İçinden Çıkamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim için yok zaten. Eşim çok düşkün. İstediği her şeyi ağlayarak yaptırıyor. Benim yanımda kaldığı 20 gün boyunca yaptığı saygısızlıkları eşime söylemedim daha öncekiler gibi. Kendi annemden daha çok hizmet ettim kendisini kötü hissetmesin diye. O ise eşim bana hiç hak etmediğim şeyleri söylerken ağladı ve mağdur oldu. Bu kısmı da sonradan anladım. İlgiyi üstüne toplayıp kendisini acındırdı. Ben lohusa halimle tek yattım, o oğluyla yattı. Oğlu sabah işe giderken annesinin saçını okşayıp öptü. Ben kapıda o manzarayı gördüm göğüslerimden sütlerim akmış üstüm berbat halde gece uyumamışım. Kadın dön de karına da sarıl öp demedi. Çok ağladım.

Valla belki de o da düşünmüyordu ama hayatına devam etti onu açıklamak istedim.
Anladım, hayat devam eder elbette. İyi kötü bir şekilde devam eder. Ben sanırım hak etmediğim şeyleri sevdiğim tarafından gördüğüm için atlatamıyorum. Gerçi hiçbir hamile kadın benim yaşadığım stresi yaşamasa keşke. Her lohusanın yanında annesi olsa. Ben annemin gelemeyeceğini öğrendiğimde üzülemedim bile. Güçlü durmak zorunda olduğum için. Ne naz yaptım ne ağladım. Korktuğumu söyleyecek kimsem yoktu. Bebeğime evde bakarken heyecan yapmamaya çalıştım. Altını değiştirirrken ellerime bakıyordu. Evimin içinde her hareketimi gözetliyordu.

Anneniz ne dedi evlilikle ilgili

Hala bu evliliği sürdürmenizi sağlayan motivasyonunuz ne gerçekten? Sadece psikolojik ve ekonomik şiddete uğramamışsınız bu adam size fiziksel şiddet de uygulamış. Üstelik lohusa halinizle. Üstelik çocugunuz da maruz kalmış bu duruma.

Yaşadıklarınıza üzüldüm ama artık durumun farkındasınız. Bu yüzden bu adamla evliliği devam ettirmenin anlamı yok. Bu adam eğitimli değil aksine dengesiz, şımarık, şiddet eğilimli, tabiri caizse tam bir hanzo bir adam. Kendine acımıyorsan küçükcük çocuğuna acı.

Yaşadığın ülkeyi bilmiyorum. Soranlara cevap vermemişsin. Eğer yaşadığın ülke Türkiye'ye kıyasla daha iyi, sosyal yardımları daha fazla olan, çalışmasam dahi hayatta kalabileceğin çocuğuna daha iyi bir gelecek sunacağın sosyal hukuk devletiyse orada kal. Anne özlemini anlıyorum hala lohusasın sen ama artık senin de sorumlu oldugun bir evladın var. Bunları göz önünde bulundurarak karar ver. Bir de son beş yılda Türkiye çok değişti.

Evet, yıllardır yurt dışındayım Türkiye bıraktığım gibi mi bilmiyorum. Birbirimize çok aşık evlendik ve lohusalığımda yaşadıklarımdan önce böyle bir sorunumuz yoktu, her evlilikte olan ufak tefek şeylerdi ben bu durumu aşamıyorum sadece. Hem lohusalık hem yalnızlık hem de yetersizlik duyguları var. Henüz 3 aylık anneyim rasyonel düşündüğümde her şeyin farkındayım ama insanım ve bazı anlar gücümü yitiriyorum.

Siz neden bukadar pasifsiniz anlamadim adama bakmissiniz herseyi alttan almissiniz boyle insanlar ezilmeye mahkumdur bunu yasiyosunuz iste o ilk kavgada alip cocugunuzu cikip gitseydiniz belki kiymetiniz bilinirdi esiniz annesine bagimli birakin annesiyle yasasin sizde kurtulun bu adamdan kendinize gelin

Oğlu sabah işe giderken annesinin saçını okşayıp öptü.

Kadın dön de karına da sarıl öp demedi.
Konudaki ana oğul çok korkunç tamamiyle ama hala yukarıdaki gibi kvnizde suç buluyorsunuz. Bir yorumda narsist olduğundan şüphelendiğinizi belirtir tarzda konuşmuşsunuz sizce bu kadın niye karını öp desin? sizin EŞİNİZİN kendiliğinden lohusa eşini öpmesi gerekmiyor mu ?Ayrıca adam size şiddet uygulamış ya! Siz içiniz rahatlasın diye açmışsınız bu konuyu aynı şekilde devam edeceğinizi düşünüyorum.

Tabii ki içimi rahatlatmak için konu açıyorum, başka ne sebepten açacağım?

Psikolog olayı yalan bile olabilir, dikkat çekmek için yapmış gibi geldi bana. “Senin karın yüzünden psikologluk oldum” mesajı verir gibi. Hediye bot olayına da çok sinirlendim. Sizi aşağı görüyor. Çok yazık gerçekten de.
Evet kayınvalide böyle, ancak tabii ki iş eşinizde bitiyor. Size yalnız hissettirmesini okurken içime bir şeyler oturdu. Umarım bu durum düzelir. Düzelmezse de umarım kendinize yeni sayfa açabilirsiniz

Son düzenleme:
O kadar bile bile lades olmuş ki bir şey diyemedim. O ülkede tek başınıza bir hayat kurabiliyorsaniz gelmeyin. Türkiye de bir de milletle mi ugrasacaksin ki kpss artık çok çok zor. Homeoficce çalışmaya devam edip yeni hayat kur kendine.

Umarım, çok teşekkür ediyorum

Ben eşimin ailesiyle evlendikten sonra tanıştım desem yeridir. Evlenmeden önce bir kere görüştüm yalnızca. En büyük hatam buydu. Diğeri de eşime çok değer verdiğim için ailesine sınır koyamamaktı. Lohusalık dönemimde kendisini normal hissetmediğini ve elinde olmadan üstüme geldiğini eşim kabul etti zaten. Neden öyle davrandığını bilmiyor ben de yaşamadan önce tahmin etmezdim. Eve bir bebek gelmesi fikri eşimde de lohusalık gibi bir etki yaratmış olacak. Dediğim gibi o dönem benim dışımda evde herkes lohusaydı. Benim olan ilgi, şefkati ana oğul aralarında döndürdüler ve ben çok yıprandım.

Bütün hata sizde. Bazen kadınlarımız nene hatun misali herşeyi omuzluyor, fazla fedakarlık yapıyor. Hata sizde dememin nedeni bu. Doğum yapmışsınız, hastanede iş yetistirmissiniz eşiniz anasıyla öpüşüp koklasirken . Aç kalsaydi eşiniz, mutfak malzemesiz kalsaydı. Geçmiş gitmiş ama ders olsun artikm fazla fedakarlık kendi kul hakkına girmektir. Köşede her zaman kendiniz için kötü gün parası olsun.

Haklısınız, o döneme geri dönebilseydim kendi kendime annelik yapardım. Seyit onbaşı gibiydim hala öyleyim

Eşin berbat bir insan. Kayinvaliden ondan beter, lohusa bir kadın itilip kakılırken gülmesi, ayril diye destek olması korkunç..

Türkiye çok kötü durumda, gelmeyin. Gerci meslegi bilmeden yorum yapıyoruz ama yinede gelmeyin burasi hiç hoş yerlere gitmiyor. Ailenizi yanınıza alamıyor musunuz? Bebeğe bakacak vs diye bilmediğim için soruyorum.
Bulunduğunuz ülkede kalın, bebeğin bakıcı artık orada her ne diyorlarsa ona gidecek kadar büyüdükten sonra ayrılıp cocugunla güzel bir hayat kurarsın kendine.
Aslında hersey baştan belliymiş ama aşık olunca görmek istemiyor insan sanırım

Sizin pek boşanasınız yok gibi öyle hissettim yorumlarınızdan. Eger kendiniz icin bosanamıyosanız cocugunuz icin bosanın.
Atanacak mısınız, ne yapacaksınız bilmiyorum lakin siz bence dönün. Ne yapın ne edin dönün aynı havayı bile solumayın.

Şu yorumlarınızı gördükten sonra nasıl bir insan olduğunuzu az çok anladım, anlattığınız gibi değilsiniz, bebeğe yazık olmuş...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…