Her Gün Yeni Bir Kaynana

eşimden teklif bekliyorum evden çıkmak için bakalım görümcem kötü niyetli değil biliyorum bana annesine olanlardan da benim srumlu olduğumu dile getiriyor

kolay kolay birbirlerini atmazlar güzelim baksana ne demis.. kendini düzeltmeyecek misin... lafa bak yaa

o kadar iyi geçinsin okadar iyi geçinsinki senin varlığını bile unutsun gölge bile etmesin sana inşallah !!!

ağzından bal damlıyo şekerim yaa AMİNNNNNNNNNN. Kızcağıza üzülüyorum valla ya öle kötü birine benzemiyo kendi halinde bişey yaparsa kendi eliyle o kızı cadaloz bişey yapcak.(sözüm meclisden dışarı kızlar üstünüze alınmayın durmak yok yola devam )

mrb
arkadaslar
ohoo haftasonu neler olmuş burda.

bildiğiniz üzere haftasonu kaynanamla başbaşaydık eşim gecelere kadarçalıştı.
dün temizlik yaptım akşama kadar..
fazla sesi çıkmadı çekildi kenara oturdu aşağıya ben işime baktım.

markete gittim. deterjan tuz muz falan aldım..
eskiden hangi markete gidecegımı hangı markalardan alacagımı,
hangi deterjandan alacagıma kadar karışıyodu.
baktım gördüm şimdi sesetmiyo fazla.
markete giderdim benim alacagım, bana uyan şey başka onun istedıgı şey başka.arada kalırdım hangisini alsam diye.
tadım yuzum kalmazdı markete bile tatsız tutsuz giderdim.
alışverişten zevk almazdım.

şimdi ise gittim kafama göre ihtiyaca göre parama göre aldım geldim.gezdim

c.tesi otrduk çay falan içtik yine bana daha önce 20 kez anlattıgı hayat hikayesini ona yapılan haksızlıkları kaynını eltilerini falan anlattı..

dedim anne sana zamanında çok yapılmış. kandırmışlar seni.
senın ınsanlara karşı güvenin kalmamış.
sen katı kalpli olmuşsun iyice dedim.
anında lafı yapıştırır hiç altta kalmaz.anında laf bulur.
'siz nasıl amcanlarla küsseniz konuşmuyosanız adını bile duymak ıstemıyosanız bende öyle işte nefret edıyorum' dedi..

sonra bi laf açıldı.
dedi karısı iyi bakan mutlu olan erkek çabuk çökmez yaşlanmaz dedi.
dedim 'anne babam erken öldü çöküktü sen ona iyi bakmamışın galıba' dedim.(65 yasında öldü fakat 80 yaşında gibiydi)

ben ona bakmasaydım o 50 yaşında ölürdü dedi.ben yaşattım onu 65 yaşına kadar dedi..

hee bu arada.eşime işyerınde klima verdiler.bizde onu kömürlüğe koyduk.hesapta taktıracak.
kaynanamda 'şu klımayı taktıralımda yazın serin serin rahat edelım' dıyo ikide bir.
ben onu seneye kendı evıme takmak istıyorum.
eşime dedim annen klımayı takalım dıyo deidm.hayır dedi

bir arkadasında deıgı gibi kaynanam sadece bunamış.
ufaktan hep kakalar laf sokar ama o jiletle bıyıklarını alsın felan öyle ağır lafları yoktur.
hee eskiden ağır lafları oldu unutamam asla ama eşimden korktugu için onun yanında söylemez laflarını.
eşimin benim yanımda olması da büyük şansım

Haftasonu ne inciler çıkmış. Ben bu haftasonu görmedim o yüzden bir sorun yaşamadım.
Arkadaşlarımla geçirdim haftasonunu, alışveriş yaptık, gezdik, sohbet ettik, eşimle bile ilgilenmedim.
Üzüldüm ilgilenmediğim için ama önceleri eşim de sürekli ailesiyle vakit geçirmek istiyordu, haftada 2-3 gün kayınvalidede, haftasonu bir gün gün boyunca görümcemde oluyorduk.
Bir yere gezmeye gitsek onlar da geliyordu, sürekli onlarla program yapıyordu.
Artık ben de ayrı takılmaya karar verdim, benim de bir hayatım var sevmediğim insanlarla sürekli görüşmek bütün tatilimi onlarla geçirmek istemiyorum.

katiliyorum.. biz de hergün kahvaltiya gideriz felan.. bu haftasonu aramadim diye hemen esime sitem etmis.. inanilir gibi insanlar degiller.. bizim her seyimiz olmak istiyolar

kaynanalarınız yaptığı herseyi günlük olarak anlatıp içinizi dökün . bizde beterin beteri varmış dıyelım rahatlayalım..

kayınvalidelerimizin keşke günü gününe tutsa anlık değişiyolar bi bakıyosun oooo çok iyiler melekten farksızlar, bide bakıyorsunki bu benim kaynanamı diyorsun ben pek kayınvalide değilde görümceden yana dertliyim canım ama şükür ki artık başa çıkabiliyorum

aynen dedıgınız gıbı bıgün bakıyoruz bişey yok melek başka gün laf sokmada üstüne yok.

nasıl başedıyorsun anlatırmıısn bıraz?

aynen dedıgınız gıbı bıgün bakıyoruz bişey yok melek başka gün laf sokmada üstüne yok.

nasıl başedıyorsun anlatırmıısn bıraz?

şöyle anlatayım bitanem önceden yeni evlendiğim zaman yeni gelinlikten mi, saygıdan mı bilmiyorum ama laf soktuğu zaman beni kırdığı zaman susardım, yalnız kaldığımda da düşünür düşünür ağlardım bu dediğim 8 yıl önce ama, bu sekiz yılda da tabi çok tartışmalar, kavgalar neler neler çok uzun olur, şuan son olayımı anlatayım eşimle problemlerim vardı 3 hafta önce falan eşimde 2 gün kaynanalarda kaldı bu arada görümcem dul, annesiyle yaşıyor ve bu duruma babam çok sinirlendi, banden habersiz git sen konuşmaya eşime bağarmış çağarmış sen nasıl yalnız bırakırsın diye ve o arada görümcem babaysan babalığını bil diye babamı itekleyip koltuğa oturtuyor, eşim kaynanam tepki gösteriyor görümceye babam çıkıp geldi anlattı olayı ben delirdim , çıldırdım ve telefonda açtım ağzımı yumdum gözümü ve şuan ömürlük bitti onunla işim ve son olayda haddini aştığı için eşim bişey demiyor artık bıkmıştım onun yüzünden evimin karışması buda bahane oldu kaynanaya gitsemde konuşmuyoruz ve eşime çok pişman olduğunu söylemiş umrumda değil bitmiştir artık şuan çok huzurluyum artık yeter yaptıkları artık eski leyla yok bulamaz eşimde diretmiyor zaten o önemli zaten akşam kaynanadaydık eşim , kaynana, ve ben balkonda görümce, kızım salonda tv ye baktılar işte böyle ha var ha yok benim için.

bundan sonra laf sokma veya başka şeylere yeltenirse de ben de haddimi aşacam 8 yıl da yaptıkları yetmiyormuş gibi benim ailemede saygısızlığı başladı affedemeyeceğim şeydir, kendi ailesine gelince saygı saygı der ama kendisinin 70 yaşındaki anneanesine bile saygısı yoktur yeter artık şuan kendisini umursamam ve muhattap olmam en büyük cezadır o insana, ama gidip babamdan da özür dilese bitmiştir ben affetmiyorum. Çok şükür ki eşim yanımda benim kararıma saygı gösterdi zamana bırakıyorum diyor.

kayınvalidemden dün akşam inciler...

biz kayınvalıdeme anneler gununde hedıye almamıştık.
bıgun gıderız pardesü alırız dedık.
oda ok dedi.
sonra benim pardesum var dedi
ok dedim onun yerıne baska bısey alırız.sen begen biz alırız dedim.

arkadasına gitmiş gecen gün.
para vermişler ona git bunla bişey al demişler anneler günü için demişler.
neyse buda namaz başörtüsü aldı.

sonra diyoki aynen aktarıyorum.
''falancaya gittim oturmaya.namaz başötüsü götürdüm gösterdim gelinim aldı dedim.
e napayım herşey söylenmez öyle'''

yani bu laf sokmalardan bıkkkttttımmmmmm

yani demek istiyoki siz bana hediye almadınız ama bende sizi rezil etmemmek için bu başörtüyü gelinim aldı dedim demek sitıyor..
yanı hediye almadıgımızı tekrardan ima edıyor.
o kadarzeki bi kadınkı bunun üstüne bişey diyemedım.
desem sen benı yanlış anlıyosun onu demek istemedim falan diyor.
busefer ben haksız durumuna düşecem.

ben sizce yanlışmı anladım abartıyormuuym.
yoksa kayınvalıdemın dedıgı herşey bana artık batıyormu?
siz olsaydınız nasıl anlardınız?

üstelik kayınvalıdem kendı götürmüş basortuyu.
onlar hanı gelının sana ne almış diye sormamışlarkı???

kadın sadece biraz ilgi istiyor... siz de hediye almadığınıza içerlediğinizi anladığınız an şey deseydiniz ''evet annecim, haklısın, işte insanlık hali unutabiliyoruz bundan sonra dikkat ederim inşallah, hatta eğer istediğiniz birşey varsa telafi etmek için almak isterim'' bundan sonra bişey demezdi bence

ha baktınız bu yöntem işe yaramıyor -ki genelde yarar, insanlar övgüye ve hediyelere bayılır- siz de buna göre he deyip geçersiniz. takılmayın yani

tatlim gecmis konularini da az cok biliyorum senin kaynanan bunamaya baslamis gercekten kusura bakma nolur.. hani sorsalar da o da gösterse neyse.. aslinda namazida niyazinda bi insan olarak esas onun böyle yahudi icadi günlere kanmamasi gerekir.. tamam ben de annemin ve kaynanamin anneler gününü kutladim kaynanam yakinda onun hediyesini aldim ama benim adim zaten gecmiyokiii hep oglu yapti, oglu aldi oglu satti bu son anneler gününüyle ondan önceki kendi maasimla aldigim hediye de yaptigi bardagi tasiran son damla oldu.... bi daha görür o hediyenin h 'sini..
takma güzelim kafana... suclayacaksa oglunu suclasin.. Allah askina esin inatla hediye alcam deseydi üstüne düsseydi sen karsi koyabilcek miydin??? bence hayir.. bir de tr'de pazar günleri her yer acik.. burda pazar günleri bi benzinlikler acik bi de üc bes kafe... demissiniz iste teklif etmissiniz onu önemseyip begenisini göz önüne almissiniz..gitseydi o da...sen, sözüm ona ''gelin olarak'' gidip ucuzdan bir sey alabilirdindee al sana hediye diye..yaaaaaa bunlara iyilik yaramiyo... senin yasadiginin aynisini benim arkadasim yasadi, en isine yaramayacak seyi al götür bi dahakine..

Son düzenleme:

ya aynen ben eşime kaç kere dedim ya hanı annene ne alıcaz düşün bi falan dedim.
her gun başını yedim
ama oralı olmadı ben napıyım.
sonra bende bı ara beraber gıderız pardesü alırız dedim.
çünkü biz alsak bedenini bılemeyız ancak beraber gıtmemız gerekıyor.

eşim bugune kadar annesine hiç hediye almamış.
yani oğlum nie almadı dıye düşünmez benden bekler.
ben böyle seylere önem verırım onu biliyo..

fakat bu sekılde başkalarını bahane ederek konsuuyo sürekli sürekli..
acayıp rahatsız oluyorum.

sürekli baskaları üstünden laf gönderiyo.offff sıkıldım yaaa

bir de şöyle bir şey var bi keresinde iki tane hediye aldık biri büyük mutfakta kullanabileceği bir şeydi diğer hediye normal küçük birşeyy ama biz iki tane almak istedik ihriyacı vardı neyse hediyeleri aldık gittik nedense büyük olanı oğluna yakıştıyorr herkese oğlumun diyee gösteriyo heyy allahımmmm

öyle iste kizlar... ogullari düsünmez suclu biz oluruz, biz kafa patlatiriz yeter ki bize takilmasinlar diye.. onlar da yine de gelir satasirlar.. elinizden geldigince izin vermeyin.. ben artik bicak kemige dayandi konusmaya basladim iki senedir dipdibeyeyiz, anca evimi ayirmadan basladim yeter artik demeye.. insanin sabri kalmayinca en ufak seye bile sinir oluyorr... Allah bizim gibi olan herkese yardim etsin...

Son düzenleme:

komedi bunlar yaaa.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…