KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Bende de bisey yok benim 2 çocuğum var 9 ve 10 yaşında 3. İstiyoruz yaşım 31 4 5 aydır olmayınca süreci hızlandırmak için klomen çatlatma kullandım
Benimde bir çocuğum var 11sene oldu ara verdiğim.boyle olacağını bilseydim hemen 1yasindan sonra başlardım hep dedim 35yapacagim diye işte Allah ta senin isteğin zamanda değil benim istediğim zaman dedi şu an 36 bitecek

Benimde bir çocuğum var 11sene oldu ara verdiğim.boyle olacağını bilseydim hemen 1yasindan sonra başlardım hep dedim 35yapacagim diye işte Allah ta senin isteğin zamanda değil benim istediğim zaman dedi şu an 36 bitecek
Sanırım oyle
Herseyin hayırlısı bol dua edelim bekleyelim

Bende de bisey yok benim 2 çocuğum var 9 ve 10 yaşında 3. İstiyoruz yaşım 31 4 5 aydır olmayınca süreci hızlandırmak için klomen çatlatma kullandım
Merhaba klomen çatlama dediğiniz ilaç mı kendiniz mi kulkandiniz doktor mu önerdi aceba

Merhaba klomen çatlama dediğiniz ilaç mı kendiniz mi kulkandiniz doktor mu önerdi aceba

Doktor kontrolünde kullandım klomen 5 günlük kullanılan hap çatlatma ise yumurtaların belli bir boyuta gelince yapılan iğne çatlaması için ama doktor kontrolü altında olması şart

Hayırlısı olsun canım hakkında 7 gün kala erken test mi canım belli olmaz genelde ama erken gebelik testini yaptınız

Merhaba hayırlı olsun hamisliğiniz adınıza sevindim kaset de belli olmuyor ama diğeri net belli oluyor kaç gün kala yaptınız
Merhaba kaset testte ben gorebiliyodum ama okadar siliktiki resimde belli olmuyodu yumurtlamanin 10.gunu ilk testi yaptim tekrar 11.gunude yaptim ayni silikti 3 saat sonra falan erken gebelik testi yaptim cok net cikti butun belirtilerimde 11. Gun basladi ogune kadar hic bir belirtim olmadi

Ne oluyor belge alınca canım hiç bilgim yok. Biz direk tüp bebek düşünüyoruz gerçi kaç bin tutar bilmiyorum ama Bi 15.000 vardır her halde
Tüp bebek ücretlerini bende 1 aydır araştırıyorum. Fiyatı belirleyen şey merkezin popülerliği.. Genel olarak başarı oranları aynıymış. Ama o kadar para verdikten sonra kimse riske girmek istemiyor..
Tüp bebekte muayeneler+opu(yumurta toplama)+transfer +beta hcg testi+ İlk kalp atışı muayenesi paket olarak veriliyormuş. Tüp bebek merkezi de bu kısma kadar ki süreci başarı kıstası alıyor. Embryo oluştu dondurma ücreti ayrı(1750-3000), ailede genetik hastalık vardır embryo başına 300$ sabit hepsi alıyor. Ekrek infertilite varsa mikroçip uygulanacaksa ona da ekstra para veriliyor. Sürece başladınız başka ameliyat gerekti gene ekstralara giriyor onlar..
Bahçeci en yüksek şuan min 25 bin+ilaçlar
Sonra memorial 20 bin+ilaçlar
Bunlar biliniyor. Hastanelerde bundan bi tık düşük oluyor. Hastanelerde genelde 9000-12 bin arası oluyor +ilaçlar..
İlaçların fiyatı da 3000-7000 arası oluyor. Onu da gene amh göre kullandıkları için kişiye göre değişiyor.. transfer sonrası gene bir sürü ilaç ekleniyor.
Amh düşüklüğü gibi durum varsa burada doktor önemli oluyor. Doktor ne kadar tecrübeli ise doz ayarlamasını da o kadar iyi yapıyor.. Çünkü çok yumurtadan ziyade kaliteli yumurta oluşmasını sağlamak önemli..
Erkek infertilite varsa sadece orda da arkadaki ekip önemli oluyor…
her ikisi de problemli ise merkezin iyi olması gerekiyor..
tüp bebek ayrı bi dünya..
Ama benim konuştuğum 1-2 Koordinatör aralıkta zamlanacak fiyatlar başka şansınız yoksa geçikmeyin dedi. Benim zaten hangi yolu denersem deniyeyim şansım düşük olduğu için hem Zaman hem para kaybı gibi geliyor..

Ozaman siz aşılama yapmadan direk tüp bebeğe yöneliyorsunuz doğru mu anladım? Aslında eşinin değerleri düzelirse, senin hsg de de problem yok normal yollardan da olabilir kuzum. Sizin deneme süreniz ve evlilik süreniz neydi?
Ben 32 yaşındayım. Yaklaşık 3.5 yıllık evliyim, 6 aydır deniyoruz. Ama tüp bebek sayfalarında okuduğum kadarıyla doktor da aynısını söyledi takviyeler sadece miktar ve hız da değişim yapıyor morfolojik değişim çok zor ve çok beklemeli.. O yüzden zaman kaybetmemin anlamı yok gibi geliyor.. ZihnimiZ iş yaşantımızda bu kafa dağınıklığını kaldırabilecek düzeyde değil.. Para elbetteki önemli ama para kazanılır ama zaman geçiyor.. Yumurta kalitesi düşüyor. Sperm iyi edeceğim derken kendi yumurtalarımı feda ediyorum. Kabullendik biZ ya😌

815887E1-8D84-4A88-B4F0-116E05658BEB.jpeg
Kızlar bugün çatlatma iğnesinden sonra 10.gün çok silik çizgi çıktı hala iğnenin etki geçmemiş midir?

Tüp bebek ücretlerini bende 1 aydır araştırıyorum. Fiyatı belirleyen şey merkezin popülerliği.. Genel olarak başarı oranları aynıymış. Ama o kadar para verdikten sonra kimse riske girmek istemiyor..
Tüp bebekte muayeneler+opu(yumurta toplama)+transfer +beta hcg testi+ İlk kalp atışı muayenesi paket olarak veriliyormuş. Tüp bebek merkezi de bu kısma kadar ki süreci başarı kıstası alıyor. Embryo oluştu dondurma ücreti ayrı(1750-3000), ailede genetik hastalık vardır embryo başına 300$ sabit hepsi alıyor. Ekrek infertilite varsa mikroçip uygulanacaksa ona da ekstra para veriliyor. Sürece başladınız başka ameliyat gerekti gene ekstralara giriyor onlar..
Bahçeci en yüksek şuan min 25 bin+ilaçlar
Sonra memorial 20 bin+ilaçlar
Bunlar biliniyor. Hastanelerde bundan bi tık düşük oluyor. Hastanelerde genelde 9000-12 bin arası oluyor +ilaçlar..
İlaçların fiyatı da 3000-7000 arası oluyor. Onu da gene amh göre kullandıkları için kişiye göre değişiyor.. transfer sonrası gene bir sürü ilaç ekleniyor.
Amh düşüklüğü gibi durum varsa burada doktor önemli oluyor. Doktor ne kadar tecrübeli ise doz ayarlamasını da o kadar iyi yapıyor.. Çünkü çok yumurtadan ziyade kaliteli yumurta oluşmasını sağlamak önemli..
Erkek infertilite varsa sadece orda da arkadaki ekip önemli oluyor…
her ikisi de problemli ise merkezin iyi olması gerekiyor..
tüp bebek ayrı bi dünya..
Ama benim konuştuğum 1-2 Koordinatör aralıkta zamlanacak fiyatlar başka şansınız yoksa geçikmeyin dedi. Benim zaten hangi yolu denersem deniyeyim şansım düşük olduğu için hem Zaman hem para kaybı gibi geliyor..
Çok detaylı açıklamışsın canım teşekkür ederim. 😘😘 Çok para gerçekten. Birde sonuçta kesin değil 😔

X