KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Merhabalar kızlar
Doktora gittim, geldim
Regl olduğum için vajinal muayene istemedim
Ultrasonla baktı, yumurtalıklarda suan bi sıkıntı görünmüyor dedi
Eşimin ve benim yapılan tüm testlerini götürdüm
Hepsine baktı, bunlarda herhangi bi sıkıntı görmüyorum
Zaten çok detaylı yaptırmıssınız tüm tetkikleri dedi
Terstlerimi tekrarlamak ister mi diye sordum
Hormonlar anlık değişiyor bu bize yeni bilgiler vermez aslında, amh da bi senede 3,45 ten çok fazla aşağılara düşmemiştir diye düşünüyorum dedi
Bi işlem düşünürsek hemen o zaman bakılır hormonlara dedi
Su durumda ne yapabiliriz diye sordum
Bundan sonraki aşama tüp bebek yada aşılama dedi
Ama devlet hastanesinde 3 yıllık evlilik sartı varmıs, daha erken yapılabilmesi için ya amh ta ciddi düşüklük olması lazım veya erkekte önemli problemler olmalıymıs
Özelde düşünürsen benim fikrimce aşılama değil de direkt tüp bebek denemek daha mantıklı dedi
2 3 aşılama bi tüp bebek masrafı neredeyse dedi
Zaten sizin gibii sorun olmayan çiftlerde aşılama çok önermiyorum, genelde spermde sadece hız problemi olan hastalarda sonuç alıyoruz aşılamada diğer türlü doğal yolla gebelikten bi farkı yok ha kendiniz denemişsiniz ha aşılama denemişiz dedi
Aralık reglinde gidip ocak gibi düşünüyorum geç kalmıs olur muyum bikaç ay önemli mi sizce dedim
Bizim için suan yaptırmanla 35 e kadar yaptırmıs olmanın bi farkı yok yaş 40 üzeri olursa değişiyor tüm denge dedi
O yüzden bikaç ay bekleyebilirsin ama en öenmlisi psikolojik olarak kendini su dönemde hazırla süreç çokta kolay değil
Olumlu sonuçlanma ihtimali olduğu gibi olumsuzda olma ihtimali var, bunada hazır olmak lazım dedi
@Sasa234 @yeshll @ayisigi-28 ejce ejce @papatyamveben @Hayalimvarr A R Y A A R Y A @Yusra30
Hayırlısı olsun hakkında kuzu 🙏🏻🎈

Canım hakkında hayırlısı olsun öncelikle.Benim amh 4.33 tü nisan ayında. Eşimde varikosel olmasına rağmen iler hızı %65 çıkmıştı. Doktorum aşılama önerdi ama özel gerçekten çok pahalı. Medicalpark için İstanbulda Ortalama 5 bin aşılama desek 2 aşılama 10.000,00 bende bu yüzden tüp bebek fiyatlarına zam gelmeden aralık gibi memorial e gitmeyi düşünüyorum. Eşimde aşılama deneyelim diyor ama bana tüp bebek daha mantıklı geliyor. Sen direkt tüpe mi karar verdin şimdi sanki aşılama yaptıracaktın
Eşinizin sperm değerleri varikosele rağmen iyi geldi doğru mı anlıyorum? Biz De böyle bir durum varda bu yüzden sormak istedim 🌿

Kızlar saç boyasından anlayan var mı? - Janna - - Janna - sen anlarsın bence 😃 saçlarım bayağı kötüleşti, dipler siyah uçlar daha açık tonlarda şuan.
Eb azından gebe değilken bi boyayayım diyorum. Şu dip rengini nasıl elde edebilirim sizce?

Eklentiler

• Screenshot_20211103-122257_Instagram.jpg
    Screenshot_20211103-122257_Instagram.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 51
Merhabalar kızlar
Doktora gittim, geldim
Regl olduğum için vajinal muayene istemedim
Ultrasonla baktı, yumurtalıklarda suan bi sıkıntı görünmüyor dedi
Eşimin ve benim yapılan tüm testlerini götürdüm
Hepsine baktı, bunlarda herhangi bi sıkıntı görmüyorum
Zaten çok detaylı yaptırmıssınız tüm tetkikleri dedi
Terstlerimi tekrarlamak ister mi diye sordum
Hormonlar anlık değişiyor bu bize yeni bilgiler vermez aslında, amh da bi senede 3,45 ten çok fazla aşağılara düşmemiştir diye düşünüyorum dedi
Bi işlem düşünürsek hemen o zaman bakılır hormonlara dedi
Su durumda ne yapabiliriz diye sordum
Bundan sonraki aşama tüp bebek yada aşılama dedi
Ama devlet hastanesinde 3 yıllık evlilik sartı varmıs, daha erken yapılabilmesi için ya amh ta ciddi düşüklük olması lazım veya erkekte önemli problemler olmalıymıs
Özelde düşünürsen benim fikrimce aşılama değil de direkt tüp bebek denemek daha mantıklı dedi
2 3 aşılama bi tüp bebek masrafı neredeyse dedi
Zaten sizin gibii sorun olmayan çiftlerde aşılama çok önermiyorum, genelde spermde sadece hız problemi olan hastalarda sonuç alıyoruz aşılamada diğer türlü doğal yolla gebelikten bi farkı yok ha kendiniz denemişsiniz ha aşılama denemişiz dedi
Aralık reglinde gidip ocak gibi düşünüyorum geç kalmıs olur muyum bikaç ay önemli mi sizce dedim
Bizim için suan yaptırmanla 35 e kadar yaptırmıs olmanın bi farkı yok yaş 40 üzeri olursa değişiyor tüm denge dedi
O yüzden bikaç ay bekleyebilirsin ama en öenmlisi psikolojik olarak kendini su dönemde hazırla süreç çokta kolay değil
Olumlu sonuçlanma ihtimali olduğu gibi olumsuzda olma ihtimali var, bunada hazır olmak lazım dedi
@Sasa234 @yeshll @ayisigi-28 ejce ejce @papatyamveben @Hayalimvarr A R Y A A R Y A @Yusra30
Canım kaç yaşındasın, ne kadar süredir deniyorsunuz?

Ben bahçeci Ebru hanım gideceğim ön görüşmeye.. Doktorum ve bi embryolog arkadaşım kenan sofuoğlunu önerdi. Bir de Pendik medical park Semra esenkaya.. Şuan bir çok doktordan bu 3 doktora indirdim. Onlarla ön görüşme yapıp kasım sonu regl 2.günü başlamak istiyorum.
Şişli memorial da düşündük ama şişli de tek doktora muayne olmuyorsunuz o an kim musait olursa şeklindeymiş. Sadece opu asıl doktorunuz yapıyormuş.. Genelde de bütün doktorlar erkek.. O yüzden istemedim. Ama yücel şahin en iyi doktormuş.. Ama bayan doktor aradım hep..
Pendik medical parkta bir de Murat Bozkurt var.. Onunda yorumları iyi ama hep ekstra işlemler yapılmış. Hastalar mı sorunlu doktor mu istiyor çözemediğim için vazgeçtim.
Bülent Tıraş, Cem demirel, Sabri bey, Bi kaç iyi doktor daha var. Erkek doktor istemediğim için elediklerim. Zor bi hasta değilim (amh, hormonlara bakarak) erkek doktor sürekli vajinal muayne olmak rahatsız etti.. Ama deneme sayım artarsa el mahkum gideceğim.. İlk aşamada hepsi aynı işlemi yapıyor o yüzden gerek yok gibi geldi..
Çok detaylı bilgi vermişsin canım çok teşekkür ederim bende eşimle karar verme aşamasındayım eğer 2. Aşılamayı yaptırırsam rapor çıkartabiliyorum. Bu arada yasemin çekmez var İnstagramdan bakabilirsin yorumlarıda iyi aklında olsun

Gebelik testi yapmadın mi, kist yoksa gebelikte böyle koyu çıkıyor sürekli
Reglim 32-33 günde bir oluyor 15 ekimde oldum. Şu an tam yumurtlama dönemindeyim. Gebelik değildir diye düşünüyorum 🥺 T C ye göre silik geldi bana ondan çatlamadır diye düşünmüştüm. Bu kadar uzun sürer mi ya 🥺

Kızlar saç boyasından anlayan var mı? - Janna - - Janna - sen anlarsın bence 😃 saçlarım bayağı kötüleşti, dipler siyah uçlar daha açık tonlarda şuan.
Eb azından gebe değilken bi boyayayım diyorum. Şu dip rengini nasıl elde edebilirim sizce?
Açıcıyla açıp, orta kumrala boyuycaksin resimde öyle gözüküyor canlı hali başkadır daha açıkta olabilir 😁

Canım hakkında hayırlısı olsun öncelikle.Benim amh 4.33 tü nisan ayında. Eşimde varikosel olmasına rağmen iler hızı %65 çıkmıştı. Doktorum aşılama önerdi ama özel gerçekten çok pahalı. Medicalpark için İstanbulda Ortalama 5 bin aşılama desek 2 aşılama 10.000,00 bende bu yüzden tüp bebek fiyatlarına zam gelmeden aralık gibi memorial e gitmeyi düşünüyorum. Eşimde aşılama deneyelim diyor ama bana tüp bebek daha mantıklı geliyor. Sen direkt tüpe mi karar verdin şimdi sanki aşılama yaptıracaktın
Saol kuzu hepimizin hakkınsa hayırlısı olsun ❤️
Ben aslında aşılama niyetindeydim açıkcası kuzu en basta ama benim eşim istemiyodu aşılama
Bugün doktorla konusunca sanırım Benimde fikrim o yöne kaydı
Dediğin gibi bende koçtan fiyat almıstım aşılama için ilaçLarla banada 5 bin civarı demişti
Ama doktor aşılamanın sizin için doğal yolla denemekten bi farkı yok diyor suanlık bi sıkıntı görünmediği için
O yüzden sanırım tüp denicem bende
Birde tek ihtimal belki yumurtada bi kalitesizlik var olabilirmiş başka bişey görünmediği için suan problem olarak, oda ancak tüp bebek sürecine girince anlasılıyormus

Reglim 32-33 günde bir oluyor 15 ekimde oldum. Şu an tam yumurtlama dönemindeyim. Gebelik değildir diye düşünüyorum 🥺 T C ye göre silik geldi bana ondan çatlamadır diye düşünmüştüm. Bu kadar uzun sürer mi ya 🥺
4 gün sürenler olmuş siz yinede değerlendirin bugunleri..2 günden fazlası kist diyorlar ama yarında çatlama olmazsa bence bi doktora görun derim ben

Eşiminin üroloji doktoru ile aynı şeyleri söylemiş canım. Bizde ocak ayına kadar bekleyip tüp bebek düşünüyoruz. Bugün adet oldum kasımdada olmazsa gebelik araştırmalara başlıycaz. Bize doktor amerikan hastanesini ve koç hastanesini tavsiye etti. Ocak adetin de nasipse işleme başlarız gibi. Hakkında hayırlısı olsun sen neye karar verdin şimdi
Bizede koç hastanesinde barış atayı önerdi herkes
Kendi doktorum ve gittiğim bikaç doktor daha
Muhtemelen bende aralık yada ocak reglinde gidip işlemlere baslıcam tüp bebek için🤦‍♀️

Hamile kalan tüm dostlarımızı tebrik ediyorum 🙏 Allah sağlıkla ilerletsin bu süreci. Adetime 2 gün kaldı herhangi bir adet belirtim yok. Dün gece çok afedersiniz gaz ve şişkinlikten Uyuyamadım ve gaz yapacak bir şey de yemedim tabi şeytan dürttü netten baktım hamilelik belirtisi olabilirmiş bu durum ama yine de umitlenmek istemiyorum sizce ne zaman test yapayım elimde kaset test var iki farkli markanın ?
Yarın ilk idrarınla yaparsan çıkabilir canım
Bel agrisi benimde 10 gundur devam ediyo normalde adete bikac gun kala olurdu belirti olabilir mi acaba 😕
Ben ordan anladım açıkcası, hiç kesilmeyen uzansamda geçmeyen bir bel ağrısı vardı.
Benim gördüğümü sizde goruyirmusunuz
Canım gölge gibi görsüm ama bekle benc ebiraz daha pembe olursa daha güzel olur

Eşinizin sperm değerleri varikosele rağmen iyi geldi doğru mı anlıyorum? Biz De böyle bir durum varda bu yüzden sormak istedim 🌿
Benim eşimdede varikosel var bu arada kuzu tek taraflı
Ama ameliyat önermiyolar, 2 üroloji 2 de tüp bebek merkezinde ki hekim gördü
Sayı morfoloji hız açısından etkilememiş suan için
Değerler yeterli bu değerle doğal yolla da olur demişlerdi
Ağrı sızı yapana kadar operasyon yaptırmayın dediler

X