Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Malesef bu devran böyle gelmiş böyle de gidecek

Cathrine’in annesininde kızı sürekli para kaynağı görmesine de sinir oldum. Yapma o kadar çocuk o zamn diyesi geliyor insanın
İşin kötü yani sadece Catherine nin annesi değil hepsinin baksı acisi ve yasama sekili öyle, yiyecek alabilmek için kızını gönderiyordu o adama .hani adam onu görünce karşılığını alıp yiyecek verir diye. Ve bu sadece kadın için geçerli değil aslında. Etienne de aynı durumu bir kadınla yaşadı değil mi

İllaki içlerinden başka biri çıkardı ama genel olarak günümüzde olduğu gibi insanlarda işlerini kaybetme korkusu var. Başka iş yapmamışlar ve başka çalışma kaynakları yok maalesef.

Kitap boyunca Etienne ile Ernest le kıyaslama yaptım bende. demir ökçede Ernest daha konuya hakim daha hakkını arayan bir profilde yazılmıştı
Çünkü ernest kendini hazirliyor belki de yıllarca buna etienne ise o an bu duruma çözüm üretiyor bir kaç örnek aldığı insan önderliğinde.
Ne yazık ki buna verecek cevabım; hep böyle gidecektir birileri kendi insanına bunu nasıl reva görüyor anlamıyorum. Hadi birilerinin gözünü para bürüyor, ya bu halkın savunucuları. Bazen aklım ve vicdanım kabullenemiyor.

Kitap boyunca Etienne ile Ernest le kıyaslama yaptım bende. demir ökçede Ernest daha konuya hakim daha hakkını arayan bir profilde yazılmıştı
Ernest siyasi bir gücü vardı ve geniş kitlelere hitap edebiliyordu. Etienne ise mahallenin kahramanı gibi biriydi

Distopik eserlerde hep bir ortak nokta oluyor galiba

Sistemi eleştiren kitaplardan biri. Bu tarz kitapları seviyorum ama okurken karamsarlaşıyırum
Ben de aynı şekilde çok etkileniyorum böyle kitaplardan. Ve bir de hannebeaular ve madenciler yer desigutrimis olsa nasıl davranirlardi diye düşündüm. Nietzsche nin yine anlamlı bi sözü var tam olarak hatırlamıyorum ama şöyleydi : " Kötülük yapmamaları pençelerinin olmayisindandı "

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…