KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Adetimin eli kulağında geldiği an ordayım

Yumurta takibine geldim bu ay yumurtalarim oluşmuyor ya iki klomen kullandim 4 igne vurdum cuma günü baktı tık yok bakalim bugün ne olacak

bende de miyom çıktı 4 cm aldırmasam problem yaşar mıyım? Doktor büyümeden çocuk düşünün dedi sisinki kaç cm di

Yumurtalık kistinin olduğu ay kistle hamile kaldım doktorum zaten tedaviyi bırakırken kendiliğinden gider zaten demişti. Kese kontrolünde de kist yoktu gitmişti. İğnelerin yaptığı basit kist canım
Yumurtalık kistinde kasıt folükül kisti değil mi yani çatlamayıp kistlerin yumurta? Biraz detay sorucam ama benim de öyle bi durumunun olabilir bilmiyorum, yumurtam çok büyümüştü mesela en son 11. Gün kontrolümde ama 32. Günde gebelik testim pozitif çıktı. Kan sonucunu bekliyorum.
Doktorum o kontrolde yumurta çok büyümüş bir sonraki adet döneminizde gelin deyince ben adetimi bekliyordum, sonradan yumurtlama olma ihtimali geliyor aklıma.
Gerçi iğnelerin yaptığı demişsiniz o zaman yumurtanın fazla gelişmesinden olan kist tamam:)
Peki kan testi verdiniz mi?
bende de miyom çıktı 4 cm aldırmasam problem yaşar mıyım? Doktor büyümeden çocuk düşünün dedi sisinki kaç cm di
Canım tam hatırlamıyordum ama benimki bir tık daha küçük olabilir, yeri önceki diye biliyorum. Mesela bebeğin üst kısma tutunması iyi denir o kısımlarda varsa eğer bebek oraya tutunamaz ihtimal düşer gibi anlatmıştı bana doktorum.

Anlıyorum bana da ultrasondan çekip 4 cm dedi 3-5 ay içerisinde gebe kalamazsan ona göre görüşelim diye belirtti. Korunmadan ilişkilerimiz oldu acaba hamile kalmama engel mi? riskli olsa alırdı diye düşünüyorum ama içimde de hep bir şüphe

Kızlar mfk yönteminde hocanın önerdiği karışımı bulunduğumuz şehirden alsak farklı marka olur mu ki böyle deneyen var mı

Benim bir önceki doktorum almaya gerek yok deneyin olmazsa alırız demişti mesela. Ama bu doktorum alalım garanti olsun dedi, biraz da doktorun tavrıyla alakalı ama siz ısrarcı olun bu konularda.
Doktorlar sürekli zaman veriyor ama anne olma hissi hiç bitmeyen bir şey bir kez insanın içine düşünce.

öyle haklısın ki ❤ inşallah bu ay bebiş haberi alırımda korkularım gider

Canım benim yumurtam çok büyümüştü doktor bir sonraki adet döneminde gel demişti ama hamile olduğumu öğrendim. Ve biliyor musun ne kadar korksam da içimde ya olursa diye bir his vardı hep içten içe. İnsan bence hissediyor. Her şey gönlünce olsun

İnşallah canım mesela 3 4 gündür hafif bulantım var hamile olamam cunku zaten yumurtlama donemindeyim ama yine de degisik bi his geliyo arada. Hayırlısı olsun inşallah. Soylemesi ayıp biz dün degerlendirdik. Simdi döllenme olması için ne yiyip içip ne yapsam ihtimal biraz daha artar biliyo musunuz hic

Canım sağlıklı beslenmek hayatın her alanında önemli ama dinlediğim bir doktor bir kaç hafta yitip ettiğiniz şeylerle buna etki edemezsiniz demişti. Yine de ben güvenli tarafta kalıp avakado fındık ceviz nar bu gibi şeyleri öneririm :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…