Her Gün Yeni Bir Kaynana

şu kaynnama hediye almak bişey değilde alıp göturmek yalancıktan yüzüne gülmek elini öpmek var ya pazar günü sendromu şimdiden bastı beni off offff.

bende kendi annemden ayıramıyorum hatta fazlası vardırda eksiği yoktur çok yüce bi insan o benim için eşimi doğurmuş büyütmüş annesi sonuçta ufak şeyleri duymamazlığa gelin herşey eşleriniz için ama içinizde çok nadir şanslı kişilerdenim maşallahhhhhh

en son dediğin gibi yaptım görümcemi istemeye gelmişlerdi daha doğrusu ilk etapta aileler tanışır ya onun için gelmişlerdi mutfaktan çıkıpta ex damat adayı ile tanışamadım bile kahveye kadar herşeyi ben yaptım bulaşıkları makineye dizerken k.validem geldi dizmeyin onları elinizde yıkayın dedi hep böyle konularda çoğul konuşur ben duymazdan geldim bir daha söyledi bende bu kadar bulaşığa yetişemeyiz dedim o akşam o kadar zoruma gittiki olan biten beni kimseyle tanıştırmadılar sanki evlerinde bir hizmetçi gibiydim onu yap bunu getir orayı temizle yemin ediyorum damat adayı ile falan tanıştırılmadım adamı yolda görsem tanımam o derece yani...
o akşam hiç kimseye buda gelinimiz diye takdim edilmedim çok zoruma gitti

şu kaynnama hediye almak bişey değilde alıp göturmek yalancıktan yüzüne gülmek elini öpmek var ya pazar günü sendromu şimdiden bastı beni off offff.

oofff evet birde o sorun var neyseki az önce eşim pazar günü gitmiycez ararız dedi hediyesinide sonra alırız dedi oohh bu sene atlattık darısı seneye :)

Kızlar hediye konusunu dert etmeyin, bir konum var anneler gününde kayınvalidenize hediye alacak mısınız diye orda bahsettim ben anneler günü için bir kampanya var Unicef'e bağışta bulundum, bir e-kart hazırlamışlar onu yazdırabiliyorsunuz, böylelikle hem hediye almış hem de içinize sinmiş oluyor, 30 ve 60 tl lik sepeti var ihtiyacı olan çocuklara yardım etmiş olucaksınız böylelikle. Ben öyle yaptım :)

Son düzenleme:

ALLAH bozmasın
ufak olsa nan kımse sevdığı ınsanın annesı hakkında böle konuşmaz ama bır ınsanın hayatının aşkının annesıne neden düşman olsun kı kım ıster....

benım en kızdığım tesellı yada laf şudur, yazııık yaşlı onlar ölücek gıtçek PEKII BIZ DEMIR MI ATTIK HAYATA

bıde klasık sen alttan al büyüklük sende kalsın INANIN ALTTAN ALDIKÇA DAHA DA ARSIZ UTANMAZ OLUYOLAR... zaten alttan alınca utanacak kadar karakterlı asıl olsalarr böle ığrenç hıç bı mantığa ymayan saçma sapan haraketler yapmazlar.....

ben ne zaman onlara gıtsem ayaklarım gerı gıder rdaha kapıdannn OOOOO AYAKLARINIZA SICAK MI SOĞUK MU SU dökelımlerden başlar kaşıma gözüme tıpıme kadar başlar ben 2 yıldır lafının karşılığını verıyorm ama bıktım savaş gıbı ev zıyaretımı olur yaaaaaa

işte benim kaynanam o da kardeşinin kızını istiyormuş. çünkü o kız okumamış cahil, aynı evde oturacaklardı gıkını çıkarmayacaktı, oğlunun parasını rahatça yiyecekti, istediği gibi at koşturacaktı, temizliğini yemeğini yaptıracaktı. allahından bulsun ruh hastası

BİDE EŞİME BİŞEY SORDUĞUMDA O CVP VERİYO EŞİMİN O ANDA NE DEDİĞİNİ ANLAYAMIYORUM.
ARAYA GİRİYO HEP.
EŞİMLE ONUN YANINDA 2 ÇİFT LAF EDEMIYORUZ.
MİSAFİR GELİYo. BANA SORU SORUYOLAR O ATLIYO HEMEN..
kapıda bıızm bi arkadaşla konuşuyoruz kaynanamda kapıda.
bişey sordu benim adıma o cvp verdi..
konuşturmadı beni.
kızda anladı zaten. ayy deli oluyorum ama söylicem artık.orda araya girip bende onun gibi 'dur ben cvp verıyım istersen' deseydim keşke.
ama dicem artık yeter yaaa. karıda çene prostatı var...

canım sanırım sen yanlış anladın.ben birliğe gitmiyorum.altlı üstlü olcam :18:

Ya kızlar bende altlı üstlü oturuyorum..canım bu kadar korkma orası ayrı bir hane olacak sen istemezsen senin evine kimse karışamaz kapaırsın kapını olur biter benim eltim ve ben kaynanam altlı üstlüyüz eltim yıllardır konuşmaz kaynanamla ama geçinip gidiyoruz.İlk başta hevesleneceklerdir gelin gelsin misafirler gelini görsün beraber yiyelim içerlim diye ama zamanla onlarda istemez olacaklar merak etme şekerim ama öyle anahtar falan verme tabii sonra alamazsın gıcık olursun söliim..

Sonuna kadar haklısın, katılıyorum tamam onlar büyük saygıda kusur etmeyelim ama inanın karşılık vermek saygısızlık demek değil. Asıl susup karşılık vermemek kendine sayısızlık, sen kendine saygı duymazsan başkasından bekleyemezsin. Karşılık verme verme bir süre sonra patlarsın. O yüzden en güzeli söyledikleri lafın güzelce cevabını vermek, aşağılamadan iğnelemeden. Örnek vereyim eşimle giyindik kuşandık, daha yeni nişanlıyız, gezmeye gidicez görümcem eşim için çok yakışıklı olmuş, dikkat et kapmasınlar dedi. Ben de asıl o beni kaptırmasın dedim. Yani niye susayım ki saygı mı kime karşı, beni kırmaya çalışan, laf sokan insanlara mı, isterse annesi olsun umrumda değil, doğurmuşsa benim için doğurmamış ya o devirde erkek çocuk doğurdu diye gereğince şımartılmıştır zaten, bir de ben mi o yüzden ona minnattar olucam. Benim annem de beni doğurdu, büyüttü, okuttu ben kendimi ezdirirsem annemi ve emeklerini de ezdirmiş olucam, o anne de benim annem anne değil mi. Hiç kusura bakmasınlar susamam, herşeye rağmen iyi olamam.

çene prostatı süpermiş ya ben gülüyorum artık ağlanacak halime, konuşsamda fayda etmiyo benimki, kaç kere söyledim bana geliiiin diye seslenme diye anlamıyo bende efendim kaynanaaa diyorum, bozulmuş oğluna şikayet etmiş beni anne demiyo diye

bende o bana gelin derken ben nasıl anne diyeyim dedim nişanlımda konuşmuş ertesi hafta gittik tepki şu tam gelin diyecek yine kalıyo öyle gekızım çatladım gülmekten

Bende kaynanamla altlı üstlü oturuyorum Her hastaya koşan kaynanam 4 gün hasta yatarım beni sormayı bile tenezzül etmez.Annemle ayrı şehirlerdeyiz 1 saatlik mesafe var aramızda 2 ay gitmedim eşimin teyzeleri annemle aynı şehirde oturuyorlar arabayla kızım seni de annene götürelim dediler,Eşim de de onay verdi kaynanama Allah'a ısmarladım demeye gittim durmadan annene gitme deyince şakayla karışıp senin kızın 3 hafta da bir sende kalmasa özlemez misin dedim.Özlerim dedi bende annemi özledim dedim hiç bişi diyemedi hafiften şakayla karışıp laf sokuyorum artık

aynen benim kayınvalidemde sırf beraber oturacak diye o kızı istiyormuş zaten bu tarz düşünen kayınvalidelerin düşünceleri bence oğullarının mutluluğu değil onlar için gelin demek hizmetci demek vur kafasına al ekmeğini tarzında olsun, etliye sütlüye karışmasın,kayınvalidesinin istediğini yesin istediğini giysin onun istediği gibi düğünlerde düğün sonuna kadar kalsın ve sakın haaa o bilezikler altınlar varya sarı sarı onları taksın kolllarına yatırım için saklamak kasaya kaldırmak falan yok takıcak kollarına tüm aile akraba herkes görücek

bu akşam anneme yemeğe gidecektik.. bilenler bilir kayınvalidem bende kalıyor kemoterapi görüyor..birazcık halsizleşti diye eşim annemlere gitmekten vazgeçti.. aradı annemi gelekmeyeceğiz dedi dün akşam.. sabahta kayınvalidem hiçbirşey olmamış gibi neden gitmiyorsunuz annene deyince sinirden ağladım.. sanki bilmiyor neden gitmediğimizi.. hasta birşey demiyorum ama canı isteyince beni şuraya götürün buraya götürün demeyi biliyor ama annemelere gitmeye gelince hemen mod değiştiriyor...

bu akşam anneme yemeğe gidecektik.. bilenler bilir kayınvalidem bende kalıyor kemoterapi görüyor..birazcık halsizleşti diye eşim annemlere gitmekten vazgeçti.. aradı annemi gelekmeyeceğiz dedi dün akşam.. sabahta kayınvalidem hiçbirşey olmamış gibi neden gitmiyorsunuz annene deyince sinirden ağladım.. sanki bilmiyor neden gitmediğimizi.. hasta birşey demiyorum ama canı isteyince beni şuraya götürün buraya götürün demeyi biliyor ama annemelere gitmeye gelince hemen mod değiştiriyor...

offf ne kadar zor bı durum harbıdende ınsan cok üzülür bu durumda eee gülüm ya şimdi bugun nasılsın ya moralın senı merak ettımde

anladıgım kadarıyla calısıyorsun allahtankı ısın varda evde devamlı burun buruna degılsınız allahım kayınvaldene şifa sanada sabır versın tamam hastalık allahtandır ama ınsanların boylee yapıpda ben hastayım deyıpde etrafınıda parmagında oynatmasından nefret edıyorum anladıgım akdarıyla sendekı sorunda aynı boyle bısey allahım yardımcın olsun ısın zor hanı saglıklı sıhatlı olsa konusur rahatlarsında ama ısde sözkonusu hastalık oluncada sen sımdı tek kelıme etsen ben uzuluyorum desen etrafından bı alay terane duyarsın sana sabır dılıyorum

2 günde bu kadar fenalıgı yapanlar aboooww sizden korkulur valla...benımkıde bugun sakındı gercı sadce gunaydın dedım ama normalde surat asık olurdu bugun duzgun akşama kadar bakacazz

aynen katılıorum benım kaynana da psıkolojım bozuk dıe aylarca benı kosturdu ama cocuklarının yanında bısey demıodu sadece bana ezıyet olsun dıe yaptı emınım.

evet iyi ki de işim var.. an azından sabahtan kendimi dışarı atıyorum..ya onu anlıyorum kolay değil tabiki ama benim onca çabama rağmen menuniyetsizliği beni son zamanlarda deli ediyor.. herşey onlara.. kaynımı memnun et görümcemi memnun et.. peki benim ailemi kim memnun edecek... ama söz verdim kendi kendime kemoterapi bitene kadar ses etmeyeceğim..ondan sonra sen sağ ben selamet artık kendi evine gitsin.. evinde bekar kızı var.. hanımefendi altın günlerinde g..t atıyor, bende hem ev hem iş koşturup duruyorum...ama ben hepsini Allaha haavale ettim... bu günler geçecek ve kayınvalidem iyileşip gittikten sonra evime onları asla sokmayacağım.. :):) bu arada sabır dileklerin için teekkür ederim.. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…