KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ekim de denediğimde kasımın ilk haftasına denk geldi adetim anlatamadım sanırım
Ne demek istediğini anladım kuzum Aralik topiği Kasım sonu gibi açılır o zaman eklenir, şuan açılmadığı için eklenecek liste yok

Merhabalar kızlar
Doktora gittim, geldim
Regl olduğum için vajinal muayene istemedim
Ultrasonla baktı, yumurtalıklarda suan bi sıkıntı görünmüyor dedi
Eşimin ve benim yapılan tüm testlerini götürdüm
Hepsine baktı, bunlarda herhangi bi sıkıntı görmüyorum
Zaten çok detaylı yaptırmıssınız tüm tetkikleri dedi
Terstlerimi tekrarlamak ister mi diye sordum
Hormonlar anlık değişiyor bu bize yeni bilgiler vermez aslında, amh da bi senede 3,45 ten çok fazla aşağılara düşmemiştir diye düşünüyorum dedi
Bi işlem düşünürsek hemen o zaman bakılır hormonlara dedi
Su durumda ne yapabiliriz diye sordum
Bundan sonraki aşama tüp bebek yada aşılama dedi
Ama devlet hastanesinde 3 yıllık evlilik sartı varmıs, daha erken yapılabilmesi için ya amh ta ciddi düşüklük olması lazım veya erkekte önemli problemler olmalıymıs
Özelde düşünürsen benim fikrimce aşılama değil de direkt tüp bebek denemek daha mantıklı dedi
2 3 aşılama bi tüp bebek masrafı neredeyse dedi
Zaten sizin gibii sorun olmayan çiftlerde aşılama çok önermiyorum, genelde spermde sadece hız problemi olan hastalarda sonuç alıyoruz aşılamada diğer türlü doğal yolla gebelikten bi farkı yok ha kendiniz denemişsiniz ha aşılama denemişiz dedi
Aralık reglinde gidip ocak gibi düşünüyorum geç kalmıs olur muyum bikaç ay önemli mi sizce dedim
Bizim için suan yaptırmanla 35 e kadar yaptırmıs olmanın bi farkı yok yaş 40 üzeri olursa değişiyor tüm denge dedi
O yüzden bikaç ay bekleyebilirsin ama en öenmlisi psikolojik olarak kendini su dönemde hazırla süreç çokta kolay değil
Olumlu sonuçlanma ihtimali olduğu gibi olumsuzda olma ihtimali var, bunada hazır olmak lazım dedi
MaviSasa234 M mavili_yeshll A ayisigi-28 ejce Papatyamveben-Mavi MaviHayallerim A R Y A Yusra-61

Bir Kaç arkadaşımızdan sıcak su torbası sayesinde hamile kalmış o yüzden sorayım dedim

Gözünüz aydın canım Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah darısı bekleyen ve isteyenlerin başına inşallah tebrikler

Ay artık çatlamış di mi?

Eklentiler

• BD6A468C-3B5C-4019-9C4C-30A82CA4525E.jpeg
    169,6 KB · Görüntüleme: 40
Eşiminin üroloji doktoru ile aynı şeyleri söylemiş canım. Bizde ocak ayına kadar bekleyip tüp bebek düşünüyoruz. Bugün adet oldum kasımdada olmazsa gebelik araştırmalara başlıycaz. Bize doktor amerikan hastanesini ve koç hastanesini tavsiye etti. Ocak adetin de nasipse işleme başlarız gibi. Hakkında hayırlısı olsun sen neye karar verdin şimdi

Bende duydum bunu sirke ne sirkesi kullanılıyor

Canım hakkında hayırlısı olsun öncelikle.Benim amh 4.33 tü nisan ayında. Eşimde varikosel olmasına rağmen iler hızı %65 çıkmıştı. Doktorum aşılama önerdi ama özel gerçekten çok pahalı. Medicalpark için İstanbulda Ortalama 5 bin aşılama desek 2 aşılama 10.000,00 bende bu yüzden tüp bebek fiyatlarına zam gelmeden aralık gibi memorial e gitmeyi düşünüyorum. Eşimde aşılama deneyelim diyor ama bana tüp bebek daha mantıklı geliyor. Sen direkt tüpe mi karar verdin şimdi sanki aşılama yaptıracaktın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…