Her Gün Yeni Bir Kaynana

Valla ben de soluksuz okudum, her mesajın sonunda ayrıldınız mı bitti mi acaba diye üzüldüm, ayrılmamanıza çok sevindim çünkü eşinin fazla kabahati yok bitmesi yazık olurdu. Allah mesut etsin bundan sonra. O tür kızları da Allah bildiği gibi yapsın.

evet canım cok haklısın burada esınınde cokda buyuk bı kabahatı yok sagdece bı anlık dalgınlık duygulara gark olmada dıyebılırız neysekı sukurkı gelmıs gecmısde kurtulmus yuvaları ama bunun en buyuk nedenıde kadının güçlü olması
evet malesefkı boylesı kızlar var etrafımızda ve bunlar gerek yuvamız ıcın gerek kocamız ıcın gereksede bızım ıcın buyuk tehlıklere ne ıstedıklerını bılmıyorlar bunlar hıcmı yuva kurmak ıstemez hıcmı hayatta onurlu bı yasam beklentısı ıcınde olmazlarda boylesı asagılık durumlara kendılerını dusurupde ınsanlara boylesı kabus dolu gunler yasatırlar... bunlar ne ıstıyorlar kocasına soyledıgı lafa bak gozlerıme bak yanımda ol yeter ne yanı adam gul gıbı karısını bosayıpda senın gıbı bı sahsıyetsızımı alacak yanı tövbe yarabbım tövbe...

kuşum sen yanlış yere yazdın... öbür topiğe git. giderken sağda dönerken solda :KK9::KK9:

benim kayınvalidem iyi desem iyi deil,kötü desem kötü deil...bi bakarsınız çok iyi olur bi bakarsınız laf sokarrr..sürekli görüşmek ister..sürekli agzıyla bşyler almamı ister...bize gelir evimde iki tane aynı şeyden gördüyse birisini alır(çöp poşeti iki tane vardı aldı gecen geldiginde birini),1 senelik evliyim heryerde bizim gelin tembel bebek yapmıyor der..eşimin yanında söylemez bebek yapın diye çünkü bikere söylemiştii eşim düşünmüyoruz diyince sustu..1 hafta gitmesek yılardır gitmiyoruz gibi sitemler eder..iki yaşlı adamı sormuyorsunuz öldülermi kaldılarmııı ,yüzünzü gören cennetlik falan der...kaynanama gittigimde mutfaktan çıkmam..rahat edemem otururum mal gibii...bulaşık makinası var illa elde yıkatır..kendime kıyafet alırımmmm heryerde var bunlar der burun kıvırır.. altın günlerine ömrümde gitmemişimdir kaynanam zorla götürür..yok desem ayıptır gel olmaz derrr..1 kere gitmedimm surat yaptıı...normalde bekarken eşim annesinin evine geç gelirdi kimi zaman arkadaşlarında kalırdııı hiç aramazdı oglum neredesin diye merak etmezdi..evlendikkk oglunun delisi olduuu.paraya ihtiyacı yok kayınpederimin durumu iyi sürekli eşimden para isterrr haçlık ver bana der.kısacasıı kaynana deilmi hepsi benziyor birbirinee,annelerimizle kesinlikle bir olmaz...en basit örnegi kaynanam anneler gününe agzıyla hediyesini aylar öncesinden istedi...annem ise hediye almayın bana herşeyim var masraf etmeyin dedii...aradaki farkkkkk nekdr büyükk benim için...anne gibi kutsal bi kelimeyi kaynanama kulanmak çok zoruma gidiyor..

Son düzenleme:
yaa anlamıyorum işte boyle ınsanları ne gerek var yaaa vıck vıcık..

kiraya çık yani nie beraber oturuyosun ki. ev zaten kalabalıkmış..

ben olsa çalışıırm kocamla beraber köpek gibi çalıısırm.kirada oturum daha ii
ayy dellendim gene :KK52::KK52:

akrabalar fazla sesi çıkamıyo çalışmıyo da bütün gün kaynana dırdırı dinliyo garibim:95:

tekerlek senin daha önce kayınvalidenden dolayı açtığın topiği hatırlıyorum...
aranızdaki sorunları çözebildinizmi..

kızlar peki kaynananza ne hediye alcaksınız şahsen ben bişe almak istemyorum ama :97::97::97:

Geçen senelerde alıyordum,aldığım hiç birşeyi üzerinde görmedim...Bu sene çok kızdırdı beni,bırakın hediye almayı gitmeyi bile düşünmüyorum....Kendini oğluna karşı saf gibi göstermesi,benim yanımda ise gerçek yüzünü göstermesi oldukça sinirlerimi bozuyor çünkü....Normal zamanlarda bile aramak gelmiyor içimden...Ben onun gibi maalesef oyun yada numara yapamıyorum,politik davranamıyorum...Normalde de aramam o günde arayacağımı zannetmiyorum...Sahtekarlığa gerek yok...

benim kaynanatör manyağın teki. ruh hastası şizofren. şaka maka pembe receteli haplar kullanıyormuş , şüpheleniyorum. :KK36: her dediğini ağlayarak evladına vicdan yapan bir ruh hastası. konudan konuya atlar ne konuşur ne der kimse anlamaz. bir ordan bir burdan . gözleride şeytan gibi bıkar, çakma anne ne olacak. :KK19:

benim kaynanatör manyağın teki. ruh hastası şizofren. şaka maka pembe receteli haplar kullanıyormuş , şüpheleniyorum. :KK36: her dediğini ağlayarak evladına vicdan yapan bir ruh hastası. konudan konuya atlar ne konuşur ne der kimse anlamaz. bir ordan bir burdan . gözleride şeytan gibi bıkar, çakma anne ne olacak. :KK19:

aynen bak benımkide konudan konuya çok atlıyo.ayy bunların hepsi aynı yaa :KK1:
ne dediğini anlayamıyoruz. o yüzden dinlemiyoruz bazen..
bişey anlatıcak anlatır anlatır ama kim oldugunu söylemez. biz sormassak söylemez. ee kim o deriz anca öyle söyler :KK1:
sürekli devrik cümleler kurar..
laf arasına çok girer. dün akşam hürremi seyrederken eşime bişey soruyorum konusuyoruz..
o kombiyi yazlık kısmına ayın 20sinden sonra getirir demi diyor..
ben konuşmaya devam ettım. o halaa arada soruyor hep.
3 oldu tekrarlıyo.düşünsenize.

ayy dedim olmıcak ara verdim he hee dedim oyle yaparız. sonra döndüm eşime ayy lafımıda unuttum bak şimdi dedim..
anlasın diye.. anlasa bıdaha yapmaz anlamıyoki.
idrak yollarında iltihap var galiba.:44:

aynen bak benımkide konudan konuya çok atlıyo.ayy bunların hepsi aynı yaa :KK1:
ne dediğini anlayamıyoruz. o yüzden dinlemiyoruz bazen..
bişey anlatıcak anlatır anlatır ama kim oldugunu söylemez. biz sormassak söylemez. ee kim o deriz anca öyle söyler :KK1:
sürekli devrik cümleler kurar..
laf arasına çok girer. dün akşam hürremi seyrederken eşime bişey soruyorum konusuyoruz..
o kombiyi yazlık kısmına ayın 20sinden sonra getirir demi diyor..
ben konuşmaya devam ettım. o halaa arada soruyor hep.
3 oldu tekrarlıyo.düşünsenize.

ayy dedim olmıcak ara verdim he hee dedim oyle yaparız. sonra döndüm eşime ayy lafımıda unuttum bak şimdi dedim..
anlasın diye.. anlasa bıdaha yapmaz anlamıyoki.
idrak yollarında iltihap var galiba.:44:

Anlıyodurda anlamamazlığa vuruyodur:KK51:...Eee anladığını anlasanız bi daha laf arasına giremiyecek...İyi vallaa herkes yolunu bulmuş tekerlek,bizde hala acaba anlamıyorlarmı takılıyoruz:KK68:

ben kaynanamı ilk zamanlar çok severdim
sonra gerçek yüzünü gördüm hamileyken kanamam oldu düşük riskim vardı
doktorum hiç kıpırdamadan yatıcaksın dedi
hergün arayan kadın o süre içinde 1 kere bile aramadı ki korktu hanım bi iş yapar falan diye
8 aylık hamileyken bana dediki aslında ben kardeşimin kızını istiyordumda oğlum istemedi halada olsa çok isterim çok şaşırdım hiç bişey demedim
kızım doğdu hastaneye geldi sonra eve çıktığım gün eve geldi o kadar
1 ay boyunca ne geldi ne aradı ne sordu
kızım sarılık oldu ben sezeryanlı halimle günde 2 kez hastaneye götürüyorum kızımı 1 kez bile aramadı
erken doğm olduğu için akciğerleri tam gelişmemiş kızımın yine solunum probleminden 8 gece hastanede yattık ne var bunda basit bi hastalık dedi
tam 3 aylıkken kızım ameliyat oldu yine basit bir ameliyat dediler bide böyle profesör edasıyla basit bir ameliyat büyütecek bişey yok demiyormu uyuz oluyorm
yabancı gibi hastaneye geldi geçmiş olsun dedi gitti
odada başka çocukların anneleri vardı hepsi hayret ettiler
kızının 2 çocuğunada bakıyor 7-8 yıldır
eşim bizim kızımıza bakabilirmi bir süre diye sordu çok iyi bir iş teklifi almıştım verdiği cevap kreşe verin
tamam bakmak zorunda değil ama bu çifte standart olmuyormu?
aileme 2-3 ayda bir gidiyorum laf ediyor
bir kere ben annemledeyken aradı beni giderken bi haber verir insan gidiyorum diye danışır dedi
sanki ona sorucaktım evim ayrı barkım ayrı
eşimle gittim ona ne oluyorsa
anneler gününde anneme hediye alıcam karışır
şimdi ev alıyoruz nasipse, ona bile karışıyor
her pazartesi usanmadan arar pazar günü ne yaptınız nereye gittiniz
önceleri haftada 4gün falan hep ordaydık
artık gitmiyoruz yeter , bu yazdıklarım yaptıklarının çeyreği bile değil
yediğim laflar cabası
ben oğlunu avucumun içine almışım
onlardan çalmışım
beni geri göndericekmiş
evine gideriz herşeyi ben yaparım sözde yemeğe çağırıyor evde bekar kızın var hazırlayın beraber
ben oraya gidince bulaşık makinesi kapatılır ben elimde yıkarım bulaşıkları
benimle bütün derdi o hanımefendi ilk başta beraber oturmak istemiş eşime söylemiş eşimde kabul etmemiş benimle oturucaksın diyor bana hala evde 2 bekar kaynım 1 bekar görümcem var birde kaynana kayınbaba ayrıca sabahtan akşama kadar görümcemin 2 çocuğu banane canım onlarlamı uğraşıcam
bana diyorki sizin gelin niye beraber oturuyor sende oturucaksın o onun tercihi annem geliniyle oturuyor diye bendemi oturucam banane canım
bana diyorki oğlum evlenince senin yüzünden evimize giren para azaldı
oooff offf 3,5 yıldır bu saçmalıklara hiç cevap vermedim ne zamana kadar sürecek bilmiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:

pembe reçete ne:KK53:

ben kaynanamı ilk zamanlar çok severdim
sonra gerçek yüzünü gördüm hamileyken kanamam oldu düşük riskim vardı
doktorum hiç kıpırdamadan yatıcaksın dedi
hergün arayan kadın o süre içinde 1 kere bile aramadı ki korktu hanım bi iş yapar falan diye
8 aylık hamileyken bana dediki aslında ben kardeşimin kızını istiyordumda oğlum istemedi halada olsa çok isterim çok şaşırdım hiç bişey demedim
kızım doğdu hastaneye geldi sonra eve çıktığım gün eve geldi o kadar
1 ay boyunca ne geldi ne aradı ne sordu
kızım sarılık oldu ben sezeryanlı halimle günde 2 kez hastaneye götürüyorum kızımı 1 kez bile aramadı
erken doğm olduğu için akciğerleri tam gelişmemiş kızımın yine solunum probleminden 8 gece hastanede yattık ne var bunda basit bi hastalık dedi
tam 3 aylıkken kızım ameliyat oldu yine basit bir ameliyat dediler bide böyle profesör edasıyla basit bir ameliyat büyütecek bişey yok demiyormu uyuz oluyorm
yabancı gibi hastaneye geldi geçmiş olsun dedi gitti
odada başka çocukların anneleri vardı hepsi hayret ettiler
kızının 2 çocuğunada bakıyor 7-8 yıldır
eşim bizim kızımıza bakabilirmi bir süre diye sordu çok iyi bir iş teklifi almıştım verdiği cevap kreşe verin
tamam bakmak zorunda değil ama bu çifte standart olmuyormu?
aileme 2-3 ayda bir gidiyorum laf ediyor
bir kere ben annemledeyken aradı beni giderken bi haber verir insan gidiyorum diye danışır dedi
sanki ona sorucaktım evim ayrı barkım ayrı
eşimle gittim ona ne oluyorsa
anneler gününde anneme hediye alıcam karışır
şimdi ev alıyoruz nasipse, ona bile karışıyor
her pazartesi usanmadan arar pazar günü ne yaptınız nereye gittiniz
önceleri haftada 4gün falan hep ordaydık
artık gitmiyoruz yeter , bu yazdıklarım yaptıklarının çeyreği bile değil
yediğim laflar cabası
ben oğlunu avucumun içine almışım
onlardan çalmışım
beni geri göndericekmiş
evine gideriz herşeyi ben yaparım sözde yemeğe çağırıyor evde bekar kızın var hazırlayın beraber
ben oraya gidince bulaşık makinesi kapatılır ben elimde yıkarım bulaşıkları
benimle bütün derdi o hanımefendi ilk başta beraber oturmak istemiş eşime söylemiş eşimde kabul etmemiş benimle oturucaksın diyor bana hala evde 2 bekar kaynım 1 bekar görümcem var birde kaynana kayınbaba ayrıca sabahtan akşama kadar görümcemin 2 çocuğu banane canım onlarlamı uğraşıcam
bana diyorki sizin gelin niye beraber oturuyor sende oturucaksın o onun tercihi annem geliniyle oturuyor diye bendemi oturucam banane canım
bana diyorki oğlum evlenince senin yüzünden evimize giren para azaldı
oooff offf 3,5 yıldır bu saçmalıklara hiç cevap vermedim ne zamana kadar sürecek bilmiyorum

Offfff bu neyaaaa ömürmü geçerrrrrrrrrrr:KK47:

ne kadar kötü olursa olsun şaka bile olsa manyak demen çok yanlış..

Offfff bu neyaaaa ömürmü geçerrrrrrrrrrr:KK47:

amma da uzun yazmışım :KK1:

dedim ya bu yazdıklarım yaşadıklarımın çeyreği daha neler duyuyorum neler yaşıyorum inanamazsınız
evlenirken bir çöp bile yapmadılar destek olucaklarına köstek oldular birde orda burda biz yaptık biz kurduk yuvalarını diyor
haftada 1 engeç 15 günde bir mutlaka gideriz sanki yılda bir gidiyormuşuz gi,bi bi sitemler evlendin bizi unuttun demelr falan off çok canımı sıkıyor bazen cevap vereyim belki artık susar diyorum ama cevap veremiyorum

dedim ya bu yazdıklarım yaşadıklarımın çeyreği daha neler duyuyorum neler yaşıyorum inanamazsınız
evlenirken bir çöp bile yapmadılar destek olucaklarına köstek oldular birde orda burda biz yaptık biz kurduk yuvalarını diyor
haftada 1 engeç 15 günde bir mutlaka gideriz sanki yılda bir gidiyormuşuz gi,bi bi sitemler evlendin bizi unuttun demelr falan off çok canımı sıkıyor bazen cevap vereyim belki artık susar diyorum ama cevap veremiyorum

neden veremiyorsunki?
o nasıl veriyor nasıl sana laf sokabiliyor.sende söyle..
3,5 sene olmuş. biriktirdiklerin nerde peki. ?
cvp vermeye vermeye iice tepene çıkmış.eziyor seni işte görmüyormuusn?
ayy çekilmez böyle yaaa.:KK47:

Allah kurtarsın cnm bnm yaa ne tuhaf insanlar var evlendin bnm mrk ettğim eşinin tutumu ne oluyoo

Cevap vermedikçe anlamıyosun sanıyorlar ve tam gaz devam,ben bunu bilir bunu söylerim :KK68:...

neden veremiyorsunki?
o nasıl veriyor nasıl sana laf sokabiliyor.sende söyle..
3,5 sene olmuş. biriktirdiklerin nerde peki. ?
cvp vermeye vermeye iice tepene çıkmış.eziyor seni işte görmüyormuusn?
ayy çekilmez böyle yaaa.:KK47:

evet haklısın sürekli eziliyorum ama ben kendimi bildim bileli böyleyim tartışma esnasında savunamıyorum kendimi cevap veremiyorum bu eşime karşıda böyle anneme , kardeşlerime,görümcelerime ve kayınvalideme karşıda böyle
sonra diyorum ben niye böyle böyle demedim ona diye
ama o an tıkanıp kalıyorum
birde ben kalp hastasıyım bu tarz olaylarda kalbim çok sıkışıyor nefes almakta bile zorlanıyorum
cevap verecek halim bile kalmıyor açıkcası

Allah kurtarsın cnm bnm yaa ne tuhaf insanlar var evlendin bnm mrk ettğim eşinin tutumu ne oluyoo

sağol canım Allah razı olsun eşim ilk başlarda pek karışmazdı daha doğrusu eşimin yanında çok politikler çok sverlermiş gibi yaparlar sonra kızımıza yapılanları görünce iyice açıldı gözü ezdirmiyor bizi hele bi kaç ay önce eşimle çok büyük hatta ilk büyük kavgamızı yaptık onlar yüzünden ve artık hiç ezdirmiyır beni savunuyor sürekli

Cevap vermedikçe anlamıyosun sanıyorlar ve tam gaz devam,ben bunu bilir bunu söylerim :KK68:...

haklısın aslında ama çok çirkefler bir kere görümceme cevap verdim o kadar çirkinleştiki telefonda tartışıyorduk o birsürü bişeyler saydı bende cevap verdim bana ne dese sen benimle böyle konuşamazsın seni parçalarım dedi bende senin kalitende bir insan ancak böyle parçalarım döverim ederim diye konuşur kaliteni iyice belli ettin artık diycek lafım yok dedim telefonu kapttım sonrada eşimin yanında benimle hiçbişey yokmuş gibi konuştu yüzsüz hatun

X