Her Gün Yeni Bir Kaynana

bende aynen öyle bişey dicem bazen tıkanıp kalıyorum.
düşün kaç yaşında kadın bastırıyor beni.
bide sesini yükseltiyo bastırmak için.
çözümü buldum bende aynısı ona yapıyorum lafını kesiyorum. laFIN ARASINA GİRİNCE SESİMİ YÜKSELTİYORUM.
BİDE HASTAYMIŞŞSIN.BUNU BİLE BİLE ÜZeRİNE GELİYOLARSA YUH DIYORUM YAA.

evin ayrı yerin ayrı.sık görüşme mesafeni koy.biz aynı evde mesafe koyamıyoruz maalesef..

Allah yardımcın olsun canım aynı evde olmak daha da zordur eminim
bende elimden geldiğince mesafe koyuyorum mesela 15 günde bir gideyim diyorum ama ben gitmesem ne çare kendileri sürekli her hafta sonu geliyorlar hemde bazen kalmaya geliyorlar ne gerek varsa zaten 15-20 dakikalık mesafedesin kalmaya ne gerek var her hafta sonu burdalar bazen hem hafta içi hemde hafta sonu geliyorlar haftada 3 gün bizde oldukları zamanlar oluyor yani
hafta sonları bazen bahane uyduryorum arkadaşım gelicek diye olsun diyor beraber oturuuz bizde görüşmüş oluruz
böyle sinir bozucu şeyler işte ooofff

canım sanırım sen yanlış anladın.ben birliğe gitmiyorum.altlı üstlü olcam :18:

ah be kardeşim kendimi hatırlıyorumda aynı evde bıle oturabılır annen demıstım ne aptalmısım meger ıyıkı aynı evde oturmuyoruz o zaman hııııc yapamazdım cok safsın henuz evlen 2 ay sonra goruruz bız seni iki ayada kalmaz birlik bile daha ıyıdır kafan dınc oluyor psikolojık yardım almaya gıdersın yakında bunu bır kenara yaz bana soylersın sonra..

seninle benim kaynanam tıpa tıp aynıymıs ne bir eksik ne bir fazla tek fark benımkı dul aynı 1 hafta gıtmesek baslar gelmıyorsunuz gıtmıyorsunuz dıye eskıden bana dıyordu sımdı ogluna baskı yapıyor bana birşey diyemiyor.

seninki benimkinden 1 kademe daha kötü ozaman cnmm:)niye dersen benim kayınpederm aklı başında biri eger o olmazsa (allah korusun) kayınvalidemmm tamamen kudurur..zatne bize taşınır kesin:)bize gelirler yemege kayınpederimmm akşam 9 da kalkar hadi gidelim eve der..kaynanam kalalım nolcak sanki der..kayınpederim gözünün içine bakar hoppppppppp diye kalkar....valla kayınpederim olmasaaaaa ayvayı yerdim..bana bu yaptıklarını kayınpederimden gizli yapıyor..onun yanında bşy diyemez:)bu aradaa senin kaynana nsl yalnız kalıyor senin yanına taşınmıyor(allah korusun) :):):)

ahahhahahhahahah minik gelınnnn ve nıhalll tum kaynanalar aynıymısss dıcem de bnm annemde jkaynanana ama melek melekkkkkkkk..nerdeee odun var bıse denkgelmıss..aıpp yhaa kıskanıolar ıstee gelındenn ogullarınıııı..aynısı aynısıs aa okurken ıananmadımm

ayy inan kıskanıyor yani öle belli ediyorki anlatamam ben 27 yaşındayım kaynanam 60 insan yaşının agırlıgında olur demi ama benle kıyaslıyor kendini..inanın kaynana olsammmm ileride melek gibi olurum bende...bide benim kaynanam ilk gelininden çok çekmişş..ilk gelini kaynanamı evine almamış torununu göstermemiş...kocasını annesine yollamamışş..düşünnnn yani benim gibisini öpüp başına koyması lazım kalbini kırmak istemiyorum çünküü ama anlamıyor ben ses çıkarmadıkca o bşy var sanıyor..
gecen akrabasının düğünü vardı kayınvalidemde herkes toplandı neyse bende evde süslendim falan elbisemi giydimm..kayınvalideme gittik yemek yiyip çıkcaz düğün salonuna gitcez..masadayız kalabalık diyoki benim gelinim masayı toplar bulaşıkları yıkar deilmi gelinim dediii...bende söylemene gerek yok yaparım zaten dedim bi anlık sinirle...kalktım o kıyafet makyajla elde bulaşık yıkadım..makinası dibimde duruyor çalıştırmıyor deli kadın:)

ıyyyyy benim babannem de namaza durmadan anneme babama bi güzel beddua eder öyle dururmuş namaza..Evlerinde kocaman 2 yatak var ben bildim bileli o yataklar (ikisi de çift kişilik ve oturma odasında) açıktır .Anneme çok çektirmişler Allahtan babam onların ağzının içine bakmaz bağırır valla....

1 senedir nişanlıyım, kayınvalidemi 4 senedir tanıyorum. severim kayınvalidemi. sessiz bi kadındır. oğlundan çok kayınpederimi kıskanır :) çok iyi anlaşırız kayınpederimle düşüncelerime çok saygılıdır, her zaman destekler. arada birlik olup kayınvalideme takılırız şakayla.
nişanlım asker şuan. birliğe teslim etmeye gittik, ettik dönüyoruz artık. kayınpederim ne yemek istersin dedi, ağlamaktan içim dışıma çıkmış, moral berbat ne yemeği. yok baba sağol bir an önce gidelim dedim. olur mu senin için durcam dedi ( sigara içtiğimi biliyor, aç karna içmemem için yemek yememi istiyor) ben ısrarla istemiyorum falan derken kayınvalidem, ''aaa acıktık valla ben açım pideciye götür beni'' dedi, kayınpederimle gülmeye başladık tabi.
geçenlerde annemle alışverişe gittim, elbiseler falan aldım, bize geldiler muhabbet ediliyor, konu konuyu açtı işte elbiselere geldi konu bakayım merak ettim dedi. odama geçtik gösteriyorum falan. bi tanesi arkadan önden derin V şeklinde işte üst kısmı dantelden falan değişik bişey. o elbiseyi öyle giymeyeceğimi çok iyi bildiği halde ''ayy bu çok açıkmış, giyilmez bu, oğlumda kızar hem'' demeye başladı. annem giymez zaten bu şekilde falan diyor ki bu zamana kadar ne annem ne babam kılığıma kıyafetime karışmış insan değiller. sustum sustum baktım olmuyor gülerek cevabımı verdim, '' hanımlar, kimse kusura bakmasın, 23 yaşındayım, bu zamana kadar kimse kılığıma-kıyafetime karışmadı, karıştırtmadım, bu saatten sonrada izin verceğimi hiiiç düşünmüyorum'' dedim.
işte toplam 5 senede bu gibi küçücük şeyler oldu, bence bunlar sorun bile değil. saygılı bi şekilde cevap verdiğim zaman susuyor, anlıyor hatasını. seviyorum onları ya, anne baba gibi değil ama insan olarak seviyorum

malesef evlenince olaylar değişiyor cnmm..şuanda annen ve babanın yanında oldugun içinnn öyle çok karışamaz..ama evlennnnn neler neler yapcak:)tabi temmennim melek gibi olmasından yana:)

Son düzenleme:
Senin ki iyi değilmiş ki kötüymüş.

Bunlar gerçek mi şaştım kaldım Bak böyle olmaz taviz verme ne elde bulaşık yıkama falan senin canın yok mu, sen yokken o elinde mi yıkıyor. Makine varken elde yıkanır mı hiç. Bak sağlık sorunun da varmış ezdirme kendini, asıl cevap vermezsen daha kötü olur onlar üstüne gelir. Cevap versen belki heyecanlanırsın falan ama rahatlarsın emin ol, o da o kadar üstüne gelemez. En azından cevap vermesen bile işini yapma, bul bir bahane, ya da aç makinaya yerleştir. Birşey derse bu daha ekonomik dersin. Kendini ezdirme sakın.

Son düzenleme:
sanırım pazar günü bu topik patlama yapar, başlığada koptum

kızlar anneler günü ıçın sadece meleğıme gıder hedıye alırımama eşıme dedım kendı annene hedıye al ...

AMERİKALI OLSAM BENDE ALIRDIM AMA CADILAR BAYRAMINDDAAAAAA HAHAHAH dıye iğrenç esprı yaparak ığrençleşıyımmmmm

Son düzenleme:

o aynı şeyi anlatma huyu yaşlıların hepsinde var herhalde ya, ya da ben anlatayım ne olursa olsun oğlumla gelinim rahat konuşamasın mantığı vardır bilemiyorum yalnız aşağıda anlatacağım olay gibi bi çok alakasız olay geldi başıma

biz nişanlımla harıl harıl önemli bişey konuşuyoruz düğün ile ilgili detaylar şu şöyle olsun bu böyle gibisinden

kaynanam: bişey dicem 1 dakika
nişanlım: söyle anne
kaynanam : xxxx şehrinde bi kadın ölmüş (başka bi şehirden bahsediyor)
nişanlım: ee anne
kaynanam: ne eee si allah rahmet eylesin
nişanlım: töööbe tööbeeee

bu ve bunun gibi bi sürü muhabbet kopuyorum ama gülmekten

cnm nebilim daha beterlerini duydum ya ondan benimkine kötü demiyorum:)aslında anlatmaya kalsam küçük ama okdr çok şey varki..en basiti evlendik ertesi günü sabah kahvaltıya çagırmasıı...eşim sürekli aşırı zayıf birisiydiii evlendikten sonra 20 kilo aldı gayet iyi oldu.. herkes gelin iyi bakıyor oglumuza diyor kaynanam ordan kan verdi ondan kilo alıyor oglum diyor..görümcem yan apartmanda oturuyor sürekli annesine gidiyor inanın ben ayda 1-2 kere anneme gidiyorummm 1 saatlik bi mesafe var aramızda öyle olunca gidince 1 gün kalıyoruz eşimle..gecenlerde 2 gece kaldık eşimi aradııı hala kaynanandamısın hanım köylü oldun ha diyip gülüyor...sinir oluyorum tabii ama nediyeyim şimdi bu kadınaaa kızın senden çıkmıyor kaynanasına ayda 1 gidiyor ve yakınlar ona ragmen..işte böylee cnm bnmmmm isteyerek kaynanama hiç gitmedm...ama eşim için mecburen gidiyorum işte..bize gelmesin sık sıkkk arada onlara gideyim razıyım:)

malesef evlenince olaylar değişiyor cnmm..şuanda annen ve babanın yanında oldugun içinnn öyle çok karışamaz..ama evlennnnn neler neler yapcak:)tabi temmennim melek gibi olmasından yana:)

eltime nasıl davranıyor diye gözlem yapıyorum şu aralar aynı apartmanda oturuyorlar, sürekli izliyorum, neye ne kadar karışıyor diye, delirdim galiba :44::44: burda yazılanları okuyunca birde of off.

eltime nasıl davranıyor diye gözlem yapıyorum şu aralar aynı apartmanda oturuyorlar, sürekli izliyorum, neye ne kadar karışıyor diye, delirdim galiba :44::44: burda yazılanları okuyunca birde of off.

yok sen burayı okuma bence:) belki seninki gerçekten iyidir cnmmmm arada istisnalar vardır elbet:)

bu arada keşke farklı şehirlerde yaşasaydıkta sürekli görmeseydim diyorum..ama öyle olsa eminim gelip aylarca kalırdıı:)ondan bölesi dahamı iyi ne:)

konuyu okuyunca bende bişeyler yazmak istedim
ben 16 yıllık evliyim ilk zamanlar kayınvalidemi hiç sevmedim hatta korktum bana bişey yaptığından değilde yüksek sesle konuşmasından çekindim galiba daha 17 yaşındaydım çünki
arada çatışmalar oldu kültür farkından falan bayağı zorlandık birbirimize alışmaya ama sonunda birbirimizi anlamayı başardık çok şükür
büyük kavgalar etmedik hiç ama laf sokmalar inatlaşmalar oldu tabiki
hala arada bir kızarım bazı davranışlarına ama olsun yinede severim kayınvalidemi oda beni sever biliyorum hatta bazen oturup oğlunu çekiştiririz çok da zevkli oluyo yani
bide mesala isteği bişey yapmak istemem ama sonra kendimi onun yerine koyarım
bende yaşlanınca gelinim bana böle davransa ne düşünürüm diye ve pişman olurum istediğini yaparım kalbini kırmamaya çalışırım elimden geldiğince

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…