Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oy oy beni gaza getiriyorsunuz, tabi okurum inşallah ya 2000 sayfa ne ki biz ki Howlun fedaileriyiz kaçar mı bizden
Sen ne kadar zamanda okudun ?
Gizli Bahçe için de aklıma girdin başkanım

Gizli Bahçe alındı tamam artık övmeyi bırakır mısın cınımmm

Oy oy beni gaza getiriyorsunuz, tabi okurum inşallah ya 2000 sayfa ne ki biz ki Howlun fedaileriyiz kaçar mı bizden
Sen ne kadar zamanda okudun ?
Gizli Bahçe için de aklıma girdin başkanım
Kaçmaz tabi Karamazov'u sanırım 10 ya da 12 günde okumuştum. Çok tatlı bir kitap bence
Gizli Bahçe alındı tamam artık övmeyi bırakır mısın cınımmm

He tamam o zaman ehehehe

Gökyüzü Kulesi (Sky Tower)​

Auckland Sanat Galerisi​

Botanik Bahçeleri​

One Tree Hill Domain​

Waiheke Adası​

Ulaşım Ve Teknoloji Parkı​

Yeni Zelanda​

Dünyanın güneyinde Avusturalya’nın yakınlarda bulunan Yeni Zelanda, Büyük Okyanus’ta bulunan bir ada ülkesidir. Güney Yarımküre içerisinde sayısız küçük adadan meydana gelmiş olan ülke, Avusturalya Kıtası’nın güneyinde konumlanmıştır. Avusturalya dışında hiç komşusu olmayan Yeni Zelanda’nın aynı zamanda kara bağlantısının olduğu hiçbir ülke de bulunmuyor. Kuzey ve güney adaları olarak ayrılmış olan bu ülkenin başkenti Auckland, insan nüfusunun daha fazla olduğu kuzey kısmında bulunmaktadır.
İsim anlamı olarak ‘’ uzun beyaz bulutların ülkesi ‘’ olarak bilinen Yeniz Zelanda’nın ilk yerlileri Maorilerdir. Günümüzden yaklaşık 1000 yıl öncesinde başlayan yerleşimler sonrası 1642 yılında Hollandalı gezginlerin adayı keşfetmesiyle bu tarihten itibaren Avrupalı göçmenleri çekmeye başlamıştır. Göçmenlerin gelmesiyle beraber ekonomisinde büyümeler gözüken ülkede halk genellikle tarımsal faaliyetlere uğraşılmaktadır. Ekonomik olarak büyüme göstermesi ülkenin kalkınmasını da beraberinde getirmiştir. Dünyada refah seviyesi en yüksek ülke sıralamasında Danimarka ile birinciliği paylaşan ülkede yoksulluğun yok denecek bir seviyede olduğu gözlemlenmiştir.
Ülkenin refah seviyesi sıralamasında birinci olmasının sebepleri arasında, adada yaşayan insan sayısının yüzölçümüne göre çok yoğun olmamasıdır diyebiliriz. Nüfusunu adanın yerlileri olan Maoriler ve Avrupalı göçmenlerin oluşturduğu ülkede 2017 yılında yapılan sayımlara göre 4,794 milyon kişi yaşamaktadır. Lakla ilgili ilginç bir detaysa yerli halkın kendi aralarında, Yeni Zelanda’da yaşayan uçamayan kuş türü ‘Kivi ‘ismiyle seslenmeleridir. Nüfus yoğunluğunu anlayabilmeniz açısından Hindistan’ın başkenti olan Yeni Delhi şehrinin nüfusunun 21 milyon olduğunu belirtebiliriz. Yani bazı ülkelerin şehirlerinden bile daha az nüfusa sahip olan ülkede, eğitim ve ekonomi alanında yapılan çalışmalar var olan nüfusun belirli bir ekonomik seviyeye ulaşmasını sağlamıştır diyebiliriz.
Farklı milletlerden birçok insanın birleştiği bu ülkede kültürlerin kaynaşmasıyla beraber inanç ve dil alanında da çeşitlilik yaşanmıştır. Yeni Zelanda nüfusunun %56’sı Hristiyanlık inancına inanmakla beraber halkın %35’i hiçbir dine inanmadıklarını belirtmişlerdir. Bunun yanı sıra azınlık bir kesimde Hinduizm,Budizm ve İslam dinlerine inanlar da bulunmaktadır. Farklılıkların saygı ve hoşgörüyle karşılandığı bu ülkede konuşulan ortak dil İngilizce olmakla beraber, adanın ilk yerlilerine ait olan Maorice dili de ikinci dil olarak yaygın olarak biliniyor.

Dünyanın bir ucundaki bu ülke,doğa güzellikleriyle milyonlarca kişi tarfından izlenen ‘’ Yüzüklerin Efendisi ‘’ serisine ilham kaynağı olan Yeni Zelanda’nın görülmesi gereken sayısız noktası vardır.

Yeni bir günden herkese günaydınlar

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Otrera
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Balkiz94
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal
Dutt
HAbibte
fesang
Cordelia
Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll
Brahma90
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
cotard sendromu
Homer Simpson
E Emine1990
A Atalanteda

Günaydııın

günaydınlar ayçiçeği de çok severim

Beni ennnn cok okuyanlra eklemezsen artik gunaydin demicem sana basgan

Vallahi Sefiller ikinci cildi uzun süre okumayı düşünmüyorum
Karamazov u okumadım kitaplığımda var ama nasıl 2000 sayfa olur bendeki o kadar değil bu arada ama kısa metin de değil anlamadım.
Pattes tarlasında yaşamak istiyorum anlıyor musun
Ay sabah pattesli börek yedim bi parça ama tat yok Üzüldüm boşa gitti canımın içi börek
Tamam sakin ol seni pattis kraliçesi ilan edeceğiz

Günaydın ve ve ve işlerim bitti, çok şükür kitap okumaya devam edebilirim bugün kütüphaneye gitmek istiyorum, duruma göre bakacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…