Her Gün Yeni Bir Kaynana

cahillikten mi, terbiyesizlikten mi bilemiyorum valla, çok yazık..Allah görüyo ama eden bulur üzülme canım..

simdi iyiyimcanim cok sagol...ooo o kadin varya o kadin... bana neler etti.. Allah biliyo..ben surda tek basina kimsesiz biriyim bundan faydalandi bana aklina gelecek her eziyeti etti..daha sesim cikmadi yeniydim kimsesizim dil bilmiyorum insan tanimiyorum..param yok hic bir seyim yok..bunu bildigi icin neler ettiler bana..kac kere kovdular üstüme yürüdüler..onlarin yüzünden bebegimi kaybettim.. neler neler... simdi ise beni arar utanmadan, kiziimmmmmm su isimi yapanmi?? zaten uzatarak kizim diyosa anlarim bir sey isteyecek, yoksa zaten ismimle hitap eder...domuzlar.... hic birine eyvallahim yok simdi...

Kayınvalidenin kötü niyetli bir insan olmasını geçtim.
Çok basit, seviyesiz biriymiş...
Söyleyecek söz bulamıyorum.
Allah sabır versin ne diyim.
Kimbilir daha ne iğrenç, ağza alınmadık lafları vardır.

kızlar kötü değiller aslında kıskanç ve cahiller sağlıklı düşünemiyorlar ya oğulları onlarda idare etmesini bilmiyorlar alışmışlar hep analarının idare etmesine

yuh diyorumbaşka birşey demiyorum

Canım senin kayınvaliden biraz bunamaya başlamış sanki.
Sen bıkmışsın ondan, anlıyorum.
Abuk sabuk davranışları var.
Tahammül edemiyorsun.
Haklısın.
Ama inan senin kayınvaliden çok kötü bir kadın değil. En azından sana karşı.
Ne beterleri var bu kayınvalidelerin...
Bunu düşün biraz daha sabret.
İnşaallah en kısa zamanda evine geçersin.

Ha bir de bu evin dekorasyonuna karışma huyları var.
İnsanın evini bile onlar şekillendirecek, idare edecek.
Düşün benim kayınvalidem başka şehirde ve ayda yılda bir geliyor ama geldiğinde de şu eşyayı şuraya koyucam bu eşyayı buraya koyucam diye plan yapıyor.
Eşim engellemese bana sormadan değiştirecek eşyaların yerini.
Sanane!
Niye değiştiriyorsun?
Sen mi yaşıyorsun o evde?
Ölür müsün öldürür müsün derler ya...

aboooo allah sabır versin hı hı de bırak değiştirip rahatlasın olmazsa gidince eski haline çevirirsin..

yuh diyorumbaşka birşey demiyorum

yani oğlum hanginiz karı hanginiz koca belli değil demek istemiş herhalde. ne iğrenç bir konuşma ya eşin bozulup kızmazmı bu tip şeylere ben okuyunca gözlerim dört dört oldu.nerde yetişmiş nasıl bir ailede yaşamış bu kadın ki bu kadar genleri genişlemiş!!! :26:

Yok artık. Asla izin vermem.
Zaten benim huyumu bildiği için eşim engelledi.
Kayınpederim de karışma dedi.
Bozuldu.

iyi olmus, cok da iyi yapmissin bence, bir yerde haddini bildirmeyince daha da ileri gidiyolar..ya evinin esyasina karismaktan ne anlarlarki??? Allahim gerci benim de basima geldi ama yine dedigimi yaptim, simdi de degistircem evi yönünü degistircem..lafi gectikce geberiyolar kim yapcak onca isi esyalari oynatma diye.. yapcam iste yapcam yapcam

günaydın hanımlar malum dün pazardı bugün iki günlük nefret yazıyorum ; senden nefret ediyorum..

gelelim benim iki gündür yaşadıklarıma az çok biliyosunuzdur kaynana ile hala konuşmuyoruz ve eşim o günden sonra hiç görüşmedi annesiyle cumartesi görümcem geldi akşam eşim de evdeyken, bana o gün ne oldu diye sordu ben de gayet sakin bir şekilde benim anlatacak bir şeyim yok annenizi dinleyin o anlatsın bugüne kadar ne yaşamışsa dedim böyle dik dik konuşma ama dedi bu benim tarzım kırıcı olduğumu düşünmüyorum dedim. annesi ona beni çekiştirince buda sen ne yaptında o da sana böle dedi diyomuş hep bana hak veriyomuş , dedimki ben yanlışımıda doğrumu da biliyorum kimseden destek beklemiyorum haklıya haklı haksıza haksız dedim dürüst olun annenize karşı dedim, hiçbirşey anlatmadım onada annesi rahatsızlanmış elleri titriyomuş herşeyi kafaya takıyomuş işte üzülüyorum dedi anneme bende benim ailemde bana üzülüyor yapacak birşey yok dedim biz böyle başladık böyle devam etsin dedim. ne yani dzeltmeyecekmisin kendni dedi bakın dedim psikolojik destek almayı düşünüyorum paronayak oldum dedim ve düzelirsemde tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum dedim. yani dedi ben kardeşinize söledim çözüm ayrılmaksa buyrun tüm sorumluluğu kabul ediyorum dedim yani sen böyle düşünüyorsan bilemem dedi ( ben boşansam ses çıkarmayacakmış) eşime sizin aranızda prolem varmı edi eşimde hayır biz mutluyuz bi sıkıntımız yok ama isterim annemle eşim iyi olsunlar dedi. görümcem benim senden bugüne kadar hiçbir şikayteim olmadı dedi annem ne yapıyor ne sölüyorda böyle tutamıyorsun kendini dedi dedimki annenizi benden daha iyi tanıyorsunuz falan filanlar gibi gibi gibi...
eşimin annesine 10 gün uğramamasını bir tavır olarak görmüşler eşime sitem etti ablası niye gitmiyosun yanına diye sonra bize taşının o zaman burdan falan dedi laflar laflar kendimi hiç savunmadım konuştu eşimle yanlız bıraktım bir ara onları konuştular falan filan...pazar günü hep ağladım eşim yanlız bıraktı beni birkaç gün abimde kalmak isediğimi söledim tamam ne zaman istersen gideriz dedi hayır yanlız gitmek istiyorum dedim dün beni bıraktı onu birdaha hiç göremeyekmişim gibi hissettim sanki sonsuza dek ayrılıyoruz sonra ağladım rahatladım biraz eşimle telefonda konuştuk yarım saatte bir telefonlaştık sabah ta aradı benim biraz kafamı toparlamam için buna müsade ettiğini söledi şimdi abimin evindeyim eşimden ayrı kaldım dün gece oda görmüştür merak etmiştir neden yanlız bıraktı bunları diye şimdi ev boş girsin istediği çekmeceyi karıştırsın isterse altüst etsin içi rahatlasın bi güzel

Son düzenleme:
birde görümceme göre anneisnin şuanki ruh halinin hastalanmasının sebebi benmişim eve gelmek istemiyomuş yemek yapmak istemiyomuş sokağa bile girmek istemiyomuş annesi işte çok şey beklememiş benden sadece biraz daha yakın olsaymışım ona bende dedimki o zaman benimde isteklerim arzularım var ben gelinim diye mi bir şey bekleyemem saygıysa gerekeni gösterdim dedim bütün bunlara ben mi sebep oldum bu kadar mı kötüyüm hiç mi memnun edemedim annenizi tamam oturun konuşun hep beraber bitirin dedim.. sonra işin aslı ben yeni evlendim bana oğlum ben ne istersem onu yapar ben istemezsem bitirir bu evliliği benimle iyi geçin dedi o gün korktum o kadından bu yüzden bir adım geride durdum o nasıl isterse öyle yaşayamam ben benimde fikirlerim var benimde hayata karşı bir duruşum var dedim lütfen ben annenizin yaptıklarını yada yapabileceklerini anlatmak konuşmak istemiyorum ben kötü biriyim ya bu şekilde devam ederiz ya da buyrun ötesine siz karar veri dedim

kızlar benim kaygana konuşsa çok inciler yazardım buraya.Ama o Konuşmaktan çok surat asıp susmayı ve biz gelinlerine sölmesi gerekenleri kızına anlatıyo yeri geldiğinde bize laf soksun diye.size en son dünkü bombayı anlatayım.benden büyük eltim var 6 senelik evli ben 1 senelik evliyim şimdi son bekar kaynım evleniyo 3 hafta sonra düğün var.Dün eşya almaya gittik.Kaynanamın yanına geliyo eltim.kaynatam vefat etti.(Allah rahmet eylesin.) Kaynanamda her ağzı açıldığında yalnızım tekim diye duygu sömürüsü yapan bi insan.Bu arada hepimiz altlı üstlüyüz.kız zaten yanına geliyo eşyaların eski bırak da bari hevesini alsın alıcağı sadece koltuk takımı yemek odası ve yatak odası.Kaynanam kıyametleri kopardı hiçbişy alınmıcak diye.neyse hepimiz bi taraftan ikna ettik.Tamam alsınlar ama masa sandalye kesinlikle istemiyorum gelenim gidenim oluyo millet nereye sığıcak demiş.(haklı) kız dediki madem annen istemiyo masa sandalye kalsın.kaynım erkeklendi sen istiyosan annemi ikna ederim sen karışma dedi.eşimde dediki madem öle diyosun bize laf düşmez o zaman kullanıcak olan sizsiniz.eve geldik benimde misafirim gelcek arkadaşlarım ve nişanlısı akşam yemeğe davet etmiştim.Eve geldik hemen mutfafa girdim yemek yapmaya k.valideye hiç çıkmadam onlarda boya yapıyolr.eşim çıktı.Sonra aşağıya indi kaynanamla beraber.Kaynanamı eve çağırdı gelmedi.parke bakmaya gidiyolrdı büyük kaynımla beraber.İndi sokakta kaldırımda oturarak ağlamaya başladı. eşimde köpürdü tabi ne var ne diye ağlıyosun dedi.Neymiş efendim ben seni boşunamı yanlarında gönderdim demedim mi almasınlar benim lafımı çiğniyosunuzmisafirlerim gittikten sonra eşim tekrar yukarı çıktı.Bi geldi sinirden eli ayağı titriyo.hemen büyük görümcemi aradı (o da gelmişti eşya bakmaya) senn yanında oldu herşey ben karıştım mı kardeşin erkeklenmedimi dedi.o da evet dedi.Kaynanamın bi huyu var kimseye nazı geçmiyo eşimden başka.O yüzden bütün hıncını ondan çıkarıyo.Zaten hiç konuşmaz hiç gülmez.Şimdi yanlız diye yanına çıkıp oturuyoz ama mecburiyetten.eşim bile kendi oğlu olduğu halde diyo.Yukarıya çıkıyorum ama bi an önce saat geçsin diye bakıyorum diyo.Bakalım kızlar nolur dua edin de yeni gelen gelinle iyi geçinsin.

hani sinirliyken insan kelimeleri yutarya beceremez ık mık yapar ben yazarken yapmışım aynı şeyi siz eksik harfleri kendiniz tamamlayın cümlelerimdeki...

o kadar iyi geçinsin okadar iyi geçinsinki senin varlığını bile unutsun gölge bile etmesin sana inşallah !!!

ne demek ya kendini düzeltmeyecek misin?????? sen de bi egrilik mi var???

benim fikrim fazla uzatmadan evine git geri...bos savas meydani gibi evini talan ettirme..sen bunlar icin kurmadin bu yuvayi..kari koca arasina seytan bile girmezmis ama bunlar giriyo iste seytanin ögrencileri...gerisini esinle konus.bak kac kisi oldu öyle kafa dinlemeye gidiyorum deyip de geri gelemeyen.. bunu daha önce de bi yerde yazmistim önce deli ederler, sonra zaten deliydi derler

önce deli ederler sonra... güzeldi bak
ben eşimle konuşamadığım için kaçtım eşim kalmak istedi yanımızda ben istemedim ama bu akşam gelcek yanımıza bir iki gün kalalım oda istiyor işyeri çok yakın zaten o da biraz kafasını toplasın istiyorum eşim yüzleşmek istemiyor bu konuda annesiyle öyle düşünüyorum bu durumu da normal karşılıyor her evde olurmuş falan filan bekliyorum taşınalım desin diye ama sanmıyorum anneside babasıda istemiycek bunu taşınırsak eşimle aramız nasıl olur bilmiyorum ama eşimle aram bu sebeple bozulmasın biz birbirimizi çok seviyoruz söz vermeden üç sene bekledik birbirimizi hiç konuşmadan görüşmeden haberleşmeden o beni ben de onu bekledim şimdi kaybetmek istemiyorum ne varlığını ne de sevgisini başkalrı yüüznden

evliliğiniz onun bunun oyuncağı mı ki devamı ya da bitimiyle ilgili kararları başkasına bırakıyorsunuz? görümceniz kötü niyetli gelmedi bana. kendince orta yolu bulmayı çalışmış. hatta bir önerisi güzel değerlendirin bence. o evden çıkın. eminim uzaktan ilişkiler daha tatlı olacaktır. ayrıca lütfen hemen evinize geri dönün. erkekler huzursuzluğu sevmez. belki huzursuzluğu bitirmek için çok becerikli değillerdir ama sevmezler. eşinizi tek başına öksüz gibi bırakmayın. evinize,evliliğinize sahip çıkın.
kayınvalideniz gerçekten cahil bir kadına benziyor. cahil insanla hiç tartışılmaz hep haksız çıkarsınız.

eee yani tabii kaybetmeyeceksin..esini sen taniyorsun tatlim en iyisini sen bilirsin..dogru buraz uzakta kalin.ama esinde yaninda olsun..

eşimden teklif bekliyorum evden çıkmak için bakalım görümcem kötü niyetli değil biliyorum bana annesine olanlardan da benim srumlu olduğumu dile getiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…