olmadım cok siddetli belim agrıyo dün test yaptım negatif cıktı 7 gün önce doktor kan testi yapmıştı oda negatifti sanırım stres yaptım sende bu denilenleri sakın kafana takma arkadasım
Kırmızılar kesin gelene kadar ümidini kesme yinede..

İlaç firmalarını çok pembe göstermişsin canim lakin öyle değil bende bir egitimci ve araştırma merakı olan biri olarak söylediklerine üzgünüm katilamayacagim özelikle şu pandemi süreci bir kere daha göstermiş olduki hiçbir ilaç firması hiçbir şekilde bedel ödemedi ve ödemeyecekte daha bugün covid için kullanılan ilaçların hiçbir işe yaramadigi ortaya çıktı gün geçmiyor ki yeni trajediler çıkmasın yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada bu böyle firmalar ve birçok ilaç firmasıyla anlaşma sağlayan doktorlar DSÖ ile birlikte köşeyi dönerken bizde izliyoruz işin özü herkesin tercihi kendine ilaç firmalarıda bizleri az tavuk gibi kaz gibi yolmuyor alınan prowomenlar gonamaxlar her saglik merkezinin anlaştığı parayı kırdığı yerden yürüyor gidiyor bu da bir kaz yolma sektörü o halde kim hangisiyle devam etmek isterse anlayacağın.. 😉
Bende akademisyen eczacı olarak ve doktorlara besin ve ilaç güvenliği eğitimi veren biri olarak size söyleyebilirim ki keşke toz pembe anlatmış olsam.. Keşke doktorların o eğitimde ne kadar bilgisiz olduklarını ve verdiğimiz en basit ödevi ile yapamadıklarını görebilseniz.. Sonra inancınuz kalır mıydı.. Ben cerrahlık dışında doktorluğun doğru olmadığına inanan biriyim ve doktorlar ile sürekli tartışan biriyim. İlacı ben bilirim. Onlar ezbere tedavi uygular yani öğrenmez..
Gıda takviyesi adı altında insanlarda klinik çalışmaları yapanların insanları nasıl hiçe saydıklarını bilseniz ilaca dört kolla sarılırsınız. Özellikle covid döneminde ropartörü olduğum takviyeleri bizim onaylamadıgımız ve insanda denenmesi uygun değildir raporu verdiğimiz bit çok takviye şuan peynir ekmek gibi satılıyor. Ne türkçe anlatım var ne İngilizce çeviri var.. Yaşayan bilir diyerek mevzuyu kapatmak istiyorum. Ve size ilaç araştırmaları yapan biri olarak gene diyorum ilacın araştırma basamakları ile gıda takviyelerinin basamaklarını görseniz gıda takviyesi almazsınız.. Daha yeni bi belgesel yapıldı İngilizce ulaşırsınız covidlilerde vitamin takviyesi olarak ve bütün hepsinin boş olduğununu gösterdiler.. Sizede mantıklı geliyor mu ki vücudunuzun hafızası yok ne yiyorsanız unutuyor sürekli almak gerekiyor..

Elbette akışta kalmak mühim olan Mavigrill Mavigrill doktorda mfk dan bahsediyorum sana göre her doktorun söylediğini söylemiş olabilir ama öyle değil ben faal olarak 4 senedir tedavi görüyorum zaten 5 yıllık evliyim her neyse çok farklı doktorlara farklı şehirlerde göründüm hepsinin dediği şey gün aşırı iliskiydi bu adam ise böyle bişey istemiyorum diyor açık ve net şekilde hiçbir doktor pcos için 21. Gün ve çevresinde değerlendirme yapında demedi bu adam yine diyor kısacası sen gereksiz bir şekilde yükseldin anlamadım sebebini birde sanıyorum ki bu hususta iyi düşünemeyecegim çünkü bir eczacı olarak zaten kendin folat ile folik asit farkını biliyorsundur saniyorum bana sordun burda pekte Hüsni zan göremiyorum bildiğinin fazlasını mi göstermek istedin bilemedim neydi niyetin herneyse uzun lafın kısası yine aynı şeyi diyeceğim her yiğidin yoğurt yiyişi.. psikoloji herşeydir insAllah burdaki her kizkardesim için ve pek tabii senin içinde sonuç çok olumlu süreç çok kolay olsun 💐
Canım ben eczaci degilim yukselen ben degilim karistirdin sanirim..doktora yumurta takibi yaptırdığında 21.nci gun muhakkak iliski veriyorlar o yuzden dile getirmemislerdir

12. Günden bildiriyorum test yaptim yine negatif azıcık görünen bir cizgi bile yok aralığa doğru kayiyorum... 😔

Aynı dertten bende müzdaribim sonuçta 2.yi 3.yü istemek hakkımız ama aldırmıyorum ben canları biseylere sıkılmış o an rahatlamak istiyolar diye düsünüyorum vede kasım ayı topiginde son günlerim sonuç bi belli olsun aralık ayında sadece okuyup birsey paylaşmamakla yetinicem ve bugün adet olmam gerek listede adım var 18 kasım olarak ama adet olmadım cok siddetli belim agrıyo dün test yaptım negatif cıktı 7 gün önce doktor kan testi yapmıştı oda negatifti sanırım stres yaptım sende bu denilenleri sakın kafana takma arkadasım
Sağol canım Allah razı olsun. Bende öyle yapacağım Aralık ayını takipte kalıp okuyacağım.
Ben üzülüyorum çünki ters birşey denildiği zaman.
Rabbim herkesin müjdeli haberleri versin inşaallah. Benimde yarın adet tarihim.
Başım dönüyor sürekli ama bu belirti olurmu bakalım yarın olmasam gidip test alacağım.
Sende keyfini bozma.
Galiba onlarda stres den oyle davranıyor.
Kimse kimsenin halini bilmiyor.

Evet canım bu konuda haklısın bende bunu hissediyorum. Çocugü olanın buraya yazma veya isteme bekleme unutlanma soru sorma hakki yok gibi muamele var ne yazık ki. Tecrübelisin zaten biliyosun zaten bu burdan mı sorulur gibi vs.. vs.. hoş değil. Her cocuk baska her belirtisi başka yasanmisligi tecrubesi baska. Allah burda ki herkese daha fazla aratmadan bebiş versin kolay değil. Heleki ilk bebekte sabırsız olmak endişe stres bekleyiş çok başka. Ama ilk cocuga kavustuktan 2 yil sonra görücem ben o kişileri 😍 Allah 2. Yide tattirsin herkese. Öyle bir özlem oluyo ki yeniden buraya yazmak tekrar belirti aramak sormak sanki hiç cocugu olmamis gibi o heycan bekleyis yine ayni ve daha farkli. Bir yandan anliyorum bi yandan anlayamaiyorum. Ama bu siteye 2012 den beri üyeyim ne zaman olmuyo diye uzulen biri varsa agladım okurken Allahım isteyen herkese cifter cifter ver diye dua ettim namazlarimda..
Kirılma yinede sen bana yaz ben sana cvp veririm 🤪😍😘
Allah razı olsun senden inşaallah. Keyifle okudum yazdıklarını

Canım adet olmadan umudunu yitirme.
Ben çok gördüm kanda çıkmadı idrarda çıkmadı da geç hamile olduğunu bile öğrenenleri. İnşaallah sende müjdeli haberi alırsın

Sağol canım Allah razı olsun. Bende öyle yapacağım Aralık ayını takipte kalıp okuyacağım.
Ben üzülüyorum çünki ters birşey denildiği zaman.
Rabbim herkesin müjdeli haberleri versin inşaallah. Benimde yarın adet tarihim.
Başım dönüyor sürekli ama bu belirti olurmu bakalım yarın olmasam gidip test alacağım.
Sende keyfini bozma.
Galiba onlarda stres den oyle davranıyor.
Kimse kimsenin halini bilmiyor.
Bendede bas dönmesi var arkasım sürekli uykum var sanki belimde yerinden cıkıcak gibi agrıyor benim genelde tam gününde öglen gelirdi adetim ama bu ay enfeksiyon ve mantar olmusum doktor bir hafta önceki kontrolde fitil ve antibiyotik verdi bende kötü durumda olunca kullandım şuan biraz korkuyorumda acıkcası ya varsa bisey olursa diye yada diyorum o ilaclardan mı gecikme olucak
verdi bende kö

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya

MaviSasa234 MaviSasa234 doktoruma danıştım prowomen yerine inofolic combi kullanabilir miyim yada siz ne önerirsiniz diye...
İnofolic combi uygundur dedi, yarın ben de alacağım
Bende şimdi artık okumaktan yoruldum sıkıldımda . Eşimin kullandığı takviyeleri öğrencilere ödev verdim. İyice araştıracaklar bakalım ne çıkacak. Sana da yazarım :KK70:

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Buraya arada yazıyordum sizleri kardeşim gibi görüyorum.
Bir kızım var ama yaşım büyük.
Ikıncı yı geç olmadan birlikte büyürler diye istedim.
Ama bir Ikı arkadaş sordupum soruları kınadı.
Bebeğim varda sanki Ikıncı için burda yazmaya hakkım yok muş gibi yazıldı.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın.
Evlat ile sınamasin

Gerçekten bende çok şaşırdım normalde her senelik kontrollerimde veya bir rahatsizligim varsa gittigimde yaparlar emin olmak icin ona göre ilac tedavi vs.. uygularlar.
Ama ben şüpheyle gidiyorum korunmadigini söylüyorum kan testi yapması lazimdi. Bide cok rahat olursa gel olmazsan test yap bekle kac dk bakti ultrasonla gram bilgi vermedi.
Tabi ki her ülkenin iyi kotü tecrübeli veya tecrübesiz dr ları vardır. Ama ben özellikle kadın doğumla ilgili burda ki dr ları tecrübesiz buluyorum.
Türkiye bu konuda daha tecrübeli..
Pko oldugumu söylediler diliyorum hımmm diyo 🤯🤯🤯
Sen tam olarak ne için gidiyorsun gecikme oldu mu ? Yoksa tedavi için mi ?
Yeni dr dan memnun kalırsin ins.. ya dr la sinerji tutturmak çok önemli
Ben 7 yıldır korunmuyorum doktora sürekli gidip muayene oluyorduk bir problem yok diyrodu ama son 1 senedir ısrarla neden hamile kalamiyorum diye sorduğumda doktor sende kist var bitkisel hap kullan dedi kullandım 3 ay bir işe yaramadı folik asit verdi yine işe yaramadı en sonunda Mayıs ayında bana ben artık bişey yapamam sende çikolata kisti var başka doktora git dedi kliniğe gittim acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor ve Haziran da ameliyat oldum kistleri aldırdım 3 ay doğum kontrol hapı kullandım bıraktım geçenlerde kadın doktoruma muayene oldum bana artık bu konuyu kapat senin çocuğun olmaz 100 15 şansın var dedi moralimi bozdu bana diyor sürekli doğum kontrol hapı kullan ama beni aşırı stres yaptı baş ağrısı bel ağrısı kendim bıraktık doktora kalsa ömür boyu kullan diyor velhasıl kelam doktora sinir oldum o yüzden başka doktora randevu aldım biraz uzun oldu yaşım 32 Rabbim dilerse olur olmazsa nasip kısmet dediğin gibi buranın kadın doktorları pek anlamiyor

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Buraya arada yazıyordum sizleri kardeşim gibi görüyorum.
Bir kızım var ama yaşım büyük.
Ikıncı yı geç olmadan birlikte büyürler diye istedim.
Ama bir Ikı arkadaş sordupum soruları kınadı.
Bebeğim varda sanki Ikıncı için burda yazmaya hakkım yok muş gibi yazıldı.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın.
Evlat ile sınamasın.
Canim olurmu öyle şey canını sıkma ilk kez anne olacaklar topigi değil 2. Veya 3. Çocuk düşünüp buraya elbette yazacaksın inşallah adet olmaz mutlu haberi alırsın Allah isteyen herkesin kucağını doldursun

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya
Ah aynı benim odun geçenlerde kadın doktoruma muayene oldum akşama kadar sormadı ne dedi doktor diye en son ben kendim dedim sormayacak misin doktor ne dedi diye ne dedi anlat diyor bu kadar mı vurdumduymaz olur bir adam ya kendisi 2 gün önce ayak ağrısı için doktora gitti ben ona mesaj attım ne dedi doktor diye eve geldi yine sordum

X