KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Evet bende beğenmedim. Ama istenilen evrakları topluyorum ben özelde bir defa aşılama yaptırmıştım tek bir aşılama ile rapor çıkarta biliyorum o yüzden aşılamayı tamamlamaya çalışıyorum zaten aşılamanın tutma oranı çok düşük özelde gerçekten çok masraflı oluyor. Siz anladığım kadarıyla tüp bebek araştıyorsunuz aklınıza yatan iyi olduğunu düşündüğünüz yer neresi peki banada fikir verirseniz çok sevinirim.
Ben bahçeci Ebru hanım gideceğim ön görüşmeye.. Doktorum ve bi embryolog arkadaşım kenan sofuoğlunu önerdi. Bir de Pendik medical park Semra esenkaya.. Şuan bir çok doktordan bu 3 doktora indirdim. Onlarla ön görüşme yapıp kasım sonu regl 2.günü başlamak istiyorum.
Şişli memorial da düşündük ama şişli de tek doktora muayne olmuyorsunuz o an kim musait olursa şeklindeymiş. Sadece opu asıl doktorunuz yapıyormuş.. Genelde de bütün doktorlar erkek.. O yüzden istemedim. Ama yücel şahin en iyi doktormuş.. Ama bayan doktor aradım hep..
Pendik medical parkta bir de Murat Bozkurt var.. Onunda yorumları iyi ama hep ekstra işlemler yapılmış. Hastalar mı sorunlu doktor mu istiyor çözemediğim için vazgeçtim.
Bülent Tıraş, Cem demirel, Sabri bey, Bi kaç iyi doktor daha var. Erkek doktor istemediğim için elediklerim. Zor bi hasta değilim (amh, hormonlara bakarak) erkek doktor sürekli vajinal muayne olmak rahatsız etti.. Ama deneme sayım artarsa el mahkum gideceğim.. İlk aşamada hepsi aynı işlemi yapıyor o yüzden gerek yok gibi geldi..

Ben şehir hastanelerinde randevu düşüremiyorum ya. Nasıl yapıyorsun?
Şehir hastanelerine hiç gitmedim ama diğer bütün hastanelere mhrs den alıyorum. Zeynep kamil gibi kadın doğum olanlarda infertilite bölümü var. Onlarda randevu sayısı daha az oralara bakabilirsiniz ben hep yakın tarihlerde buluyorum…

Umarım benim de pozitif çıkar sizin belirtileriniz nelerdi
İnşallaah🙏🏼 Belirtilerim çok belirgin değildi ama en belirgin olan bel ağrısıydı. Ama herkes de aynı olmuyor kimisinde kasık ağrısı daha baskın oluyor. Bir de göğüslerim acıyordu. Bunların hepsi çok erken başkadı yumurtlaman birkaç gün sonra.
Bat tarihlerimiz de aynı ben de bugün akşam test yapsam çıkar mı acaba yoksa yarın sabahı mı beklemelim ilk idrar ile yapmak mı mantıklı bat tarihim 5 Kasım
Çıkadabilir ama bence her zaman ilk idrarla yapmak daha mantıklı. Yarın sabah yap bence ☺️

Hamile kalan tüm dostlarımızı tebrik ediyorum 🙏 Allah sağlıkla ilerletsin bu süreci. Adetime 2 gün kaldı herhangi bir adet belirtim yok. Dün gece çok afedersiniz gaz ve şişkinlikten Uyuyamadım ve gaz yapacak bir şey de yemedim tabi şeytan dürttü netten baktım hamilelik belirtisi olabilirmiş bu durum ama yine de umitlenmek istemiyorum sizce ne zaman test yapayım elimde kaset test var iki farkli markanın ?

Hamile kalan arkadaşlarıma tekrar tebrik ediyorum Allah'ım en kısa zamanda bize de nasip etsin inşallah ilişkiden sonra nasıl bir pozisyonda duruyorsunuz sıcak su torbasının deneyen var mı aranızda bu ay nasıl hamile kaldığınızı bize de söylerseniz çok mutlu oluruz şimdiden çok teşekkür ederim 😃
Sicak su torbasi derken canim nasil kullaniliyor 😊

İnşallaah🙏🏼 Belirtilerim çok belirgin değildi ama en belirgin olan bel ağrısıydı. Ama herkes de aynı olmuyor kimisinde kasık ağrısı daha baskın oluyor. Bir de göğüslerim acıyordu. Bunların hepsi çok erken başkadı yumurtlaman birkaç gün sonra.

Çıkadabilir ama bence her zaman ilk idrarla yapmak daha mantıklı. Yarın sabah yap bence ☺️
Bel agrisi benimde 10 gundur devam ediyo normalde adete bikac gun kala olurdu belirti olabilir mi acaba 😕

Kızlar ne alemdesinizz🥰 ben bu ay için ovulasyon testi almıştım ama yapmak hic icimden gelmedi gecen reglim 4 gun gecikmisti bi heveslenmistim sonra regl olunca acaba kist falan mi var diye düşündüm biraz saldım bende. Bu ay hiç kasmama kararim aldim yumurtlama donemi eşimin peşinden koşardım ama onu da saldım bakalım hayırlısı olsun artık.

Kuzum teşekkür ederim. 🤗
Evet adetlerim genc kızlıgımdan beri hep düzensiz benım. Pko teshisi koymuştu temmuzda gittiğim doktor. Ama ben sonra bidaha hiç gitmedim çünkü cocuk düsüncesini sigorta bekleme süresinden dolayı erteledim. Sadece haziran ve temmuzda denedim cocuk yani. Birde şimdi ay sonunda basladım. Bana doktor gynopol vermişti pko için günde 2 tane iç dedi
Arkadaşım 3 ay sonra hamile kalmıştı darisı başına canım 😊🤲

MUTLAKA OKUYUN!
kızlar inanır mısınız bilmem ama şöyle bi şey okudum ve bende denedim bakalim. Yarım bardak su Yarım bardak sirke 1 kaşık tuz bi cam kavanozda karıştırıyorsunuz. 7 nas, 7 felak, 7 ayetel kursi, 7 ihlas, 7 fatiha okuyup evin bi köşesine koyuyosunuz ama cok goz onunde olmayacak. 40 gun sonra topraga dokuyosunuz o suyu sonra dileğin devamlılığı için tekrar yapıyorsunuz. Ben allah rızası için namazimi kılıp bunu yaptim. Nazar, bereket, huzur, borç icin falanmis Allah biliyor ya ben bebek için niyet ettim bunlar vesile taktir Allahin tabi.. bizim 5 bin kadar borcumuz vardi yarın hic hesapta olmayan bi yerden 5 bin geldi borcumuzu kapattık çok şükür. Dedigim gibi bunlar vesile yaparsınız yapmazsınız bilemem ama paylasmak istedim sizlerle 🧡

MUTLAKA OKUYUN!
kızlar inanır mısınız bilmem ama şöyle bi şey okudum ve bende denedim bakalim. Yarım bardak su Yarım bardak sirke 1 kaşık tuz bi cam kavanozda karıştırıyorsunuz. 7 nas, 7 felak, 7 ayetel kursi, 7 ihlas, 7 fatiha okuyup evin bi köşesine koyuyosunuz ama cok goz onunde olmayacak. 40 gun sonra topraga dokuyosunuz o suyu sonra dileğin devamlılığı için tekrar yapıyorsunuz. Ben allah rızası için namazimi kılıp bunu yaptim. Nazar, bereket, huzur, borç icin falanmis Allah biliyor ya ben bebek için niyet ettim bunlar vesile taktir Allahin tabi.. bizim 5 bin kadar borcumuz vardi yarın hic hesapta olmayan bi yerden 5 bin geldi borcumuzu kapattık çok şükür. Dedigim gibi bunlar vesile yaparsınız yapmazsınız bilemem ama paylasmak istedim sizlerle 🧡
Bende duydum canım bende yapicam Perşembe gecesi inşallah

X