KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Arkadaşlar galiba konu yanlış anlaşılmış. Arkadaşa ben tavır gösterdim. Tavır göstermemin sebebi gebe kalmaya çalışması değil. Böyle birşey olamazda. Burada ilk gebelik heycanı yaşayanları teskin edenler, akıl verenler, sabırlı olmasını öğretenler hep 2.-3. gebeliğini isteyenler. Burada ağustos veya eylül topic 5.için uğraşan vardı, eylül topic 4. çocuk erkek olsun diye uğraşan vardı... Hatta 2.-3. gebelik infertilitesi diye birşey oldugunu da biz onlardan öğrendik.. Kimse kimseye karşı değil... Bizim ne haddimize düşer ne de sorgulamaya ağzımız varır.
Bizim tavrımız sürekli belirti kovalaması ve bu belirti midir diye sormasıydı. Biz belirtidir de diyemeyiz belirti değildir de diyemeyiz. Gebelik testi yap diyebiliriz. Arkadaşa da bu söylendi bir kaç kere ama hergün başka bir belirti ile gelince müneccin değiliz. Bilmiyoruz çıkışıydı. Çıkışın sebebi de evet ilk gebeliğinin olmamasıdyı. Kendisininde bildiği gibi belirti aradıkça psikoloji bozuluyor.. Bizi de etkiliyor. Bizde acabamı diyoruz.. Bizlerde gaza gelmeye musaitiz. Ama sonra üzülende biz oluyoruz.

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce y

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya
Sen abartmiyorsun canım ama neden sormadı unuttu mu acep desem unutulacak bir konuda değil ama yada olsa söylerdin diye senden mi bekliyor yani sen üzülme diye olabilir bence 🌼

Arkadaşlar galiba konu yanlış anlaşılmış. Arkadaşa ben tavır gösterdim. Tavır göstermemin sebebi gebe kalmaya çalışması değil. Böyle birşey olamazda. Burada ilk gebelik heycanı yaşayanları teskin edenler, akıl verenler, sabırlı olmasını öğretenler hep 2.-3. gebeliğini isteyenler. Burada ağustos veya eylül topic 5.için uğraşan vardı, eylül topic 4. çocuk erkek olsun diye uğraşan vardı... Hatta 2.-3. gebelik infertilitesi diye birşey oldugunu da biz onlardan öğrendik.. Kimse kimseye karşı değil... Bizim ne haddimize düşer ne de sorgulamaya ağzımız varır.
Bizim tavrımız sürekli belirti kovalaması ve bu belirti midir diye sormasıydı. Biz belirtidir de diyemeyiz belirti değildir de diyemeyiz. Gebelik testi yap diyebiliriz. Arkadaşa da bu söylendi bir kaç kere ama hergün başka bir belirti ile gelince müneccin değiliz. Bilmiyoruz çıkışıydı. Çıkışın sebebi de evet ilk gebeliğinin olmamasıdyı. Kendisininde bildiği gibi belirti aradıkça psikoloji bozuluyor.. Bizi de etkiliyor. Bizde acabamı diyoruz.. Bizlerde gaza gelmeye musaitiz. Ama sonra üzülende biz oluyoruz.
MaviSasa234 MaviSasa234 canım ben senin yazdığınıda okudum evet sende kendince haklısın dediğim gibi yanlış anlaşılmışsınız sadece dediğimiz gibi herkesin kednine göre derdi sıkıntısı muhakkak vardır senin de kötü niyetli söylemediğini yazmadığını biliyorum kendince haklısındır sende alıngan olmaya alıngan davranmaya şu dönemde inan çok musaitiz hep beraber malum hep beraber bebek istiyoruz o yüzden konu kapanabilir arkadaşım güzel düşünelim güzel olsun Kasım anne adayları ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ben 7 yıldır korunmuyorum doktora sürekli gidip muayene oluyorduk bir problem yok diyrodu ama son 1 senedir ısrarla neden hamile kalamiyorum diye sorduğumda doktor sende kist var bitkisel hap kullan dedi kullandım 3 ay bir işe yaramadı folik asit verdi yine işe yaramadı en sonunda Mayıs ayında bana ben artık bişey yapamam sende çikolata kisti var başka doktora git dedi kliniğe gittim acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor ve Haziran da ameliyat oldum kistleri aldırdım 3 ay doğum kontrol hapı kullandım bıraktım geçenlerde kadın doktoruma muayene oldum bana artık bu konuyu kapat senin çocuğun olmaz 100 15 şansın var dedi moralimi bozdu bana diyor sürekli doğum kontrol hapı kullan ama beni aşırı stres yaptı baş ağrısı bel ağrısı kendim bıraktık doktora kalsa ömür boyu kullan diyor velhasıl kelam doktora sinir oldum o yüzden başka doktora randevu aldım biraz uzun oldu yaşım 32 Rabbim dilerse olur olmazsa nasip kısmet dediğin gibi buranın kadın doktorları pek anlamiyor
Türkiyede tedavi olmayı denedin mi ? Burdakilerde gayet farkında bazı şeylerin. Eşimin iş arkadasınin cocukları olmuyor kendi türk eşi yabancı 10 yıldır hersey temiz normal bilmiyoruz neden olmuyor diyorlarmis bir sey yapamiyolarmis. En sonunda dr şöyle demis eşin türk bu tür tedaviler türkiyede daha iyi birde orda dene böyle bir şansın var demiş velhasıl onlarda farkında.. Sonra eşimden yardim istemis adamcagiz. Adı avrupa oluyor yeri gelince 😁
Tabi ki hersey bir sebep bilememelri anlayamamalari vs.. vardır muhakka bir zamanı rabbim seni sınıyor hem bu imtihanı hemde çok tatlı bebişlerini tez zamanda kazanırsın rabbim büyük dua edicem.

Kızlar ya ben dün beta hcg verdim eşimde biliyo hatta birlikte verdik hala sonucunu sormadı. Üstelik benden çok çocuk istiyo 5 6 tane falan. Ben de bozuldum sormadığı için ben mi abartıyorum sizce ya
Kuzum bence bilerek sormuyordur. Dile getirip seni üzmek istemiyordur. Benim eşimde hiç sormadı 2-3 ay. Bende ona çıkıştım sen ne kadar rahat insansın ben tek başıma mücadele veriyorum. Merak edip sormuyorsun bile... Ki benim eşim çok duygusaldır. Tam bir balık :KK70:
Benim için kolay mı sandın dedi. Zaten her namaza ara verdim dediğin zaman benim için parçalandı artık yolda sürekli bende düşünüyorum arabanın arka koltuğuna bakıp hüzünleniyorum dedi.
Ya senden duymak istiyordur. Ya da senin sessizliğinden olmadığını düşünerek dile getirmiyordur. Senin üstüne baskı oluşturmak istemiyordur. Öyle kötü şeyler düşünme..

Bilmiyorum cok ağrım var bide doktor kanda negatif cıkinca 7 gün kala enfeksiyon icin fiyile ve antibiyotige baslatmiştı suan ya varsa bisey olduysa diyede korkuyorum
Canım o bebek sana gekecekse ne yaparsan yap geliyor. Ama gelmeyecekse hizlica koltuga oturmak yüksege uzanip bir sey almak bile sebep. Yoksada denemeye devam bol dua.

Türkiyede tedavi olmayı denedin mi ? Burdakilerde gayet farkında bazı şeylerin. Eşimin iş arkadasınin cocukları olmuyor kendi türk eşi yabancı 10 yıldır hersey temiz normal bilmiyoruz neden olmuyor diyorlarmis bir sey yapamiyolarmis. En sonunda dr şöyle demis eşin türk bu tür tedaviler türkiyede daha iyi birde orda dene böyle bir şansın var demiş velhasıl onlarda farkında.. Sonra eşimden yardim istemis adamcagiz. Adı avrupa oluyor yeri gelince 😁
Tabi ki hersey bir sebep bilememelri anlayamamalari vs.. vardır muhakka bir zamanı rabbim seni sınıyor hem bu imtihanı hemde çok tatlı bebişlerini tez zamanda kazanırsın rabbim büyük dua edicem.
Türkiye gebelik oranları ile dünya sıralamalarında :KK70: Yılda aktif 500 bin üstü doğum var :KK70: Ki bizde kimyasal ve düşük hikayeleri de çok yüksek.. Minimum yılda 600 bin gebelik oluyor yani... Bizdeki doktorlar tecrübeli olmasında kim tecrübeli olacak :KK70: Tüp bebekte de japonya 1., türkiye 2. sırada.. Başarı oranı en yüksekte Türkiye.. En ucuzda Türkiye :KK70: (değersiz para birimi kaynaklı :KK70:)
O yüzden yurt dışında yaşıyanlar fırsatları varsa Türkiye gelmeli
Hatta bi topicde vardı. Erken gebelik testi ile öğrendi gebeliğini sonra yurtdışındaki doktorlar 2 ay olmadan gebelik takibi yapmıyor diye çıkıp Türkiye geldi. Kese kalp atışı takibini Türkiye'de yaptı :)

Bendede bas dönmesi var arkasım sürekli uykum var sanki belimde yerinden cıkıcak gibi agrıyor benim genelde tam gününde öglen gelirdi adetim ama bu ay enfeksiyon ve mantar olmusum doktor bir hafta önceki kontrolde fitil ve antibiyotik verdi bende kötü durumda olunca kullandım şuan biraz korkuyorumda acıkcası ya varsa bisey olursa diye yada diyorum o ilaclardan mı gecikme olucak
verdi bende kö
Canım Allah verince hiç bir şey engel olmuyor balkondan atlasan düşmüyor. Bu yüzden Allaha sığın emin ol Allah verirse muhafaza eder.

Canim❤️ Iyiyim kuzum Allah boylesini verdi kabul ettim , tabi cok uzuldum ama yilmak yok. Bekleme surem doldu calismalara devam😂 ara ara umudumu kaybetsem de yine bi sekilde umut veriyorum kendime🥰 demekki tup bebek vs gerek olmadan da oluyor diyorum iste zuurt tesellisi. Bu hafta yumurtlama haftam calismalara basladik ama yine sagolsun kayinvalidem bize geliyor insallah bu durumdan cok etkilenmeyiz😂 seni okudum canim gecengun soracaktim siz nasilsiniz?
Aman iyi olda canım❤️❤️ vardır Rabbimin bi bildiği.. Tüp en son seçenek canım bak demekki normal yolla oluyor sen hiiç üzülme.. Devam et çalışmalara sen ama takma kayınvalideyi. o zaman hadi hayırlı haberler ver yine.. 🤗 Benim bu ay reglim çok kısa ve tuhaf sürdü. Anlamadım bende 3.gün kesildi. Mevsim çarpması heralde. Eşim ameliyat oldu, varikosel. 10 gün olacak işte. Toparlanmasını bekliyoruz🙄 bu ay bişi yapamayız muhtemelen 😁 ne biliim yaa, nasibimizde ne varsa onu yaşayacağız 🤗💫

Canım nasılsın senle aynı günlerde yumurtlama gördük konuşmuştuk bugun benim 9 gün oldu yumurtlama üstünden geçeli var mı bir belirtin sanırım benm yine olmadı göğüslerim çok şişti adet belirtilerim başladı sende nasıl durum

Türkiye gebelik oranları ile dünya sıralamalarında :KK70: Yılda aktif 500 bin üstü doğum var :KK70: Ki bizde kimyasal ve düşük hikayeleri de çok yüksek.. Minimum yılda 600 bin gebelik oluyor yani... Bizdeki doktorlar tecrübeli olmasında kim tecrübeli olacak :KK70: Tüp bebekte de japonya 1., türkiye 2. sırada.. Başarı oranı en yüksekte Türkiye.. En ucuzda Türkiye :KK70: (değersiz para birimi kaynaklı :KK70:)
O yüzden yurt dışında yaşıyanlar fırsatları varsa Türkiye gelmeli
Hatta bi topicde vardı. Erken gebelik testi ile öğrendi gebeliğini sonra yurtdışındaki doktorlar 2 ay olmadan gebelik takibi yapmıyor diye çıkıp Türkiye geldi. Kese kalp atışı takibini Türkiye'de yaptı :)
Tabi ki hele İsviçre ile Türkiyenin fersah fersah uzakta oranları hayatta yakalayamazlar birbirlerini 🤪
Toplam nüfusu İstanbul kadar değil 🤣🤣 Şuan ki nufus ortalamasının çoğunluğu yabancı ve cocuk dogurma oranı yüksek sinıflar 15 yabancı 2 isvicreli olarak gidiyor kendi nufusu yasli ve cocuksuz hemen hemen. Bu sebepten tecrübesiz olabilirler evet 🤣🤣

Ama ebeleri çok profesyanel kesinlikle ve çok ilgili sabırlı azcık tatlı sert dominant. Dr lardan daha profesyonal.
Benim doğumda bir komplikasyon gelişti ebenin hakimiyetine hayran kaldık dr bayiliyodu az daha eli ayagina dolandı 🤣

Türkiyeye tedavi icin gelmek konusunda kesinlikle katiliyorum. Ama bazen hayat şartları müsait olmuyo çalışma şartları vs ..

Aynen bana kan testi bile yapmadı ben pko oldugumu turkiyede bu tatilde ogrendim. Gebe kaldigimi ogrendigim gebeliklerimde beni neredeyse 8. Haftada gel ne olur ne olmaz dedi duserse kalirsa bosuna gelme gibilerinden..
Genelde cinsiyetide 4 bucuk 5 ayda söyluyolar sirf cinsiyet ogrenmek icin Türkiyeye gelen arkadaslarim var. 😄😊

Kasım ayı gebelik planlayanlar piste alalım hepinizi 🤗 Bat Tarihi yeterli 😊

İSİMBAT SONUÇ
@HAbibte1 KASIM❌
E Emine1990 1 KASIM❌
@yoncakolyembenim1 KASIM👼😊👼
]@Feyzaakncc[/S]1 KASIM ❌
@lazkdn1 KASIM❌
@gulayseT1 KASIM❌
@Ebruszrr1 KASIM❌
@burcuu111 KASIM👼😊👼
@Bulut3471 KASIM❌
@hummy1 KASIM❌
@vaveylaaaaaa2 KASIM❌
@Hcrkn2 KASIM❌
@SevimliKedii2 KASIM👼😊👼
@mavibeyazzz2 KASIM👼😊👼
@maviesme2 KASIM❌
@esergry3 KASIM👼😊👼
@Pimpiriklianneee3 KASIM❌
@Hayalimvarr4 KASIM❌
@Random334 KASIM❌
@Duygu_064 KASIM👼😊👼
@Hly554 KASIM👼😊👼
@sehmus4 KASIM👼😇👼
@Yusra305 KASIM❌
@alas675 KASIM👼😊👼
@dofh5 KASIM👼😊👼
@Senbilirsiniz5 KASIM👼😊👼
@Simge34215 KASIM❌
@umayklc6 KASIM❌
@yyaprak6 KASIM❌
@Gzos6 KASIM❌
@Bahar_Darcan486 KASIM❌
@nergisgemi6 KASIM❌
@Emek017 KASIM👼😊👼
esarp esarp 7 KASIM❌
@suner837 KASIM❌
@misscheekbone8 KASIM❌
@Sedose8 KASIM👼😇👼
@Hemsiree2e8 KASIM❌
@fi_lisss8 KASIM❌
@Manoly349 KASIM❌
@Guzelkuss9 KASIM❌
@Ruogasci9 KASIM👼😇👼
@anneadayim9 KASIM👼😊👼
@sz969 KASIM❌
@dk-ck10 KASIM❌
@Esen636310 KASIM❌
@HaticeK0610 KASIM❌
@Lalalala110 KASIM👼😊👼
@Linalya10 KASIM❌
@elba0010 KASIM❌
@greengirl110 KASIM❌
@Seyma9410 KASIM❌
@defne4586610 KASIM❌
@Yusrackfatma10 KASIM👼😇👼
@Crknkz10 KASIM❌
@Nrshkyaa11 KASIM👼😊👼
@Zennep11 KASIM❌
@Cansinn1011 KASIM❌
@yaos6811 KASIM👼😇👼
@Fatma mehdi12 KASIM❌
@zeynepmuratselo12 KASIM❌
@Yolculuksever12 KASIM❌
@yeshll13 KASIM❌
@cerenay00013 KASIM❌
@tgceeee13 KASIM👼😊👼
@Gizemsu0713 KASIM❌
@Hedossss13 KASIM❌
@Hadibakalimdemetakalin13 KASIM❌
@Papatya386613 KASIM❌
@bynsym13 KASIM❌
@Dijlej13 KASIM❌
@Melikeben13 KASIM❌
@efsunyel13 KASIM❌
@Gumihoo13 KASIM👼😊👼
@ladymiracle14 KASIM❌
A ayisigi-28 14 KASIM❌
@Gazel211014 KASIM❌
@maviss_3414 KASIM❌
@Kaderr2714 KASIM❌
Drybgtr Drybgtr 14 KASIM👼😊👼
@Queenkbr15 KASIM👼😇👼
Matmazel - Matmazel - 15 KASIM❌
@mtmr15 KASIM❌
@mboncuk15 KASIM❌
@ejce16 KASIM❌
@newmoon1016 KASIM❌
@shtc16 KASIM❌
@buslam2116 KASIM❌
@Bencebuarkadas16 KASIM❌
@Sadglozgrr17 KASIM👼😊👼
@Gokce679217 KASIM
@ESMA198717 KASIM
@mucizeanne2017 KASIM
@ASD190517 KASIM👼😊👼
@sibak17 KASIM❌
@Princess9117 KASIM👼😊👼
@Ilayda567417 KASIM
@corpus17 KASIM❌
@mrshnoz17 KASIM
@hayma17 KASIM👼😊👼
@YarenSultan9218 KASIM
@Allahinkuluyuz18 KASIM
@Asi kedi18 KASIM❌
@Hcl18 KASIM
mysteryhrn mysteryhrn 18 KASIM
@Bambirellla18 KASIM❌
@melikli2318 KASIM
R RabiaIslam 19 KASIM
@Hazbent19 KASIM
@suksuk19 KASIM❌
@crenberryyy19 KASIM❌
@Selin n20 KASIM
@Arianaa20 KASIM
@Ceviz hanim20 KASIM❌
@Asya29221 KASIM
@HiS21 KASIM
@HTCNM22 KASIM
@Sazaks22 KASIM
@Aybukekrgz22 KASIM
@Motiksa23 KASIM
@maibu23 KASIM
@Mystery88823 KASIM
@marymine23 KASIM
@maibu23 KASIM
@cileklipapatya24 KASIM
@papatyamveben24 KASIM👼😊👼
@- Janna -24 KASIM❌
O ORKIDE_6 24 KASIM
@LorenaEce24 KASIM
@Egeveefeninannesi24 KASIM
@senalidya24 KASIM
@kivircikkuala25 KASIM
@Betulx25 KASIM
@Mikasaa25 KASIM
@mavi guzel25 KASIM
@HiS25 KASIM
@Batum070625 KASIM
@Sabirli melek25 KASIM
@Beklemekyordu26 KASIM
@redapple251826 KASIM
@esil283726 KASIM
@myteacher26 KASIM
DenizKoKuLuMm DenizKoKuLuMm 26 KASIM
@Sina763626 KASIM
@Annesiyim12326 KASIM
@Gunes Ay ve Yildizlar26 KASIM
@Miniminimoy27 KASIM
@Selin154827 KASIM
E Emine1990 27 KASIM
@Fatc27 KASIM
@Limonlu Su28 KASIM
A R Y A A R Y A 28 KASIM
Mavigrill Mavigrill 28 KASIM
@busrayln28 KASIM
@Random3328 KASIM
@Nagihan123428 KASIM
@gulayseT29 KASIM
@Mavera204829 KASIM
@fcoban29 KASIM
@Guzelkuss29 KASIM
@Lavinya5830 KASIM
@RAU30 KASIM
@Zennep30 KASIM
esarp esarp 30 KASIM
Canım ele beni listeden bebisleri kaldırabilirsi düşük gerçekleşti bugün kimyasalla son buldu diğer aya kaldık

Ovu testiyle takip eden arkadaşlara bisey sorucam...Yumurtlamayi gorduk, çatladı aradan 9 gün geçti kafamıza esti ovu testi yaptık bu ovu testinde t çizgisinin hafiften belirginleşmesi normal mi yoksa bembeyaz hiç olmamasi mi gerekiyor 😁 çatlamadan sonra ovu testine devam edenler bi yardım lutfen bugun 21.nci gün t kısminda hafif çizgi belirmeye başlamış yine..Bu arada arkadan gelişen yumurtam yoktu
Canım senin testlerin çektin mi ya benim sanırım kist oldu ya

Eklentiler

• IMG_20211118_193109.jpg
    IMG_20211118_193109.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 77
Beta verdim canım
Rahim 7.5ken 9.5 olmuş biraz kalınlaşma var dedi ondan gecikiyor dedi
Benim klomenli yumurtalar kiste dönüşmüş
Bekleyelim hemen ilaç kullanmayalım ama gebelik olma şansı az şu an dedi
Bende umutsuzum zaten dedim
İstersen bu ay klomen çatlatma deneyelim ama zaten yumurtalaman çatlaman çok iyi sen sabırsız davranıp stres yapıyorsun dedi
Herşey gayet normal eşinin sperm testi olmuş muydu dedi bende evet dedim ama biz devlette baktırmıştık şimdi o testten bile şüphe eder oldum
Bilmiyorum yaa çok isteyince olmuyor onu biliyorum bi tek
Aynen öyle canım olsun dedikçe olmaz . Kistin kaç cmmis

Onu geçen ay denemiştim 5 6 gün falan
Fazlası zarar diyorlar bilemedim
Gelmezse pzt kan vercem birşey çıkmazsa 2 gün yaparım soğanı o zaman

Ben varım canım
Gelin derken topik mi var ayrı
Hangi boyunu aldın sen
Bende alıcam da boyutuna karar veremedim👀
Bide bana omega3 markası önerin ya🎈

Gelmezse pzt kan vercem tekrar canım
Çünkü bekledikçe bi sonraki değerlendirme fırsatım gecikmiş oluyor
Kanla netleşir en azından
Canım omega fark etmez dedi doktor. Hangisini uygun görürsen kendine al onu. Bide karışım en küçük boyundan alma baya küçük bende önce küçük aldım 1 hafta gitmedi bile. Sonra büyük boy aldım. O baya fazla 1 ay belki fazla süre bile gider. Bende topik yok kuzum. Olsun diye çabalıyorum. Bu ay ilk mfk denemem. Inşaallah güzel sonuç alırım... alırız.🙏🏼
Matmazel - Matmazel -

Aman iyi olda canım❤️❤️ vardır Rabbimin bi bildiği.. Tüp en son seçenek canım bak demekki normal yolla oluyor sen hiiç üzülme.. Devam et çalışmalara sen ama takma kayınvalideyi. o zaman hadi hayırlı haberler ver yine.. 🤗 Benim bu ay reglim çok kısa ve tuhaf sürdü. Anlamadım bende 3.gün kesildi. Mevsim çarpması heralde. Eşim ameliyat oldu, varikosel. 10 gün olacak işte. Toparlanmasını bekliyoruz🙄 bu ay bişi yapamayız muhtemelen 😁 ne biliim yaa, nasibimizde ne varsa onu yaşayacağız 🤗💫
Valla kuzum benim is yerinden arkadasimda varikosel olmus , yani oyle konusurlarken duydum😁 sonrasinda suan dogdu bebisleri. Hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun . Sen zaten dogurabiliyorsan kanitli yani :KK66: ama 2. Ler sanirim nazli oluyor. Kizenim ilkine 3 ayda hamile kaldi 2 yi istediler bi sene surdu korktum dedi ama o da oldu 4 yasinda. Yani kismetimizde varsa o bebikler gelip bizi bulucak insallah. Sadece cok gec kalmasinlar yeter is degistirmek icin onu bekliyorum ben😂😂

X