Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tanpınar’dan Sahnenin Dışındakiler ve Saatleri Ayarlama Enstitüsü merak listemde
Bekiroğlu’ndan sadece Nar Ağacını okudum güzeldi diğer eserlerini bilmiyorum
Harry Potter serisini okumadım (bilim kurgu pek ilgimi çekmiyor zannedersem)
Peyami Safa’nın Sözde Kızlar, Fatih Harbiye ve Dokuzuncu Hariciye Koğuşu lisede okumuştum güzeldiler ama sorsan hikayeleri doğru dürüst hatırlamıyorum 20 sene geçmiş nerdeyse 🙈
20 yıl sonra bugün okuduklarımı unutacak mıyım 😒

Çok eskileri nasıl hatırlıyorsunuz yav
Asla hatırlamam :KK70:
Mesela İpek Ongun okuduğumu hatırlıyorum ama senesi hakkında gram fikrim yok.
Ben lisede Türk edebiyatı klasikleri okudum daha çok üniversite hazırlık sürecinde okumadım hiç diyebilirim üniversitede sayılı o zamanın popüler kitaplarından okumuşumdur son yıllarda okuduklarımı da ufak ufak hatırlıyorum neyse ki 😅
20 yıl sonra bugün okuduklarımı unutacak mıyım 😒
Yaşlılık başa bela 😅

Kamelyalı kadını okumuş muydun. Ben çok beğenmiştim.
Çok uzun zaman oldu onu okuyalı. Hiç hatırlamıyorum ,ben onu bu ay tekrar okuyayim o zaman sağ ol ❤
Haziran için kütüphaneden kitap alacam ama tam karar veremedim, genelde karar vermeden gidip beğendiğimi alıyorum ama. Merak ettiğim yazarlar var
Tanpınar
Peyami safa
Nazan bekiroğlu (tüm kitapları yoktu, la sonsuzluk hecesi, Yusuf ile Züleyha bi de 2 3 tane daha vardı, nar ağacını bulamadım)
Orhan kemal
Bi de harry potterı merak ediyorum. Siz bunların içinden hangisini önerirsiniz?
Yukarıdaki yazarlara ait okuyup beğendiğiniz, önereceğiniz kitaplar var mı?
UcanSupurge UcanSupurge canımmm gör diye etiketledim ahshs
Black arkadaşlar diğer yazarlar için yorum yapmış zaten,ben Bekiroğlunu soyleyeyim. " La" hz.Adem ve Havvanin hikayesini anlatıyor özet sayfasında yorumumu yazmıştım bakabilirsin. Diğer yazdığında zaten Hz.Yusuf ile Zuleyhanin hikayesi. Şimdi şöyle bu iki hikayeyi de zaten detaylı bildiğimiz için tekrar okumak sana sıkıcı gelir diye düşünüyorum. Bu iki kitap da ancak konusu için değil Bekiroğlunun kalemi ,üslubu hatırına okunur. Benim sana bu yazarın önereceğim kitabı Mücellâ olabilir 😊

Nazan Bekiroğlu- La
'LA' dan 'İLLA'ya giden yolda ilk insan,ilk aşk, ilk tövbe,ilk cinayet ve daha sayamadığım bir sürü ilklerin kitabı.Herkesin bir nebze bildiği Adem a.s'min yaradılışı,cennetteki varoluşu sonrasında Havva validemizin yaradılışı ,yasak meyvenin yenilişi sonrasinda duyulan pismanlik,affediliş,dünyaya gönderiliş, Habil ile Kabilin arasında yaşananların hikayesini Nazan Bekiroğlu'nun manzum anlatim bicimini tercih ederek anlattığı güzel bir kitap.Cok değer verip her kitabını severek okuduğum bir yazar.Bu kitabında da kelimeleri dans ettirmesine şiirsel anlatisina hayran kaldım ama maalesef içerik olarak detaya girmeden herkesin bildiği kadarını anlatmış ve erkek egemenliği gibi hikaye Habil ile Kabil üzerinden gitmiş kızlarına yer verilmemiş.Sevgili Nazan hocam eğer bu yazıyı okuyorsanız eleştirim için kusura bakmayın.Icerigine elestirim var ama biçim olarak harika zevkle okunacak bir kitap💜
Black Light Black Light senin için yorumumu ekledim buraya. Dediğim gibi seni biraz sıkabilir.
Daha sonraki zamanlarda Yusuf ile Zuleyhayi okuyabilirsin. Konuyu bilsek bile ozellikle hz.Zuleyhanin Hz. Yusufa hislerini anlatırkenki kısımları okurken Bekiroğlunun tatlı, nahif üslubuna insan hayran kalıyor .Gerçi C Capanin Gururu Teyom bu kitabı hiç beğenmemiş 🤷‍♀️😥😅 Artık seçim senin

Selamlarrr🥰💜
Eki Görüntüle 3075890

Eki Görüntüle 3075891

Eki Görüntüle 3075892

BUBAN BACALARI ( BİNGÖL )

BİNGÖL'ün Sancak beldesine bağlı Oğuldere köyünde bulunan ve Nevşehir'in Kapadokya İlçesi'ndeki peri bacalarına benzerliği ile dikkat çeken Buban bacaları yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sancak Beldesi'ndeki Oğuldere Köyü'nde bulunan Budan bacaları gizemiyle dikkat çekiyor. Bingöllüler tarafından Nevşehir'in Kapadokya ilçesinde bulanan peri bacalarına rakip görülen Buban bacalarının oluşumu hakkında kesin bilgi bulunmazken, geçmişinin çok uzun yıllara dayandığı belirtiliyor. Bacaların oluşum şekli, vadi yamaçlarından inen sel suları ve rüzgarın, tüflerden oluşan yapıyı aşındırmasıyla peribacası şeklinde olan ilginç sivri kaya şekillerinin ortaya çıktığı tahmin ediliyor.

Dış kuvvetler (Rüzgar, akarsu, vb..) tarafında aşındırıp taşınması sonucu oluşan harika bir doğal güzelliktir.

Günaydınlar herkese ❤️

Mayıs bildirimleri için son gün.

Levaiz Levaiz bildirim yapmayı unutma :KK70:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
@Eleadora
Levaiz Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
@mmelisaa
🤣🤣 Ben gerçekten unutmuştum iyi oldu hatırlartma başkanım😘

Black Light Black Light senin için yorumumu ekledim buraya. Dediğim gibi seni biraz sıkabilir.
Daha sonraki zamanlarda Yusuf ile Zuleyhayi okuyabilirsin. Konuyu bilsek bile ozellikle hz.Zuleyhanin Hz. Yusufa hislerini anlatırkenki kısımları okurken Bekiroğlunun tatlı, nahif üslubuna insan hayran kalıyor .Gerçi C Capanin Gururu Teyom bu kitabı hiç beğenmemiş 🤷‍♀️😥😅 Artık seçim senin
Benim beğenmeyişim belki mesleki de olabilir. Teolojide mistisizmden ziyade akli yaklaşım daha ön planda

Eki Görüntüle 3075890

Eki Görüntüle 3075891

Eki Görüntüle 3075892

BUBAN BACALARI ( BİNGÖL )

BİNGÖL'ün Sancak beldesine bağlı Oğuldere köyünde bulunan ve Nevşehir'in Kapadokya İlçesi'ndeki peri bacalarına benzerliği ile dikkat çeken Buban bacaları yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sancak Beldesi'ndeki Oğuldere Köyü'nde bulunan Budan bacaları gizemiyle dikkat çekiyor. Bingöllüler tarafından Nevşehir'in Kapadokya ilçesinde bulanan peri bacalarına rakip görülen Buban bacalarının oluşumu hakkında kesin bilgi bulunmazken, geçmişinin çok uzun yıllara dayandığı belirtiliyor. Bacaların oluşum şekli, vadi yamaçlarından inen sel suları ve rüzgarın, tüflerden oluşan yapıyı aşındırmasıyla peribacası şeklinde olan ilginç sivri kaya şekillerinin ortaya çıktığı tahmin ediliyor.

Dış kuvvetler (Rüzgar, akarsu, vb..) tarafında aşındırıp taşınması sonucu oluşan harika bir doğal güzelliktir.

Günaydınlar herkese ❤️

Mayıs bildirimleri için son gün.

Levaiz Levaiz bildirim yapmayı unutma :KK70:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
@Eleadora
Levaiz Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
@mmelisaa
Tünaydın 🌺

... gerçekten öyle fakat aynı zamanda tam anlamıyla eğitimsiz. Bir Türk kadar sessiz. Üzerinde cehaletin kayıtsızlıgi var.

Koyu renkle yazdığım cümlenin orijinalini çok merak ettim. Anlam olarak "sessiz" sözcüğü oraya hiç uymuyor. Başka bir kelime olmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X