İçinden Çıkamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
şu an geliriniz çocuğunuzla sizi geçindirmeye yetecek mi?
yaşadığınız ülke şartlarından genel olarak memnun musunuz?

bebek anlamaz diye düşünmeyin.
bütün gürültüyü patırtıyı anlıyor.
öyle bir ortamda büyümesine gönlünüz razı oluyor mu?
sürekli ezildiğiniz, pasifize edildiğiniz bir yaşama??

Teşekkürler desteğiniz için. Ben de öyle bir yapı var ki, bu şekilde davranabilmem çok zor. Eşime karşı hep samimiyim. Başka planlarım olursa bunu ona söyleyerek yaparım. Kalmam mantıklı mı bilmiyorum ailemden uzakta 3 aydır çocuk büyütüyorum. Eşim benden daha çok şohusalık yaşadı. O kadar yorgunum ki. Anne oldum ama anne sevgisine açım. Burada çok korkunç muamele gördüm yazdıkça bile gölerim doluyor.

Orda kalıp çalışırsanız ayrı bir evde, bebeğinizle yaşamanıza izin verir mi eşiniz sorunsuz? Tek başınıza olduğunuz için iyice dozu arttırmış belli ki. Haklarınızı alabilir misiniz eşinizden orda ondan ayrılırsanız? Ülkeye dönerseniz çok zor olacaktır. Yapabilirseniz orda kalmaya çalışın.

Evet, ve biliyor musunuz bazen siz hayatı yaşamıyorsunuz hayat sizi yaşıyor.

Hayır. İkimiz de eğitimliyiz. Çocuğumun yanında suratımı bile asmıyorum. Onun üstüne titriyoruz. Doğumumdan sonra yaşadıklarımı ben seçmedim. Çocuğa karşı ikimiz de normalin çok üstünde bir efor sarf ediyoruz. İkimiz de eğitimciyiz. Bireysel ilişkimizde birbirimizi yıprattık. Aslında bakarsanız lohusalığımda yaşadıklarımı asla yaşayacağımı tahmin etmezdim ve içten bir depresyondayım. Bunu beneğime yansıtmadan klasik müzikle kitaplarla büyütüyorum onu. 3 dil konuşuyorum onunla. Böyle anlamanıza üzüldüm.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Evet, ve biliyor musunuz bazen siz hayatı yaşamıyorsunuz hayat sizi yaşıyor.
O zaman artık ayağa kalkıp silkelenme vaktiniz geldi. Biz ancak buradan yorum yaparız ama hayat sizin. Bulunduğunuz ülkenin imkanlarına göre çocuğunuz ile yeni bir yol haritası çizin kendinize ve bu ruh hastalarından biran önce kurtulun.

Hepsini okudum. Boşanın. Eşiniz olmadan daha mutlu olacağınıza eminim. Size bir faydası yok maddi manevi.
Ben maddiyatta değilim. Manevi olarak inanılmaz bir açlık içindeyim. Çok yorgunum sadece.

Annem arkamda. Yalnızca bebeğim için en mantıklı olanını düşünüyorum. Yaşadıklarımı unutamayacağım. Eşimin de unutturmak yerine daha da kazıdığını görüyorum. Bu yüzden gitme fikrine daha yakınım. Teşekkür ederim.

bu tarz anne oğulların hastalıklı ilişkileri o kadar iğrenç ve yıkıcı ki... asla geri adım atmayın, bu adam size ne koca ne de evladınıza baba olur. Rabbim size güç versin
Amin. Daha yazmadığım çok şey var. Yazarak kendime hatırlatıp acı çekiyorum. Çok mutsuz bir evliliğim yoktu aslına bakarsanız biz güçlüydük. Her şey lohusalıkta oldu. Eşimin davranışlarını unutamıyorum. Sonrasında olanları atlatamıyorum.

Sadece annemin dizine yatmak istiyorum.
Anne şefkatine o kadar ihtiyacım var ki.
Eşimin annesinin yaptıklarını, yaşadıklarım, göz yumduklarım, sonrasında tavırları, eşimin annesine hassasiyeti ve bana olan acımasızlığı. Biliyor musunuz lohusalığımda hayatımda duymadığım küfür ve hakareti eşimden duydum ve karşılığında annesi ağladı ben ağlayamadım ilgiyi annesi topladı üstünde. Hamileyken ben çalıştım ama eşim işsiz kaldığı için paikolojisi bozulmuştur dendi. Ben çocuk doğurmadım o doğurdu sanki.

Uzakta olduğumuz için bana karşı daha ileri gidebiliyor. Gün içindeki tüm stresini benden çıkarıyor bazen. İnanılmaz şeylere küsebiliyor. 24 saat çocukla ben ilgileniyorum ve ona bebek arabasında cüzdan kaldı onu al dediğim için bana küstü. O her şeyi bilirmiş, benim üslubum kabaymış.

Hiç eğitimli görgülü bir insan değilsin. Asla buraya yazdığın gibi biri değilsin. Burada kendi konun olmayan bir konuda bile toplu şekilde insanlara ve bana hakaretler edip duran birisin. Seninle alakalı olmayan bir konuda bile insanlara onca laf eden biri Allah bilir günlük hayatında nasıldır.

Sen evde duvardan duvara dövülürken çocuğunun hissetmedini, bağrışı çağrışı duymadığını sanmıyorsundur. Gayet duyuyordur. Böyle bir evde müzik sesi duyulsa ne olur duyulmasa ne olur.

Boşanda çocuğun böyle gerilimli evde büyümesin.

İyi dilekleriniz ve tavsiyeniz için teşekkürler.

Selam, sana az bile yazmışım. Tekrar hatırlatma kendini. Konumdan uzaklaş. Üşenmeden ekran görüntüsü paylaşmışsın. Sana atp harcayamayacağım. Hayal edemeyeceğin okullarda okudum ve zor dönemden geçiyorum. Senin gibi parazitleri istemiyorum bu konuda.

Siz kendinize hiç değer vermemişsiniz ki karşıdakinden bekliyorsunuz. Önceden kötü gelinlere kızardım ama bazı şeyleri, sizin kadar asla olamaz, yaşadıktan sonra asla taviz vermiyorum artık. Anne dizi gerçekten dünyanın en güzel sığınağı. Biraz sığının ve iyileşin. Dilerim burada bir sonraki konunuz "bu işin içinden çok güçlü çıktım" olsun güzel anne :)

Dokuz kat degıl 7 kat kesılıyor sezaryende

Teşekkürler, çok incesiniz.

Hayal edemeyeceğim okullarda okuyan biri değilsin. Perişan bir hayatın var ve bunu sen inşa etmişsin. Sana gayet düzgünce yorum yaptım, hala hakaret edebiliyorsun, üstelik sana ben hakaret bile etmemiştim.

Hangi ülkedesikiz ve mesleğiniz ne?
Bebeği kapip malasef TRye dönemezsiniz. Baba izin verirse anca. Adamdan izin cikmazsa malesef öyle bir imkaniniz yok
Bebeğimi alıp kaçmayacağım ki. Sadece bir süreçten geçiyorum. Ülkeme dönmek mi mantıklı olur burada bir hayat kurmaya çalışmak mı bilmiyorum bunu sordum bu yüzden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…