İçinden Çıkamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabii ki içimi rahatlatmak için konu açıyorum, başka ne sebepten açacağım?
Sen boşanmazsın, bu pis herifle yaşamaya devam edeceksin , aslında kimse sana bisey yapmamış Sen kendi kendine öyle büyük kötülük yapmışsın ki , kırk kat el birleşse yine bu kadar kötülük yapamazdı, aşırı pasif , gereksiz dramatik ve çabasız kendine değer vermeyen bir insansın, uyanman lazım...

Yaşadığın o korkunç şeyleri asla unutamayacaksın ve malesef lohusayken eşten alınan darbeler gittikçe küçülmüyor büyüyor kafada. Dön ülkene hayatını zehir etme derim.

Şu yorumlarınızı gördükten sonra nasıl bir insan olduğunuzu az çok anladım, anlattığınız gibi değilsiniz, bebeğe yazık olmuş...
O yorumları durduk yere yazmadım. O kadın durduk yere kendi konusu bile olmayan konuda bana sataştı. Profilime malum partili insanları atıp kendince tahrik etti. Onun gibi insanı çileden çıkarıp mağduru oynayan malum partililer yüzünden acaba ülkem şu an ne halde diye düşünüyorum. Durduk yere kimse kimseye o yazıyo yazmaz üstelik hamileydim sinirden sabaha kadar yatamadım. Aradan neredeyse bir sene geçmiş açtığım ilk konuya alakasız bir şekilde ekran göeüntüsü atıyor. Benim burada hakaret ettiğim tek insandı ve çok hak etti.

Merak eden varsa burada da Mune’nin ona karşı yorumuna sinirleniyor, objektif olduğu için. Bana hakaretler edip alakası bile yokken gecenin bir yarısı profilime saçma sapan videoları paylaşımlar attı. Sonrasında bunu yazdım ve engelllendim zaten. Şimdi de lohusa bir kadının konusuna gelmiş baktalamak için alakasız yorumlar yapıyor. Cevap verip uzatmıyorum geçiyorum ama birkaç kullanıcı anlamsızca bu yorum yüzünden anneliğime laf atmış?
Bana durduk yere hakaret edip aradan neredeyse bir sene geçtikten sonra konumun altına benim sinirle yazdığım sözü paylaşan ve konumu baktalayan bu kadın tarzı malum partili düşük seviyeli insanlarla aynı bu dilden konuşuyorum. Konum da boşanayım mı? konusu değil, ülkemde öğretmen olmak mantıklı mı konusuydu. Çünkü bu tarz insanlar yüzünden yıllardır koyun gibi güdülüyoruz. Sayesinde tüm cevapları aldım ama. Bu zihniyet yüzünden göç ettik. Dönmeye de niyetim kalmadı zaten. Konumu kapatın lütfen Mune Mune

Eklentiler

• IMG_7877.png
    IMG_7877.png
    197,4 KB · Görüntüleme: 85
Merak eden varsa burada da Mune’nin ona karşı yorumuna sinirleniyor, objektif olduğu için. Bana hakaretler edip alakası bile yokken gecenin bir yarısı profilime saçma sapan videoları paylaşımlar attı. Sonrasında bunu yazdım ve engelllendim zaten. Şimdi de lohusa bir kadının konusuna gelmiş baktalamak için alakasız yorumlar yapıyor. Cevap verip uzatmıyorum geçiyorum ama birkaç kullanıcı anlamsızca bu yorum yüzünden anneliğime laf atmış?
Bana durduk yere hakaret edip aradan neredeyse bir sene geçtikten sonra konumun altına benim sinirle yazdığım sözü paylaşan ve konumu baktalayan bu kadın tarzı malum partili düşük seviyeli insanlarla aynı bu dilden konuşuyorum. Konum da boşanayım mı? konusu değil, ülkemde öğretmen olmak mantıklı mı konusuydu. Çünkü bu tarz insanlar yüzünden yıllardır koyun gibi güdülüyoruz. Sayesinde tüm cevapları aldım ama. Bu zihniyet yüzünden göç ettik. Dönmeye de niyetim kalmadı zaten. Konumu kapatın lütfen Mune Mune
Zaten siz boşanmazsınız, yazdığınız şeyler korkunç boyutta buna rağmen devam edeceksiniz ...

Zaten siz boşanmazsınız, yazdığınız şeyler korkunç boyutta buna rağmen devam edeceksiniz ...
Yapma ya, sen kimsin, cürmün ne ki bu yorumu yapıyorsun? Senin de fikrini istemiyorum. Yazıp durma. Makineleşmişsiniz durmadan aynı cümle. Belki boşanma davam açık belki çoktan boşandım boş boş laflar. Mantıklı ya da bilgi verici şeyler okumak istedim zırvalık değil

Yapma ya, sen kimsin, cürmün ne ki bu yorumu yapıyorsun? Senin de fikrini istemiyorum. Yazıp durma. Makineleşmişsiniz durmadan aynı cümle. Belki boşanma davam açık belki çoktan boşandım boş boş laflar. Mantıklı ya da bilgi verici şeyler okumak istedim zırvalık değil
Keşke bu çıkışlarını ,burda millete çat çat konuşmalarınızı eşine ve annesine de yapabilseydiniz, dön bak konuna neler etmişler sana , nelere katlanmışsın, susmuşsun, seni nasıl sindirmişler ve hala da devam ediyorlar , ben seni tanımam etmem sen kendini anlattın burdaki herkes de sana ayna oldu , ne olursa olsun üslubunu korumalı insan, belki de burada biraz olsun gözünü açıp sana yaşatılanlara susmayıp tepki verebilmeyi öğrenebilirsin, bir kadın olarak hiçbir kadının senin yaşadıklarını yaşamasını istemem , ama bazen insan kendi kendine zulmeder de farkına varmaz , kimsenin hayatı dört dörtlük değildir lakin verdiğimiz tepkiler ve sınırlar o kadar önemli ki , eşinizin ve annesinin size bu denli zulmetmesinin en büyük sebebi sizin susup çekmeye devam etmenizdir, bu kişiden boşanmayıp devam edecekseniz kendinize ve bebeğinize yazık edersiniz , bu hayat sizin biz sadece sizin yazdıklarınıza göre yorum yapıyoruz, sizin yaşadığınız sorunları ben de yeni evliyken az çok yaşadım tek farkım kimseye eyvallahım olmadı, dimdik durdum ve esim de beni seçmek zorunda kaldı, yine beni huzursuz etseler hiçbirini kapı önüne koymaktan çekinmem, sınırlarımız bir kale gibi bizleri korur, size tavsiyem biraz olsun burada millete laf saydırıp , had bildirdiğiniz gibi eşinize de had bildirmenizdir işte o zaman sorun falan kalmaz...

Benim için yok zaten. Eşim çok düşkün. İstediği her şeyi ağlayarak yaptırıyor. Benim yanımda kaldığı 20 gün boyunca yaptığı saygısızlıkları eşime söylemedim daha öncekiler gibi. Kendi annemden daha çok hizmet ettim kendisini kötü hissetmesin diye. O ise eşim bana hiç hak etmediğim şeyleri söylerken ağladı ve mağdur oldu. Bu kısmı da sonradan anladım. İlgiyi üstüne toplayıp kendisini acındırdı. Ben lohusa halimle tek yattım, o oğluyla yattı. Oğlu sabah işe giderken annesinin saçını okşayıp öptü. Ben kapıda o manzarayı gördüm göğüslerimden sütlerim akmış üstüm berbat halde gece uyumamışım. Kadın dön de karına da sarıl öp demedi. Çok ağladım.
Gerçekten sadece merak ettiğim için soruyorum
Defolun bu evden s... olun gidin dememek için motivasyonunuz neydi
Taş olsa çatlar vallahi çatlar yazık günah değil mi size
O kaynana bozuntusunun saçını eline verip kapıya koymamaniz için motivasyonunuz neydi
Boşan güzelim bas tekmeyi ama lütfen Allah için öncesinde mesaj mı atarsın telefon mu açarsın kayinvalideye hak ettiği ne varsa söyle içinde kalmasın sonra buraya da yaz kamuoyu rahatlasın

Taş olsa una döner bu kadar eziyete, siz nasıl katlandınız? Anladığım kadarıyla hala umudunuz var, olmasın mı hiç yine olsun ama umuda bel bağlamayın, umuda göre plan yapmayın. Eşiniz hepsini yıkar kırar döker elinize verir. Siz onun olmadığı senaryolara hazırlanın, keyfi isterse arkanızdan gelsin.

Gerçekten sadece merak ettiğim için soruyorum
Defolun bu evden s... olun gidin dememek için motivasyonunuz neydi
Taş olsa çatlar vallahi çatlar yazık günah değil mi size
O kaynana bozuntusunun saçını eline verip kapıya koymamaniz için motivasyonunuz neydi
Boşan güzelim bas tekmeyi ama lütfen Allah için öncesinde mesaj mı atarsın telefon mu açarsın kayinvalideye hak ettiği ne varsa söyle içinde kalmasın sonra buraya da yaz kamuoyu rahatlasın
Ben o kısımları yazmadım ama o gün içimde kalan, yanlış yapılan her şeyi gereken üslupla söyledim. Sadece aklıma geldikçe beni üzen bir dönemdi. Eşim çok pişman. Ben de içimdekileri söyledim içimde kalan bir şey yok. İnsanların acımasızlığını atlatamadım sadece. Eşim ilk defa öyle davrandı, zaten neden öyle yaptığına dair bir fikri de yok öyle bir adam değildi yıllarca. O bir haftalık lohusa döneminde yanımdaki tek büyüğümün eşimi kendine getirmesini bekledim çünkü istediği her şeyi yaptırıyor bir şekilde. Ama bizim aramızda bu olanları daha da körükledi. Basit bir tartışmayı daha da büyüttü.

Taş olsa una döner bu kadar eziyete, siz nasıl katlandınız? Anladığım kadarıyla hala umudunuz var, olmasın mı hiç yine olsun ama umuda bel bağlamayın, umuda göre plan yapmayın. Eşiniz hepsini yıkar kırar döker elinize verir. Siz onun olmadığı senaryolara hazırlanın, keyfi isterse arkanızdan gelsin.
Her kadın kendi ayakları üstünde durabilmeli. Ben bunu gocunmadan yaparım aciz değilim kendimi çok eleştiriyorum ama bu yönden güçlüyüm biliyorum. Eşimi anlamaya çalıştım çok konuştuk o günler üstüne bana yardımcı olmaya çalıştı. Onun da yıprandığı yerler durumlar olduğunu gördüm. Terapistimle ayrı konuşuyor ve terapistim evliliği için eşimin çok çabaladığını söylüyor. Bunları görüyorum. İnanmak istemese de annesi evliliğini istemiyor. Beni zaten en başından istememiş. Bir şekilde sürekli hatamı arayıp evliliğimizin hata oldduğunu göstermeye çalışıyor. Ben haklıyıma getirmeye çalışıyor. Ben görüyorum çünkü benim annem değil. O konduramıyor. En çok şunu kabullendi, annesi evet beni istememiş ve benim yaptığım onca şeyi takdir etmek yerine küçük hatalarımı büyütüyor.

Keşke bu çıkışlarını ,burda millete çat çat konuşmalarınızı eşine ve annesine de yapabilseydiniz, dön bak konuna neler etmişler sana , nelere katlanmışsın, susmuşsun, seni nasıl sindirmişler ve hala da devam ediyorlar , ben seni tanımam etmem sen kendini anlattın burdaki herkes de sana ayna oldu , ne olursa olsun üslubunu korumalı insan, belki de burada biraz olsun gözünü açıp sana yaşatılanlara susmayıp tepki verebilmeyi öğrenebilirsin, bir kadın olarak hiçbir kadının senin yaşadıklarını yaşamasını istemem , ama bazen insan kendi kendine zulmeder de farkına varmaz , kimsenin hayatı dört dörtlük değildir lakin verdiğimiz tepkiler ve sınırlar o kadar önemli ki , eşinizin ve annesinin size bu denli zulmetmesinin en büyük sebebi sizin susup çekmeye devam etmenizdir, bu kişiden boşanmayıp devam edecekseniz kendinize ve bebeğinize yazık edersiniz , bu hayat sizin biz sadece sizin yazdıklarınıza göre yorum yapıyoruz, sizin yaşadığınız sorunları ben de yeni evliyken az çok yaşadım tek farkım kimseye eyvallahım olmadı, dimdik durdum ve esim de beni seçmek zorunda kaldı, yine beni huzursuz etseler hiçbirini kapı önüne koymaktan çekinmem, sınırlarımız bir kale gibi bizleri korur, size tavsiyem biraz olsun burada millete laf saydırıp , had bildirdiğiniz gibi eşinize de had bildirmenizdir işte o zaman sorun falan kalmaz...
Eğer iyi niyetle söylüyorsanız bunları teşekkür ederim, kadın kadına destek olmalı bence. 2 sene boyunca eşim üzülmesin diye alttan aldığım her şeyi yüzlerine vurdum. Paikologa gidiyorum ben görüşmek istemiyorum bahanesi son çizgimdi. Eşimi karşıma alıp benden hiçbir adım bekleme artık dedim. Eşim de o noktada anladı anmesinin işleri yokuşa sürmeye çalıştığını. Şu saatten sonra ben nasıl davranmak istersem öyle. Onun kendi ailesi ben karışamam. Ama ben görmek görüşmek niyetinde değilim. Bana yaptıkları için cevabını emin olun aldılar ben eşimi srvdiğim için susmuştum. Salak değilim. Anlaşılır cümleler kurdum. Her şeyi söyledim ve kafamdan silip attım. Sanırım sustukça beni salak sanmışlardı. Değilim. Kimse susmamalı. Eğer susmayı seçseydim hasta olurdum. Daha önce yapmalıydım belki evet. Ama büyüklere saygılı olmalıyım düşüncesi o büyükleri çok yepeme çıkardı. Fark ettim kki yaptışım hiçbir fedakarlık görülmedi. Ben artık her şeyin farkındayım. Bu saatten sonra onlar da farkında. Artık kendimi sevdirmeye çalışmıyorum. Olduğum kadınım. Böylesi en doğrusuydu zaten.0

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X